Сняг вали и слънце грее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ весело се смее!

  • 28 598
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 26
Старозагорските мами, ходихте ли на ортопед? Педи ми каза Дърмонов или Васев та ако сте ходили при някой от тях да дадете отзиви и да ми кажете каква е цената на прегледа. Благодаря предварително!

# 46
  • Мнения: 129
Drebinka Дърмонов преди 4г вземаше по 40лв.Мисля,че и сега е толкова.Водих големия син,прегледа го на ехограф,даде ми две снимки и това беше.Георги утре ще го водим на ортопед в Трета поликлиника д-р Пиперов ,ЛЛ ни даде направление и каза,че гледали на ехограф.Като минем ще ти пиша.Днес направихме втората си разходка,много добре му беше 1ч спа навън.И на мен ми се отразява добре,с двете деца е голям фитнес,една разходка.Бях вир водаединия реве,другия вика,докато излезнем от входа беше чудо.
san4es и в къщи е лудница с баткото,не ходи на градина,до септември ще е така,но дано поне са здрави.И да не си посмяла да подложиш мъничето на режим.Баткото беше на 6м 10кг.Само на кърма без вода,сокчета,та дори и чай не е пил.После като проходят се нормализират килограмите.И не са изкуствено наддадени.
Гошко понякога като започне да плаче и за няколко секунди започва много силно и се захласва,вече няколко пъти го прави.Страх ме е да влезна да се изкъпя ако няма никой в къщи.

# 47
  • Мнения: 26
kat-bati ще чакам да споделиш, че нашата ЛЛ каза че този ехограф не се поема от касата и за това не ми даде направление, а същността на прегледа била точно ехографа. Че ще се плаща е ясно, въпросът е да си струва, за това питам за добър ортопед.

# 48
  • Мнения: 14
kat-bati  нашата кака си ходи на градинка, само дано е здравичка, но и тя си има желание да ходи.... даже от скоро май повече. Явно и досаждаме с тези грижи около бебка и си търси разнообразие. Незнам как бих се справила сама с двете на разходка, просто няма шанс.  Моето изпитание е вечер, тъй-като нашия татко работи вечер и се прибрира късно през нощта.
Малката бебанка вечер я спохождат коликите, голяма си иска приказката #Crazy  Като успея да приспя и двете се чувствам най-успелия човек на света. 

# 49
  • Мнения: 1 496
Drebolinka, утре ще водя малката при д-р Васев. Ще споделя като се върнем  Peace
Оф аз пак да се оплача, не яде по 110 както каза педиатърката, днес е яла два пъти по 100, веднъж 80 и сега 60 мл. и не иска повече и това е. А и правим 5 хранения по принцип, а не 6  Crazy
Абе много е трудна с това ядене, моля я по 1час и половина яде и то в тези количества  Crazy
Оплаках се  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 0
Запис и от мен.
Нямам много време да пиша. Аз съм сама (без баби) и гледам докато спинка да свърша нещо вкъщи, а вчер като си дойде таткото вечеряме и лягам , че през ноща пада голямо цеденето:/.
И въпреки това днес пак с температура..надявам се скоро да се оправят нещата.

Рада всек ден спи на терасата:). И аз слагам шапка след къпане и навън или на терасата. Въпреки, че понякога я притаплям май.
Усмихва де и много гука. Много обича да й гооря и да и пея. Разглежда всичко вкъщи. Сега съм й сложила активната гимнастика и тя се радва и говори Simple Smile
На 12.01 беше 4500 кг, 59 см. Вече усещам, че става по-тежка. Много се е издължила и изведнъж всичко й е късото  Laughing

# 51
  • Мнения: 5
Здравейте мами,

ние тъкмо се върнахме от преглед и за 20 дни от последния преглед сме порасали 1,1кг, което пък е 1 кг след раждането, защото в началото бяхме много назад в теглото. Сега съм спокойна, че наддава добре, даже прекалено. Аз я дохранвам с АМ, общо взето е 50:50 кърма- мляко.

Това, което обаче много ме притесни е, че бебка още има жълтеница, а вече сме на 34дни. Знам, че при някои деца се задържа до към 2-3 месец, но аз все пак се притесних много. Има ли и други дечица тук, при които по-бавно се маха жълтеницата. Преди 2 седмици и спрях кърмата за 2дни, но нямаше ефект. Сега ми казаха да я спра за 5, но се боя, че после изобщо няма да иска да суче, след толкова дни. Моля, ако някоя мама се е сблъсквала с това да сподели. Иначе утре ще дадем кръв, за да видим колко е билирубинът.

Благодаря ви предварително, всяко мнение ще ми е  от полза.

# 52
  • Мнения: 276


Това, което обаче много ме притесни е, че бебка още има жълтеница, а вече сме на 34дни. Знам, че при някои деца се задържа до към 2-3 месец, но аз все пак се притесних много. Има ли и други дечица тук, при които по-бавно се маха жълтеницата. Преди 2 седмици и спрях кърмата за 2дни, но нямаше ефект. Сега ми казаха да я спра за 5, но се боя, че после изобщо няма да иска да суче, след толкова дни. Моля, ако някоя мама се е сблъсквала с това да сподели. Иначе утре ще дадем кръв, за да видим колко е билирубинът.

Благодаря ви предварително, всяко мнение ще ми е  от полза.

Aз писах вече, че ни отложиха ваксината, която се бие на първия месец, заради жълтеницата. Чак днес ни я сложиха, малката вече е на 40 дни. Не се притеснявай, пуснете си изследвания, за да си по-спокойна. Колко изчетох и аз за тази жълтеница...Сериозно се бях замислила даже да спра кърменето за няколко дни, макар че лекарката и дума не обели за това. Днес на прегледа казаха, че е добре и удариха ваксината.

Щом се храни добре и наддава добре, едва ли има сериозен проблем. Ако спреш да кърмиш за 5 дни, според мен, има голяма вероятност да се отбие, така си мисля...

Последна редакция: ср, 23 яну 2013, 18:54 от Pretty woman...

# 53
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Това, което обаче много ме притесни е, че бебка още има жълтеница, а вече сме на 34дни. Знам, че при някои деца се задържа до към 2-3 месец, но аз все пак се притесних много. Има ли и други дечица тук, при които по-бавно се маха жълтеницата. Преди 2 седмици и спрях кърмата за 2дни, но нямаше ефект. Сега ми казаха да я спра за 5, но се боя, че после изобщо няма да иска да суче, след толкова дни. Моля, ако някоя мама се е сблъсквала с това да сподели. Иначе утре ще дадем кръв, за да видим колко е билирубинът.

Благодаря ви предварително, всяко мнение ще ми е  от полза.

Това със спирането на кърмата я проработи, я не. Индивидуално си е и не е панацея за всяко дете  Peace На Самуил жълтеницата беше към месец и половина (грубо), но и за миг не съм помислила да спра да го кърмя. Реших, че не си струва да си лишавам детето заради нещо, което така и така ще си мине. Пък можеше я кърмата ми да намалее ,я той да се отбие... Такива рискове не ми се поемаха. Държа да си го кърмя.
Разбира се, ти сама си прецени. Аз само споделих личния си опит  Peace

# 54
  • Мнения: 175
Ами хайде да сме добре дошли всички в Родени и само хубави вести от всички бебчовци да има.

Ние от 1 седмица караме без какпки против колики и да ви кажа чесно детето е по-спокойно. Давах Колийф 2 дни, но се късаше да реве и ги спрях. Давах Еспумизан 2 седмици и беше по-спокойна, но бях спряла да и давам два дни и дадох едната вечер и пак много плака та и него го спрях. Явно или са преминали или са мнохо по-леки вече.

Храним се на поискване и общо взето когато е чиста и не е превъзбудена от нещо е на цица. Яде доста добре за месец сме +1300 и 3 см. Докторката каза, че сме добре изписа ни витамин D на Джеймисън по 1 капка. Ваксината я преживя мъжки като само изплака за да ни даде да разберем че е усетила Simple Smile

На разходка ходим веднага щом температурата е поне 6-7 градуса и няма мъгла и вятър. Излизаме в количката с шапка иначе не слагам в къщи изобщо защото много я дразни като и пада на очичките.

Идват ни гости от време на време, но не много хора на веднъж за да не се стряска. На бабинден бяхме в болницата. Поканиха ме да извършим ритуала с поливането и беше много хубаво.

На ортопед ще ходим сигурно другата седмица, защото ни прегледа доки още преди да ни изпишат тъй като беше там. Имаше мишоката леко изкривяване на едното краче заради позата в утробата, но слава богу само с масажчета се отпуснаха жиличките които бяха опънати и вече е в нормално положение на пръв поглед. Като отидем на доки той ще каже от медицинска гледна точка какво е положението.

Сигурно има и други неща които съм забравила, но по нататък ще е Simple Smile Спокойна вечер на всички ви и дано бебоците спинкат повече пък който му стиска да събужда за ядене(аз не съм от тези) Simple Smile

# 55
  • Мнения: 13
Ех,най-после да се запиша и аз в новата тема.Манха,  bouquet!!!
Моята принцеса вчера беше на консултация,наддала е 1200гр.и цели 7см.Чудя се дали да продължавам да и давам капки за коликите,май няма много много newsm78.Иначе си излизаме от няколко дни на хубавото време,шапка слагам само навън.Лека вечер на всички и да ви слушат малките шушумиги Hug

# 56
  • Мнения: 57
Аз от както спрях Колийф капките моята дъщеричка е много по-спокойна. Peace

# 57
  • Мнения: 3
Ех че ни е хубава темичката Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2
kat-bati  нашата кака си ходи на градинка, само дано е здравичка, но и тя си има желание да ходи.... даже от скоро май повече. Явно и досаждаме с тези грижи около бебка и си търси разнообразие. Незнам как бих се справила сама с двете на разходка, просто няма шанс.  Моето изпитание е вечер, тъй-като нашия татко работи вечер и се прибрира късно през нощта.
Малката бебанка вечер я спохождат коликите, голяма си иска приказката #Crazy  Като успея да приспя и двете се чувствам най-успелия човек на света. 
И ние сме в подобен формат, тати се прибира много късно и вечер на мен се пада честта да се занимавам с двете принцеси:) Като заспят и двете и сядам на дивана да се полюбувам на тишината  Mr. Green Joy

# 59
  • Мнения: 8
dilianai, ние бяхме доста жълти до края на първия месец, помогна само и единствено спирането на кърмата. Успяхме да се стегнем навреме, та не отлагахме ваксината.  Peace


За шапките - слагам, само когато проветряваме или излизаме на разходка. След къпане - не. Не виждам смисъл от шапка тогава, при положение, че след баня оставям малкия поне половин час чисто гол да си порита на спокойствие, правим масаж, мажем се с олио, играем си малко..  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт