Мака на прах

  • 105 154
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 595
За една седмица почивка не бих намаляла количеството отново, но аз добре понасям всякакви неща и не съм имала странични реакции.

# 61
  • Мнения: 97
Здравейте! От скоро пия мака - но не на прах, а на таблетки. (Всъщност е на Now Foods, 500 mg).

Взех я на своя глава, основно за повишаване на либидото и енергията..., подозирам, че може и да имам леки хормонални смущения след прием на противозачатъчни. Rolling Eyes Но четох и много други хубави неща за маката в интернет, та затова подходих с надежда Simple Smile

Само че още на третия-четвъртия ден установих, че от нея се чувствам адски неспокойна, самият ми сърдечен ритъм е по-бърз, ръцете ми треперят и дори чат-пат имам леко парене от дясната страна на гърдите. Четох, че всичко това е отчетено като страничен ефект.

На някой друг да му се е случвало и какво ще ме посъветвате? Много искам да и дам шанс, но засега съм я спряла, а в момента, в който я спрях, симптомите  отшумяха. Да уточня и че при препоръчителна доза 1-2 дневно пиех само по 1.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Почвам да пия мака на прах и аз. Откриха ми киста на яйчника, която в момента лекувам и която е резултат от хормонален дисбаланс /прогестеронов дефицит, който бил често срещано явление за жените след 40 годишна възраст/. Имам книгата на Дейвид Улф "Суперхрани", но в нея той препоръчва доста по-високи дози от маката. Цитирам от книгата:

"Тъй като мака е суперхрана, може да се използва в по-големи количества от другите лечебни билки. Освен това може да се използва за по-дълъг период от време без да има неблагоприятни странични ефекти. Мака е загряваща храна и затова е по-подходяща за употреба при по-студено време и по-студен климат.
  Мака обикновено се доставя като сушен, суров, органичен корен на прах. Можете да използвате по една супена лъжица и повече от този прах в плодови напитки, различни видове чай, млека от ядки, кафе или просто всяка естествена напитка, за която можете да си помислите. Както вече споменахме преди, мака има необичайна връзка с какаото. Смесвайте мака с всички ваши любими угощения със суров шоколад и се насладете на кулинарната магия......
.......За да отбележите някаква реална полза, ще ви трябват минимум 10 грама на ден, или една препълнена супена лъжица от сушения корен, като препоръчителното количество е 20 грама на ден, или две препълнени супени лъжици. Можете значително да увеличите, ако искате. Препоръчва се по една седмица почивка на всеки месец постоянна употреба. Понякога нередовната употреба на суперхрани може да увеличи тяхната ефикасност.
........Мога ли да ям прекалено много мака?
Да, разбира се - както и с всичко в екстремни количества. Мака е мощна суперхрана/билка и може и трябва да бъде консумирана с респект, особено от начинаещи.
......При изследванията за токсичност, проведени в Съединените щати и Перу, мака не показа никаква токсичност или нежелани фармакологични въздействия. Въпреки тези резултати, все пак се препоръчва умереност, докато човек се адаптира към приемането на мака."

# 63
  • Мнения: 4 734
Пила съм хапчета Мака и комбинирани Мака и Женшен,  мога да кажа, че полза не видях никаква - нито повече енергия, нито повишено либидо, нито подмладяване, нищо... Това е по-скоро рекламен трик... Има много по-полезни наши билки, които на мен лично ми действат по-добре и са без странични ефекти, приемат се по-лесно от организма... Но разбира се това е въпрос на избор.... Peace

# 64
  • Мнения: 3 595
Или на организъм  Peace

# 65
  • Мнения: 150
Здравейте,едно въпросче да ви забия Simple Smile Преди 20 дни ме оперихара от извънматочна бременост. Вчера ми предложиха това растение мака да пия за хормонален баланс.Та мислите ли,че е добре да я пия на своя глава?Не трябва ли с доктора да се консултирам...и всеки лекар дали изобщо е запознат с тези видове билки/добавки,за да ми отговори адекватно? newsm78 По принцип имам СПЯ/синдром на поликистозни яйчници/ и това лекувало.....Жената,която го купуваше в био магазинчето сподели с мен ,че нейна приятелка дълго не е можела да забременее,но след приема на мака хормоните се стабилизирали и жената забременяла след 7 години опити...? newsm78

# 66
  • Мнения: 3 595
Едва ли лекарят ти е запознат, моята не беше изобщо. По-скоро ако искаш задължително да се консултираш с някой отиди на хомеопат. Аз реших на своя глава и си регулирах хормоналния дисбаланс, акнето, както и премахнах кисти на единия яйчник (но не бях с ПКЯ), но може да съм имала късмет. Все пак смятам, че ако се приема внимателно и според указанията и не се прекалява не може да навреди, а и то тялото си казва - едни ги боли глава, други стомах, ако не го понасяш ще разбереш.

# 67
  • Мнения: 120
Здравейте замислям се и аз дали да не започна да пия мака (на таблетки) по повод на високи стойности на фсх. Доктора ми изписа Марвелон по 2 тб. дневно.Дали може да се пие едновременно  с лекарствата.
Ако някой има инфо моля да сподели предстои ми ин витро .а с тези високи стойности на хормана не може да стартираме процедура много съм притеснена

# 68
  • Мнения: 17
Почвам да пия мака, ще пиша за резултатите.

# 69
  • Мнения: 17
Днес го спирам, откакто започнах да го пия, спя по около 4 часа, при нормални 7, боли ме главата, а вчера имах и леки болки в стомаха, при положение че имам изключително здрав стомах. Ако си върна съня и главата престане да ме боли от утре, значи ще да е от него.

# 70
  • София
  • Мнения: 8
Здравей, selvy.
Четох някъде че прилошаването се дължи на силната детоксикация и е около 4-5 дни. Трябва да се намали дозата на 1/4 чаена лъжичка за 3-4 дни и след това на половин и на третата седмица 2 пъти по цяла ч.лъжичка.

# 71
  • Мнения: 67
Пила съм хапчета Мака и комбинирани Мака и Женшен,  мога да кажа, че полза не видях никаква - нито повече енергия, нито повишено либидо, нито подмладяване, нищо... Това е по-скоро рекламен трик... Има много по-полезни наши билки, които на мен лично ми действат по-добре и са без странични ефекти, приемат се по-лесно от организма... Но разбира се това е въпрос на избор.... Peace

Би ли споделила какви точно билки пиеш и за какво по точно?

# 72
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
В петък видях за първи път мака на прах в билковата аптека. Питах как се приема и за какво служи по точно ,но понеже видях и цената 24 Евро за половин килограм реших да се информирам преди да закупя нещо, което не знам как да ползвам. Виждам доста противоречиви мнения тук,но ще ви следя за повече информация.
Вие на каква цена я купувате?

# 73
  • Мнения: 97
Да побутна темата  Simple Smile Аз също имам хормонални проблеми, предимно окосмяването ме тревожи. Търся начин да реша/облекча проблема отвътре навън така да се каже, това е най-правилното според мен. Та някой да сподели как му се отразява приема, до тук коментарите по-скоро ме отказват

# 74
  • София
  • Мнения: 8
Здравейте.
От 2-3 месеца пием мака на прах. Купувах я от различни магазинчета, накрая намерих един сайт където струва нещо като 4.50 лв за 50 гр. Не съм открила за сега по-добра цена. Ефекта е бавен, но сигурен. Аз я пия редовно и имам промяна в бюста (уплътнен и някак по-твърд и напрегнат).Оперирана съм, така че не мога да кажа нищо за цикъла. Отделно ми повлия и на хормоналните изследвания. Направих си изследване на щитовидната жлеза. Преди 5 год. бях на една от границите, сега си бях съвсем в референтните стойности 1.67. За себе си съм доволна. Дъщеря ми - 23 год беше без цикъл от 3 месеца, купих и бял равнец и мака. На 4-тия ден след приема на маката и дойде цикъла. Равнеца го оставихме за друг път. Мъжът ми също я похапва едновременно с мен. На мога да кажа че либидото е скочила с уау. Секса явно все пак се ражда в главата. При него имаше огромна разлика в консисттенциятаи гъстотата на семенната течност от преди и сега. Като сега си е съвсем както трябва  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт