ТРЕТИ клас - първи срок - 5

  • 28 109
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 13 216
Ваче , с пулмекса маже гърдичките ли  newsm78, а какво е това с линка , че не се вижда.

Да, гърдички и гръбче се мажат.

# 721
  • Русе
  • Мнения: 11 924

Друго за кашлицата което се сетих,че май от тук го научих но не съм го правила за моите деца е да се варят частите от ябълка и дюля със семките.Май се слагаха и орехи и мед.Амбър,ти ли преди време препоръча това?Поправете ме или разяснете но си спомням,че тук се препоръчваше. Thinking
   Аз му слагам винаги в чая средата на ябълка или дюля, а сме си приготвили и желе от средната част и семките на дюлята. Пектинът, който се съдържа в тях бил много полезен. Иначе за отхрачване дават чай от мащерка. При храчки правим много гаргари, че нещо почна да го помързява да пие чайове.

 Ваче в твоята рецепта са ми казвали и локум нарязан на дребно. Много облекчаващо кашлицата е и небет шекера. Има го по аптеките, въпреки че май не е като едно време.  newsm78

   Хекси, ама тя Вики такава нежна и грациозна направо една корона на принцеса би и подхождала.  Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 7 201
Ваче в твоята рецепта са ми казвали и локум нарязан на дребно. Много облекчаващо кашлицата е и небет шекера.
А аз я знам с лукчета, вместо захар. Rolling Eyes
Деси, адаша не може все още да се оправя с мейли, и затова ме врънка мен. Sunglasses

# 723
  • Мнения: 2 472
"Пулмекс" съм ползвала за Петьо като беше малък.Спомням си,че докторката казваше да не мажем отляво на сърчицето.

# 724
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Амбер - в наше село по аптеките няма небет шекер. Колко обикалях да го намеря ... ама нъцки. Но в магазините "Здраве" - тези, които са като дрогерии и продават билков мед и разни чайчета - намерих. Ядем го в къщи като бонбонки и да няма кашлица.
Vache - ох, да се оправяте. То сега сезона на грипа, де, ама различно е когато детето легне болно, някак по ми се свива сърцето.
И тези инхалации как ги правите? Аз нещо на себе си не мога да направя, пък на децата - абсурд.

# 725
  • Мнения: 2 472
Ваче,бързо и леко да мине при Сашата а Ралка да не се разболява. Praynig Peace

# 726
  • София
  • Мнения: 13 216
"Пулмекс" съм ползвала за Петьо като беше малък.Спомням си,че докторката казваше да не мажем отляво на сърчицето.

Оо, да, то се маже горе, в горната част, над самите гърдички. Малко ми е трудно да го обясня. Могат да се мажат и стъпалата при настинка. Маже се и се слагат чорапи. Абе хубаво е.
За сиропа с дюлята най-добре е небет шекер наистина да се сложи. Това с ряпата също много помага. Аз не вярвам много в тия илачи, ама като бях бременна с Рали и ги изпробвах всичките. Действат  Wink

Дейзи, мерси! Тя Ралка от миналия четвъртък е у дома, а аз съм в болничен. Имаше 2 дни Т и после спадна. Размина се без АБ, ама сополите не секват. Какво е това чудо не знам.. бистри сополи. Един  кътник почти е избил и може и затова да е. Иначе сега им дойде дюшеш на двете. Страшни калпазании правят в момента  Mr. Green

# 727
  • София
  • Мнения: 15 251
Хекси, прекрасна е Вики. Толкова грациозна.  Heart Eyes

Изпратих Иво да скиорства 3 дни. Дано да изкарат добре и да се приберат живи и здрави. За първи път ще кара ски без учител, на голяма писта, с мъжете, а не с деца. Как ще се оправят по мъжки... не ми е ясно. Баща му не пое риска да се обличат със скиорските дрехи там. Тръгнаха с все екипировката облечена от вкъщи.  Само ски-обувки дето не сложиха.  Laughing

Да оздравяват всички болни дечица. Много тъжно стана в темата... Толкова болести.  Sad

# 728
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Момичета, как осигурявате отсъствията от училище за ските. Ние плануваме, даже сме платили за три дни на Боровец след представлението в София, но още не съм говорила с класната. След родителската среща и след толкова отсъствия заради тренировки, се чудя как да и сервирам и това.  newsm78

# 729
  • Мнения: 705
За кашлица използвам чай от борови връхчета, който го смесвам с мед и хустагил сироп, така спасявам кашлицата, също разтривам с балсама хустагил

Скорошно оздравяване на болничките дечица  Hug

# 730
  • Мнения: 2 472
Ами по семейни причини,имаш право на три дни мисля извинени от класната и пет ли бяха или седем извинени от директор. Peace
На мен ми е криво,че Петьо не иска да отиде на зелено училище,за първи път организират за тях такова а той не и не.В първата половина на март има ли условия за сняг в курортите ни?Иначе е скъпичко но щом е за детето..Но той и на театър с класа не иска да отиде какво да говорим за споделена ваканция. Crossing Arms

# 731
  • Мнения: 7 201
На мен ми е криво,че Петьо не иска да отиде на зелено училище,за първи път организират за тях такова а той не и не.В първата половина на март има ли условия за сняг в курортите ни?
А на мен ми е криво, че зеленото училище, за което Дани старателно си беше направил списък и имаше голямо желание да отиде, било от четвърти клас нагоре.
Иначе за първата половина на март, Емо Чолаков обеща сняг. Grinning

# 732
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Здравейте!
Много е хубава и грациозна адашката  Heart Eyes Въобще не и личат килограмите, които е качила Wink
Аз преди Ви писах, че моят син все е недеволен, че не му даваме да яде. Голям апетит го гони и него.

Когато лекувах децата с алопатия, за кашлица при нас много помагаше българския вариант на Хустагил-Биокс Тими. Това е гъст естракт от мащерка. Момчил веднъж го беше хванала такава кашлица, че 3 месеца нямаше оттърване от нея. Пи какви ли не сиропи за кашлица, почти всички бяхме изредили, включително му беше изписан и АБ и то доста силен, но нямаше оправия. Накрая му взех Хустагил, кашлицата намаля, но сиропа взе, че свърши. Отидох в аптеката - нямаше Хустагил. Аптекарката тогава ми предложи да взема Биокс Тими, защото бил 1:1 с Хустагил-а. Взех и кашлицата изчезна.
Мед съм слагала на гърдичките. Чая също съм правила, но аз слагах люспи от лук, орехи, лукчета, локум, семки от дюля, индрише.
Ето такова ако можете отнякъде да намерите също помага при кашлица. Това е дракова паричка. Аз съм се запасила и имам от нея.
 
Небет шекер тука има по аптеките, но познайте - и него присвоиха китайците като производство. Винаги съм си мислила, че това е турски продукт.

# 733
  • Мнения: 1 690
Благодаря ви момичета.  Hug
Ние също се молим да вали сняг, че иначе само разходки се очертаваше да правим.
До вчера пистата беше само трева и кал, нямаше почти никакъв сняг. Дано ни изчака тази седмица, че иначе трябваше да се ходи  до Австрия. Там където ще сме е сравнително ниско. Сега гледам камерите че има скиори.
Момичета, дано по бързо да им мине на децата. Аз пръсках на Вики миналата седмица Биопарокс.

# 734
  • При децата ми
  • Мнения: 6 114
Здравейте момичета!
Не мога да се добера до темата, пък и вие сте изписали много! ooooh!
При нас нищо ново. Имаха родителска среща във вторник на която се обсъждаше ходене на зелено училище. Има вариант да отидат, но засега са много малко можещите да си го позволят. Sad Досега не са ходили на зелено. Марти е много ентусиазиран, но нищо не се знае. Прегледах по диагонал темата и виждам, че има болни деца. Марти и сестра му се бяха разкашляли, но за няколко дни отмина. Батко и обаче продължава още да кашля, макар и по-слабо. Ама как няма да кашля, като на родителската среща го "похвалиха", че той още три момчета се събличали по потници. Twisted EvilГорещо им било!
Тази сутрин гледах по телевизията, че грипната епидемия ни заливала до дни. Sad
Дано да оздравят бързо всички болни! Hug

Общи условия

Активация на акаунт