Сняг вали и слънце грее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ весело се смее!

  • 28 631
  • 727
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 117
Честит празник на любовта и виното,момичета  txtloves Two Hearts Heart cheers Всички вече сме получили най-прекрасния подарък (или пък цели два за мамите с близначета) за деня на влюбените ♥ 1dating luvbed  ylinfant Поздрави от мен и Жорето хубаво изкарване на празника : Hug

# 376
  • Мнения: 390
За запека дали не би помогнала Биогайя?
ами аз давам от много време, но не виждам промяна от нея  Naughty

# 377
  • Мнения: 48
Аз също давам Биогайя и не виждам никакъв ефект от нея. В момента сме на АМ , което е Комфорт за по лесно и зхождане + пробиотика и ефект няма. Дадох Лактулоза и чаках. Резултат имахме на 4-тия ден. Акото е зелено, което ме притеснява. И предишното беше така и лекаря ни смени млякото. Сега ако пак трябва да го сменя детето ще се побърка.

# 378
  • Мнения: 8
VNAAA, ние сме си с перманентно зелено ако, но сме с ХА формула, а и НАН съдържа повече желязо, което всъщност води до това зелено оцветяване. Невинаги това е признак на проблем, така че ако бебето е весело и млякото не му създава някакъв очевиден дискомфорт, не му го сменяй пак.  Peace А и щом се е изакало след 4 дни, може да е било зелено от по-дългото престояване в червата.

# 379
  • Мнения: 1
на бебка акото един път е зелено, дpуг път е жълто. В повечето случаи двата цвята  Laughing . Първо излиза зеления нюанс, после подкарва жълтия  Grinning последното пръдване излиза най- рядко и знам, че е приключила!

# 380
  • Мнения: 665
Привет момичета! Поради ред причини моята кърма я спряха с хапчета още  в реанимация и от ден 1 сме на ам . преди седмица и половина смених млякото и от тогава нямам проблеми с акането. От миумил минахме на хип комбиотик и малкият ака всеки ден:)  Иначе е 6.200 кл. и 60 см Wink  Peace

# 381
  • Мнения: 1 402
Момичета понеже гледам, че обсъждате АМ, препоръчвам Лактана Био, големият ми син се запичаше много от друго АМ, като минахме на Лактана всичко си дойде на мястото.

# 382
  • Мнения: 0
slaveia87 и ние така си акаме,по цветове  Joy

# 383
  • Мнения: 246
Здравейте, мамчета! Относно акането- ние също сменихме 2-3 АМ и все запечен Sad. Храним се смесено- кърма + дохранване- сега му давам Хипп Комбиотик и от врме на време му добавам по 1 лъжичка Фризовом (той съдържа клей от рожкови и чудесно изхожда, само че моят бебо не се засища от него, а и изхожданията са чак разстройство). Иначе си правим масажи на коремче, гимнастики, ям разхлабващи храни, но уви- по 1 път на ден със зор, че и пропущаме Cry
Имам въпрос към ЛЛЛ:
Здравейте! Имах доста кърма, но бебето ми не искаше да суче и се изцеждах. Чак в края на 1-вия месец успях да го науча и сега си умира да суче Laughing, само че моята кърма доста намаля и го дохранвам с изцедена кърма или АМ. Вечер го храня в 21 часа и след това заспива и се събужда чак към 4-5 сутринта. Моля, кажете ми дали тази голяма пауза ще влоши лактацията? Трябва ли да ставам през нощта, за да се изцеждам? Дали би могло да се премине изцяло на кърма, ако го правя?

# 384
  • София
  • Мнения: 117
За АМ - Hipp Combiotic 1 ,с него сме от родилното и сме доволни,Жорето ака поне 3 пъти на денонощие (понякога и 5-6)  Misc Baby Bottle baby,мъчихме се с кърменето неуспешно за съжаление  Embarassed

# 385
  • Мнения: 13
Момичета,повечето гледам се храните с нашето мляко-Хип Комбиотик,та да ви питам вие давате ли количеството,което пише на кутията?Според него на два месеца бебето трябва да изяжда по 170мл.а на мен ми се струва,че това е много.Нали вторият трябва 120,трети 130 и т.н.Ние днес правим 2 месеца,а се чудя как да и давам.засега и давам 130мл.с 4 лъжици,но нещо не и стига манджата,та да ви питам вие по грамажа на кутията ли давате?една майка ме посъветва,да и го правя по-гъсто,с повече мляко,но нз дали няма да и натоварвам стомахчето newsm78

# 386
  • Мнения: 441
Аз не че разбирам от АМ, но няма ли да се задаеи бебето, ако промениш гъстотата на млякото? Просто прави по-голяма порция.
Като ви чета за запеците на бебетата се радвам, че ми се получи кърменето, а изобщо не очаквах (въпреки многото мнения в "Бременни", че процесът е напълно естествен. )

# 387
  • Мнения: 246
Момичета,повечето гледам се храните с нашето мляко-Хип Комбиотик,та да ви питам вие давате ли количеството,което пише на кутията?Според него на два месеца бебето трябва да изяжда по 170мл.а на мен ми се струва,че това е много.Нали вторият трябва 120,трети 130 и т.н.Ние днес правим 2 месеца,а се чудя как да и давам.засега и давам 130мл.с 4 лъжици,но нещо не и стига манджата,та да ви питам вие по грамажа на кутията ли давате?една майка ме посъветва,да и го правя по-гъсто,с повече мляко,но нз дали няма да и натоварвам стомахчето newsm78
Аз до скоро смятах 120 мл, като 4 лъжички разтварях в 120 мл и изхвърлях малко, а сега бих давала вече готовия разтвор, но аз само дохранвам с различни количества. На 3 часа. Peace

# 388
  • Мнения: 221
Моето бебе също ака зелено,но и ние сме с ХА мляко и докторката каза,че е нормално.Иначе се изхожда редовно по 1 път на ден.Обаче при нас проблема е че имам чувството,че детето ми е постоянно гладно-като го нахраня след 2 часа почва да плаче за мляко.Давах му 120 мл,но лекарката каза като е гладен да давам повече-150мл или 180 мл,пък каза и  че като иска и на 2 часа да давам.  ShockedОбаче той и след 150 мл пак иска да яде след 2 часа-направо луди ни прави . За мен не е нормално да давам на 2 часа по 15о мл-той тогава ще яде по над литър мляко на денонощие,а няма 2 месеца детето.НА кутията пише от 2 седмица до 3 месеца се дават 120 мл,6 пъти на ден.
Чудя се дали да сменя мляко на своя глава,защото лекарката не смята да го прави,а то така след 2 седмици по 250 мл ли да му давам  ooooh!Страх ме е да не се запече или да не се върнат коликите пак,но вече  не се издържа-имам чувството ,че по цял ден съм с шишето и храня,храня,храня,а то горкото е все гладно.

# 389
  • Мнения: 1
Angel's,на нас ни казаха,първо 10гр повече,но Никол пак беше гладна и лекарката каза,че може по половин лъжичка повече мляко.

МоРсКа СиРеНа,давай залъгалка.Бебетата имат нужда да задоволяват сукателния рефлекс и плачат все едно са гладни,а като им дадеш мляко не отказват

george_80,консултира ли се с педи за млеката,защото до колкото знам не е хубаво да се мешат.И аз давам Фрисовом,но ние бяхме с Фрисопеп и сега Фрисо ХА+Вом

Последна редакция: пт, 15 фев 2013, 20:53 от desitkatapen

Общи условия

Активация на акаунт