Цистоскопия

  • 6 117
  • 4
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте,другата седмица ще влизам в болницата за цистоскопия.Лекаря ми каза,че ще е с пълна упойка.Прочетох това-онова из нета,но бих  искала ако някой си е правил това изследване да сподели  как е минало.И какво да очакам след това?

# 1
  • Мнения: 10 057
В коя болница и кой ще Ви прави цистоскопията? Рискове има най-вече от инфекции, които стават после хронични. Добре обмислете ползите и рисковете от едно такова изследване.
Ако е в Св.Марина не е за предпочитане д-р Вежен Иванов. Добре е да посетите доц.Хинев и той да прецени дали сте за цистоскопия. Не съм ходила при него и сега много съжалявам.
Правила съм цистоскопия и после разбрах, че не е било толкова належащо.
Ще Ви се наложи да подпишете лист за съгласие за тази процедура. Тя се води операция и Здр.каса им плаща като за операция. Дано имате доверие на уролога си.
Иначе нищо няма да усетите,понеже е с упойка. Ако Ви вземат материал за биопсия, ще имате един ден малко кървава урина, но това не е най-страшното (няма болки) и не е нужно да се стряскате.
Пишете как е минало ,ако се решите на това. Важното доктора да си знае работата и да е отговорен за пациентите си.

# 2
  • Мнения: 10 057
Желая Ви успех! Hug

# 3
  • Varna
  • Мнения: 288
Ще я правя при д-р Стамболийски в Окръжна болница.Ами незнам и аз дали е наложителна,но вече три месеца имам проблеми и не могат да открият причината:(Надявам се да има някаква яснота след това изследване.Ако и тук нищо не излезе вече ще трябва да търся другаде.За това доколко  му имам доверие.....незнам.Но поне не ме тъпче с лекарства,а иска първо да открие причина.

# 4
  • Мнения: 10 057
Здравейте! Първо да Ви пожелая успех и проблема да се разреши.
Аз имам две цистоскопии, но не във Варна, за което много съжалявам. Първата си беше както трябва - с анестезия и без никакви последствия. Втората беше без упойка и без промивка на пикочния мехур, направена от един некадърник и безотговорен човек. От тогава имам проблеми.
После ходих при Вежен Иванов - весел човек, но не вникна сериозно в проблема ми. Така,че си останах с болките и личната ми л-ка не ме пуска вече на цистоскопия.

Пишете как е протекла процедурата, силно се надявам да е сериозен човек вашият уролог.
Поне не ви изписва лекарства така на сляпо. Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт