Сексът или отношенията/битът са по-важни за съхраняването на семейството?

  • 27 046
  • 637
  •   1
Отговори
# 615
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
аз дори не твърдя, че е обективно. Задала съм въпроса така, че човек може да отговори принципно как мисли, може и да е направил извод на някаква база, а не е задължително да е искрено и лично. Ако беше лично, щях да напиша "вие какво бихте предпочели за себе си".
Моето мнение на база моите наблюдения, неангажирана със собствения си живот, а като страничен, неутрален наблюдател е, че като цяло хората избират секса пред отношенията, ако животът ги постави пред такъв избор, или поне търпят много, много, много дълго разминавания и лоши отношения, стига да могат да ги компенсират поне отчасти със секс. Но нексът не върви ли, и най-духовно близките партньори разбутват задругата, защото хубавите отношения и единомислието не им стигат.
Тъй е, тъй.
Ами когато за единия сексът е много важен, а за другия - не толкова?

Приятелите са друга опера. Ако са разнополови, според мен няма нищо приятелско в цялата работа, ама айде....тема на друг разговор беше.

# 616
  • Мнения: 7 947
Моите наблюдения са кореннопротивоположни – удобството и о тношенията са на първо място     Thinking

# 617
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ми то зависи как си ги осигуряваш удобството и отношенията. Пак да повторя - ами ако единия се напушва, изнервя и сърди заради липса на секс? Ти, заради удобството си поне, няма ли да се погрижиш за тоя секс?

# 618
  • София
  • Мнения: 62 595
На приятелите не им се налага поради естеството на връзката нито да градят общ дом, нито да раждат и отглеждат деца, нито да живеят под един покрив и в едно легло. Дори един от най-сигурните начини да се разбута едно голяяяяямо приятелство е да накараш тези приятели да живеят под един покрив и да се оправят с поддръжката на домакинството. Дори няма нужда да правят общи планове, да плащат ипотека, да раждат деца и да се срещат с родителите! Самото живеене заедно вече е често непреодолимо изпитание. При съпрузите, според мен, сексът е единственото нещо, което действа като... как се казваха, онези устройства във вид на махало, които се слагат на небостъргачите отгоре, и компенсират хоризонталните движения на конструкцията.

# 619
  • Мнения: 54 799
Моите наблюдения са кореннопротивоположни – удобството и о тношенията са на първо място     Thinking

И моите . Peace
Сексът може да е важен за съхраняване на връзки в много млада възраст и без битови обвързвания .
За семейството са по-важни отношенията . Peace

Юличка има много хубав отговор .


А аз съвсем наскоро в темата мисля, че разбрах какво има предвид Андариел. Тя говори за най-обикновените средностатистически семейства, в които има обичайните дразги, но и удовлетворителен секс. Та ако последното го има, тези обичайни дразги се преодоляват и всички са хепи. Но ако го няма - основите почват да се пропукват. Просто заглавието на темата е малко крайно и оттам разминаванията в гледните точки. Защото от кофти до кофти отношения - цяла пропаст разстояние. Ако утре, примерно (не дай Боже, дано по-малко жени го преживяват, че не е никак рядка картинка вече), мъжът на Андариел легне на дивана и престане да носи пари вкъщи или пък почне да се заяжда за всичко, да не обръща внимание на децата или пък се изцепи с някоя странна постъпка, та да го видиш в нова светлина и т.н., и т.н. "красоти" семейни, дали ще я грее задоволителния секс и дали ще и се иска въобще с него... Та мисля, че по това всички ще са единодушни - зависи си какви точно са отношенията.

# 620
  • Мнения: X
Анди, ти сама го казваш, но не го виждаш....    Laughing

........Затова казвам, че ако двама човека ..........си продължават изреченията.................. Ин и Ян затова правят съвършеното цяло, защото се допълват, а не защото са еднакви.
Ако двама души мислят сходно дотолкова, че да си довършват изреченията, то идеално се допълват.Те не са еднакви, просто възприятието им за света е сходно.
А ако мислят различно, за всяко нещо водят спорове и дебати, съвършеното цяло просто няма как да се получи.
Пак опираме до клишето, ама....
"Два остри камъка брашно не мелят!"
И ако всеки важен детайл от живота си изясняват, обсъждат и се взаимоубеждават нон-стоп, то вероятността да им писне е огромна.И няма секс на света, който да спаси подобни противоположности.

# 621
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
МамУууу ,  ако някой мъж прочете темата  Whistling



 Sunglasses

# 622
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

И ако всеки важен детайл от живота си изясняват, обсъждат и се взаимоубеждават нон-стоп, то вероятността да им писне е огромна.И няма секс на света, който да спаси подобни противоположности.



Аз също мисля така.
Когато хората изначално не си подхождат, не се допълват и възприятията, ценностите им не са сходни, колкото и да е добър един секс, рано или късно ще се разделят.

Обаче и друго мисля, колкото и двама души да се един за друг, ако сексът куца - няма го, неудовлетворителен е, пак ще имат огромни проблеми.

И пак казвам, не мога да разбера семейства, за които сексът не е важен. Той е различно ниво на общуване, интимността в най-чист вид м/у двама души, които се обичат и които са заедно.

# 623
  • София
  • Мнения: 62 595
Хора с тотално различни ценности не се и събират за по-дълго от секс или по някакви други причини. Не става дума за това. Тук не разглеждаме крайните случаи. Има някакви прилики и общи ценности, най0малкото защото е малковероятно да се оженят много образован с необразован, защото те ще говорят на различни езици, както и с много големи социални и материални различия. Но има разлики, които са породени най-малкото от факта, че двамата са различни хора, възпитани и отраснали по различен начин. Дори при сектантите, дето всички вярват в едно и също, много се обичат и пр., след "медения месец" започваат противоречия, колкото и да е голямо единомислието в по-голямата си част. Кои части от едно цяло ссе допълват - тези, които са с "обратния" релеф - където в единият елемент има вдлъбнатина, в другия има почти същата издатина, за да може да стане сглобката. Ако и двете са само вдлъбнатини те ще са почти буквално еднакви, но няма как да се допълват.

# 624
  • Мнения: X
Аз нямам предвид разлики като
Той-неграмотен, тя - с три висши
той-милионер, тя-работи за 400 лв
и т.н......
А виждания например, за:
къде да живеем
как да живеем
къде да родим децата си
кога да имаме деца
къде и какво да учат
как ще помагаме на родителите си
ей такива нещица и подробностите около тях,  които са във всяко едно семейство.
Ако трябва подобни ежедневни дейности да обсъждаме, дискутираме, убеждаваме другия постоянно, в един момент животът ни ще се превърне в един постоянен спор.
А това ,както и да го погледнеш, си е игра на нерви.
И аз не го желая.
Събрала съм се с някого, за да ни е хубаво, спокойно, уютно, а не всекидневно да търсим истината кой е по-по-прав.

# 625
  • София
  • Мнения: 62 595
Остава и да ми кажеш, че хората преди да се оженят си изясняват къде да живеят, кога да имат деца, къде и какво да учат тези деца и пр. неща за двайсет години напред! Обикновено тези неща се решават от самосебе си, от обстоятелствата - ако и двамата като са се срещнали вече не са живеели при родители, е вероятно да живеят сами, пък ако толкова единият настоява да се пренесат при неговите родители, това не са принципни възгледи дори, а инатене и игра на нерви кой ще отстъпи. А за децата съвсем ми е смешка, защото рядко хората знаят действително кога искат деца, а за учене на децата съвсем се губи в мъгла. Така, както го описваш, трябва да е като при агенциите за запознанства - всеки да си извади списъка с това какво предлага и какво иска, пък който го хареса! Но в живота рядко е така, а дори на думи човек заявява едно, а като настъпи моментът, се обръща точно наопаки, защото е едно да декларираш какво трябва да бъде, а съвсем друго е да го направиш.

# 626
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Естествено, че дори и фундаменталните въпроси се решават в движение. Много знам аз, в един момент каква шайба ще завърти него, или пък мен. Някой да ми беше казал, че няма да мога да живея в чужбина, щях да повдигна вежди и изобщо да не му повярвам, ама ето - така се оказа. Е сега какво, да се развеждаме ли? Че не сме утвърдили на 200 % къде ще живеем? Напротив, аз отстъпих за малко, сега той отстъпва, после ще го мислим пак....и така.

# 627
  • Мнения: 7 947
А аз намирам точно тия разлики – от бит, култура и образование – като решаващи. Демек – той неграмотен, тя с три висши – в началото ще потръгне – слес добрия секс и вярата в бъдещето, ама след време – ще се окажат разделени от пропаст...

# 628
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз нямам предвид разлики като
Той-неграмотен, тя - с три висши
той-милионер, тя-работи за 400 лв
и т.н......
А виждания например, за:
къде да живеем
как да живеем
къде да родим децата си
кога да имаме деца
къде и какво да учат
как ще помагаме на родителите си
ей такива нещица и подробностите около тях,  които са във всяко едно семейство.
Ако трябва подобни ежедневни дейности да обсъждаме, дискутираме, убеждаваме другия постоянно, в един момент животът ни ще се превърне в един постоянен спор.
А това ,както и да го погледнеш, си е игра на нерви.
И аз не го желая.
Събрала съм се с някого, за да ни е хубаво, спокойно, уютно, а не всекидневно да търсим истината кой е по-по-прав.



Аз пък не мисля, че когато хората се събират се обсъждат точно такива въпроси.
По-скоро аз имам предвид
как обичат да се забавляват двамата;
дали единият е домошар, а другият обича да излиза;
как обичат да почиват;
на какво се смеят двамата в най-общия смисъл, а не на какво се присмиват;
кога и как обичат да правят секс;
какви са им прият. среди
и пр. пр. такива неща, които карат една двойка да се допълва, да се разбира или да се раздели.
Ако при по-горните и още куп други "дреболии" има напасване, почти сигурно и че за нещата, които Краси е писала, ще има разбирателство.

# 629
  • Мнения: 7 947
Хобитата и забавленията въобще нямат отношение към успешността на връзката, сами по себе си.
Доста често точно тая различност в началото привлича дори - различна среда, различни интереси и приятелски кръгове, единият се чувства запленен от такива непознати за него начини и тн...

Общи условия

Активация на акаунт