Ски на Витоша за начинаещи - къде?

  • 3 982
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте,
Доста се порових из форумите, но понеже съм крайно неориентирана по темата, искам да попитам къде на Витоша е подходящо за начинаещи да се карат ски? Досега зимата не съм стъпвала на Витоша. Можете ли да ми кажете дали на Алеко е подходящо, тък като само там съм ходила през лятото или да препоръчате друго място,като обясните как се стига с кола до там. Много ще съм ви благодарна, че сме събрали 4-5 момичета,които искаме да отидем следващия уикенд, а всички сме карали само по няколко пъти, а никоя не е ходила на Витоша. Трябва да се понауча и то някъде близо до София, че догодина да не се излагам,когато учим детето да кара Simple Smile
Предварително много благодаря за информацията,ако някой може да помогне

# 1
  • Мнения: 84
Добър въпрос. Ще се възползвам и аз , ако някой се включи по темата. И все пак , ако отидеш този уикенд- сподели

# 2
  • София
  • Мнения: 292
Вчера карахме на Ветровала. Беше супер. Ние сме начинаещи, и сме с учител.  Имаше много деца от ски-училища, до около 3. После изведнъж сякаш се опразни пистата. Пътя е опесъчен, с паркирането е малко сложно, а и пускат до 11 сутринта. С кола се стига много лесно - през Бояна , и само нагоре Simple Smile и аз не познавам Витоша особено добре. Но следвай колоната и виж къде паркират колите. Първо е Ветровала, а малко по-нагоре -Офелиите. (там има и хижа с ;елошо кафе и чай). И пързалка за деца.

 Ако някой е ходил до Алеко с кола ще съм благодарна да сподели как е пътя?

# 3
  • Мнения: 33
Ние ходихме на Алеко и според мен е крайно гадно за начинаещи там. Духаше зверски вятър, слънце - никакво, толкова силно духаше, че вятъра те буташе, докато си стоиш на едно място върху ските, без маска - лицето ти става на нищо. На детския влек не ни пуснаха, въпреки че пускаха инструкторите и трябваше да си драпаме сами. Съвета ми е,ако сте начинаещи - не ходете там, ако не сте начинаещи сигурно ще знаете вече да не ходите там, че има къде къде по-добри места...

За Ветровала съм чувала добри отзиви.

 Но сега да кажа къде е перфектното място и за възрастни, и за деца - една писта на Юндола, казва се "Старина", пистата е перфектна за начинаещи, има си влекче, можеш да слезеш от него и по средата на пистата. Пистата е полегата,достатъчно дълга, мястото е много слънчево и нямаше вятър. Точно до пистата има ски гардероб - 15 за цял ден и заведение, в което цените нямат нищо общо с цените в заведенията до ски пистите. Общо взето - евтино, слънчево, полегато, прекрасно - за начинаещи. За мислих се дали да пиша във форума,тъй като като бях нямаше много хора,а това ме устройва Simple Smile Не че ще се юрнете на там де Simple Smile

# 4
  • Мнения: 819
Привет. Предварително се извинявам, че пиша в толкова стара тема, но предположих, че е по-добре отколкото да правя нова. Та интересуват ме пресни отзиви за Ветровала и Офелиите. Стават ли за начинаещ скиор. Мъжът ми не е карал ски и мислим да отидем там и да се понаучи. Пък и аз от доста време не съм карала и няма да ми се отрази зле да направя едно припомняне на лека писта. Също така има ли ски гардероб, цените как са?
Предварително благодаря Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 730
На Офелиите е подходящо за начинаещи, миналата година ходихме там и ние сме от начинаещите

Общи условия

Активация на акаунт