Отговори
# 690
  • Мнения: 61
Явно само моят пъп е "качулат"  Mr. Green Има си навесче...  Mr. Green
А аз съм пълно ку-ку. Вече се отрекох от триколките, ще се купува на 4 колела. Влече ме към X-Lander XA - http://www.novobebe.com/X-lander-2012-Europe-bebeshka-kombiniran … rica-bg-5429.html Много ме блазни тази оферта.

# 691
  • Мнения: 22 543
denise78, да, има значение и това, но не е чак толкова определящо.
Реално 1бебе родено около термин тежи средно 3кг., с околоплодни води и всичко останало, ето ти веднага едни 7-8кг., които идват само от това.

presley, не е лоша, да...ама малко тежка.

# 692
  • Мнения: 3 181
Аз съм +11 и ми тежат. Изяла съм една ябълка в 17.00 и още ми е тежко. Надявам се, да овладея положението. В интерес на истината с баткото в един момент престанах да се тегля, но сигурно бях качила 16-18кг. За 4 месеца имах само +5, но те ме измъчиха най-много. По-скоро последните 2-3кг.

# 693
  • Мнения: 923
Именно,затова не ми се струва много ,ако до края кача 6 килограма, щото само 7 ще останат в болницата. Абе тея килограми изобщо не ги мисля. Ще ги мисля ,ако станат 15. Че съм се закръглила и си хапвам.... ми сега ми се паднало! Аз не мога да ям много,ако седна да ям. Много бързо имам чувството,че ще се пръсна. Но днес пък ядох не знам колко пъти, по-малко ама..... през половин час нещо търся да ям. Mr. Green Утре съм на нещо като ФМ, тук му казват "растеж ехо". Та ще огледат дребния от- до и ще го видим как върви.

# 694
  • Мнения: 22 543
denise78, ами предния път от моите 12кг, за 5дни в болницата си бяха заминали близо 8кг. Останалите ги свалих за няколко месеца, а не съм си давала никакъв зор, тоест нищо не съм правила реално. )
Сега вече съм на 12кг в същата седмица....но ще видим този път до коя ще ги докарам нещата и колко ще кача.

# 695
  • София
  • Мнения: 295
Според моите доктори е най-добре да качиш между 9 и 14-15 кг. Устройва ме, така да се каже  Laughing Малко ме притесни това, че за шестия месец съм качила 4 кг. Надявам се сега, след празниците, да не качвам по толкова, защото до края ще станат... не ми се смята изобщо  Crazy Обаче явно ще кача повече от предния път, тогава качих общо 11 кг. После без нищо да правя, всъщност като почнах да не спя  Tired, ги свалих точно за 1 месец след раждането, че и продължих надолу. Това вече беше ужасно, направо ми се искаше да съм качила повече килограми.
И моят пъп не е изпъкнал, коремът ме сърби чат-пат, а като гледам колко се е окосмил, хахаа... Мажа се през ден иначе, с маслото на Икаров, доста икономично ми идва - до момента не съм изхабила и половината шишенце. Дано пак ме подминат стриите.

# 696
  • Мнения: 4
presley количката е много сладка, но и на мен ми се струва че ще е малко тежичка. Моята ми натежава малко, а по характеристика мисля, че е по-лека, но и аз не съм от най-силните  Wink . Това е наата кола
http://www.bebe-best.com/jane-bebeshka-kolitchka-v1-slalom-strat … 2011-p-23602.html , само че зимният кош може да се надигне и става на столче за колата за новородено.

Мен корема си ме сърби от месец и половина. Всеки ден се мажа по 2 пъти и пак ме сърби, а пъпчето-почти е излезнал и му се дразня, но какво да правя. Относно сърбенето на корема съм чувала, че ако мнго се чеше бременната, ще й излезнат стрии. Вие знаете ли нещо такова? Иначе се мажех първоначално с бебешко олио на джонсан бейби, но не искаше да попива и само ми се намазниха пижамите и сега го смених с един крем.

# 697
  • Мнения: 54
Да се отчета и аз... Моят пъп не изпъкнал още, но като гледам на къде вървят нещата скоро и това ще стане. За сега е плосък, изравнил ми се е напълно с корема, а преди си беше вдлъбнат. Все още нямам и стрии, нито признаци за поява. Мажа се с домашна свинска мас с ванилия, веднъж на 2-3 дни (когато се сетя/не ме мързи) и нямам сърбежи. На моменти имам усещането, че малката ще ми изскочи през пъпа, но това е рядкост. И от време на време самата кожа ме боли, все едно ми е посинена. А тези 7.5кг. които съм качила до момента въобще не ги усещам. Първите 1-2кг. които качих в началото много ми тежаха, но сега си се чувствам супер, все едно не съм бременна изобщо и не се ограничавам от нищо. Имам ли апетит си похапвам, нямам ли - не пипвам храна!!! Simple Smile

# 698
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 15
И моят пъп е изкочил, но не ме сърби корема Simple Smile)) А за килограмите- до сега съм качила 8 и не ги усещам- ходя на работа, движа се непрекъснато, дори понякога ми се случва да потичам, за да хвана някой автобус. Дори не давам на ММ да ходи до магазина... Ходя аз Simple Smile Е, заедно пазаруваме когато торбите са повече от една. Мен единствено ме притесняват разни вени, които са ми изкочили по краката тук-там и болките в гърба, когато не спя в моето си легло Simple Smile

# 699
  • Мнения: 1 350
deskata, jonson baby не го препоръчвам на никого, един път след годинката купувах шампо и нещо друго, ама хич не ми харесаха, нито на малката. та, поогледай пак,
някой писа и за сапунче за бебе, по-добре душ-гел, по-лесно се приема от бебешката кожа и е по-щадящ.
а ако около пъпа сърби много, може оттам да почнат стрии, това ми е казвал док, защото като се образували първо много сърбяло червено, сини и после ставали бели ивиците, така че ако там сърби - повече мазане като не се прекалява с масажите да не предизвикат контракции.ю

за омекотител в началото не съм ползвала до годинка, а и ако се ползва течен тео бебе например, няма нужда от омекотител.
а и в началните месеци аз не помня до кой месец точно (трябва да погледна) всичко гладих и ставаше супер.

п.п. хванало ме е безсънието ама отивам след малко да полегна като пусна един хляб да се меси  Crazy

# 700
  • Мнения: 410
Ето ме,легнах към 10ч. и малката се разкашя към 12ч-няма спане,бебо се разрита,налегнаха ме мисли......и ето къде съм Mr. Green Crazyхапвам и ще гледам тв.

# 701
  • Мнения: 5
Да ви се оплача рано рано...Вчера нали мъж ми беше почивка и насам натам по задачки, да гласуваме, ала бала, той нали се води в люлин по адресна и там ходихме да гласува, и викам така и така сме тука айде от пазара да си вземем нещо за ядене, много ми се ядеше бургер...ами хапнах си един, беше ми много вкусен, докато го ядях...обаче после като ми стана едно гадно, та до сега, явно не е бил хубав, или пък соса,или кюфтето...и сега рано рано накарах ММ да ме закара до някой денонощен та си взех кисело мляко, препекох си филийка, дано ми помине, по принцип избягвам сега особено такива бургери, дюнери...ама вчера много ми се дояде,пуст късмет и моя  Sick Та внимавайте с тези храни, особено ако имате по-чувствителен стомах,като моя, ето мъж ми и той яде дюнер, ама нищо му няма /и слава Богу де  Crazy/ а бебката от вчера направо не се е спряла,то са едни салта, ритници...и пак вечерта по едно време като ми се излегна от лявата страна и като почна да опъва, такава бубунка ми направи, мъж ми гледа едно такова опулено, а аз си охкам..  Crazy после почна да вика: - Айде, бебке, идвай насам, недей така да тормозиш мама..  Laughing по едно време толкова ми опъваше, че чак се уплаших да не намери начин да изскочи от коремчето  Mr. Green

# 702
  • Мнения: 1 350
добро утро и от мен  newsm64
ау, много студено тая сутрин тук,
като водихме малката на градина, така щях да се хързулна на два пъти, уж сухо, а лед, добре че се държах за мъжа ми  Sunglasses
и при мен бебо ритка тая нощ на няколко пъти, в 4 такова хълцане му удари, щом и мъжа ми се събуди от побутването  Crazy
хубава седмица и приятна работа, на тези, които сме по такива задачи още Wink

# 703
  • Мнения: 0
Оххх и в моя корем падна голямо ритане тази нощ, беше ме оставил няколко дни намира, но сега явно си е намерил хубаво място и направо ме съсипва...как успява и двата крака едновременно да ме пита не знам....голям футболист!!!! Заспивам като хората чак когато трябва да ставам!

# 704
  • Мнения: 22 543
Добро утро и от мен.
И при нас голям студ, към 00ч вече беше -8С, а и сутринта се усети по термометъра в стаята какъв студ е било. Обикновено не пада под 20С, а тази сутрин вътре беше 18С.

Аз слава богу си спя, и днес до 9ч. откарах. ))) Мъжа ми отиде на работа, утре пък е дежурен....днес ще го чакам да се прибере, че да отскоча до Еконт да взема едни дрехи за Калина дето бях поръчвала. )

Общи условия

Активация на акаунт