Нови плетки творим, които с любов от сърце да дарим! - 87

  • 97 964
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 114
Ох, на баба, страхотна чанта и играчка!  Hug

Ринаки, какво става с кръжока за мънистовите чанти?  newsm78

Пухуто, вълната се накисва с омекотител за вълни. Ползвам Первол. Казах накисва, не пере и се изплаква. Това е.

Последна редакция: чт, 07 фев 2013, 09:59 от big pufana

# 586
  • Мнения: 3 632
Здравейте! Взех си прежда Тото от Стенли, 50% мерино и 50% полиестер.....
Направи малка мостра и опитай с оцет - това казва google-ът за омекотяване на вълна и полиестер...
Или балсам за коса (но това беше само за вълна).

# 587
  • Мнения: 6
Дани, ако плетеш с една наметка(висок пълнеж), наддавките трябва да са 12. Това не го казвам от практика-това е от азбуката на плетене на една кука-така съм го запомнила, търсех от къде съм го прочела, но не намерих Embarassed. Би ли ми разказала какво представлява тази чорапена вълна? Виждам такива прежди по сайтовете, но само снимката не ме удовлетворява. Малко съм на принципа "Око да види, ръка да пипне" или "Помощ от приятел".
А-А, и на мен много ми хареса куката ти.
А това е идея за всички, които обичат домашните килимчета. Мисля, че по-дебелите трикотажни ленти ще свършат чудесна работа.
http://radikal.ru/F/i074.radikal.ru/1009/e5/da152dfb68a7.jpg.html
А според тази снимка, дори не ви трябва кука!
http://radikal.ru/F/s11.radikal.ru/i184/1009/12/e1d06d806558.jpg.html
То си е плетено направо от въже!

Редактирам се за N-ти път, искам да благодаря на всички, които оцениха моите "творения".

Последна редакция: чт, 07 фев 2013, 10:12 от Ох, на баба!

# 588
  • Мнения: 94
Ох, на баба! опитах с 6, много са! С 4 е най-добре, а намачканото според мен е от не еднаквото стягане с иглата. Мисля, че с гладенеще се пооправи.
Чорапената прежда казвам на селската прежда. Чиста вълна на чилета. Те не са с определен грамаж. Моите са средно 200. Имам няколко 280 и едно 190гр. Бабите я ползват за плетене на чорапи. Груба е и определено не я харесвам за блузи и други докосващи се до тялото плетива. Много топли.

# 589
  • Мнения: 114
Би ли ми разказала какво представлява тази чорапена вълна? Виждам такива прежди по сайтовете, но само снимката не ме удовлетворява. Малко съм на принципа "Око да види, ръка да пипне" или "Помощ от приятел".

Просто тънка, пресукана вълна, с различни дебелини. Бодяща, естествено! Няма обработка с ензими.

# 590
  • Мнения: 6
Говорим за домашно изпредената вълна, която продават бабите по пазара?
Или нещо такова, например http://www.magazin.hobiyarn.com/product_info.php?cPath=39&products_id=47

Последна редакция: чт, 07 фев 2013, 10:20 от Ох, на баба!

# 591
  • Мнения: 180
Благодаря ви, ще пробвам и се надявам да стане   bouquet

# 592
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 993
Чиста домашна вълна се омекотява по два елементарни природни способа
- изпиране със сапун за пране, за предпочитане домашен
- разтваряне във водата за пране и при изплакването сода бикарбонат, например 1 пълна супена лъжица на 7 литра вода
Желателно е изплакването да не е прекалено, т.е. частички от сапуна да останат по влакната. Това държи вълната мекичка по-дълго.
Рецептите са бабини, но не пречи да опитате. Mr. Green  Laughing Laughing

# 593
  • Мнения: 1 523
Показвала съм вече, но хайде пак заради А-А.И двете килимчета са в употреба, вършат работа.

# 594
  • Мнения: 1 365
Първо да попитам от какви ленти трикотажни плетете тези килимчета? Аз имам стари тениски  и се чудя ако ги нарежа на лентички дали ще свършат работа, защото не ми се оставят за парцали...
 И второ - готова ни е шапката-шлем, но манекена не е много доволен, че му спрях играта, за да го снимам  с шапката  Joy http://media.snimka.bg/s1/1700/029644642.jpg?r=0 Преждата е Ланосо бейби 40% вълна, 60% акрил. Остана още от преждата и ще плета шал и ръкавички, но ще трябва да си купя още една гранка.

# 595
  • Мнения: 2
Първо да попитам от какви ленти трикотажни плетете тези килимчета? Аз имам стари тениски  и се чудя ако ги нарежа на лентички дали ще свършат работа, защото не ми се оставят за парцали...

 Това сигурно ще ви е полезно, килимарки Heart Eyes:http://www.international-handmade.info/prejda-ot-stari-teniski/
Докато ви четях, се сетих, че една приятелка събираше стари чорапогащници, мисля, че с някаква такава цел newsm78.  Трябва да я преслушам какво ли е направила? hahaha

Ох, на баба!, красива чанта!   bouquet И валентинката Heart Eyes

# 596
  • Мнения: 1 365
Сне*инка, много благодаря за инфото за тениските... Още утре се залавям за работа...  Flutter

# 597
  • Мнения: 0
Килимчетата ти са много ефектни Дидк@,  и куката изпипана прецизно. И твоята ли е от дрян?

# 598
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 993
Моят котарак цяла зима се радва на килимчето "Пчеличката Мая" създадено точно от две стари тениски.  Laughing
Извинявам се за лошата снимка, но е правена миналата година с телефон, а сега не ми се снима. Sunglasses

# 599
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз... да си напомня за въпроса ...  Blush
Като се плете цилиндър - пр. за шапка, ръкав - не в спирала, а със синджир-бримки за повдигане на ниво, но в кръг, как се изправя "шевът" - демек, там, дето свършва едниния "ред" и се залепва и т.н. - че да не седи веревно?

Ама с малко по-подробни обяснения? Мооля?

Общи условия

Активация на акаунт