Петънце в окото

  • 1 152
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
 Здравейте, на 27 години съм и от няколко дни забелязах малко петънце, или по- скоро лека подутинка с размер на капчица в бялото на лявото си око. Изглежда прозрачно, не се маха, не ме боли, не нося диоптрични очила, но работя основно с компютър. До края на седмицата мисля да отида на лекар, но ми се искаше да получа малко предварителна информация. Благодаря Ви.

# 1
  • Мнения: 253
Здравейте!Доколкото разбирам от подробното Ви описание,вероятно се касае за натрупване на липидни депозити в конюнктивата/най-външната обвивка  на окото/.Разбира се това е само предположение ,т.к. не съм Ви преглеждала.Не е изключено да имате такива и в другото око или да се появят впоследствие.За щастие това е безобидно и не бива да се притеснявате.В много редки случаи се получават зачервявания и възпаления в тази област.Направете преглед,за да сте сигурна,че е това,за което си мислим.И носете слънчеви очила навън.UV-лъчите стимулират тези промени в конюнктивата.Поздрави!

# 2
  • Мнения: 2
 Благодаря Ви, Д- р Петрова за информацията, имам час за утре следобед и като приключа с прегледа ще пиша подробности! Поздрави

Здравейте, сега се връщам от преглед, докторката каза че било леко мастно натрупване и не бива да се притеснявам!

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 21:28 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт