Помогнете - Търся дерматолог в София за HPV

  • 846
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,

Мъж съм, а повечето теми по въпроса са писани от жени, и не съм сигурен дали специалистите, които са препоръчани в тези теми ще ми обърнат внимание.

От няколко месеца се боря с HPV вируса и по-скоро с кондиломите, които постоянно ме тормозят. Първия път като разбрах за какво става въпрос, беше в клиника Дерма София, в жк. Дървеница, където и живея. Тогава лекаря ги махна с електрокоагулация, и ми препоръча Кондилин, който ползвам всеки път когато се появят нови кондиломи, а това е доста често. Изобщо не ме оставят на мира. Въпросния Кондилин помага, но е ужасно лекарство - 3 дни се мажеш, щипе, боли, сърби, 4 дни зараства, кожата ми се възпалява, почервенява, надува се и какво ли не още.... и накрая като инфекцията премине кондиломите са изчезнали .... и така за няколко дни..

Не искам повече да ползвам това лекарство, искам да се преборя с този вирус! Моля ви препоръчайте ми добър специалист (дори и повече от 1), който може да ми помогне да се преборя с този ужасен вирус, или поне да ми помогне кондиломите да ме оставят на мира (до колкото съм чел самия вирус е нелечим).

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 3
Никоя ли няма приятел/съпруг, койт да е минал през подобни мъки?  Thinking Може и на лично да ми пишете. Ходих 29та поликлинка и изобщо не съм доволен от отношението на лекаря. Все още търся сериозен специалист .

# 2
  • Мнения: 108
А сигурен ли си, че са били точно кондиломи? Правиха ли ти някакви допълнителни изследвания... аз лично вече всичко подлагам на съмнение. Искам да уточня този профил е мой и на приятелят ми и двамата пишем от него. Жена съм, но споделям проблема ти. Ходила съм 1 път на преглед в началото на годината с подобни съмнения. Тогава за първи път се сблъсках с понятието кондилом. Каза ми го гинеколожка при преглед с просто око, нямаше допълнителни изследвания - имах на 2-3 места, съвсем малки. Понеже бях много уплашена не се и замислех дали наистина може да не са такива неща, изписа ми средство за мазане(горене) и имуностимулатори. На 2-3 ходения ги мазахме и паднаха. Нямах дургите признаци за кондиломи - не мога да определя и на форма какви бяха, защото бяха единични, а не на групи, нямах болка, парени или сърбеж. Това ме наведе на мисълта, че може и да не са били кондиломи, а други кожни образувания. Четох много литература и достигнах до извода, че наистина е възможно някакъв друг вид кожно образувание да е и че някои толкова си приличат, че често лекарите ги бъркат или просто от незнание за другите видове ти хакват диагноза "кондилом". Реших, че ако пак ми излезе подобно нещо ще отида на друг специалист. След 1 месец в областта на ануса напипах съвсем малко подобно нещо отново без сърбеж, парене и тн. и отидох на друг гинеколог. Разказах му всички от 1-я път. Той гледа и каза, че прилича, но не може да е категоричен и да изчакаме - ако са кондиломи ще се развият, ще има и други, ще се образуват на групички, ако не е - няма. Каза че може да е всякакъв вид друг кожно образувание, че може да е от дискомфорта, от многото дрехи в по студените дни.... След 2-3 седмици отидох пак на контролен преглед -  това нещо вече го нямаше без да съм го третирала по какъвто и да е начин....Партньорът ми няма.
И сега  живея в съмнение дали първият път наистина са били брадавици или просто никога не съм имала такова чудо, а е било някакъв друг вид. Което, ако е вярно означава, че една лекарка ми вся ужаса да живея цял живот с мисълта, че нося HPV вирус.......Вече всяко едно нещо, което ми се образува там го мисля за такова... ужасно е  Cry
Ако някой е имал подобен проблем, нека сподели  и искам да попитам при кожен не съм ходила, но може би, ако още  1 път се появят съмнения за това ще предпочета дерматолог, а не гинеколог. В този ред на мисли как точно преминава прегледа при дерматолог за такъв вид оплаквания - с лупи ли как те гледат?

Общи условия

Активация на акаунт