С какво ви дразнят свекървите- 23

  • 79 434
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 692
Да, моят е постът за лошото впчатление. Обяснявам защо поколението на нашите майки смята това за лошо -те просто така са научени, защото  така е било прието  кухнята е огледалото на домакинята и не трябва да има дори една вилица мръсна.

Като се сетя колко оплаквания има от свекърви - мърли, не съм сигурна, че е баш така.  Ако свекървата зариваше кухнята с мръсни чинии, дали щяхте да сте толкова благосклонни. 

# 16
  • Мнения: 275
И аз да се запиша в темата и да ви разкажа една случка с мойта свекърва.Събрахме се с приятели на нова година и свекито и то там.Помага уж , но само мрънкаше че я болят краката та аз и мъжа ми се занимавахме с готвене и сервиране.Като настъпи нова година свекито предложи да направи кафе на който иска. Добре сипала кафето по чашите, сложила на всеки захарчета отстрани  всичко точно.
Седя аз и си говоря с един приятел и изведнъж се заглеждам в захарчето в чинията му и облещвам очи защото чета do not eat .Веднага ги събрахме от тия които не си бяха сложили, а другите под строй в тоалетната да повръщат.Питаме я откъде ги е взела ми събирала си захарчетата в една кутия е така ако дойдат гости, не видяла надписа без очила #Crazy

# 17
  • Мнения: 598
Леле, леле  Shocked Сигурна съм, че жената не го е направила нарочно...

Моята (бъдеща) свеки пък си ползва миялна от години, модерна жената  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 23 130
elyda, не разбрах - не е било захар, а нещо отровно? От къде ги е взела свекървата тези пакетчета?

# 19
  • Мнения: 275
Това са едни малки пакетчета във вид на захар които се слагат в обувките.И понеже тя всичко събира щото може да потрябва някой ден ги е запазила , след време сигурно ги е намерила и решила че са захарчета

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, моят е постът за лошото впчатление. Обяснявам защо поколението на нашите майки смята това за лошо -те просто така са научени, защото  така е било прието  кухнята е огледалото на домакинята и не трябва да има дори една вилица мръсна.

Като се сетя колко оплаквания има от свекърви - мърли, не съм сигурна, че е баш така.  Ако свекървата зариваше кухнята с мръсни чинии, дали щяхте да сте толкова благосклонни. 

Да кажем, че жените, с които общувам и съм общувала най-често са от този тип и съм им свикнала, дори на моменти ме гризе, че съм по-небрежна от тях. Конкретно майка ми и свекърва ми са много по-добри домакини от мен. В интерес на истината, когато напуснах родното място и започнах да живея по квартири с хазяи и повече да ходя по чуждите къщи, тогава се нагледах на мърляви домакини. Всякакви - и прости жени, дето са блъскали цял живот в завода, и жени с по три дипломи и пишещи се интелектуалки (които на всичко отгоре хич не бяха бедни, че да кажеш да не могат да си платят някой да им чисти тоалетната и да им мие чиниите).

# 21
  • София
  • Мнения: 23 130
Това са едни малки пакетчета във вид на захар които се слагат в обувките.И понеже тя всичко събира щото може да потрябва някой ден ги е запазила , след време сигурно ги е намерила и решила че са захарчета
Ужас, така си и помислих. Добре, че не е станала беля. Но иначе свекърва ти е доста прибрана, не може да й се отрече.  Wink

# 22
  • Мнения: 12 692
Колко ли време ги е събирала, освен ако не си купувате обувки през ден.

# 23
  • София
  • Мнения: 23 130
Такива пакетчета се слагат на доста стоки, не само на обувки.  Peace
Последно имах такова в новата си чанта. Мисля, че и когато си купих портмоне, също имаше.

# 24
  • Мнения: 275
Откъде да знам, сигурно с години Confused

# 25
  • Мнения: 8 999
На мен пък ми чудно друго нещо. Тези, свирепите свекърви, които ненавиждат безпричинно снахите си и им правят мизерии, държат се гадно и ги тормозят, какви хора са по принцип? Имат ли приятели? Тия приятели харесват ли ги? Как се държат с другите хора?
Все ми се струва, че такива чудовища не би трябвало да бъдат понасяни от околните, защото са си зли по природа. Аз примерно не бих могла да бъда приятелка с жена, която вгорчава живота на снаха си.
Не говоря за леките случаи - да се бърка в живота на младите, да дава съвети непрекъснато, да мърмори, а имам предвид ония отношения, в които скача да бие снахата, гони я от вкъщи, обижда я и т.н.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз винаги това съм се питала. Изводът, до който съм стигнала е, че тези хора са много чувствителни към властта и са страхливи - когато традицията им дава право да държат властта (над децата и снахи, зетьове, внуци), я упражняват по доста неприятен начин. Обаче същите тези хора са много манипулативни, когато търсят изгодата в лицето на приятели, началници и изобщо хора с по-голяма власт от тяхната, и са подчиняеми. Ако са проклети по характер, все някак успяват да си намерят или същите проклетии като тях, или манипулируеми, подчиняеми хора. При всички положения според мен, има нещо сбъркано у такива хора, как живеят с цялата тази отрова в себе си. Някои, като ги гледам, ужким добри хора, дори им съчувствам за трудния живот, но за съжаление те почти винаги реагират като старите войници - колкото повече са били тормозени като новобранци, толкова по-жестоки ставата като стари към следващите новобранци.

# 27
  • Мнения: 783
Аз имам пред себе си пример с една тъща. Беше съвсем нормален и хубав човек преди дъщеря и да се ожени и да роди дете. Ей нещо и стана на тази жена. Така се вторачи в детето и дъщеря си, че ако беше свекърва тук щяха да я бистрят на всяка страница. Направо обсеби живота на младите до такава степен, че дори ги премести насила да живеят в апартамент по-близо до нея, за да не се разкарва. Всеки ден е в тях под предлог да им гледа детето и дори и младите да са си вкъщи ходи да им проветрява стаите сутрин  newsm78. А за детето да не говорим- направо го оскати душевно и емоционално с твърде голяма предпазливост и загриженост. Честно не знам как не са се развели още тези хора. Всички познати и казват, че не бива така да се меси на младите и да ги остави сами да се оправят, но тя си знае само едно- 'Те не могат сами, аз трябва да помогна". А преди това нищо и нямаше, направо сега все едно е друг човек.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 130
На мен пък ми чудно друго нещо. Тези, свирепите свекърви, които ненавиждат безпричинно снахите си и им правят мизерии, държат се гадно и ги тормозят, какви хора са по принцип? Имат ли приятели? Тия приятели харесват ли ги? Как се държат с другите хора?
Така, ще ти отговоря, въпреки че няма логика един човек да мрази безпричинно друг.  Peace
Тук повечето знаят, че от година и половина нямам контакт със свекърите. Подстрекаван от свекървата, свекър ми ми изпрати един чудесен смс и това беше краят. За да не ме харесват (омразата е много силно чувство и не бих искала да го засягам) явно 100 % има някаква причина. Аз идея нямам каква е, мога само да правя догадки. Никой не пожела да внесе яснота какво съм им причинила, с какво съм ги обидила, за да се погаврят така ужасно с мен. При това живеем на 300 км едни от други и всеки си живее в собствен дом и си води собствен живот.

Свекърва ми няма приятелки. Нито една! Дори преди години направи опит да ме "вразуми", че от приятелите няма полза и да не съм се раздавала много спрямо тях, защото не си заслужавало. Аз само се ококорих тогава.  Laughing

Последното, което е показателно, особено за свекър ми - не е чул внучката си от месеци наред. Майка му, тоест бабата на мъжа ми, живее у нас (поканихме я за зимата) и когато свекър ми й се обажда, никога не е пожелавал да се чуе с малката. Всичко мога да приема, много мога да понеса, но това ми идва в повече и не мога да си кривя душата, че ми е мъчно, че така безхаберно постъпват спрямо детето.  Sad

П.П. Всъщност имам си теория защо свекърите не ме долюбват. Аз съм тази, която им отмъкна синчето и го натири да живее в големия град, при това в мое собствено жилище. Те имаха други виждания по въпроса - да живеем в провинцията при тях, да работим каквото ни падне, а те щели да ни помагат. Да бе, как ли пък не! От 18 години живеем в София, тук сме пуснали корени дет се вика, няма начин да се набутаме обратно там, където дори не можем да си упражняваме професиите, от които се храним. А и друго - според думите на свекървата съм била своенравна. Каквото и да значи това.  Grinning (А това значи със собствено мнение и позиции, различни от нейните.)


Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 10:38 от tonkabonka

# 29
  • Мнения: 2 022
Записвам се и аз, за да следя темата!
tonkabonka, сякаш си описала мене! Аз обаче успях да го замъкна само на 150 км от тях... може би затова все още ме обичат...всъщност може да е и лицемерно, но нищо пък не са ми казали на среща. А че си ме дразнят - спор няма... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт