Сняг вали и слънце грее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ весело се смее!

  • 28 632
  • 727
  •   1
Отговори
# 390
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Като ви чета за запеците на бебетата се радвам, че ми се получи кърменето, а изобщо не очаквах (въпреки многото мнения в "Бременни", че процесът е напълно естествен. )

И аз така. Голямо удобство ми е кърменето. Вдигам блузата и готово  Laughing Отделно, че ми решава всички проблеми - гладен, жаден, нервен, колики, приспиване - слагам го на гърда и всичко е на шест.

# 391
  • Мнения: 48
МоРсКа СиРеНа, и ние бяхме така. Ядем и след час и половина пак сме зверски гладни. Смених млякото и всичко е ОК. Сега спи и по 4 часа, а вечер се храним към 22 и после в 5-6ч. Притесняваше ме, че правим по 8 хранения, но след смяната на млякото малката сама си мина на 6 и започна да спи нощем. Нашия педиатър ми се скара, че съм сменила първото мляко, с което бяхме от болницата. Не ми вярваше, че детето е гладно, но аз така реших и не съм сгрешила. Сега детето ми е по-спокойно. Остана ми само зора с акането. На мен още в болницата ми казаха да не храня детето през по-малко от 2.5-3 часа, за да не натоварвам стомахчето. АМ се преработва повече време от кърмата.
Angel's, според мен 170 мл е много за двумесечно бебе. Давай колкото иска да яде, но не прави на своя глава по-гъсто или по-рядко мляко. То си има пропорция и май не е редно. Ние ядем по 120 мл , но понякога изяжда 90мл или дори 70мл и не иска повече.

# 392
  • Мнения: 48
На мен ми препоръчаха HIpp Combiotic заради нередовното акане, но като ви чета май много не наяжда това мляко... newsm12 Споделете как са и другите бебчета с това АМ.

# 393
  • Мнения: 8
VNAAA, aко искаш да се наяжда с по-малко, вземи си Лактана Био - тежко и мазно мляко.  Peace

Ние ядем 5 пъти по 180мл. вода + 6 мерителни лъжички сухо вещество, което става 195мл. готов разтвор. Млякото е НАН ХА  bowuu

# 394
  • Мнения: 13
VNAAA,аз сам си доволна от млякото,просто забравям,че детето ми расте и искам да се наяжда със същото количество като преди месец  Mr. Green.Ние сме с това мляко от както са ни изписали от болницата,незнам дали е от него,но Мария колики нямаше,нито запек,през нощта си спи по 8-9 часа и засега ми е най-послушната,просто понякога като се наяде и започва да си лапа ръцете и аз мисля,че е гладна,а съм опитвала да и бутам пак шишето и не отваря устата,значи и е стигнало  bouquetМежду другото,виждам,че сме раждали в една и съща болница,което значи че си от Плд та може като се постопли времето да си цъкнем една среща Crazy

# 395
  • Мнения: 232
Здравейте, момичета
Вчера бяхме на преглед при ортопед и мина добре. Аз се притеснявам за главичките и на двамата, защото спят единия на едната страна, другия на другата и главичките им са леко деформирани. Докторът каза да ги стимулирам да гледат на неудобната им страна, но големия проблем е по време на сън. Каквото и да правя, заспят ли, обръщат главата на страната на която са свикнали. Такива са кривоглавчовци, че ме е страх да не стане по-зле положението. Според ортопеда- не е проблем и да им останат криви главите, педиатърката каза, че с времето ще се оправят...  Sad
Иначе си изтърпяха пак ваксините и само се поуспаха следобеда. Единия близнак е по-лаком и е с 300 гр по-тежък. На ръст са пораснали еднакво- 4 см- Храня с Фризолак от първия ден. Не съм го сменяла.  Питах педиатърката дали да не го сменя с по-качествено, но тя каза, че щом наддават нормално и са жизнени, няма смисъл. Храня според указанията на производителя. Според педиатърката е по-добре по-малко количество на 6 пъти, но децата се чувстват добре така и мисля да продължавам на 5 пъти. Продължаваме и този месец с 2 капки вигантол, другия можело да намалим на 1. Още миналата консултация каза да започвам със сок от ябълка, аз отложих, за да навършат поне 3 месеца, но и този път е категорична за сока, така че ще й се доверя и от понеделник започвам. Твърди, че на 6 месеца трябва да са захранени, щом са на АМ.
Това е при нас. Хубав ден на всички!  Hug

# 396
  • Мнения: 8
tony.la, аз също знам, че изкривяването на главичките от спане на една страна се оправя с времето - като започнат да стоят повече време седнали, изправени и т.н. Доколкото си спомням всичко се нормализира до втората годинка, костите им още са меки и има доста време, докато заемат окончателната си форма.  Peace
Колкото до захранването, и аз знам, че на АМ се захранва към 4 месец, но това със сока ми се вижда доста погрешно, може да предизвика колики и други стомашни неразположения, раничко е още за такива напитки, според мен. Сокове мисля да давам около годинката, живот и здраве.  Flutter

# 397
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Каквото и да правя, заспят ли, обръщат главата на страната на която са свикнали.

Ти по гръб ли ги оставяш да спят, че си обръщат така главичките сами?  Rolling Eyes
Иначе не се тревожи, всичко ще им се оправи на юначетата  Peace

# 398
  • Мнения: 0
tony.la и нашата педи настоява за соковете.Каза ми от морков и ябълка,но да не се смесват, и до 3 месец  1-2 пъти в седмицата по 1-2 бебшки лъжички и да наблюдаваш внимателно за нежелани реакции.Ама аз още не съм дала,все отлагам и май няма да давам за сега. Rolling Eyes

# 399
  • София
  • Мнения: 117
VNAAA аз съм много доволна от това мляко,наяжда моята ламя и още как,засега сме на 135 мл и едно вечерно хранене на 170мл ,откакто го въведохме си махна храненето в малките часове,така че има сън  в интервала 23.30 ч - 6ч  Misc Baby Bottle newsm07
albiciq и според мен захранването независимо дали бебето е на  кърма,АМ или смесено е ок да започне от шестия месец,евентуално най-рано от четвъртия,но шести е по-добре.Мама от януарската отчетна тема е също е била захранила по-голямото си  дете си по препоръка на педи от 3тия месец ,но реакцията е било само да реве и плюе храната ooooh! feeding

# 400
  • Мнения: 0
Ами  и аз не си го представям моя фъстъчко да яде нещо друго освен мляко,поне за сега Simple Smile Относно млякото,аз давам НАН и яде по 120мл не готов р-р,ака през ден,най-много през два,но има дни в които ака два пъти.През нощта се събужда видимо не гладен,но като му дам шишето ще го глътне направо Crazy ,не прави дълги нощни паузи,та се замислям дали го наяжда този НАН или да го сменяме newsm78

# 401
  • Мнения: 8
albiciq, НАН е леко мляко, неслучайно дозите, описани на кутията, са по-високи от тези на повечето други млека. Според въпросните препоръки, вие ядете 60мл. по-малко.   chef Аз не бих го сменила, тъй като не е допълнително подслаждано, има повечко витамин Д, и не на последно място - не е тежко и мазно мляко.  Peace

# 402
  • Мнения: 16
Здравейте,
досега не съм писала,но редовно ви чета.Никол се роди на 18 декември с цезарово сечение 4кг и 51см в Кипър.
Храним се,спинкаме и пълним папмерса...Храната е фрисолак след като сменихме Хумана, Хумана ХА и Фрисолак комфорт и ние имахме проблем с акането.
Какъв номер памперси ползвате,ползваме папмерс и сега от 2-ка минахме на 3-ка.
Кожата около вратлето и е много суха и стои на люспички и отдолу гушката има червени пъпчици.Каква козметика ползвате при суха кожа.Ползвам Мустела хидра бебе, но никак не съм доволна.

# 403
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
deizzyy, за проблема с кожата задължително се консултирай с лекар. Може да е някакъв дерматит. Не мажи с нищо на своя глава.

# 404
  • Мнения: 16
ами утре сме на ваксинация, ще видим какво ще каже лекаря. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт