Корсика

  • 9 224
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 199
Тази година съм си набелязала Корсика, купила съм си и книжка да се ориентирам.
Но много ми се иска, ако някой е бил там да сподели впе4атления, съвети, абе каквото се сетите.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 991
Много е хубаво! Пусни едно търсене, ще ти излязат мнения с впечатления и после питай конкретни неща...

# 2
  • Мнения: 3 993
Запис.
Набелязала съм Калабрия, Сардиния и Корсика. Позната австрийка сподели, че в последните години ходи на море в Корсика с мъжа си и са много доволни, и изрази песимизъм по отношение на Сардиния и моя интерес за там. 

Имам оферти от една агенция, която работи с немски туроператори. Мога да ти пратя офертата за Корсика, ако искаш. Казаха ми, че за Корсика цените на самолетните билети са доста по-високи в сравнение с тези за Сардиния и южна Италия. Засега съм на етап ослушване и не влизам в детайлите.
Ти по кое време на годината мислиш да ходиш?

# 3
  • Мнения: 11 136
Не отписвай Калабрия, нищо, че е слабо позната дестинация Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 993
Не отписвай Калабрия, нищо, че е слабо позната дестинация Simple Smile

 Simple Smile В никакъв случай не я отписвам, офертите на немските туроператори за там са много изгодни финансово! И страшно ми харесва района около Тропеа...

Лана е споделяла във форума много полезна информация за Корсика, например в тази френска тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=631817.75

Лана, писала си, че хотелите в Корсика са отдалечени от плажовете, това значи ли, че непременно трябва да имаме кола, за да ходим на плаж? Между другото, хотелът, който агенцията ми е предложила е на 5 км. от пясъчен плаж...разбрах защо едва след като прочетох твоите постове. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 9 991
Ами поне тези плажове, които ние посетихме. Има и разни хотелчета или вили близо до плажове, но не е като у нас - плаж+хотел Simple Smile
Но тъй като разстоянията не са кой знае какви, не е проблем с една кола и да се обикаля.
Пусни да видим какъв хотел са ти преложили Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 993
Hotel Capo Rosso /Piana :  http://www.caporosso.com/en/

Хич не го знам струва ли си, но локацията нещо не ми харесва, намира се на западния бряг на острова, на 80 км. от летището в Аячо, на 500 м. от центъра на курорта. Не съм коментирала, че не ми допада, защото не съм взела решение за Корсика принципно.

Ти с деца ли си ходила там? Защото нашата цел е семейна почивка.

# 7
  • Мнения: 2 199
Аз смятам да ходя юли. И сега я мисля как да я направя то4но. Дали да не пътувам с влак до Марсилия (директен е) и от там да видя какви превози има. А за сега нито хотел сме гледали нито бунгала имало някакви. Абе само дестинацията знам Laughing
Оба4е вси4ки ми казват, 4е кола задължително ми трябвало, а аз не оби4ам да карам като съм на по4ивка. Та въпросът ми е: те градски транспорт нямат ли?

Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 08:40 от Няма смисъл

# 8
  • София
  • Мнения: 9 991
Оба4е вси4ки ми казват, 4е кола задължително ми трябвало, а аз не оби4ам да карам като съм на по4ивка. Та въпросът ми е: те градски транспорт нямат ли?

Ами може и да има някакви автобуси, но аз не видях...ако има са междуградски. Според мен също е задължително с кола, освен ако не намерите хотел или вила баш на брега и не мърдате оттам.

Little wingels, малкият (вече е голям де) беше почти на 2, когато бяхме. Честно казано бях ужасена от идеята на мъжа ми за почивка в Корсика - все пак не е позната и често посещавана дестинация от българи. Информация има, но си беше абсолютно приключение - за първи път наемахме кола, за първи път бяхме с детето на почивка в чужбина (водили сме го като бебе във Виена, но там си е като у дома Simple Smile), за първи път летяхме с лоу кост и ползвахме ферибот...абе въобще луди-млади  Crazy
Но си остана една от най-страхотните ни почивки - може би и заради всичко изброено, но изкарахме чудесно.
Бяхме началото на юли, времето беше много хубаво, водата леко хладна за моя вкус, но невероятно чиста. Още не беше лудница по плажовете, и навсякъде имаше място да се разпростреш - хавлии, надуваеми неща, кофички, лопатки, и всякакви други необходимости. Много приятно впечатление ми направи един ден, когато семейство французи с деца около 9-10 години ни предложиха голям надуваем крокодил, защото малкият обикаляше около него с интерес Simple Smile.
Така че е много добре за семейна повичка, но от нещата които тогава изчетох южната част е с най-добрите плажове и затова я избрахме.
Бяхме в това местенце http://kilina.fr/ - гледам отзивите не са много добри  newsm78, но на нас ни хареса - отделни бунгалца, отпред полянка, ресторантът - достатъчно отдалечен, хубав басейн. Най-далечният плаж ни беше на 15 мин. с кола, най-близкият - на 5.
С две думи - пак бих отишла. Със сигурност за парите, който искат на Корсика може да се отиде и на друго място по Средиземноморието, даже и в по-добри хотели, но на мен ми хареса спокойствието и чистото море, липсата на застрояване и липсата на чадъри и шезлонги, простотата.
Понеже се чудиш и за Сардиния - там е една, две идеи по-луксозно, но и аз бих предпочела Корсика, ако трябва да повтарям.

# 9
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Непременно да се обиколи с лодка и да се разгледа от морето - пещерите и Бонифачо!





# 10
  • Мнения: 2 199
Като гледам какви красоти сте пуснали, все пове4е се радвам, 4е избрах тас дестинация.

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Когато отидеш там за първи път, ти се струва нереално! Всичко е много далече едно от друго и е адски спокойно!

# 12
  • Мнения: 7 605
Не отписвай Калабрия, нищо, че е слабо позната дестинация Simple Smile

 Simple Smile В никакъв случай не я отписвам, офертите на немските туроператори за там са много изгодни финансово! И страшно ми харесва района около Тропеа...

Непременно прочети обшите условия на тези туроператори - при повечето пише, че офертите йм са валидни само в пакет с полет от Германия, или ако е само настаняването, важи само за клиенти с постоянно жителство в Германия. Аз знам, че специално ит. хотелиери правят проблеми и проверяват тези неща.

# 13
  • Мнения: 3 993
Лана, благодаря ти за споделеното, винаги ми е удоволствие да чета за пътуванията ти.  Hug

Татяна, благодаря ти за предупреждението, ще внимавам.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 96
Хубаво би било, ако някой от модераторите събере всички теми за Корсика и Сардиния в една, в която в началото могат да се пуснат най-важните линкове, така като е направено например в темата за Рим (вероятно и в други теми). Иначе информацията се е разпълзяла в няколко несвързани теми и е трудно да се чете.
Както и да е. Тъй като и аз се интересувам от тази дестинация чета мненията на хората посетили вече тези острови. Мене като начало ме интересува следният въпрос: знам, че едно от летищата или това в Корсика, или това в Сардиния е от "трудните " летища. В смисъл, че теренът не позволявал нормално излитане и кацане, ами самолетите трябвало доста бързо да снижават при кацане и сръмно да излитат, заради (вероятно) планинския терен. Та, въпросът ми е, на кой от двата острова е това? На сардиния или Корсика? Това ще определи къде ще отидем, защото аз имам страх от летене и излишни гимнастики при кацане и излитане хич не ми трябват.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 771
Хубаво би било, ако някой от модераторите събере всички теми за Корсика и Сардиния в една, в която в началото могат да се пуснат най-важните линкове, така като е направено например в темата за Рим (вероятно и в други теми). Иначе информацията се е разпълзяла в няколко несвързани теми и е трудно да се чете.
Както и да е. Тъй като и аз се интересувам от тази дестинация чета мненията на хората посетили вече тези острови. Мене като начало ме интересува следният въпрос: знам, че едно от летищата или това в Корсика, или това в Сардиния е от "трудните " летища. В смисъл, че теренът не позволявал нормално излитане и кацане, ами самолетите трябвало доста бързо да снижават при кацане и сръмно да излитат, заради (вероятно) планинския терен. Та, въпросът ми е, на кой от двата острова е това? На сардиния или Корсика? Това ще определи къде ще отидем, защото аз имам страх от летене и излишни гимнастики при кацане и излитане хич не ми трябват.

julian22 Моя необвързващ съвет, при положение, че имате проблем със самолетите, посетете островите по вода, както сме направили ние. Ако пътувате със собствена кола, ползвайте фериботи, има в изобилие. Другият вариант, круизни кораби. По вода е много по красиво и романтично. Спирането на кораба в Ajaccio е сравнимо с това в Монте Карло.
Парите за самолети, ще отидат за фериботи, не са прекалено скъпи, зависи от сезона. Мога да  споделя нашият воден маршрут, ако желаеш.

# 16
  • Мнения: 96
Да бе, чата аз, ама какво да правя като ваканциите, които гледам, цените са пакетни и включват и самолета. Ето заглеждам се в тези 2 хотела например:

http://www.arke.nl/vakantie/italie/sardinie/castelsardo/pedraladda/foto.aspx

http://www.arke.nl/vakantie/italie/sardinie/isola-rossa/relax-to … en-spa/kaart.aspx

Добре изглеждат, но ваканцията е със самолет, както и всички организирани ваканции, които откривам през Холандия. Сама не мога да се наема да си търся превоз и хотели.
Така че опирам отново до въпроса за летищата  Sick

# 17
  • Мнения: 96
На Корсика откривам пък този хотел:

http://www.arke.nl/vakantie/frankrijk/corsica/ajaccio/residence- … anques/kaart.aspx

Прилично изглеждащ, на брега е.

Корсика изглежда по-хълмиста от Сардиния. Къде се намира летището? Най-вероятно то ще да е по-трудното летище.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 771
На Корсика откривам пък този хотел:

http://www.arke.nl/vakantie/frankrijk/corsica/ajaccio/residence- … anques/kaart.aspx

Прилично изглеждащ, на брега е.

Корсика изглежда по-хълмиста от Сардиния. Къде се намира летището? Най-вероятно то ще да е по-трудното летище.

Нали цените са пакетни, защо не включват и хотела.......? Летището е в Ajaccio .....кръстено е на Наполеон или Campo Dell Oro, не съм сигурна, нали там му е къщата, били сме в нея.....Според мен това летище няма проблеми, близо е до морето......

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 21:21 от Bled

# 19
  • Мнения: 96
Да, цената включва хотел (със закуска) + самолетния билет до съответния остров. Мисълта ми беше, че или трябва да избера вариант пътуване със собствен транспорт, което на практика означава аз да си организирам цялата почивка или втори вариант да взема готов пакет от някоя агенция, но тогава ще трябва да летиме. Първият вариант не е за мене, защото откровено казано ще ми глътне много време за организирането му, а аз такова нямам, така че остава само вторият вариант. Затова се ослушвам за летищата  #Crazy Дано някой да се включи, който е ходил там със самолет.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 771
Да, цената включва хотел (със закуска) + самолетния билет до съответния остров. Мисълта ми беше, че или трябва да избера вариант пътуване със собствен транспорт, което на практика означава аз да си организирам цялата почивка или втори вариант да взема готов пакет от някоя агенция, но тогава ще трябва да летиме. Първият вариант не е за мене, защото откровено казано ще ми глътне много време за организирането му, а аз такова нямам, така че остава само вторият вариант. Затова се ослушвам за летищата  #Crazy Дано някой да се включи, който е ходил там със самолет.

Виж сега какво направихме ние:
В Савона се качваш на ферибота за Корсика, слизаш в Bastia/около 130евро-двама+кола/. Започва една прекрасна разходка на острова, посока Ajaccio. От тук продължаваш към Bonifacio, и вече е прекосен целият остров. Хващаш ферибота и за нула време вече си на Сардиния/около 80евро-двама+кола/, от тук решаваш накъде да тръгнеш, ние минахме през Olbia, след това прекосихме целият остров и пристигнахме в Cagliari. И така двата острова са посетени, а не единият със самолет, разходите в зависимост от сезона, може да са повече, но и видяното ще е повече. Ако решиш догодина да посетиш и другият остров със самолет, вече ще ти стане по-скъпо . От тук решаваш накъде, можеш да се върнеш обратно, а може да продължиш. Ние направихме точно това, качихме се на ферибота за Сицилия, прекосихме и него и от там на ботушчето/около 180евро-двама+кола/. Ти решаваш по пътя колко хотела ще ти трябват, резервацията не отнема толкова време, не се плаши. Ако трябва ще ти помогна и затова, маршрута го имаш, проверяваш цените на фериботните билети в момента и готово. Успех.....
Не ти го натрапвам, но пътуването беше толкова хубаво, че ми се иска и други хора да го почувстват. Поздрави....

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 18:41 от Bled

# 21
  • Мнения: 914
Мене като начало ме интересува следният въпрос: знам, че едно от летищата или това в Корсика, или това в Сардиния е от "трудните " летища. В смисъл, че теренът не позволявал нормално излитане и кацане, ами самолетите трябвало доста бързо да снижават при кацане и сръмно да излитат, заради (вероятно) планинския терен. Та, въпросът ми е, на кой от двата острова е това? На сардиния или Корсика? Това ще определи къде ще отидем, защото аз имам страх от летене и излишни гимнастики при кацане и излитане хич не ми трябват.
Със сигурност не става въпрос за летищата на Олбия и Каляри - на едното съм кацала, а от другото съм излитала - нямаше нищо страшно. По скоро това се отнася до някое летище на Корсика, струва ми се, че там е по-планинско...

# 22
  • Мнения: 3 241
Бяхме в Корсика преди почти 2 години.
Дъщеря ми беше малка, та не сме обикаляли много.
Надявам се да се върна скоро, защото има какво да се види. Комбинацията море и планини е много специфична.

Ние бяхме точно до Аячо. Супер приятно беше, климатът е добър - едни постоянни 30 градуса Simple Smile
Има много красиви плажове. Ние взехме кола, точно защото градският транспорт, не е много разпространен.

Не е особено евтино (30 процента по-скъпо от континента).
На Корсика има поне 3 летища, Аячо не ми се стори специфично.

# 23
  • Мнения: 96
Да, цената включва хотел (със закуска) + самолетния билет до съответния остров. Мисълта ми беше, че или трябва да избера вариант пътуване със собствен транспорт, което на практика означава аз да си организирам цялата почивка или втори вариант да взема готов пакет от някоя агенция, но тогава ще трябва да летиме. Първият вариант не е за мене, защото откровено казано ще ми глътне много време за организирането му, а аз такова нямам, така че остава само вторият вариант. Затова се ослушвам за летищата  #Crazy Дано някой да се включи, който е ходил там със самолет.

Виж сега какво направихме ние:
В Савона се качваш на ферибота за Корсика, слизаш в Bastia/около 130евро-двама+кола/. Започва една прекрасна разходка на острова, посока Ajaccio. От тук продължаваш към Bonifacio, и вече е прекосен целият остров. Хващаш ферибота и за нула време вече си на Сардиния/около 80евро-двама+кола/, от тук решаваш накъде да тръгнеш, ние минахме през Olbia, след това прекосихме целият остров и пристигнахме в Cagliari. И така двата острова са посетени, а не единият със самолет, разходите в зависимост от сезона, може да са повече, но и видяното ще е повече. Ако решиш догодина да посетиш и другият остров със самолет, вече ще ти стане по-скъпо . От тук решаваш накъде, можеш да се върнеш обратно, а може да продължиш. Ние направихме точно това, качихме се на ферибота за Сицилия, прекосихме и него и от там на ботушчето/около 180евро-двама+кола/. Ти решаваш по пътя колко хотела ще ти трябват, резервацията не отнема толкова време, не се плаши. Ако трябва ще ти помогна и затова, маршрута го имаш, проверяваш цените на фериботните билети в момента и готово. Успех.....
Не ти го натрапвам, но пътуването беше толкова хубаво, че ми се иска и други хора да го почувстват. Поздрави....

Много мило от твоя страна и благодаря за желанието да ми помогнеш с информация и съвети  bouquet Бг мама е просто УНИКАЛЕН форум! Толкова информация може да се намери тука, дето се вика от А до Я можеш да си спретнеш ваканцията или екскурзията или да ти помогнат да я спретнеш. Ние преди 2 седмици се върнахме от Рим и да ви кажа, като изключа намирането на хотела и самолета (което свърших пак през агенция), ама всичко останало подредих благодарение на инфото от тукашната тема за Рим. Още от стъпването на летището, та чак до края, се движех из Рим все едно сме живели там 10 години. Моят мъж остана абсолютно смаян  Laughing  Изпадна в абсолютен потрес, когато веднага след като си оставихме багажа в хотела и излезнахме навън (без още да сме купили карта на града!!!), приближавайки едно кръстовище им казвам на него и на сина ни:  "а сега след секунда, ако погледнете на ляво ще видите Колосеума". И наистина като се приближихме до кръстовището и погледнахме на ляво той беше там  Joy Всичко това благодарение на съветите и инфото от бг мама!
От тука насетне изобщо не възнамерявам да планувам някъде почивка, без предварително да мина през бг мама.  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 3 771
Да, цената включва хотел (със закуска) + самолетния билет до съответния остров. Мисълта ми беше, че или трябва да избера вариант пътуване със собствен транспорт, което на практика означава аз да си организирам цялата почивка или втори вариант да взема готов пакет от някоя агенция, но тогава ще трябва да летиме. Първият вариант не е за мене, защото откровено казано ще ми глътне много време за организирането му, а аз такова нямам, така че остава само вторият вариант. Затова се ослушвам за летищата  #Crazy Дано някой да се включи, който е ходил там със самолет.

Виж сега какво направихме ние:
В Савона се качваш на ферибота за Корсика, слизаш в Bastia/около 130евро-двама+кола/. Започва една прекрасна разходка на острова, посока Ajaccio. От тук продължаваш към Bonifacio, и вече е прекосен целият остров. Хващаш ферибота и за нула време вече си на Сардиния/около 80евро-двама+кола/, от тук решаваш накъде да тръгнеш, ние минахме през Olbia, след това прекосихме целият остров и пристигнахме в Cagliari. И така двата острова са посетени, а не единият със самолет, разходите в зависимост от сезона, може да са повече, но и видяното ще е повече. Ако решиш догодина да посетиш и другият остров със самолет, вече ще ти стане по-скъпо . От тук решаваш накъде, можеш да се върнеш обратно, а може да продължиш. Ние направихме точно това, качихме се на ферибота за Сицилия, прекосихме и него и от там на ботушчето/около 180евро-двама+кола/. Ти решаваш по пътя колко хотела ще ти трябват, резервацията не отнема толкова време, не се плаши. Ако трябва ще ти помогна и затова, маршрута го имаш, проверяваш цените на фериботните билети в момента и готово. Успех.....
Не ти го натрапвам, но пътуването беше толкова хубаво, че ми се иска и други хора да го почувстват. Поздрави....

Много мило от твоя страна и благодаря за желанието да ми помогнеш с информация и съвети  bouquet Бг мама е просто УНИКАЛЕН форум! Толкова информация може да се намери тука, дето се вика от А до Я можеш да си спретнеш ваканцията или екскурзията или да ти помогнат да я спретнеш. Ние преди 2 седмици се върнахме от Рим и да ви кажа, като изключа намирането на хотела и самолета (което свърших пак през агенция), ама всичко останало подредих благодарение на инфото от тукашната тема за Рим. Още от стъпването на летището, та чак до края, се движех из Рим все едно сме живели там 10 години. Моят мъж остана абсолютно смаян  Laughing  Изпадна в абсолютен потрес, когато веднага след като си оставихме багажа в хотела и излезнахме навън (без още да сме купили карта на града!!!), приближавайки едно кръстовище им казвам на него и на сина ни:  "а сега след секунда, ако погледнете на ляво ще видите Колосеума". И наистина като се приближихме до кръстовището и погледнахме на ляво той беше там  Joy Всичко това благодарение на съветите и инфото от бг мама!
От тука насетне изобщо не възнамерявам да планувам някъде почивка, без предварително да мина през бг мама.  Laughing


julian22 Страхотно ще се радвам, ако имате възможност и решите да тръгнете по този маршрут. Днес като като ти го писах, сякаш отново минах от там заедно с теб. Успех.......

Последна редакция: нд, 19 май 2013, 11:53 от Bled

# 25
  • София
  • Мнения: 3 771
Ето така изглежда маршрута нагледно, на втора страница са два круиза по същото време:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004c … baa55b0&msa=0

# 26
  • Мнения: 934
Bled, много добри маршрути  Peace
Как ги записваш, трябва да имам регистрация ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, много добри маршрути  Peace
Как ги записваш, трябва да имам регистрация ли?

phile link Трябва да имаш профил в www.google.bg, който включва google maps и много други неща. След това си правиш маршрутите, запомняш ги, и те остават в паметта. Сега ги погледнах, имам запаметени 297 маршрута, има и такива по които още не сме били, но са готови и чакат ред. Много удобно, защото можеш да намериш маршрут, който си минал преди години и да го изпратиш на някой, както примера с този по-горе. Също така можеш да помниш отделни места, градове и т.н. Да си правиш карта със забележителностите, които трябва да посетиш и прочие. Ако срещнеш трудности пиши да ти помогна.

# 28
  • Мнения: 934
Благодаря  Hug

# 29
  • Мнения: 96
Ето така изглежда маршрута нагледно, на втора страница са два круиза по същото време:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004c … baa55b0&msa=0

Bled, много добри маршрути  Peace
Как ги записваш, трябва да имам регистрация ли?

phile link Трябва да имаш профил в www.google.bg, който включва google maps и много други неща. След това си правиш маршрутите, запомняш ги, и те остават в паметта. Сега ги погледнах, имам запаметени 297 маршрута, има и такива по които още не сме били, но са готови и чакат ред. Много удобно, защото можеш да намериш маршрут, който си минал преди години и да го изпратиш на някой, както примера с този по-горе. Също така можеш да помниш отделни места, градове и т.н. Да си правиш карта със забележителностите, които трябва да посетиш и прочие. Ако срещнеш трудности пиши да ти помогна.

Майко мила, и такива ли неща имало  newsm78
Но хубавото е, че пак научих нещо ново. Искрени благодарности   bouquet

# 30
  • София
  • Мнения: 3 771
gabivelkova Здравей, с най-голямо удоволствие отговарям...Ще напиша отговора тук, защото все повече ми се налага да отговарям едно и също нещо по-няколко пъти, а в момента нямам много време, тръгваме и ние на път.
Много е трудно да резервираш всичко предварително и ние не го правим, защо? Най-вече защото не знаеш къде ще ти хареса да спреш и дали навсякъде ще стигнеш навреме. Едно такова пътуване понякога продължава много време. Когато в хотела има паркинг и интернет няма проблем всяка вечер да намираш изгодното място за следващите дни. Информацията за фериботите, местата на тръгване и цените ги намирам в няколко сайта:
https://ssl.directferries.com/ferry/secure/multi_price_detail.as … amp;retn=False#P2
Тук например можеш да заредиш първата отсечка, която те интересува, Savona-Bastia, виждаш графика, цената и си правиш сметка.
Ето и други:
http://www.mobylines.com/
http://www.aferry.com/sardinia-ferries.htm
http://www.ferriesonline.com/company_corsica-sardinia-elba-ferries.htm
http://www.gotaormina.com/en/how_to_arrive/ferries_to_sicily.html
Въпроса къде е най-добре за почивка, накратко-навсякъде. Ние правим следното спираш за повече време там където си открил изгодната цена за повече нощувки, а то все си е хубаво. Другите места само ги разглеждаш...
Тръгваме тези дни на поредното пътуване, ако имаш проблем съм насреща когато мога, успех......

# 31
  • Мнения: 72
Благодаря, Bled !

# 32
  • Мнения: 2
С две думи: Корсика е рай.. които има възможност да посети Корсика въобще не трябва да се замисля дали да дойде.. красиво и уникално място

# 33
  • Мнения: 3 094
Хайде да повдигна тая стара тема, може да има хора с пресни впичатления относно природни забележителности, градове и какво има интересно в тях от историческо-културна гледна точка, както и плажове и всякакви други любопитни факти.

# 34
  • Мнения: 6 798
Четох че есента на Корсика е дъждовен период и е по-добре да се планира за пролети

Общи условия

Активация на акаунт