С коя каша да започна първо?

  • 3 400
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 052
Педиатъра така е посъветвал  Crazy Ехх, тези педиатри...
Веси, защо реши, че не му стига кърмата? Начесто иска да суче ли?
Така или иначе си захранила вече, това си го решаваш ти, но не бързай с кашите, много е малък още.

# 16
  • Мнения: 9
Не бързам исках да зная за на пред ... според майките кои са хубавите каши за да не дам някой боклук, но явно само упреци събрах!

# 17
  • Мнения: 27 524
Щом казваш  Simple Smile , но всяка майка иска най-доброто и всеки започва по различно време ти си решила така и така прави но не мисли ,че ти правиш всичко точно и по книга всеки различно си гледа децата и не значи че е грешно............  Wink

По твоята логика ако някоя майка реши да започне на 2 месеца, пак ще е правилно, така ли? Много ми е интересно как винаги майки, като теб, които захранват рано децата си, започват да обясняват как всяка майка преценява и решава. Не, няма такова нещо. Всяка майка може да реши и да прецени след прочетена информация, и то не една. Не съм видяла, няма и да видя някакво инфо в полза на ранното захранване.
Не твърдя, че всичко правя по книга, но все пак следвам разумни правила някакви, които по цял свят не включват захранване на бебето преди 4-5 месеца. Има си доказани причини за това.
Но пак казвам - щом не те интересува - подължавай, аз с вятърни мелници няма да се боря. Но винаги ми е било интересно защо питате и пускате теми, като ви интересуват и удовлетворяват само отговори, които искате да чуете?  Tired

За кашите - казахме ти, ето пак - Тьопфер, Милупа, Хип. Това е.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 9
Разбрах много ясно даже и ще имам в предвид тези каши  Wink не споря изобщо по въпроса

# 19
  • София
  • Мнения: 28 613
Рано е за каша, за пюрета, за сокове... За всичко, различно от кърма или АМ е рано. Дори производителите, напр. Хип, казват - пюрета преди 4-ти месец - не. А те имат интерес да си продават стоката. Това е доста показателно.
Виж тези препоръки - http://ncphp.government.bg/files/2preporaki%20karmacheta.pdf Ще цитирам част от тях:
Цитат
Необосновано ранното захранване, преди 16-седмична
възраст, създава рискове за здравето и развитието на кърмачето,
свързани със следното:
• Майчината кърма може да бъде изместена от захранващите
храни.
• Бебетата са изложени на микробни агенти от храните и
течностите, които са потенциално замърсени и могат да
увеличат риска от болести, свързани с диария и хранителни
дефицити.
• Повишен риск от болести, свързани с диария и хранителни
алергии, поради незрялост на стомашно-чревния тракт на
бебето.
Има и още.

# 20
  • Мнения: 556
И аз мисля, че е рано за толкова много храни, но иначе се започва с безглутенова каша. Глутен се въвежда след 6м. И може би по-добре безмлечна, за да си добавяш от АМ, което ползвате.

# 21
  • Мнения: 9
Благодаря за съветите  Simple Smile Peace

# 22
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 752
Аз започнах с оризова безмлечна на Хип.

# 23
  • Мнения: 2 216
Много е рано за захранване Peace
Започнах с безмлечна ориз на Лактана, но след 6ти месец

# 24
  • До морето
  • Мнения: 7 081
Аз започнах едва преди няколко дни и започнах с оризова безмлечна на Милупа!

# 25
  • Мнения: 15
Здравейте, подходяща ли е за захранване на 5.5 месечно бебе оризово-бананова безмлечна каша? По-конкретно тази на Lactana / Topfer/ ? Ползваме АМ от същата марка и бебка много го харесва...

# 26
  • Berlin
  • Мнения: 11 266
Не, защото има и ориз, и банан. Simple Smile Вземи чиста оризова.

# 27
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Захраних с оризова безмлечна каша на Хип в  6мес.но така и не се хареса на дъщеря ми.
Не настоявах просто продължих с АМ докато дойде момента за захранване с пюрета.

Vessy92 ,не избързвай още......има време и за каши и за манджи и сокове  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 24
Здравейте,смятам да захранвам с каша на Тьопфер/оризова безмлечна/,но незнам колко е дозата за първоначално захранване/АМ+КАША/,тъй като на опаковката е дадено указание за стандартната доза.
Разбрах ,че е супер smile3521,и е БИО.Като дам 1-2 дни ,после мога ли да я смесвам с пюренце което вече е ял/плодово/или трябва да минат повече дни  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 052
Започваш както с всяка нова храна до сега, първия ден мъничко и постепенно увеличаваш. Аз кашите ги правя на око. Отсипи няколко лъжички от кашата, да речем 5-6л. и наливай по малко от млякото и бъркай, докато се получи гъстотата, която ти харесва.
Можеш да смесваш с пюренце, което е въведено още от първия ден, дали кашата ще е отделно или с пюре няма никакво значение.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт