Подготовката при нас кипи, че скоро МАРТ ще долети! Тема №10

  • 28 791
  • 766
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Деси честит рождене ден - жива и здрава бъди и ще си получиш най - хубавия подарък скоро едно прекрасно бебче.
Барболина ЧЕСТИТО. Ехххх, какви хубави новини!!!!!

# 691
  • Мнения: 858
Честито ни първо бебе в темичката.Името е прекрасно.Бързо да са си у дома  bouquet  Heart Eyes
desitkad,честит рожден ден.Да си здрава,уверена мама и с мнооого енергия за приключения   bouquet

За избора на екип Според мен има разлика дали го избираш в частна или в държавна болница.Избирайки да родиш в частна болница при определен лекар,заплащаш съответната сума на тръгване от болницата и срещу тази сума получаваш цялосто обслужване в болничното заведение.Включващо престоят,раждането,всичките консумативи за теб и за бебето,храна...и т.н.
По време на самото раждане избраният лекар присъства,но с него върви цял екип от хора и дори когато лекарят не е на смяна,останалите си предават щафетата и го няма това делене ,което се получава в държавните болници при избор или не на екип.Аз затова за себе си съм избрала този вариант.Другото водещо е ,че държа да съм с лекарката,която ми следи цялата бременност и е наясно с желанията ми,с очакванията ми и с всички премеждия да се стигне изобщо до бременност.При мен друг водещ фактор е,това че веднъж съм със секцио,а сега ще опитаме варианта на нормално раждане и в случай,че не се получи ще се прави спешно секцио.

В случай,че всичко протича нормално,че така или иначе нямате конкретен лекар насреща и изберете държавна болница съм убедена,че ще родите нормално.Ще ви обърнат внимание.Зорът ще е в оставащите ви 3 дни престой,които може да са дискомфортни и да се чувствате като паднали от марс,защото всеки ще си мисли че сте експерт по бебета и няма да сметне  за нужно да ви обяснява ,каквото и да било.Това ако го знаете предварително,ще потърсите информация от близки,приятелки по време на престоя в болницата или веднага след като се приберете у дома.Разбира се,че може да се роди и без да се плати нищо и човек пак да е доволен.

На базата на всичко това и още много други лични фактори,човек прави своя избор.Никой не може да ви каже,как ще се развият нещата и кое ще е най-доброто за вас.Всеки случай си е индивидуален.Според разбиранията,според финансовото състояние,според това как се развива бременността и т.н. и т.н. и т.н Simple Smile

И аз като Розаура имам същото виждане и разбиране отностно отношението и съм преценила,че това ми е необходимо,както преди,така и сега.

Изобщо не съм започвала с приготовленията за болницата и за след раждането и вчера леко ме разтърси  появата не бебче в отбора ни.Осъзнах че все още се рея в небесата и си мисля,че има мнооого време.


Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 18:41 от dennis

# 692
  • Мнения: 58
ЧРД Деситка, бъди жива и здрава и много щастлива.   bouquet

Мами, исках да ви питам дали имате киселини и гадене? Мен ме почнаха сега от осмия месец ама е много гадно, нямам апетит, гади ми се, ужас... Как се справяте?

# 693
  • София
  • Мнения: 287
Честит рожден ден и от мен, Desitkad!   party023 Пожелавам ти късмет, много любов и като се роди, бебчето ти винаги да е усмихнато и да плаче, само когато иска да каже: „Мамо, обичам те!”.

Нощна птица, утре ще ходя на изследвания в болницата, в която ми е ЖК и в която ще раждам. Ще се видя с лекарката ми и ще я питам какво ми предлагат да направя. После ще пиша.

Благодаря на момичетата, които ми отговориха. Сигурно сте прави, че личната ми лекарка не може да ми издаде направление, след като не ми е следила бременността. Тя дори не знаеше, че съм бременна.

# 694
  • Мнения: 858
gugi4ka, защо не ти го написа гинеколога,който те следи?

# 695
  • София
  • Мнения: 287
gugi4ka, защо не ти го написа гинеколога,който те следи?

И аз не можах да разбера точно. Всъщност ходя на ЖК срещу заплащане в болницата, плаща се за цялата бременност и те правят всичко – изследвания, прегледи, издаване на болнични. Не е задължително да ходиш само при един лекар, може и при друг, който е на смяна в поликлиниката, когато ти се наложи. Всичко това е супер, през цялото време бях много доволна и точно накрая те не издавали направление за раждане, след като са ми следили бременността и след като ще раждам при тях. Та затова мисля утре да поразпитам, дано да приключи това, защото не ми се плаща и за раждане, още повече, че ще е секцио и сумата едва ли ще е малка.

# 696
  • Мнения: 105
Ще раждам във Варна в АГ. За мое оромно съжаление се налага пак да е секцио. Избрала съм лекар, на който имам доверие. Не ми е следил бременността /т.е. не съм ходила при него на ЖК, а само на частно/. Понеже секциото е екипна работа 430лв е изборът на екип в АГ /независимо от вида раждане/. Отделно изискват от родилките да си купят сами консумативите ,който в зависимост от вида раждане са между 40 и 120лв/в тези влизат и парите за конци/. Макар, че по ЗК консумативите се поемат от касата ако искаш да раждаш там си ги носиш. Неприятното е, че ако не платиш за сам в стая си още с 1 майче в една стая, в която единият ако е прав другият го чака да се паркира в леглото за да стане. Докато лежах за задържане отидох да вида приятелка, която беше родила. Докато бях тям дойде майката на другото момиче, после снаха и с дете в  детска количка. Хвана ме клаустрофобията, а и въздух не остана в стаята и заминах. Лошото е, че свижданията са по стаите. Бебетата са в леглата, а в същата стая влизат хора с калните обувки и т.н. Вярно, че това е проблем в пропусквателния режим, но за мен е престъпление новородено да диша този въздух. Поради тази причина или ще съм на ВИП-а в АГ срещу "скромните" 1000лв, но ще съм сама и при мен ще идват само хора от персонала, дъщеря ми, мъжът ми и майка ми, или пък на 5-ия етаж в АГ, но ще си платя да съм сама.Няма да се притуснявам да деля стаята с други хора и недай си боже дойде време за хранене на беба, а другата има свиждане да се чудя как да им казвам да излязат за да се нахраним спокойно. Скъпо удоволствие, но ако искам да родя при този лекар това са вариантите. Щеше да е добре да си спестим този разход....Всеки сам с ипреценява кое в кой момент му е по-важно  Peace

# 697
  • Мнения: 858
gugi4ka ,това държавна болница ли е с възможност за платено Ж.К?
Би следвало те да ти направят направлението за раждане.Просто бъди категорична и настоятелна.

# 698
  • София
  • Мнения: 23 193
странна болница  newsm78
мен където ме следят си ми казаха в началото, че не мога да разчитам нито на болничен, нито на направление за раждане и си ме изпратиха да си харесам жк.
много некоректно е да ти приберат парите, и чак накрая да ти кажат да се спасяваш сам  Confused

# 699
  • Мнения: 0
ЧРД Деситка, бъди жива и здрава и много щастлива.   bouquet

Мами, исках да ви питам дали имате киселини и гадене? Мен ме почнаха сега от осмия месец ама е много гадно, нямам апетит, гади ми се, ужас... Как се справяте?

Аз съм с киселини от 5-ти месец  Whistling Помагат ябълка, прясно мляко, малки порции и често, не по-късно от 18- 19 ч. да вечеряш и не яж пикантни или пържени храни. На мен в началото много ми помагаше газирана вода, сега вече не толкова. Пия сироп Гавискон - за бременни е ок, има го и на таблетни за дъвчене Simple Smile Ами това е и сигурното лекарство след месец и нещо като излезе бебока  Laughing

# 700
  • Мнения: 6
Справих се с четенето и се разписвам. Аз си имах мама една седмица, за това нямах време да чета и пиша. Но пък сме готови с всички покупки за беба, изпрала съм и съм подредила всичко. Днес направихме и разместването в спалнята, за да има място и за леглото на беба. Остана ми само да го изчистя, да изпера кошарата и да оправя багажа за болницата. В неделя влизам в 9 месец и мисля, че вече е време  Crazy Съвсем си наближи, а на мен ми мина като миг.
Бъдещият таткото днес ми сподели, че започва да му се стяга под лъжичката. Започнал е да сънува всяка нощ как ме кара към болницата, как е дошло време да раждам. Милия ми, вика да идва по-скоро време да си ви взимам вкъщи - живи и здрави, та да спра да се притеснявам за това раждане  Heart Eyes

На мама Барболина и на нашата първа госпожица - честито момичета! Като разбрах цялата настръхнах и много се развълнувах. Бързо възстановяване и сплотяване. Ще чакаме инфо...
Деситка, честит рожден ден мила! Желая ти да си с много късмет и здрав бебок като най-голям подарък през март Hug
Vesuky, Ivelina, и аз си купих стягащ колан за след раждането. Не е с крачоли, защото на мен са ми много слаби краката, и дори S да взема, няма да има ефект при мен. Иначе горната част е до под гърдите. Видях такива колани и във Вис Виталис онзи ден - бяха по 30-40 лв.
За превръзките и гащите - взех нощни превръзки и обикновени бекини, просто по-голям номер от тези, които по принцип нося. Хахахах, mpp07, много хубаво си го обяснила за гащите  Laughing
Карамболче, и моята беба е доста ниско.
Маймунке, и аз два дни преди да науча новината за Николая и мама Барболина, се питах коя ли от нас ще е първата мама...наистина някакво предчувствие явно сме имали  Whistling
Gugi4ka, отиваш и нахалстваш за това направление, макар че някъде бях чела, че направлението за хоспитализация се издава или от АГ-то, което следи бременността, или от личния лекар. По принцип личния лекар няма как да ти откаже направление, още повече такова за хоспитализация. Пиши какво е станало и какво си направила.

Момичета, да ви попитам има ли някой болки при самото пъпче. На мен ми се е зачервило и много ме боли..имам чувството, че ще се отвори всеки момент. Неприятно чувство е.

# 701
  • Мнения: 0
Един час чета вече и не мога да наваксам  Simple Smile .

Честит рожден ден на Деситка nbirthday  newsm67

Честито първо бебче, да е живо и здраво на мама и тати.

И аз бях на ЖК в понеделник и ме стресираха силно с изказвания от типа - дано изкараш още две седмици. И като влязох и прочетох за бебчето, съвсем се ококорих. Багажа не съм стягала за болницата още, стаята ни не е съвсем готова. Че и легло и количка нямаме още.
На всичко отгоре такава кашлица ме мъчи вече няколко дни, че днес вече и за антибиотик стана дума. За Зината какво ще кажете, купих го, ама още не смея да го почна. Иначе бебка е 2 кг, казаха, че е добре. Аз не съм мръднала и кг от предния път, ама то с тая диета как да стане. Взеха кръв и урина, и вагинален секрет и другата седмица ми връчват документите  Rolling Eyes
Я да ви питам, че много се учудих като ми вземаха секрета, не знам, сигурно възпаление имам, амам така ме заболя от тая тънка клечица. Аз ли не съм наред или е нормално?
Другите болежки си вървят по реда си, че от вчера нещо и гърдите ме почнаха  newsm78 .
Наоплаквах ви се набързо.

# 702
  • Мнения: 0
Mimossa миналата седмица и аз бях така с пъпчето. На бебка краченцата са точно там, защото и моята е много ниско долу, и като ги размърда пъпа ми става като опъната палатка, чудех се дали няма да се отвори, а таткото ми се смя на глупостите  Joy

# 703
  • Мнения: 374
Да е живо и здраво първото бебе!!!!

Що се отнася до избора на екип: аз избрах да родя в частна болница,където в цената си влиза и това моят наблюдаващ лекар да ме изражда. Тъй като той е наблюдавал цялата ми бременност, лично аз ще се чувствам много по-спокойна, а и му имам доверие. От опита, който имам с държавните болници до момента, съм меко казано потресена, но истории и преживявания всякакви.... Всеки избира сам за себе си. Важното е всичко да приключи със здраво бебе и щастлива мама!
+ 1 Peace
Деси, Честит Рожден ден и от мен с малко закъснение! Жива и здрава да си, усмихната и спокойна!  bouquet

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 00:26 от I Am Ruth

# 704
  • Варна
  • Мнения: 307
Ще раждам във Варна в АГ. За мое оромно съжаление се налага пак да е секцио. Избрала съм лекар, на който имам доверие. ....

Кой си си избрала за секциото?

Аз утре отивам на отворените врати в Окръжнаи после ще напиша какво съм разбрала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт