За съвета

  • 6 409
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Добър ден
Нов съм във форума и поздравявам всички
Интересува ме един въпрос
Колко пъти се събира съвета който определя кое детенце на кое семейство да се даде
Да кажем в месеца колко пъти  един два или повече
И като като одобрят дадено семейство писменно ли го информират или с обаждане

# 1
  • Мнения: 210
Доколкото знам се събират 4 пъти (всяка седмица), освен ако няма някаква промяна. Уведомяването става задължително с писмо с обратна разписка, за да се знае кога е получено писмото. От датата на получаване тече 30 дневен срок, ако не се появят на среща с детето, след 30 дена отново е "свободно" да го предложат на друго семейство. Някои РДСП-та едновременно с писмото, уведомяват и по телефона, това е с цел, да не се забави писмото.

# 2
  • Мнения: 226
dolly_holly благодаря ти за отговора
Много ми е полезен
За всички ли съвети се отнася
Навсякъде ли се събират ежеседмично

# 3
  • Мнения: 51
Привет! Съвета по осиновяване се събира поне веднъж седмично, например в моя град имаха по две заседания седмично/информацията ми е от преди година/. Има Правилник за дейността на Съвета по осиновяване- ето ти линк-
http://www.mlsp.government.bg/bg/law/rules/PDSO_11_12_09.doc
Желая късмет и много скоро да получите желаното писъмце!

# 4
  • Мнения: 226
mimoza сърдечно ти благодаря за пожеланието
Наистина го очакваме с нетърпение  Praynig

# 5
  • Мнения: 226
Прегледах темата Статистика и там има многообнадеждаваща информация за чакащите
Щом се събират и всяка седмица съвета
Ние нямаме претенции за етноса а възраста е до година и половина
Не знам колко ще чакаме

# 6
  • Мнения: 24
Значи бързо ще ви се случат нещата, от сърце ти го пожелавам!!
Аз осинових сама, също нямах претенции за етнос и пол, а възраст бях писала до 2 години. В рамките на 5 месеца дъщеря ми си беше у дома. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 226
fey33 като написа 5 месеца на мен ми звучат като 5 години
Все се надявам на по-бързо развитие
А като гледам и темата Статистика там някои сходни на нашия вариант са получили писъмце за 1-2 месеца

# 8
  • Мнения: 24
Еее Simple Smile, имай предвид, че самата процедура по осиновяване трае около месец, но дай Боже при теб да е по- кратко!!

# 9
  • Мнения: 226
Еее Simple Smile, имай предвид, че самата процедура по осиновяване трае около месец, но дай Боже при теб да е по- кратко!!
Казвам за писъмцето за срещата с детенцето
А иначе съм наясно че има и последващи процедури

# 10
  • София
  • Мнения: 1 865
DJOI_34,  моят съвет е да се въоръжите с търпение. Ако стане за месец-два ще е чудесно, но е възможно да почакате и почти година. Нещата стават тогава, когато им дойде времето. Пожелавам ви бързо да получите чаканото писъмце, защото от личен опит знам какво е да ти идва да разбиеш празната пощенска кутия. Късмет за всички чакащи!  Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 226
DJOI_34,  моят съвет е да се въоръжите с търпение. Ако стане за месец-два ще е чудесно, но е възможно да почакате и почти година. Нещата стават тогава, когато им дойде времето. Пожелавам ви бързо да получите чаканото писъмце, защото от личен опит знам какво е да ти идва да разбиеш празната пощенска кутия. Късмет за всички чакащи!  Hug Hug Hug
Alleks година за детенце от ромски етнос ли
Не ми се вярва

# 12
  • София
  • Мнения: 1 865
DJOI_34, все повече кандидат осиновители са без претенции за етнос, има и случаи да се чака и повече от месец - два - до късмет си е  Simple Smile  Ще се радвам скоро да се похвалите, че чакането е било кратко и сте се намерили с вашето детенце  Hug

# 13
  • Мнения: 226
DJOI_34, все повече кандидат осиновители са без претенции за етнос, има и случаи да се чака и повече от месец - два - до късмет си е  Simple Smile  Ще се радвам скоро да се похвалите, че чакането е било кратко и сте се намерили с вашето детенце  Hug
Показват толкова много деца в домовете
Мрънкат че никой не се интересува
А човек като има желание му разказват играта

# 14
  • София
  • Мнения: 1 865
DJOI_34, хубаво е да отбележа, че от година-две, от както са последните промени в закона нещата започнаха да се случват малко по-бързо. Имам близки и приятели, които при предишните разпоредби чакаха между 2 и 4 години  Shocked Е, имаха някакви претенции за етнос, но все пак 4 години са си 4 години...   Прав си обаче, че при толкова много деца в домовете и при този закон, при който ако се спази процедурата за вписване на детето в регистъра е без значение дали има отказ от БР е учудващо  защо осиновяванията не са много повече. Очевидно има интереси, които са по-важни от съдбата на децата по домовете. Моето момиченце го осинових преди 6 месеца след 1г и 1м чакане, но първоначално имах претенции по отношение на произхода, които впоследствие промених. Скоро разбрах, че от този дом за 2012 г са осиновени 6-8 деца в БГ и 10-12 в чужбина - ужасно малко ми се струва! Много ми се иска всички малки и самотни душици да намерят своето семейство и да имат шанс за нормален живот Praynig

Общи условия

Активация на акаунт