Двата, ляв, двата, десен - 2, или хобито ни е народните танци

  • 117 808
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 842
9/8 с четвърти удължен дял Simple Smile
Брои се раз-два-три-четириииии Simple Smile
Обаче тя сменя ритъма в края на всеки куплет.

Последна редакция: пт, 08 мар 2013, 11:59 от mari6a

# 61
  • Мнения: 5 097
Ваня, предварително се извинявам, но имам невероятно ниски познания по музика. Това с броенето го разбирам и го владея, но как се познава какъв е размерът? Embarassed

# 62
  • София
  • Мнения: 6 219
Честит празник на всички дами! Бъдете живи и здрави, много щастливи и обичани!   bouquet

Идвам с един въпрос: можете ли да ми кажете в какъв размер е тази песен?
http://www.youtube.com/watch?v=gDl19Mi4VZw[/video]

Съвсем зациклих вече и нищо не ми идва. Никога не ме е бивало в определянето на размери.  Blush

ми... сменят се размерите ми се струва в началото и в края... хич не ги обичам тия "народни" песни...
родопчанки да играят толкова игриво - съмнявам се.  ooooh!

А, Мариша го е казала.

# 63
  • София
  • Мнения: 193
Аз стигнах до 5/8+9/8 засега, ама имало още няколко.  newsm78 И аз не съм фенка на тези смесените размери.  Blush

# 64
  • София
  • Мнения: 6 219
ми то не е въпроса в смесените размери, а в... и аз не знам какво... е, има и хубави и сред тези песни де.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 187
Здравейте, от няколко месеца посещавам клуб по танци във Варна. Забавляваме се, но за съжаление докато учехме испайчето се контузих. Не глезена, ами свода май. Сега почивам, но се надявам скоро да съм във форма. Приемам съвети за най-подходящи обувки за танци. За сега съм с едни леки маратонки, които уж са ми удобни, но....

# 66
  • София
  • Мнения: 193
dori_ta, питай най-добре треньора си, те обикновено знаят откъде можеш да си купиш добри обувки за танцуване. Ние даже сме си организирали и групови поръчки.  Peace А за крака - внимавай, даже препоръчвам, ако още те наболява, да отидеш на лекар, защото глезени, колена и прочее въобще не трябва да се пренебрегват.  Naughty
Къде танцуваш впрочем?  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 1 059
dori_ta, ние си поръчахме от Пловдив скарпини. Много са удобни, и не натоварват краката при танци.  Hug Оправяй се бързо!!!

# 68
  • Мнения: 182
Здравейте! Случайно открих темата, и ако може бих желала да се включа. Дъщеря ми, която е на 8 ходи вече 2 години на народни танци към ФА Тракия в Пловдив. Много сме доволни. Но не за това ви пиша. В другата зала също се провеждат репетиции, но с големи. Ходих вече няколко пъти, но хореографката не обяснява нищо, въпреки че групата е за начинаещи. Разчита на по-напредналите да ръководят начинаещите. При всички групи и състави ли е такава практиката, защото да си кажа честно това никак не е приятно. Все пак отиваме и плащаме, за да ни учат. При вас как е, и ако може да ме насочите за такава група в Пловдив, живея в кв Тракия. Благодаря и извинете за дългия пост.

# 69
  • Мнения: 4 864
А аз да ви се оплача.. нещо загубих стимул да ходя на танци Sad Тъкмо се сдобих със скарпини и не ми се ходи. До скоро нямах грам време, сега като имам малко време пък нямам желание Cry

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 221
ИНтересна тема, ще я следя

# 71
  • София
  • Мнения: 1 059
Аааа, Карола, недей така!!! Стягай се и отивай! И ще видиш колко добре ще ти се отрази  Hug

# 72
  • Варна
  • Мнения: 187
dori_ta, питай най-добре треньора си, те обикновено знаят откъде можеш да си купиш добри обувки за танцуване. Ние даже сме си организирали и групови поръчки.  Peace А за крака - внимавай, даже препоръчвам, ако още те наболява, да отидеш на лекар, защото глезени, колена и прочее въобще не трябва да се пренебрегват.  Naughty
Къде танцуваш впрочем?  Peace

Танцувам в един малък клуб зад Операта, група за начинаещи сме. Записахме се няколко приятелки и те напредват, ама аз 10 дена почивам. Мина ми крака, като ходя не ме боли, но като скоча нещо на пръсти и пак се появява болката. Ще видим как ще е....

# 73
  • София
  • Мнения: 193
dori_ta, питай най-добре треньора си, те обикновено знаят откъде можеш да си купиш добри обувки за танцуване. Ние даже сме си организирали и групови поръчки.  Peace А за крака - внимавай, даже препоръчвам, ако още те наболява, да отидеш на лекар, защото глезени, колена и прочее въобще не трябва да се пренебрегват.  Naughty
Къде танцуваш впрочем?  Peace

Танцувам в един малък клуб зад Операта, група за начинаещи сме. Записахме се няколко приятелки и те напредват, ама аз 10 дена почивам. Мина ми крака, като ходя не ме боли, но като скоча нещо на пръсти и пак се появява болката. Ще видим как ще е....

Лекар!   341uu
Извинявай, че така настоявам, ама щях да си патя така веднъж доста сериозно и вече подскачам само като чуя. Наистина е по-добре да се шашкаш за нищо, отколкото да чакаш прекалено много, докато вече няма връщане.  Peace
Ако все пак се решиш да отидеш - препоръчвам д-р Гилев в Окръжна болница, добър и изключително внимателен е! Hug

# 74
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
dori_ta внимавай, слушяй патило. Много е неприятно, а и като знам в началото колко е интересно и все не ти стигат репетициите.....

То аз те съветвам, ама сама не слушам. Такъв проблем си догарах, че сега май ще почивам 1-2 месеца Sad , но като си знам безотоговрността май ще издържа само един Simple Smile. Дано съм по-разумна този път.

П.П. Когато играете Испайче, хореографа казва ли ви да правите стъпките със свивате колена?

Общи условия

Активация на акаунт