АВГУСТ още е далече, ах как чакаме те, мъничко човече! - 3

  • 23 988
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46
И от мен благодарности за труда по новата тема  bouquet

Днес ходих до офиса за да си взема "домашното" и щях да пукна от цигарения дим пропит в мебелите и огромното количество класьори, купища фасове в пепелници и кошчета ... едва изтърпяха 15 мин. и милите ми колеги, грижовни бащи, ме подканиха да си тръгвам за да си пушат спокойно Sad и преди ме дразнеше, но сега беше мъчително. Много съм объркана, искам ако всичко е ОК да не съм в непрекъснат болничен и нямам търпение да премине досадното гадене и сънливостта за да се върна на работа, но в тази среда е немислимо smile3518

Да си призная едва се въздържам от покупки за детенце - кога е нормално да започнем?

# 46
# 47
  • Мнения: 91
Привет и от нас   bouquet
Нея,много хубаво си оформила темата  Hug
За домашните любимци и ние си имаме кученце,не толкова голямо - мопс,та няма да го махаме.Каката много си играе с нея,та няма да е проблем.Просто няма да влиза там където спи бебето.
За леглото - ние си имаме и дървено и сгъваема.И двете според мен са много удобни.Като се реши да се ходи някъде взимаш си и сгъваемата кошара,тя не заема много място и така...
За количката - това е моята МАНИЯ!!!С каката смених 5 колички и сега ми е краста и само гледам.Последната която купихме за Ади е все още доста скъпа и съм много доволна от нея,та може да и вземем само кош за новородено и да сме си с нея до........докато не ми скимне нещо друго и не я сменя  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Дрешки и всякакви други работи си поръчвам от Англия,включително и количката по много причини.С първото бебе почнахме да купуваме малко по малко още от 3тия месец.Иначе идва много голям разход на един път.
Днес и ние бяхме на преглед.Пораснали сме мнооооооого  Peace Малко по-големи сме от седмиците,но тя и каката така вървеше,просто се роди голямо бебе. На 21 ме вика за регистрация за ЖК и БХС. Определено се успокоих като видях как бебо си шава  :baby_neutral

# 48
  • Мнения: 52
Привет мили момичета
Надявам се,че приемате още тумбаци в редиците Simple Smile,от няколко дни сядам по малко да изчета темите и днес успях до последен коментар.Доста активна тема БРАВО,аз не разполагам с много свободно време,но все ще намирам време за малко споделяне.
  за протокола:От София съм,втора бременност с термин около 3август
На лекар бях миналия месец и тогава чух сърчицето и видях че е един плод(имаме в рода близнаци и малко се притеснявах за количеството  Simple Smile ),другата седмица ме записа за биохимичен скрининг,тогава ще пускам и кръв и урина и 3D,с първата бременност много се вълнувах за всеки преглед...и сега не се е променило нещо,това бременността е най-великото състояние  preggo
 
Лека вечер на всички и до скоро  newsm46

# 49
  • Добрич
  • Мнения: 52
Чудесна тема!
Мамчета,как сте тази вечер?
Щом вече мислим за колички,добре сме GrinningАз не съм продала старата,Peg Perego чудна ми е тя и май с нея ще карам.

Кристина,това с пастата за зъби искрено ме озадачи.Ползвай си обичайните пасти и така дори риска от кървене на венците е по-малък във третия триместър.Тогава нивото на определени хормони е причина за появата на гингивити и е по-добре пастите да са с повече активни съставки.Не че билковите пасти са лоши,но не е сега момента да оценяваме ефекта им.Друг е въпроса ако се лекуваш с хомеопатия. Peace

# 50
  • Мнения: 77
Здравейте,
Честита нова темичка!
Относно количките ние ще трябва да взимаме за породени деца. Ще трябва да правя нова стая на бебчо и общо взето въпреки, че е 3то, а аз пазя абсолютно всичко ще трябва доста неща да се купуват.
Ние имаме кученце. Обаче сега съм го дала на свекърва ми, защото бях доста зле и нямаше как да чистя всеки ден. Не че не го правя....Сега мъжа ми ми каза, че иска да го махнем защото няма как да се справим с децата, кучето, отделно се местим в чисто нов апартамент и...не иска да цапа и дъвче. Незнам какво да правя. Аз много искам да си го запазим. Той казва, аз да помисля но да не прибързвам и да не взимам емоционално решение. Какво бихте ме посъветвали вие?
Аз да се похваля, днес се чувствам многоо по-добре Wink

# 51
  • Мнения: 0
Здравейте момичета.Новата темичка е страхотна.
За пастите и аз съм чувала , че не се препоръчват , а трябва да се ползват такива на билкова основа, с безвредни съставки в тях.
Искам да попитам мамчетата ,които имат котета в къщи, дали са си правили тестове за токсоплазмоза и реално какво излиза на самия тест.Ако излезне положителен или не, какво означава и разбира ли се ,ако си боледувал преди това и не е опасно котето да си стои в къщи? newsm78

# 52
  • Мнения: 0
Здравейте,
Честита нова темичка!
Относно количките ние ще трябва да взимаме за породени деца. Ще трябва да правя нова стая на бебчо и общо взето въпреки, че е 3то, а аз пазя абсолютно всичко ще трябва доста неща да се купуват.
Ние имаме кученце. Обаче сега съм го дала на свекърва ми, защото бях доста зле и нямаше как да чистя всеки ден. Не че не го правя....Сега мъжа ми ми каза, че иска да го махнем защото няма как да се справим с децата, кучето, отделно се местим в чисто нов апартамент и...не иска да цапа и дъвче. Незнам какво да правя. Аз много искам да си го запазим. Той казва, аз да помисля но да не прибързвам и да не взимам емоционално решение. Какво бихте ме посъветвали вие?
Аз да се похваля, днес се чувствам многоо по-добре Wink

Според мен трябва да вземеш емоционално решение.Кученцето  си е член на семейството, а и при условие , че не ти се иска да я махате .Помисли си само , има и кой да ти помага ,няма само ти да се оправяш с всички  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 299
Ееее,добрах се!
Първо- благодаря за новата темичка!  bouquet

Добавих най-накрая всички (надявам се) в групата.И пак казвам-ако съм забравила някой- да ми пише.А който иска да го добавя https://www.facebook.com/teodora.kostova.98

Сега малко по темите (каквото се сещам)
За животните- твърдо против махането им!С добра хигиена и малко ограничение мисля,че е ок.Аз нямам де,ама имам много познати с животни и деца.
За мазането- мажа се с натурално масло от Шеа.Родителите ми са в Африка,та поне знам,че е истинско.Трябва обаче да стана по-редовна
Таткото ми е златен,обаче когато е вкъщи Laughing Когато е на работа,това е по поне 12 часа и се сещате,че няма какво да очаквам като помощ.
Почивка иска ми се,но мъжа ми обикновенно лятото работи най-много,без почивка.Вероятно ще отида някъде с приятелките и децата(тази година така направихме)
Училище за бременни посещавах в Лабиринт.Ходихме малко компания събрана тук от форума,после хапвахме горе в заведението и беше много хубаво!
Количка и въобще вещи бих казала,че имам всичко.Количка се избира трудно,особено ако си нямал дете(това по мое мнение).Аз с първата много сбърках,вече за втората знаех какво ми трябва и не я сменям за нищо.
За леглото- Марти има и дървена и сгъваема.Сега не ползва нито едната hahaha Вероятно дървената ще е за бебето.

Сгируно и друго имаше коментирано,но за сега- толкова  Grinning


# 54
  • Мнения: 3
Tedy, сподели какви са критериите при избора на удобна и качествена количка. Аз ги гледах, но наистина може би я избирам на външен вид.
Искаше ми се да е по-тъмна, лека, с по-голямо ( не знам как се казва това от долу  ) багажниче, може би с по-малки колелца,една цяла дръжка, сенника на лятната....
харесала съм това , но нямам представа дали е добър избор?   Rolling Eyes


http://www.prenatal.it/shop/Passeggio-Sistemi-Modulari/JANE%27-M … 00000000000481013

# 55
  • Мнения: 21
Ейй, нетърпеливки,  нямахте търпение даже да изхабим и педесетата страничка на старата тема, аз се чудя защо толкова време никой не пише, а те вече тука диплели сладките приказки Simple Smile  newsm80 много хубава темичка, браво на автора   bouquet

Да се похваля нещо. След 3 седмици мъжът ми ще ми подари китара и ще се запиша  на уроци. За да мога на бебо да свиря и пея детски песнички. Обеща ми, че спрях цигарите.  Grinning

Това звучи супер! Simple Smile На нашето хлапе преди няколко дни му пуснахме Моцарт - да става генийче Wink Рано е, ама нали уж възприема моите вибрации, а Моцарт винаги действа мнооого добре - и двамата с таткото сме му фенове! Simple Smile)

# 56
  • Варна
  • Мнения: 29
Привет  Hug
50-та страница не можах да я изчакам да я пишете, че трябваше да ходя да си взема каката от градината  Mr. Green
Да се включа за количките. Предната бременност стартирах с такава:
http://www.slunce-bg.com/product/35/saturn-4-s-2-in-1-curly-brown.html
Даже същият цвят. Управлява се лесно, удобна е за новородено, но дотам. Още 1вия месец направи няколко проблема - спирачката се скъса, падна болта на едното предно колело и се прецака механизма на въртене на коша. Уж немско качество, ама не.
Като направи малката 8 месеца си взех Пег Перего Ариа http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/17914, пак същия цвят  Mr. Green. УНИКАЛНА КОЛИЧКА. Пег Перего ми е пълен фаворит. Спуках я от ползване тая количка, ей нищо й няма. Само малко й се е поизтъркал отдолу плата на коша, ама това нищо не е.
Хич не си мислете, че като си купите комбинирана количка и на лято няма да ви се иска нещо леко, поне около 6-7 килограма. Комбинираните са над 10кг и си тежат. Но пък няма как без тях. С августовски бебета ще ни трябва добре затворена количка от август до април поне.
Чудя се дали да купувам нова количка. Може би ще пратя Хаука на ремонт. Иначе се замислям за Пег Перего Уно. Държа количката да е с единични предни колела. Много ме дразнят тея двойните, постоянно запецват нещо. А Пег Перегото освен че е качествена количка и си има доста място за детето. Стои си свободно вътре като седне. Куинитата да ме извиняват, само ги хвалят тея колички, ама бебетата са като сгърчени вътре. За триколките - категорично отказвам. Виждала съм няколко пъти как се обръщат такава колички. Много са нестабилни.
При избора може би най-важно е:
1/ да е удобна за детето
2/ да е безопасна за детето
3/ да има пълно легнало положение и да е плътно затворена. Важно е, че зимните месеци ще са ни малки децата.
И после вече е за удобството на майката:
- да е удобна за управление
- да е лека
Преди да си купите количка добре е да я видите на живо. И най-добре питайте мама, която е ползвала такава количка. В бг мамма постояно вървят теми за количките.
Моцарт не му пускаме на бебето, но му четем Патиланско царство Simple Smile На каката четохме и е голяма фенка на Баба Цоцолана, сега четем с каката на бебето Simple Smile

# 57
  • Мнения: 91
Ofelia69,много добър избор за количка.Jane Muum e сравнително нов модел и има много положителни отзиви за нея.Най-важното е на теб да то е удобма и да птговаря на повечето,а ако може и на вдичките ти критерии.
И аз,като Теди много избързах с избора на първата си количка,но като ти е и първо дете е малко по-трудно.Не знаеш какво точно търсиш и какво ще ти е удобно.С втората вече бях наясно и от там нататък като се зарибих и все колички гледан хихихиих
Тук във форума има една тема за избора на колички.Ще пусна утре линк.Според мен е много полезна  Peace
Нея,супер си го написала за количките  Peace
И аз не харесвам и не са ми удобни количли с двойни колела.
Моята е: http://www.maximalux.eu/403-952-large/letna-kolicka-cybex-callisto-2010.jpg
Има огромен сенник който пада почти до долу,пълно легнало положение на гръбчето,лека е като се сгъне е малка и е с цяла дръжка,а да.... И самата седалка е доста дълга.Дъщеря ми до 2 год си спеше в нея без да и стърчат крачетата.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 472
mamche88 вземи разумното и емоционално според твоето описание решение и не зарязвайте кучето. Все пак то е част от вашето семейство.

Usmivka_6astlivka за токсоплазмозата - пускат се две изследвания, едното (първото) се поема от касата, а другото не. Първото изследва един коефициент, който ако е прекалено голям ознчава, че или имаш токсоплазмоза или си боледувала някога. Второто изледва коефициент, който ти казва дали в момента имаш токсоплазмоза или преди си боледувала. Най-добрия вариант е да си прекарала токсоплазмоза, което означава, че вече имаш имунитет за цял живот. Ако обаче не си боледувала вероятността да хванеш токсоплазмоза от котката си е еднаква с вероятността да я хванеш от друго. Ако имаш котка най-добре спри с чистенето на тоалетната или го прави с ръкавици.

Все пак разтърси се за токсоплазмозата не съм много сигурна дали точно така се разчитаха резултатите, но поне аз това разбрах.

# 59
  • Мнения: 0
Zdraveite mili budeshti mami Simple Smile nova sum vuv foruma i reshih da pozdravq oficialno, terminut mi e na 17 avgust ,taka che shte  se radvam da spodelqme radostni emocii i spokoino bremeneene zaedno Simple Smile Kusmet na vsichki Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт