Кога бебето започва да стои самостоятелно?

  • 4 269
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 760
На първия преглед ортопедът направо ни забрани предварително подпирания с възглавници, държене с ръце под мишниците, за да скача и т.н. Каза, че детето когато е готово, тогава ще седне, ще се изправи...

# 16
  • Мнения: 646
Започна да седи самостоятелно(без да го подпирам) в началото на 7-ми месец, а в края на 7-ми започна сам да си се изправя в кошарата. При всяко дете е различно, когато тогава.  Peace

# 17
  • Мнения: 8 919
На седем навършени седеше самостоятелно. С възглавници не съм подпирала.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 486
На около 8 месеца стана стабилен в седнало положение.

# 19
  • Мнения: 472
Моето след 8м. седна само. Иначе все падаше.

# 20
  • Мнения: 266
Моето диване не искаше да лежи още на 4 месеца и често го държах седнал в скута ми. На 5 месеца го оставях седнал на към 120 градуса, не на 90, обграден от възглавници. На 7 месеца си седеше сам, а на 8 се научи сам да се изправя от легнало до седнало положение и почна да лази.

Леля ми има дъщеря на 6 месеца, още не може да седи и с възглавници.

Не може по калъп всички да се учат да сядат по едно и също време. Всяко бебе е различно. И твоето ще седне, няма страшно. Недей слуша кой какво ти казва, ами си гледай бебето какво иска. Може да го повдигнеш с възглавници да гледа от по-високо какво става наоколо...и после няма да иска пак да лежи.

# 21
  • Мнения: 2 216
На първия преглед ортопедът направо ни забрани предварително подпирания Каза, че детето когато е готово, тогава ще седне, ще се изправи...
Това е и моето схващане - когато е готово детето ще седне, ще проходи, ще проговори...

# 22
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 797
Моят син още не може да седи сам. Дъщеря ми беше на 7.5-8 месеца, когато започна да седи сама. Индивидуално е - когато са готови за това децата.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5
На първия преглед ортопедът направо ни забрани предварително подпирания Каза, че детето когато е готово, тогава ще седне, ще се изправи...
Това е и моето схващане - когато е готово детето ще седне, ще проходи, ще проговори...

И аз съм на това мнение и не съм го подпирала,на 9 месеца започна да седи стабилно

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На около 7 навършени месеца започна да седи сам без да пада.

# 25
  • Мнения: 63
В средата на 8 месец започна да седи самостоятелно.

# 26
  • Мнения: 727
 Съгласна съм , че е индивидуално и не бих бързала и "помагала" с подпиране, но и не бих го оставила да лежи по цял ден и да чакам сам да тръгне. Гръбнакът и мускулите трябва да укрепнат, но за това трябва и тренировка.

# 27
  • Мнения: 4 038
На около 7м и половина. Не съм го придържала с възглавници преди това, дори в количката не е бил седнал, а все в легнало положение.

# 28
  • в рока
  • Мнения: 1 119
На 7 месеца.В количката за малко съм го държала в полулегнало положение,но у дома не съм го подпирала с възглавници

# 29
  • Мнения: 27 524
При всяко дете е различно, зависи от двигателното му развитие.

 Peace В нашата тема от август има бебета, които са на 5м и седят съвсем стабилно и съвсем сами. Камелия не виждам скоро да седне сама, дори и подпряна все още се кандилка и се свлича  Laughing

Пурко, много хубави аватар и подпис  Hug

Общи условия

Активация на акаунт