За емиграцията...по-различно.

  • 58 518
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 732
Индийци има не малко и в Германия, конкретно визирам Щутгарт.
В научните среди са,  IT,   големи компании като Бош и Даймлер.

.........А англичаните какво ли не правят да избягат от тук.


направих асоциация с немците. Има тенденция все повече немци да емигрират. Предпочитаните дестинации за намиране на работа и емигриране на немците са САЩ, Швейцария, Бразилия и .....Англия Grinning

# 661
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114

направих асоциация с немците. Има тенденция все повече немци да емигрират. Предпочитаните дестинации за намиране на работа и емигриране на немците са САЩ, Швейцария, Бразилия и .....Англия Grinning


Хе-хе, започва новоте преселение на народите. Нашите ходят в топлите страни. Grinning

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 21:05 от Doret

# 662
  • Мнения: 4 458
 Joy Joy Joy  Ох, това ми звучи като континентално разместване.

Американците пък бягат към Европа и топлите страни.
Много предпочитат Централлна Америка и Карибите като най-близко до дома. Голяма част от тях, след около 5-10 години, на предела на търпението си се връщат обратно в САЩ, други се примиряват с туземския начин на живот и остават...

Май се получава точно това: "тревата е по-зелена от другата страна на оградата", ама като прескочат оградата се оказва че пасат все същото, а понякога дори примесено с бодили  Grinning

# 663
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Тук няма (или поне не около мен) и затова аз не мога да ги различавам. Повечето от младите пакистанци бяха в обикновени дрехи. По отношенеи на начин на обличане, разбирам ако носят нешо, което е част от религията им, но ...за другите дрехи.  Rolling Eyes

Нашите емигрират в Испания (цели колонии има), Норвегия (много фермери, заради възможност за развитие на фермерство), Франция.

# 664
  • Мнения: 2 786
Калинке, фермерство ли каза?  Laughing В тоя суров климат почти нищо не вирее. Но пък фермерите получават доста солени суми от бюджета под формата на субсидии, които да ги обезщетят в случай на слаба реколта, което е чест случай. Животновъдите се справят малко по-добре, ама там пък зачестиха случаите на немарливост, където стотици животни измират от глад.  Sad Последния случай беше с 400+ прасета, които умрели от глад ... Страната пръска страшно много пари да поддържа някакъв живот във фермерството, та предполагам финансовата част на въпроса е привлекателната за чужденците.

# 665
  • Мнения: 934
Французите пък ходят все в Тунис и Мароко.Алжир го пропускат,но до колкото знам там е някакъв ужас.Съседите били по-уредени.А сега младите пък все в Англия или Щатите.Има много младежи,които се обличат като американски рапъри и говорят отвратително  и си крещят на Уеш,а момичета оскъдно облечени и много гримирани..но е някаква супер мода.Лошото е,че част от тази мода е и да напускат училище защото "училището било за сноби" и самата им музика е много вулгарна и се пее само за насилие,как училището не служело за нищо и така нататък.

Това е тукашната чалга Laughing

# 666
  • Мнения: 1 732
lafrancaise , ох, ужас! Тази тенденция сякаш е заляла много от "развитите" страни, и в България също.  Какво става с това съвремие?!? От къде толкова агресия и размиване на ценности. Какво става с 'цивилизованото' общество?

# 667
  • Мнения: 934
Нямам никаква идея...не общувам с такива хора,буквално не ги разбирам.После точно от тези хора става "the white trash''.Някои са от арабски произход,второ или трето поколение,но други са си чисти французи.Това е най-тъжното.

# 668
  • Мнения: X
Не успях да прочета цялата тема, но ми хареса насоката...
Имам идея за пенсия някъде далеч от Бг....та да ви следя.    Grinning

# 669
  • Мнения: 2 275
 
Съобщение от Електроразпределение:
 "Моля, последният, който напусне страната, да изгаси осветлението на аерогарата!"
 

# 670
  • Мнения: 711

Съобщение от Електроразпределение:
 "Моля, последният, който напусне страната, да изгаси осветлението на аерогарата!"
 



 Laughing  Grinning Това е много забавно... Но за съжаление все по-вярно!

# 671
  • Мнения: 4 458

Съобщение от Електроразпределение:
 "Моля, последният, който напусне страната, да изгаси осветлението на аерогарата!"
 


 Joy

Аз друго мисля. Те като останат сами в Б-я ще намалят цените защото не може да надписват и увеличават на стринка, леля, чичо и прочие   hahaha

# 672
  • Мнения: 8 840
Ей, тая тема я видях, когато стартира, а колко страници навъртяла вече. Laughing Връщам се да изчета пропуснатото, то май е почти всичко.

# 673
  • Мнения: 711
За съжаление, емиграцията ще бъде един от изходите на положението което настана и те първа предстои в милата ни Родина. Моите виждания за нещата са, че няма да се оправим, поне не след по-малко от 20 години. Започвам все повече и повече да си мисля да опитам някъде другаде...

# 674
  • Мнения: 4 458
Започвам все повече и повече да си мисля да опитам някъде другаде...

За съжеление не си единствената мислеща по този начин  Tired Чувам дори възрастни хора да казват, че замислят местене...

Общи условия

Активация на акаунт