Майчинството счетоводно-53

  • 30 037
  • 767
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 431
Момичета, дали има калкулатор за изчисляване на размера на болничния? Мисля, че ще ми е по - изгодно да съм в болничен, докато се роди бебо  Embarassed

# 526
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030

Точно това ме интересуваше (изчисляването) - Благодаря!  Peace
А сега идва и следващия въпрос МРЗ за 2013 или 2012г ? Защото нали през 2013 я направиха 310лв?

МРЗ за периода когато си била безработна т.е 2011/2012 и съответно 240/270лв.

# 527
  • Мнения: 9

Точно това ме интересуваше (изчисляването) - Благодаря!  Peace
А сега идва и следващия въпрос МРЗ за 2013 или 2012г ? Защото нали през 2013 я направиха 310лв?

МРЗ за периода когато си била безработна т.е 2011/2012 и съответно 240/270лв.

Сега вече всичко ми е ясно - благодаря !  Peace

# 528
  • Мнения: 4 841
На мене обаче не  newsm78 В моя случай от 2010г до 2012г съм била по майчинство. После отпуската ми си използвах и сега съм болнични. Осигуряваха ме на 380лв и предното ми майчинство се въртеше около 300 -340лв според месеца. Сега след като е вдигната МРЗ си мислех, че ще е 310лв майчинството ми, понеже ми влизат като сума парите за втората година майчинство 240лв. Периода с тези 240лв как се изчислява? Част от този период МРЗ беше 240лв, а после стана 270лв.

# 529
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
На мене обаче не  newsm78 В моя случай от 2010г до 2012г съм била по майчинство. После отпуската ми си използвах и сега съм болнични. Осигуряваха ме на 380лв и предното ми майчинство се въртеше около 300 -340лв според месеца. Сега след като е вдигната МРЗ си мислех, че ще е 310лв майчинството ми, понеже ми влизат като сума парите за втората година майчинство 240лв. Периода с тези 240лв как се изчислява? Част от този период МРЗ беше 240лв, а после стана 270лв.

Периода с 240-то лева се включва на база МРЗ за периода.Писала съм 240лв., защото в определен период (01.2010-08.2011) МРЗ беше 240лв
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B … D0%B0%D1%82%D0%B0
Но така или иначе няма да получавате по-малко от МРЗ в момента.

# 530
  • Мнения: 4 841
На мене обаче не  newsm78 В моя случай от 2010г до 2012г съм била по майчинство. После отпуската ми си използвах и сега съм болнични. Осигуряваха ме на 380лв и предното ми майчинство се въртеше около 300 -340лв според месеца. Сега след като е вдигната МРЗ си мислех, че ще е 310лв майчинството ми, понеже ми влизат като сума парите за втората година майчинство 240лв. Периода с тези 240лв как се изчислява? Част от този период МРЗ беше 240лв, а после стана 270лв.

Периода с 240-то лева се включва на база МРЗ за периода.Писала съм 240лв., защото в определен период (01.2010-08.2011) МРЗ беше 240лв
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B … D0%B0%D1%82%D0%B0
Но така или иначе няма да получавате по-малко от МРЗ в момента.


И аз си мисля, че ще получавам за целия период 410дни (май толкова бяха) ще получавам твърдо 310, но ми стана интересен казуса за пресмятането.

Благодаря за отговора Пантера  Hug

# 531
  • Варна
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен   Simple Smile Имам един вьпрос - самоос.се лице сьм и всеки месец внасям осигуровки вьрху 420лв, а в края на годината правим изравняване и доплащам осигуровки вьрху действителните си приходи. Но има месеци в които сьм закьснявала с вноските, не и с годишното доплащане. В този случай ще се приложи ли чл.3 ал.1 от наредбата за общ.осиг.на самоосиг.се лица или той се прилага само в случайте когато всеки месец се избира по-висок от мин.осиг.доход? Благодаря предварително за отговорите!

# 532
  • Мнения: 2 200
Здравейте и от мен   Simple Smile Имам един вьпрос - самоос.се лице сьм и всеки месец внасям осигуровки вьрху 420лв, а в края на годината правим изравняване и доплащам осигуровки вьрху действителните си приходи. Но има месеци в които сьм закьснявала с вноските, не и с годишното доплащане. В този случай ще се приложи ли чл.3 ал.1 от наредбата за общ.осиг.на самоосиг.се лица или той се прилага само в случайте когато всеки месец се избира по-висок от мин.осиг.доход? Благодаря предварително за отговорите!

Само котаго се избира по-висок доход.

# 533
  • Мнения: 2 358
Здравете момичета,
Имам въпрос и се надявам да ми помогнете.
Бременността ми е следна и в държавна поликлиника и на частно. Болничиният, който се издава 45 дни преди термина е издаден от държавната поликлиника. Ще раждам в частната болница.
Въпросът ми е при преносване, кой, кога и как издава болничен за преносване ?
Може ли лекаря от частната болница да издаде такъв болничен при условия, че 45 дневния е издаден от друг?
Този болничен за преносване кога се издава, преди или след раждането?

# 534
  • Мнения: 646
Здравете момичета,
Имам въпрос и се надявам да ми помогнете.
Бременността ми е следна и в държавна поликлиника и на частно. Болничиният, който се издава 45 дни преди термина е издаден от държавната поликлиника. Ще раждам в частната болница.
Въпросът ми е при преносване, кой, кога и как издава болничен за преносване ?
Може ли лекаря от частната болница да издаде такъв болничен при условия, че 45 дневния е издаден от друг?
Този болничен за преносване кога се издава, преди или след раждането?


Би трябвало да ти го издадат там където ще раждаш(поне при мен беше така) и болничният се издава след раждането.  Peace

# 535
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Привет и от мен  Hug
Бременна съм в 17г.с. Миналия месец ме преназначиха в нова фирма. Преди това бях 2 години по майчинство и след това 40 дни в платен отпуск. На новото място имам три работни дни и след това излязох в болничен. От тук нататък смятам да съм в постоянен болничен. На предишната работа бях осигурявана на 430лв. като за втора година майчинство взимах 240лв. Сега съм на 770лв. Въпроса ми е какви пари ще взимам от болничните и първата година от майчинството?
Благодаря предварително за отговорите   bouquet

Последна редакция: сб, 16 фев 2013, 13:09 от Katencetoo

# 536
  • Мнения: 86
Здравете момичета,
Имам въпрос и се надявам да ми помогнете.
Бременността ми е следна и в държавна поликлиника и на частно. Болничиният, който се издава 45 дни преди термина е издаден от държавната поликлиника. Ще раждам в частната болница.
Въпросът ми е при преносване, кой, кога и как издава болничен за преносване ?
Може ли лекаря от частната болница да издаде такъв болничен при условия, че 45 дневния е издаден от друг?
Този болничен за преносване кога се издава, преди или след раждането?

когато родиш от болницата ти издават болничен и след това отиваш при АГ (мисля че трябва да е същия, който ти е издал предния болничен) и тя ти издава за дните между 45тия и този за раждане, после с третия болничен от педиатъра се изравняват дните.

# 537
  • Мнения: 117
Здравейте  момичета, имам следните въпроси

1. Връщам се на работа след майчинство - назначават ме на нова длъжностр с по ниска заплатар а на всичкото отгоре искат да имам и изпитателен срок - може ли нова длъжност да бъде без изпитателен срок ?

2.  при съкращаване по чл 331 - обезщетението за безработица от борсата  какво е 4 месеца или според стажа

3. при съкращаване по чл 328 - обезщетението за безработица е според стажа и работодателя дължи 1 или 2 заплати обезщетение - така ли

И съвет от вас, как е най - добре и изгодно да те съкратятр ако не се съгласят те или аз за изпитателния срок?


Благодаря предварително !

# 538
  • sliven
  • Мнения: 113
Здравейте, и от мен
Родих на 23.03.2012 и понеже бях на временен трудов договор ме освободиха април месец от работа.
И една година вземам майчинство,  но здравните ми осигуровки никой не ги плаща. Дали не трябваше да се запиша на борсата? Сега втората година какво да направя за да мога да вземам майчинство?
Ако сега се запиша на борсата дали ще имам някаква полза?
Благодаря ви

# 539
  • Мнения: 79
Здравейте!  Hug
Тъй като сега ми свършва майчинството и искам да напусна работа...и доколкото разбрах големината и продължителността на обезщетението се изчислява на базата на трудовия стаж, а моя е много малък. И въпроса ми е ако работодателя ме съкрати поради намаляване обема на работа, за колко месеца ще ми се изплати обезщетение?
Мисълта ми е дали ще има разлика ако напусна по взаимно съгласие или ме съкратят, тъй като стажа ми е много малък.

Предварително благодаря!   bouquet

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 14:18 от soft

Общи условия

Активация на акаунт