Майчинството счетоводно-53

  • 30 061
  • 767
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 91
Здравейте,

Искам да попитам,ако изляза сега в болничен до болничена 45 дни преди раждането колко би ми паднало майчинството?
Как се изчислява болничена спрямо осигурителната сума?

Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet

Зависи колко ти е осигурителния доход за предходните 18 месеца.
18 или 24 месеца назад да гледам?

# 511
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Здравейте,

Искам да попитам,ако изляза сега в болничен до болничена 45 дни преди раждането колко би ми паднало майчинството?
Как се изчислява болничена спрямо осигурителната сума?

Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet

Зависи колко ти е осигурителния доход за предходните 18 месеца.
18 или 24 месеца назад да гледам?
18 з аболничен за общо заболяване, а 24 за болничен за бременост и раждане.

# 512
  • Варна
  • Мнения: 617
Имам един бърз въпрос и ще се радвам някой да може да ми отговори. Колко дни е срока да ми се изплати майчинството. Декларацията по чл,50 и 51 е постъпила в НОИ на 06.02.2013, но все още няма изчислена сума и съответно превод. Дори няма ред, само горе пише, че последния документ е постъпил на тази дата. newsm78
15-28.02
Благодаря   bouquet

# 513
  • Мнения: 91
Ала-Бала,благодаря ти за отговора.А колко % от осигурителния доход 18 мес назад е болничния?
А майчинството колко % е от осиг.доход 24 мес. назад?
Искам да си изчисля колко ще ми е долу-горе разликата и да знам какво да правя.
Благодаря предварително на отзовалите се  Hug

# 514
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Ала-Бала,благодаря ти за отговора.А колко % от осигурителния доход 18 мес назад е болничния?
А майчинството колко % е от осиг.доход 24 мес. назад?
Искам да си изчисля колко ще ми е долу-горе разликата и да знам какво да правя.
Благодаря предварително на отзовалите се  Hug
Болничен за общо заболавяне е 80% от среднодневно брутно за периода, но не повече от среднодневно нетно. Като първите дни в размер 70%  са за сметка на работодателя.
Болничен за бр. и раждане е в размер 90% среднодневно брутно за периода, но не повече от среднодневно нетно

# 515
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
Ала-Бала,благодаря ти за отговора.А колко % от осигурителния доход 18 мес назад е болничния? - 80%
А майчинството колко % е от осиг.доход 24 мес. назад? - 90%
Искам да си изчисля колко ще ми е долу-горе разликата и да знам какво да правя.
Благодаря предварително на отзовалите се  Hug

Но и двете суми се сравняват със среднодневно нетното възнаграждение. Има калкулатор на първа страница на темата.

# 516
  • Мнения: 91
Този калкулатор от стр.1 наистина ли работи???
При положение,че имам 18 месеца по около 900-1000лв и 6 месеца на 600-700лв ми дава,че ще взимам първата година по 310лв.Това нормално ли е  newsm78

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Този калкулатор от стр.1 наистина ли работи???
При положение,че имам 18 месеца по около 900-1000лв и 6 месеца на 600-700лв ми дава,че ще взимам първата година по 310лв.Това нормално ли е  newsm78

Работи си перфектно.Прочети хубаво инструкциите,зареди внимателно сумите и ще се справиш

При 18 м на 900 бруто и 6 м на 600 бруто,обезщетението варира 600-650 лв.В зависимост от работните дни

# 518
  • Мнения: 9
Здравейте, да попитам и тук,че отвсякъде имам различна информация  newsm78
Знаете ли как се процедира в моят случай?
Нямам 18м осигурителен стаж без прекъсване? Стават ми 14м до излизане в майчински?
Оттам ,как се процедира ? Минимални майчински? Неосигурените месеци=0?Или неосигурените месеци = МРЗ... Или как?  newsm78
Че сега тепърва се замислям за това и ми е малко X !  Thinking

# 519
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нямам 18м осигурителен стаж без прекъсване?

Няма изискване за такъв стаж.Прочети първа страница.Всичко е написано подробно,ясно и разбираемо.Ако ти възникнат въпроси,питай

# 520
  • Мнения: 9
Нямам 18м осигурителен стаж без прекъсване?

Няма изискване за такъв стаж.Прочети първа страница.Всичко е написано подробно,ясно и разбираемо.Ако ти възникнат въпроси,питай




Ами да моя грешка не 18м,а 24м. Аз имам само 14 оттях. Как се процедира с останалите ?
-Благодаря предварително!  Peace

# 521
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Нямам 18м осигурителен стаж без прекъсване?

Няма изискване за такъв стаж.Прочети първа страница.Всичко е написано подробно,ясно и разбираемо.Ако ти възникнат въпроси,питай




Ами да моя грешка не 18м,а 24м. Аз имам само 14 оттях. Как се процедира с останалите ?
-Благодаря предварително!  Peace

Изискването е 12 месеца осигурителен стаж.Значи имате достатъчно.
Изчислението е върху последните 24, което е съвсем различно.

# 522
  • Мнения: 9
Нямам 18м осигурителен стаж без прекъсване?

Няма изискване за такъв стаж.Прочети първа страница.Всичко е написано подробно,ясно и разбираемо.Ако ти възникнат въпроси,питай




Ами да моя грешка не 18м,а 24м. Аз имам само 14 оттях. Как се процедира с останалите ?
-Благодаря предварително!  Peace

Изискването е 12 месеца осигурителен стаж.Значи имате достатъчно.
Изчислението е върху последните 24, което е съвсем различно.


Да-аз говоря за изчислението - нямам 24м непрекъснат стаж, това имах предвид ? Thinking

# 523
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Нямам 18м осигурителен стаж без прекъсване?

Няма изискване за такъв стаж.Прочети първа страница.Всичко е написано подробно,ясно и разбираемо.Ако ти възникнат въпроси,питай




Ами да моя грешка не 18м,а 24м. Аз имам само 14 оттях. Как се процедира с останалите ?
-Благодаря предварително!  Peace

Изискването е 12 месеца осигурителен стаж.Значи имате достатъчно.
Изчислението е върху последните 24, което е съвсем различно.


Да-аз говоря за изчислението - нямам 24м непрекъснат стаж, това имах предвид ? Thinking

Явно не говорим на един и същ език.За да получаваш майчинство трябва да имаш 12 месеца стаж общо през целия си живот.НЕ е нужно да е непрекъснат период.
Изчислението е върху последните 24 месеца преди 45-дневния болничен и месеците, когато си била безработна/студентка/ученичка и т.н. се вземат на база МРЗ за периода.

# 524
  • Мнения: 9
Нямам 18м осигурителен стаж без прекъсване?

Няма изискване за такъв стаж.Прочети първа страница.Всичко е написано подробно,ясно и разбираемо.Ако ти възникнат въпроси,питай




Ами да моя грешка не 18м,а 24м. Аз имам само 14 оттях. Как се процедира с останалите ?
-Благодаря предварително!  Peace

Изискването е 12 месеца осигурителен стаж.Значи имате достатъчно.
Изчислението е върху последните 24, което е съвсем различно.


Да-аз говоря за изчислението - нямам 24м непрекъснат стаж, това имах предвид ? Thinking

Явно не говорим на един и същ език.За да получаваш майчинство трябва да имаш 12 месеца стаж общо през целия си живот.НЕ е нужно да е непрекъснат период.
Изчислението е върху последните 24 месеца преди 45-дневния болничен и месеците, когато си била безработна/студентка/ученичка и т.н. се вземат на база МРЗ за периода.

Точно това ме интересуваше (изчисляването) - Благодаря!  Peace
А сега идва и следващия въпрос МРЗ за 2013 или 2012г ? Защото нали през 2013 я направиха 310лв?

Общи условия

Активация на акаунт