Как да се изнеса с дете на 1 година

  • 5 733
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

пиша за първи път тук, до сега само четях форума.
Много ми  е трудно да взема решение, което пряко ще засегне детето ми, затова се обръщам към вас с молба за съвет. Ще разкажа на кратко историята ни. Мъжът ми ( не сме женени) и аз сме заедно от  близо 4 години.Той има дете , което вече е на 6 г. от предишната си приятелка. Детето още от начало живее с него и баба си и дядо си   ( майка му не го гледа за повече от 1 ден в седмицата). Когато се запознахме тя ( дъщеря му) беше на 2 години, почти веднага заживяхме заедно у тях - аз , той , детето , бабата и дядото. Всичко беше наред , приеха ме , аз се грижех за детето , то ми се радваше и всички бяха доволни.
Забременях  и още в началото забелязах негативно отношение към това от бащата на мъжа ми, затворих си очите а и те ( родителите му ) не след дълго се престориха , че се радват и така всички продължехме напред. Роди се синът ни миналата година и всичко се промени. Изведнъж другото дете стана много важно, всичко започнаха да се занимават основно с нея и да не обръщат кой знае какво внимание на бебето. от начало си мислех , че ги е страх тя да не се почувства пренебрегната , но с течение на времето нещата се правеха основно спрямо нейното благополучие и свекърва ми се съобразяваше само с нея. На мен ни ми помага за бебето, не се интересува имам ли нужда , за сметка на това започна до си говори всеки ден по телефона с бившата приятелка на мъжа ми и да и се мазни, да си обсъждат детето с часове . Дори когато веднъж седмично  майка и си я вземе при нея , свекърва ми и звъни постоянно и я пита има ли нужда да отиде да я вземе и, да помогне с нещо и т.н. , мен никога не ме  питала имам ли нужда да помогне за бебето!!! Дрехи се купуват само на нея, на сина ми не,по цял ден се чува името и, готви и се специално, просто всичко се прави много показно. Обидно ми е и ми е жал за сина ми, защото сестра му вече не го и поглежда. В резултата на цялото това отношение тя стана много важна и започна да не я интересува как е и къде е братчето и.
Той все и пречи, кара баба си и дядо си да го държат да не лази по пода , за да можело тя да си играе " на спокойствие" - и те го правят. Мъжът ми уж вижда всичко това , но нищо не казва. Не смее да каже нищо на майка си, дори ми каза че " добре че поне помагала за дъщеря му". Не искам да живеем с тях, но той не се решава да се изнесем. Моето отношение към момичето винаги е било идеално, приех я още в началото и съм се грижела много за нея. напоследък нямам време за нищо , защото се налага да се справям само със сина ми, а и някак си започнах да чувствам , че ако и аз правя нещо за нея в даден момент, няма да има кой да се погрижи за детето ми . Може би е параноя , знам че тя не е виновна за нищо , но така се получи с времето.
Тя няма отношение към брат си , той и се радва , тича след нея , гушка я , а тя се дърпа и започва да вика - да го махнем от нея. Много ми  е мъчно, жал ми е и не искам детето ми да страда. Най - лошото е че свекърва ми е много властна и настройва и мъжът ми. Понякога го привиква да ми говори за дъщеря му , че трябвало това онова да и купи, да я запише на това и онова , кара го и му вдига скандали да говори с бившата си по телефона ( а той не иска, все пак детето е при нас). не знам какво да правя , той нищо не смее да им каже, те му насаждат чувство за вина по отношение на другото му дете и го карат да прави какво ли не, а той по този начин няма време да се занимава със сина си. В крайна сметка в нашата къща трима човека гледат 6 годишното дете което може да се оправя само в битовите си задължения, а бебето което е безпомощно гледам само аз.
Реших да напиша това, провокирана от последната случка вчера сутринта когато мъжът ми стана и трябваше да оправи двете деца и ги заведе в хола. След половин час когато отидох да взема бебето за да го приспя за сутрешния му сън заварих другото дете да седи на масата да пие чай и да закусва филийки , а бебето да седи на пода, да плаче и целия в сълзи викаше - ам, ам ,ам!!! Мъжът ми беше направих закуска и чай първо на дъщеря си , която би могла да изчака 10 минути, а бебето което трябваше да е закусило преди половин час за да може да го сложим да спи плачеше гладно на пода и чакаше , дори сок не му беше направил. Искам да се махна от тук , но нямам къде да отида. Моите родили живеят в малък апартамент и не разполага с почти никакви средства, дори се налага аз да им давам пари за храна. Аз нямам средства освен майчинските който от този месец ще ми станат 240 лв. От друга страна се чувствам страшно зле и мисля че не е добре за сина ми да расте с тези хора и в сянката на сестра си. Когато говоря с мъжа ми, той уж разбира всичко и иска да се изнесем аз , той , сина ми и дъщеря му и да сме нормално семейство  без някой да извисява едното дете в небесата.Реално обаче не смее да се опълчи на техните и не знам до кога мога да издържа така.Явно и той държи повече на дъщеря си отколкото на сина си, при това положение как да постъпя , как да оставя детето без баща , от друга страна не е ли по- лошо за него така?!?

Моля ви за съвет

# 1
  • Мнения: 159
Според мен трябва да продължиш да го "натискаш" да се изнесете и да заживеете самостоятелно.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 010
Мъжът ти не изглежда лош човек, както го описваш.
Ситуацията е зле за теб и детето ти, както и за момиченцето, което няма да израсне много читаво същество, ако продължава това...

Тоест, за ваше добро е да промениш нещата час по-скоро.
На твое място, колкото и да е малък апартаментът на родителите ми, бих отишла там, докато намеря друго решение. Не е необходимо да се тръшкаш, просто спокойно обясни на мъжа си, че се налага да направиш така. И че може да ти съдейства, ако иска.
Никой не е длъжен с нищо.
Но и всеки търси щастието, нали?  Grinning

П.П. Аз самата се изнесох с бебе на година и два месеца. Но при мен беше друго - просто намерих друг мъж.

# 3
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Ааа, дали ще стане с "натискане", съмнявам се newsm78 При положение, че живее там с родителите си, едва ли би могъл така лесно да се изнесе с двете деца и жена си.
И на мен ми се струва, че мъжът ти не е лош.....просто обстоятелствата в момента са такива.
Какво ти казва, когато му кажеш да отидете някъде сами да живеете, финансово ли не може да си го позволи, майка му ли няма да му разреши.....не разбрах?

# 4
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Искам да добавя, че едва ли правенето на закуска на едното дете вместо на другото е чак такъв проблем, нещата ще станат едно след друго.По ме притесни факта, че малкото плаче, а мъжа ти не го е вдигнал да речем, или гушнал правейки там филия ли, каквото прави Rolling Eyes
И има и нещо друго, мисля си че той повече разчита на теб да се оправяш с бебето, а той да поеме момиченцето, нещо като разделение на задълженията....
Вие говорите ли си за двете деца като за равнопоставени, той споделя ли ти колко ги обича, такива интимни моменти на израз на любов към едното и другото наблюдаваш ли?

# 5
  • Мнения: 2 327
Според мен малко преувеличаваш значението на някои жестове. Разбирам че ти е болно, че бабата и дядодто делят децата. Но понякога така се получава. А мъжете по принцип по трудно комуникират с малки деца и вероятно за това бащата обръща повече внимание на девойката, която може с думи да изрази какво иска.
Живеенето на 3 поколения в една къща не е особено приятно по принцип. Винаги възникват търкания. Дано успееш да го убедиш да се изнесете и да сте самостоятелни. Според мен не е добре да си тръгваш сама и да поставяш условия.

# 6
  • Мнения: 159
Според мен не е добре да си тръгваш сама и да поставяш условия.
Абсолютно съм съгласен.

# 7
  • Мнения: 5

Какво ти казва, когато му кажеш да отидете някъде сами да живеете, финансово ли не може да си го позволи, майка му ли няма да му разреши.....не разбрах?


Финансово ще ние  трудно, а майка му нямало да ни помага!!!!!:)

# 8
  • Мнения: 159
майка му нямало да ни помага!!!!!:)
Няма да ви помага месец - два, после ще започне.
Финансово ще ви е трудно, но това че ще сте самостоятелни си струва трудностите. Ако отидеш при родителите си, ще ти е трудно ... ако се изнесете с него и децата пак ще ти е трудно, но поне ще имате шанс да запазите семейството цяло.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 010
Разбира се, че е добре с него да се изнесеш. И преди всичко такъв вариант търси, но ако волята му се окаже слаба, това не значи да останеш заточена сред недружелюбни хора.

# 10
  • Мнения: 597
Подметни на мъжа ти и свеки че ще се изнесеш но ще им оствиш бебето да видиш как свеки ще пренареди приоритетите.

# 11
  • Мнения: 550
силно се надявам да преувеличаваш и това да е проблем само в твоите очи... да кажат майките с повече от 1 деца, но аз като "кака" помня как се карах на брат ми, биех го и го пъдех, а то милото само ходеше след мен... сега много си го обичкам, де. И мен също ме зграждаха със толове да си играя на спокойствие. Имаше я и детската ревност. Та с 2 думи искам да те успокоя, а и както казаха по-горе ти явно си поела задълженията над бебето и мъжа ти хем не смее да ти се бърка, хем за да има разделение на задачите е поел каката... и така Simple Smile малко търпение е моят съвет и също ако имаш възможност да оставиш бащата да побалансира с двете деца или пък ти да вземеш каката и да отидете някъде само двете, а той да погледа бебето.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 010
Подметни на мъжа ти и свеки че ще се изнесеш но ще им оствиш бебето да видиш как свеки ще пренареди приоритетите.

Това е идея!

# 13
  • Мнения: 1 127
Лично аз не вярвам мъжът ти да обича голямото си дете повече. Просто така се е случило със закуската.

Залагам също на идеята възможно най-скоро двамата да станете самостоятелни, независими от възрастните. Peace

Не разбрах майката на момиченцето няма вероятност да си отглежда детето, не иска или какво?

Успех! Peace И не прибързвай  да се изнасяш сама, това е моето мнение. Нали знаеш, че хубавите неща стават бавно.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Дали не виждаш прекалено много в дребни неща? Може би това, че детето е от друга жена? Ако и двете си бяха твои дали пак щеше да боли толкова?
Аз съм била лудо лапе, а с брат ми имаме по - малко от три години разлика. Той е бил неглижиран като обем внимание заради мен.  Confused Но просто защото с бяса си съм творила какви ли не работи. От това, че съм го захвърляла с дървени кубчета, като са го прибрали от родилното, до какви ли не пакости. Ревнувала съм доста. Но след време всичко е минало. 
От друга страна свекърва ти се държи доста "болно" в случая. Но... Тя е поела основната грижа за момиченцето. Един вид се изживява като майка...Мисля, че от там иде проблема. В грижите за бебето е резерве, защото бебето си има майка, а другото дете...тя е "майка му" по цяла седмица.
На твое място бих поставила картите на масата. Всичко, което си написала бих го казала в прав ред,  пред всички събрани заедно. Или променят отношенията си или просто се изнесете.
За момиченцето: тези хора трябва да разберат, че така и вредят. Първото и най - важно правило е да помогнеш на детето да продължи да води нормален живот, а не да се държиш с него като с жертва и да позволяваш неща, само защото родителите му са разделени. Това е грешка във възпитанието, която на по - късен етап може да доведе до лоши последици. Детето трябва да вижда вертикално отношенията с възрастните. Т.е да зачита авторитета на отглеждащите, които в случая сте ти и баща и. Що за модел се показва сега? Как тя би видяла семейството? Редно е баба и баща и да седнат и да се замислят. Дали тази помощ е редна и в какви количества. Няма лошо бабата да помага, но да помага, а не да играе мама/съпруга......
И не на последно място бебо: той има нужда от грижи и внимание колкото и кака. Разпределете времето си по равно. Сменяйте се с мъжа ти - ти с каката, той с бебо Играйте четиримата. Отделете си примерно един ден само за вас с децата. Пикник, разходка, сладкарница...

Общи условия

Активация на акаунт