А коя книга четат в момента децата ви? - 3

  • 44 204
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 21 719
Деспи, на мен и щерката (6г.) много ни хареса "Вероника и кокосовият дядо". С нея прекъснахме "Мистър Фини и светът с главата надолу" (също много хубава), която сега довършваме и за двете детето казва, че би искала да не свършват. От Вероника непрекъснато си препрочита, откакто я свършихме.

# 691
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Светле, може ли отзиви и за двете. Загледахме ги в библиотеката и после ги оставиха моите.


Малкият много я хареса-прочел е вече повече от половината...Щом я има в библиотеката-пробвайте-къси разказчета за всеки ден от годината,но моето си чете по доста от тях,не едно на ден...
Юлисес Мур съм го оставила за лятото за големия-дано го открием в библиотеката,защото иначе ще се наложи да го купувам.
Другата за Малката вещица...е доста дебеличка- и щом големият я мъкне на училище значи му е интересна-други отзиви нямам,но по принцип от тази поредица са били винаги интересни...

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 21:39 от svetlaem

# 692
  • София
  • Мнения: 44 258
Заговор в града на мъртвите - му чета за лека нощ, много я харесва, каза, че като свърши Карлсон, ще чете с удоволствие другите от поредицата Детективи с машина на времето.

# 693
  • София
  • Мнения: 482
Аз искам да похваля книгите за Пърси Джаксън, синът ми /на 10год./ изгълта на един дъх 3 книги от първа поредица и сега дочита четвърта. Simple Smile Ето тази: http://egmontbulgaria.com/knigi-3/romani-119/prikljuchensko-fent … birinta-1043.html

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 21 719
Приключихме с мистър Фини и започваме (щерката на 6г):

# 695
  • Мнения: 11 828

8 г. и 3 м.

"Вероника и кокосовият дядо" продължава да си я чете перидоично, не иска да я свърши цялата наведнъж, отделно чете и електронна книга, често си прочита и по някоя малка заедно с по-обемната.. На мен не ми допада много така да чете по няколко наведнъж, питам я не забравя ли какво се случва и много изненадано ме гледа как мога да си помисля такова нещо, разбира се, че не.. Simple Smile И вече не й се меся. Като се замисля, аз самата съм си удължавала удоволствието от четенето на някоя много хубава книга, която не ми се е искало да сършва бързо..

# 696
# 697
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Първокласникът ми след като прочете Вероника и кокосовия дядо,сега чете това издание на Бирлибан -интересна му е,въпреки,че и аз съм му я чела...

# 698
  • Мнения: 5 259
На кое издателство е с тази корица?

# 699
# 700
  • Мнения: 11 828
Прочете днес и веднага започна следващата
Чете ги в електронен вид (има ги в Читанка), но като проверявах последователността им в друг сайт, разбра, че към хартиените издания има подарък гривна и във всяка следваща книга друга висулка за гривната.. Малко се разочарова, че тя няма да ги има, но се разбрахме, че просто ще й избера друга гривна, по-хубава, вместо да купуваме 13-те книжки само заради това! Поздравих я, че чете защото й е интересно, а не заради някакви дрънкулки. Wink И наистина, аз много съм се чудила на тези книжки, но именно подаръчетата към тях са ме спирали преди това да ги купим, но явно са достатъчно стойностни като текст и без тях.

# 701
  • Мнения: 382
Моето дете свърши "Ян Бибиян" и сега продължава с "Ян Бибиян на луната". Не си ляга, без да е прочел поне няколко страници, даже заспива с книгата. В театър "София" има постановка "Ян Бибиян", та ще го водя и там.

# 702
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не съм писала отдавна тук, да не помислите, че не четат /вече пиша в мн.ч.  Grinning/.
Големият за пореден път препрочита Хайди, паралелно чете и тази:


Малкият чете Елфите от поредицата на Тони Улф.

# 703
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Третокласничката в момента е на вълна Толкин.

Бъдещият първокласник е още на Вие с буквите, на него само му четат - предимно NG и Geo, такива са му интересите.

# 704
  • Мнения: 1
Здравейте. Голямата ми дъщеря в момента услилено чете "Целуната от сянка" трета книга от поредицата "Академия за вампири".Като я гледам какво и е темпото (чете поредицата от миналата неделя) като нищо ще вземе да ги изчете до края на идната седмица.Оплаква се ,че четяла и още няколко книги едновременно и главата и щяла да гръмне.Както тя сама каза "Много книги-малко време" Simple Smile
Малкият е по-сложен.Той не иска и не иска да чете(на 8 години е).Единственото нещо ,което чете с интерес е енциклопедията със стикерите от Била.

Общи условия

Активация на акаунт