За емиграцията...по-различно.

  • 58 570
  • 746
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 458
Държавата е толкова голяма, че не само всеки град, но и всеки квартал в голям град си има своя облик и е трудно да се направи сравнение дори в рамките на един град.

Едно знам обаче, в Турция (Истанбул) ми се е случвало нещо което никъде другаде не видях. Като се качих в минибус един мъж от предните седалки веднага скочи и каза "Седнете моля". Казах, че съм добре и ще слизам след няколко спирки, то и нямаше много хора в бусчето, не беше блъсканица... Той обаче настоя с думите "Ма моля ви се, как така? Вие сте жена, ще ме убидите ако не седнете. Няма как аз да седя, а вие да стоите права" И вярно, нямаше една жена която да стои права, все мъже бяха. Ейййй, години минаха от този случай и още се подчесвам и удивявам на това възпитание. Не знам дали все още е така, сигурно са се европеизирали малко (негативно), но като цяло го имат това уважение.

Там съм виждала и друго, първия ми сблъсък с капитализма и лошото отношение към хората. Шофьора на един шеф седи на далечна маса и пие чай докато шефа му пирува. Като кучета са им, като го подвикнеш притичва и се клани. Няма "свърши ми работното време", няма "детето ми е болно, жената чака в къщи.." Седи и чака докато шефа му реши, че е време да си ходят..... И няма нещо от сорта на "ти снощи работи до ранни зори, днес можеш да закъснееш за работа" или пък се чуват изказвания от сорта на "оставаш извън работно време и утре идваш първа смяна! Ако не ти харесва, на вратата чакат хиляди за твоето място!". Отделно съм чувала шеф да оправдава поведението със следното "Аааа, ма аз като бях работник, колко са ме мачкали, сега е мой ред. Много е гот да си отгоре и да можеш спокойно да викаш, крещиш, убиждаш, унижаваш и тормозиш хората. Много обичам да им давам сложни задачи 5 мин. преди края на работното време. Само да им видиш физиономиите... Да седят и да работят като роби, за какво им се плаща!"
Отделно много лъжат и гледат как да те завлекат с нещо. Ако обаче имаш собствен бизнес и имаш добра структура и контрол, тогава е различно. Ако ще се пенсионираш там и само ще си живееш живота, също нямаш проблеми защото няма да се налага да се сблъскаш с работната им среда.

За полицията - така е, имат страх! Полицаите обаче много се възползват от това. Не взимат подкупи като нашите, но пердашат яко. Ако се загледате в тяхните новини ще видите колко случая на полицейска бруталност са заснети с камера - пребиват хората за щяло и не щяло. Благодарение на тези кадри "щастливците" могат да съдят за телесни повреди. Останалите са благодарни, че са живи.

Там има и закон срещу насилието над жени. Ако жена се оплаче само, че мъжа/приятеля И я тормози или прилага физическа сила той моментално се взима под полицейско наблюдение. Много са се активирали на тази тема и въпреки това десетки жени биват убивани от мъжете си. Видях няколко случая заснети на камера - в чакалнята на болница, на улицата, в магазин мъж млати жената, а магазинера седи и си гледа ТВ..... Измиват си ръцете с: "не се влиза м/у спор на мъж и жена, това е семейна работа".

Веднъж спорих с един турчин на тема изневери. "Аз съм мъж, на мен ми е простено и даже е окуражително да имам любовници. Колкото повече, толкова по-уважаван си защото показва сила, власт и заможност. Жената е друго нещо. Тя е основата на една къща, тя е майка на децата ми и е длъжна да се държи подобаващо. Не може дори да поглежда друг мъж! От къде на къде ще ми изневерява! Това е абсурд! Не може да омърсява и опетнява семейното гнездо!"
И повярвайте ми, мнооооого от тях мислят и действат по същия начин.

Съгласна съм с УАСП. Отвратителни шефове са и много лошо се държат с жените. Забелязвам, че ако сте на едно ниво в службата се държат добре с теб, но няма да се поколебаят да те прецакат ако става въпрос за повишение. Ако обаче са над теб, тогава яко мачкат и тормозят. Ако пък са под теб, тогава ужасно много се подмазват и са ти най-добри приятели (за да се изкачат едно стъпало нагоре). Като цяло изолират жените защото за тях те са по-нисшата раса и мястото им е у дома.
Позната е омъжена за турчин и ми се оплакваше от него, че все я пита какво толкова прави по цял ден в къщи че се изморява. Имала само да гледа детето, да сготви, ичисти, изпере... Той бил за съжеление, работел по цял ден и носел парите в къщи.
Друга позната, също омъжена за турчин, миналата година им беше сватбата, ми разказва за странности. Тя е от Гватемала и е от заможно и свободно мислещо семейство. Странно И е, че мъжа очаква тя да го чака за да вечерят, че не било нормално тя да си решава кога да си ляга без неговата дума, че не било нормално да го помоли да И донеше чаша вода или да направи кафе и за двамата.... А той не е "захлупен", над 10 години е учил и живял в САЩ, работил е по кораби, обиколил е много държави, живял е и по други страни... С една дума, той е от свободомислещите  Grinning

# 646
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Имаме офис в Турция, налага се да контактувам с тях и въпреки, че съм на по- ниско ниво в офис структурата от тях никога не са показали неуважение. Ще кажете, че работя за Ус компания, такова беше отношението кагато съм контактувала с турски фирми и от България. Така, че не правете обобщения от случай, за който някой ви е казал.

# 647
  • Мнения: 4 458
Малееее, аз бая съм писала  Blush

Titina , едно е да работиш с тях задочно и съвсем друго да си с тях всеки божи ден както и да живееш сред тях.

# 648
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Е в офиса имаме и др жени....нямат проблеми. При условие, че с няколко от тях се познаваме от години, все щяха да кажат

# 649
  • Мнения: 4 458
Жени омъжени за турци ли? Аз имам доста познати, чужденки омъжени за турци и всички след време започват да се оплакват от това и онова.

Ако си жена, чужденка работеща с турци и то по телефон и интернет няма да усетиш това за което говоря.  Peace 

Тук говорим и за две различни неща - семейни отношения и бизнес  Wink

Не искам да се заричам, но съм казала, че за турчин няма да се омъжвам. А да работя с тях.... много зависи от това какъв вид работа е и къде, в коя държава.

# 650
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
http://www.blitz.bg/news/article/182211
Не знам в коя от темите да го публикувам, избрах тук, Една различна дестинация, Индия. Ако е вярно това от статията, скоро там ще е голямо спокойствие. Най ми хареса мнение 4 под статията:
"За това след 30 години ще четем новини от типа на: "Снощи избухнаха безредици в британския квартал в Лондон"..."

# 651
  • Мнения: 4 458
Преди повече от 10 години англичанин ми се оплакваше, че индийците са прекалено много там и че живеят царски с помощи от държавата като дори не си дават зор да научат поне малко английски.

Гледала съм и индийски филми за живота на семействата в Англия. Голяма тумба са до колкото разбирам. Да кажат тези които живеят там, моята информация не е от първа ръка.

Само не мога да разбера за какво са им толкова много индийци. Трябва да има някаква основателна причина.

# 652
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Една различна дестинация, Индия. Ако е вярно това от статията, скоро там ще е голямо спокойствие.

Дорет, като съпруга на мъж, прекарал година в Индия, трябва да отбележа, че там винаги цари спокойствие  Laughing просто тяхното спокойствие не зависи от външни фактори като пренаселеност напр.  Wink

Аз още по-рано мислех да предложа Индия, но тя е за един определен тип хора - така си мисля.

# 653
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
kiara  наистина индийците са много в Англия, но тук са тези които все пак са имали поне малко средства да дойда тук. Англичаните си ги приемат като техни и нямат нищо против тях. От друга страна индйците тук се чувстват като че ли задължени да покажат, че не са част от империята, а свободни граждани. Тукашните са супер амбициозни, много учат и са доста образовани. Голяма част от лекарите са индийци и в сравнение с белите англичани са понякога доста по-добри. Разбира се има и от по-старото поколение без да знаят езика, живеят си с техните обичаи и се опитват да налагат на младите стария начин на живот. Проблема тук не са толкова индийците, но не мога да разбера Камерон защо иска още. Или иска да ги противопостави на източноевропейците. А англичаните какво ли не правят да избягат от тук.
Мента и аз мисля, че Индия не е за всеки.

# 654
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
През октомври бях в Лондон и хотелчето се оказа в квартал, където живеят предимно индийци (така си мислех аз). Оказа се, обаче, че тези, които аз си мисля за индийци са пакистанци.  Blush В този район не видях и един англичанин по улиците.

# 655
  • Мнения: 4 458
Дорет, благодаря за разяснението  Peace
Съгласна съм, че има и много образовани индийци, то не може да е само лошо  Peace  Просто се чудя за какво са им още  Thinking Не може да няма някаква привилегия или споразумение или нещо друго я политическо я икономическо....  Вярно, че и те бяха колония  Grinning
Не съм била в Индия, но около мен е пълно с хора от тази част на света. Не им харесвало там и нямали никакво намерение да се връщат. Много индийци никога не са били в Индия (както и много Китайци/Корейци около мен). Когато говорим за второ, трето и поредно поколение родено и израсло в чуждата държава, май не можем да кажем, че този човек определено принадлежи към тази общност. Да, от тази раса е и корените са от там, но този човек не зне друго от държавата в която пребивава... Изключвам случаите когато става въпрос за затворен кръг където се налага и практикува битието от родината.

Калинка, посмях се на това което пишеш  Joy Много интересно преживяване и откритие си имала  Grinning

# 656
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
През октомври бях в Лондон и хотелчето се оказа в квартал, където живеят предимно индийци (така си мислех аз). Оказа се, обаче, че тези, които аз си мисля за индийци са пакистанци.  Blush В този район не видях и един англичанин по улиците.

Пакистан не беше ли един щат, който се е отделил от Индия?  Thinking Ако е така, е нормално да ги бъркат с индийци.

# 657
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Има огромна разлика между пакистанци и индийци, дори и във външния вид. Тук индийците се познават само по чалмата на главата, иначе са си облечени като другите. Жените също. Е има тук там изключения, но те са от по-възрастните. Докато пакистанците нямат туй на главата, но пък си се обличат в тия дългите роби, жените са с тези шалове-забрадки на главата, просто личат си отдалече. Много са нахални и вечно са дискриминирани. Не спазват никакви закони и правила. А като вървят и говорят толкова силно все едно че викат. Както и Индия допреди 50-60 години са били част от британската империя, но макар и съседи разликите са огромни. Говоря за тукашните, никога не съм била в Индия или Пакистан.

# 658
  • Мнения: 9 913
вашите индийци с чалми сигурно са от една порода, защото иначе са хиляда вида Simple Smile всъщност пакистанците са мюсюлмани. Индийците са доста по-шарени като религия и каста, като сред тях има И мюсюлмани. Имат разлики в начина на обличане, като цяло пакистанките са по-облечени и в шалвар. Мъжете носят дълги светли камиз шалвар. в Англия предполагам има мнооого индийци, облечени по европейски, но и така пак се познават. А Бангладеш, Шри ланка, Непал, и такива има доста по белия свят....

# 659
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Е, познават си се тукашните индийци, но поне по облекло, държание напълно са се европеизирали, за разлика от пакистанците. А индийци може да видиш във всички квартали, докато пакистанците си живеят в техните си затворени общества.

Общи условия

Активация на акаунт