Сняг вали и слънце грее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ весело се смее!

  • 28 610
  • 727
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Здравейте Мами. Ако има мамита от Пловдив да питам виждали ли сте някъде памперси Huggies newborn 3-6кг? Ние се дохранваме с НАН и сме доволни засега. Утре сме на консултация и ще докладвам.

# 406
  • Мнения: 221
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004GCJFA4/ref=ox_sc_act_titl … id=A3P5ROKL5A1OLE
Момичета,някой ползва ли тези шишета,дали са хубави...чудя се дали да ги поръчам  Thinking

# 407
  • Мнения: 38
Здравейте Мами. Ако има мамита от Пловдив да питам виждали ли сте някъде памперси Huggies newborn 3-6кг? Ние се дохранваме с НАН и сме доволни засега. Утре сме на консултация и ще докладвам.
Не съм от Пловдив, но аз взех Huggies само че 5-9кг. от Кауфланд, бяха на промоция и реших да ги пробвам. Никога повече няма да повторя, чакам с нетърпение да свършат. Почти при всяка смяна на памперса трябва да сменям и всички дрешки на детето, защото са мокри. Памперса пропуска от всякъде - и от горе и от долу и от страни, а го слагам много внимателно и го проверявам дали добре съм го сложила. Преди бяхме на Пуфис и  те пропускаха понякога, но само когато не съм го сложила както трябва.

Кожата около вратлето и е много суха и стои на люспички и отдолу гушката има червени пъпчици.Каква козметика ползвате при суха кожа.Ползвам Мустела хидра бебе, но никак не съм доволна.
Ние имахме проблем с кожата на личицето и вратлето също. Много суха, зачервена със ситни пъпчици , а покрай веждите станаха направо жълтеникави корички. Педиатърката каза, че е атопичен дерматит, и ни изписа балсам за лице на Нахткерцен и Елоком ( който е с кортикостероиди). Каза, че от Елокома ще отшуми проблема за 2-3 дена, но да си знам, че периодично така ще се появява. И понеже съм доста напатила от баткото с лекарствата и техните последствия, четох, питах и не взех лекарството, а козметика на А-дерма. Мустела е много хубава, но просто в момента не е подходяща. А-дерма е най- ефикасната при дерматити и кожни проблеми, и другото което научих, че сухата кожа задължително трябва де се омазнява и да не се оставя и ден без да се намаже. Нашият проблем отшумя за около 2-3 седмици, а беше страшно - ако ви покажа снимките на малката сигурно ще се уплашите  Sad
Моят съвет е да не бързате с лекарствата, които лекарите изписват, а първо да се информирате  Peace


Иначе нашата криза с кърменето отшумя и сега продължаваме спокойно да се кърмим, за което съм много щастлива  Heart Eyes
За захранването - мисля да е около 6 месеца. С баткото ме караха от 40-тия ден да започвам със сокче от ябълка, после морков, от 4-ти месец зеленчукови пюрета... Сега след като се чувствам  по- информирана и от опита ми смятам, че това е погрешно. А и всички нови изследвания показват, че бебето няма нужда  до 6 месеца от друго освен от мляко и то му е напълно достатъчно. Не натрапвам мнението си, просто го споделям  Peace

# 408
  • Мнения: 221
Моя сладур също имаше малки пъпчици по цялото личице и кожата му беше като шкурка.И под брадичката и ушите имаше малки червени пъпчици,но там кожата не беше суха и лекарката каза ,че е екзема от прахоляка.Даде ми тестери на Avene cicalfate и A-derma,като каза да мажем с A-derma първо и ако няма ефект чак тогава с Avene.Обаче малкия пламваше червен от A-derma-явно не му понася- и мажем с Avene.Вече му се оправи лицето,след седмица мазане  Peace

# 409
  • Мнения: 48
МоРсКа СиРеНа, аз имам такива шишета, но от малките. Биберона е с малко по-шорока дупка и по-мек материал спрямо Авент (по мои наблюдения). До преди 15 дни като пиеше мляко или водичка й пръскаше от устата. Като новородена да не говорим.... . Сега сме с малко по-гъсто мляко и тя е по-голяма и са ми удобни. Уж имат клапа за въздуха, но аз не виждам да излизат балончета както при Авент. Аз ги купих от Mothercare и пишеше, че са антиколик, но май не е така. Както и да е... сега са ни ОК даже май трябва да им взема 2 номер биберон. Ето погледни тук http://www.mothercare.com/Tommee-Tippee-Closer-to-Nature-Milk-St … 4,default,pd.html Според мен са по-изгодна покупка.
Angel's , аз не съм от Пловдив. От Хасково съм. Имах проблеми с бременността, полежах в патологията и следователно родих там. Много съм доволна и ако имам второ дете , пак там ще отида.

# 410
  • Мнения: 48
МоРсКа СиРеНа, само да ти привлека вниманието, че тези които си гледала както и тези които ти пратих за 0+ , т.е. биберона е 1 номер. Вие вече сте на 2 мес и според мен ще ви е малак биберона.

# 411
  • Мнения: 221
VNAAA,мерси за инфото...ще взема да ги пробвам и аз  Peace

# 412
  • Мнения: 1
Здравейте,
досега не съм писала,но редовно ви чета.Никол се роди на 18 декември с цезарово сечение 4кг и 51см в Кипър.
Храним се,спинкаме и пълним папмерса...Храната е фрисолак след като сменихме Хумана, Хумана ХА и Фрисолак комфорт и ние имахме проблем с акането.
Какъв номер памперси ползвате,ползваме папмерс и сега от 2-ка минахме на 3-ка.
Кожата около вратлето и е много суха и стои на люспички и отдолу гушката има червени пъпчици.Каква козметика ползвате при суха кожа.Ползвам Мустела хидра бебе, но никак не съм доволна.
На Мустела СТЕЛАТОПИЯ е за суха кожа.Ние имахме много суха кожа и на 3-я ден,след мазане със Стелатопия нямаше и помен от сухата кожа

# 413
  • Мнения: 16
Здравейте,
предписаха ни козметика на а-дерма и още едно кремче да мажа зачервеното местенце.Минахме ваксините днес и се надявам да минем без температура.
А за шишетата на Tommee Tippee Closer to Nature - ползвам същите и съм много доволна,но са доста големички и за някои стерилизатори не са подходящи.

# 414
  • Мнения: 12
Здравейте, може ли някой да ми каже, дали има риск от спиране на кърмата, ако взема карта и посещавам фитнес. Дъщерями на 21-ви ще направи 2 месеца :* .Има ли спортуващи мами?! Хубава вечер   bouquet

# 415
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Ходи си на фитнес спокойно, няма да ти спре или намалее кърмата. Важното е да се храниш пълноценно и да пиеш много течности. Упражненията няма да ти навредят по никакъв начин  Peace
Аз нямам време за фитнес, но си правя упражнения вкъщи.  Grinning

# 416
  • Мнения: 2 290
И мен ме вълнува дали фитнеса ще повлияе на кърмата, страх ме е, че упражненията ще
ми спрат кърмата- така казват мои приятелки, но пък съответно и те го говорят не от
свой опит, а чули от някъде. Ние се кърмим засега успешно, но пък аз съм станала като ламята Спаска - яде ми се постоянно, и което е по-лошо ям много сладко, през цялата бременност не съм изяла толкова вафли,колкото сега ям за седмица. Преди за справяне със зверския апетит ми помагаше зеления чай, но знам, че и той е забранен при кърмене.
И сега - дебелея докато кърмя, вече съм +1 кг.  #Cussing out #2gunfire Mr. Green
Така, че помагайте ако знаете как да се справя с апетита baby_neutral

# 417
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Нормално е да ти е ядповче - все пак кърата, която организът ти призвежда, не се взима от въздуха  Laughing Когато ти се прияде слако, хапвай стафиди - пълна шепа. Или лъжица мед.  Peace
Като казах по-горе, упражненията не намаляват кърмата. Виж, диетите го правят. Затова е по-удачно да се отслабва с гимнастика, а не с диета по време на кърмене  Peace

# 418
  • Мнения: 2 290
Зимна роза, а какви у пражнения правиш,нещо специално за родилки или импровизираш ?

# 419
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Всичко, което ми хрумне от каланетиката (навремето се занимавах). Плюс коремни преси.
Всякакви упражнения ще са ти полезни (в зависимост от физическото ти състояние след раждането, разбира се). Дори да си ги измисляш, пак ще са ти от полза  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт