Как да сготвя бекон

  • 3 927
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Тръгнах за магазина, с идеята да си купя ребърца, но ребърца нямаше и ми предложиха бекон.
Взех едно кило и сега се чудя как да го сготвя. Можете ли да ми дадете някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 9 161
най-добре ще го приеме киселото зеле, тъй като е мазничък  Peace

# 2
  • Мнения: 5 228
С кисело зеле - както се готви пиле или месо със зеле, но слагаш бекон, много си подхождат вкусовете и става много вкусно.
Друг вариант е в боб - както стандартно се готви боб чорба, на по средата на варенето добавяш бекона, нарязан на едро; аз слагам и много зеленчуци - сушени чушки, моркови, повече лук, подправки - това ми е едно от най-вкусните ястия.

# 3
  • Мнения: X
Благодаря ви за бързото включване, момичета, но зелето не е вариант, защото мъжът ми никак не обича кисело зеле.
За бобец пък нямам време, защото трябва да кисне, а аз искам тази вечер да го сготвя.
Освен с бекона, разполагам също с картофи, някой-друг морков, замразени печени чушки...друго май няма.

# 4
  • Мнения: 9 161
тогава нарежи и изпечи в тава, заедно с картофите, морковче, може и чесън да сложиш цяла глава. Сложи вода, сол и подправки за картофите, каквито обичаш, но мазнина не слагай - картофите ще поемат от бекона. И го изпечи под фолио, само накрая можеш да развиеш да се запече

# 5
  • Мнения: X
Задуших бекона с малко лук, и после заедно с нарязаните картофи и моркови и чаша вода ги сложих в една иенска тенджера във фурната и я захлупих. Само не знам водата малко ли е или много. Мисля, че докато не отхлупя тенджерата тази вода няма да изври. Друг път са ми ставали много чорбалясти манджите, когато сложа повечко вода в йенската.

# 6
  • Мнения: 9 161
защото не извира водата от нея, а картофите също си имат вода. Като отвориш да ги провериш, ако е много водата - сложи най-долу във фурната, Т* на мах и за 5-8 мин. ще изпари водата.

# 7
  • Мнения: X
Ей, това е добра идея. Точно така ще направя, пеп-4о, благодаря ти  Hug

# 8
  • Мнения: 11 784
Аз много късно виждам темата, но много обичам брат картофи, точно с беконче.
цък

# 9
  • Мнения: 65
Аз ги сгъстявам с лъжичка брашно,рабита с малко студена вода.

# 10
  • Мнения: 3 242
тогава нарежи и изпечи в тава, заедно с картофите, морковче, може и чесън да сложиш цяла глава. Сложи вода, сол и подправки за картофите, каквито обичаш, но мазнина не слагай - картофите ще поемат от бекона. И го изпечи под фолио, само накрая можеш да развиеш да се запече

Вода не се слага изобщо , по скоро картофите и другите се намазват леко с олио Simple Smile а ако все пак си решила да сложиш вода то поне можеш да я замениш с бира Wink
Другия вариант е вариш картофите предварително и след това запичаш в фурната ,като предварително си ги намазала леко с олио.

# 11
  • Мнения: 9 161
не се слага, ако не искаш. Винаги слагам, по-сочни ми стават картофите  Peace а бира в картофи пък не слагам. Бяло вино - да, понякога. 
Така да се каже - въпрос на вкус и избор. Но не и олио на бекон.

# 12
  • Мнения: X
Съвсем малко сос остана, но аз все пак сложих не повече от 1 чаша вода на килограм месо и 4 картофа.
И аз избягвам да слагам бира на картофите, защото след това ми нагарчат. По-скоро вино, но в случая имах само червено.
Олио не съм слагала, освен това, в което задуших бекона, а то беше съвсем мъничко. Сега ще видим стана ли много мазно или не.

# 13
  • Мнения: 1 777
Аз много късно виждам темата, но много обичам брат картофи, точно с беконче.
цък

Уаууу много "хубав" кулинарен блог,пълен е с крадени снимки. ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 15 517
Аз много късно виждам темата, но много обичам брат картофи, точно с беконче.
цък

Уаууу много "хубав" кулинарен блог,пълен е с крадени снимки. ooooh!
Тъкмо си мислех,че добре,че не правя художествени снимки и си видях една моя, но с друга рецепта. Joy Същата е в любимите ми рецепти.

Общи условия

Активация на акаунт