Корсика

  • 9 210
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 771
Хубаво би било, ако някой от модераторите събере всички теми за Корсика и Сардиния в една, в която в началото могат да се пуснат най-важните линкове, така като е направено например в темата за Рим (вероятно и в други теми). Иначе информацията се е разпълзяла в няколко несвързани теми и е трудно да се чете.
Както и да е. Тъй като и аз се интересувам от тази дестинация чета мненията на хората посетили вече тези острови. Мене като начало ме интересува следният въпрос: знам, че едно от летищата или това в Корсика, или това в Сардиния е от "трудните " летища. В смисъл, че теренът не позволявал нормално излитане и кацане, ами самолетите трябвало доста бързо да снижават при кацане и сръмно да излитат, заради (вероятно) планинския терен. Та, въпросът ми е, на кой от двата острова е това? На сардиния или Корсика? Това ще определи къде ще отидем, защото аз имам страх от летене и излишни гимнастики при кацане и излитане хич не ми трябват.

julian22 Моя необвързващ съвет, при положение, че имате проблем със самолетите, посетете островите по вода, както сме направили ние. Ако пътувате със собствена кола, ползвайте фериботи, има в изобилие. Другият вариант, круизни кораби. По вода е много по красиво и романтично. Спирането на кораба в Ajaccio е сравнимо с това в Монте Карло.
Парите за самолети, ще отидат за фериботи, не са прекалено скъпи, зависи от сезона. Мога да  споделя нашият воден маршрут, ако желаеш.

# 16
  • Мнения: 96
Да бе, чата аз, ама какво да правя като ваканциите, които гледам, цените са пакетни и включват и самолета. Ето заглеждам се в тези 2 хотела например:

http://www.arke.nl/vakantie/italie/sardinie/castelsardo/pedraladda/foto.aspx

http://www.arke.nl/vakantie/italie/sardinie/isola-rossa/relax-to … en-spa/kaart.aspx

Добре изглеждат, но ваканцията е със самолет, както и всички организирани ваканции, които откривам през Холандия. Сама не мога да се наема да си търся превоз и хотели.
Така че опирам отново до въпроса за летищата  Sick

# 17
  • Мнения: 96
На Корсика откривам пък този хотел:

http://www.arke.nl/vakantie/frankrijk/corsica/ajaccio/residence- … anques/kaart.aspx

Прилично изглеждащ, на брега е.

Корсика изглежда по-хълмиста от Сардиния. Къде се намира летището? Най-вероятно то ще да е по-трудното летище.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 771
На Корсика откривам пък този хотел:

http://www.arke.nl/vakantie/frankrijk/corsica/ajaccio/residence- … anques/kaart.aspx

Прилично изглеждащ, на брега е.

Корсика изглежда по-хълмиста от Сардиния. Къде се намира летището? Най-вероятно то ще да е по-трудното летище.

Нали цените са пакетни, защо не включват и хотела.......? Летището е в Ajaccio .....кръстено е на Наполеон или Campo Dell Oro, не съм сигурна, нали там му е къщата, били сме в нея.....Според мен това летище няма проблеми, близо е до морето......

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 21:21 от Bled

# 19
  • Мнения: 96
Да, цената включва хотел (със закуска) + самолетния билет до съответния остров. Мисълта ми беше, че или трябва да избера вариант пътуване със собствен транспорт, което на практика означава аз да си организирам цялата почивка или втори вариант да взема готов пакет от някоя агенция, но тогава ще трябва да летиме. Първият вариант не е за мене, защото откровено казано ще ми глътне много време за организирането му, а аз такова нямам, така че остава само вторият вариант. Затова се ослушвам за летищата  #Crazy Дано някой да се включи, който е ходил там със самолет.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 771
Да, цената включва хотел (със закуска) + самолетния билет до съответния остров. Мисълта ми беше, че или трябва да избера вариант пътуване със собствен транспорт, което на практика означава аз да си организирам цялата почивка или втори вариант да взема готов пакет от някоя агенция, но тогава ще трябва да летиме. Първият вариант не е за мене, защото откровено казано ще ми глътне много време за организирането му, а аз такова нямам, така че остава само вторият вариант. Затова се ослушвам за летищата  #Crazy Дано някой да се включи, който е ходил там със самолет.

Виж сега какво направихме ние:
В Савона се качваш на ферибота за Корсика, слизаш в Bastia/около 130евро-двама+кола/. Започва една прекрасна разходка на острова, посока Ajaccio. От тук продължаваш към Bonifacio, и вече е прекосен целият остров. Хващаш ферибота и за нула време вече си на Сардиния/около 80евро-двама+кола/, от тук решаваш накъде да тръгнеш, ние минахме през Olbia, след това прекосихме целият остров и пристигнахме в Cagliari. И така двата острова са посетени, а не единият със самолет, разходите в зависимост от сезона, може да са повече, но и видяното ще е повече. Ако решиш догодина да посетиш и другият остров със самолет, вече ще ти стане по-скъпо . От тук решаваш накъде, можеш да се върнеш обратно, а може да продължиш. Ние направихме точно това, качихме се на ферибота за Сицилия, прекосихме и него и от там на ботушчето/около 180евро-двама+кола/. Ти решаваш по пътя колко хотела ще ти трябват, резервацията не отнема толкова време, не се плаши. Ако трябва ще ти помогна и затова, маршрута го имаш, проверяваш цените на фериботните билети в момента и готово. Успех.....
Не ти го натрапвам, но пътуването беше толкова хубаво, че ми се иска и други хора да го почувстват. Поздрави....

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 18:41 от Bled

# 21
  • Мнения: 914
Мене като начало ме интересува следният въпрос: знам, че едно от летищата или това в Корсика, или това в Сардиния е от "трудните " летища. В смисъл, че теренът не позволявал нормално излитане и кацане, ами самолетите трябвало доста бързо да снижават при кацане и сръмно да излитат, заради (вероятно) планинския терен. Та, въпросът ми е, на кой от двата острова е това? На сардиния или Корсика? Това ще определи къде ще отидем, защото аз имам страх от летене и излишни гимнастики при кацане и излитане хич не ми трябват.
Със сигурност не става въпрос за летищата на Олбия и Каляри - на едното съм кацала, а от другото съм излитала - нямаше нищо страшно. По скоро това се отнася до някое летище на Корсика, струва ми се, че там е по-планинско...

# 22
  • Мнения: 3 241
Бяхме в Корсика преди почти 2 години.
Дъщеря ми беше малка, та не сме обикаляли много.
Надявам се да се върна скоро, защото има какво да се види. Комбинацията море и планини е много специфична.

Ние бяхме точно до Аячо. Супер приятно беше, климатът е добър - едни постоянни 30 градуса Simple Smile
Има много красиви плажове. Ние взехме кола, точно защото градският транспорт, не е много разпространен.

Не е особено евтино (30 процента по-скъпо от континента).
На Корсика има поне 3 летища, Аячо не ми се стори специфично.

# 23
  • Мнения: 96
Да, цената включва хотел (със закуска) + самолетния билет до съответния остров. Мисълта ми беше, че или трябва да избера вариант пътуване със собствен транспорт, което на практика означава аз да си организирам цялата почивка или втори вариант да взема готов пакет от някоя агенция, но тогава ще трябва да летиме. Първият вариант не е за мене, защото откровено казано ще ми глътне много време за организирането му, а аз такова нямам, така че остава само вторият вариант. Затова се ослушвам за летищата  #Crazy Дано някой да се включи, който е ходил там със самолет.

Виж сега какво направихме ние:
В Савона се качваш на ферибота за Корсика, слизаш в Bastia/около 130евро-двама+кола/. Започва една прекрасна разходка на острова, посока Ajaccio. От тук продължаваш към Bonifacio, и вече е прекосен целият остров. Хващаш ферибота и за нула време вече си на Сардиния/около 80евро-двама+кола/, от тук решаваш накъде да тръгнеш, ние минахме през Olbia, след това прекосихме целият остров и пристигнахме в Cagliari. И така двата острова са посетени, а не единият със самолет, разходите в зависимост от сезона, може да са повече, но и видяното ще е повече. Ако решиш догодина да посетиш и другият остров със самолет, вече ще ти стане по-скъпо . От тук решаваш накъде, можеш да се върнеш обратно, а може да продължиш. Ние направихме точно това, качихме се на ферибота за Сицилия, прекосихме и него и от там на ботушчето/около 180евро-двама+кола/. Ти решаваш по пътя колко хотела ще ти трябват, резервацията не отнема толкова време, не се плаши. Ако трябва ще ти помогна и затова, маршрута го имаш, проверяваш цените на фериботните билети в момента и готово. Успех.....
Не ти го натрапвам, но пътуването беше толкова хубаво, че ми се иска и други хора да го почувстват. Поздрави....

Много мило от твоя страна и благодаря за желанието да ми помогнеш с информация и съвети  bouquet Бг мама е просто УНИКАЛЕН форум! Толкова информация може да се намери тука, дето се вика от А до Я можеш да си спретнеш ваканцията или екскурзията или да ти помогнат да я спретнеш. Ние преди 2 седмици се върнахме от Рим и да ви кажа, като изключа намирането на хотела и самолета (което свърших пак през агенция), ама всичко останало подредих благодарение на инфото от тукашната тема за Рим. Още от стъпването на летището, та чак до края, се движех из Рим все едно сме живели там 10 години. Моят мъж остана абсолютно смаян  Laughing  Изпадна в абсолютен потрес, когато веднага след като си оставихме багажа в хотела и излезнахме навън (без още да сме купили карта на града!!!), приближавайки едно кръстовище им казвам на него и на сина ни:  "а сега след секунда, ако погледнете на ляво ще видите Колосеума". И наистина като се приближихме до кръстовището и погледнахме на ляво той беше там  Joy Всичко това благодарение на съветите и инфото от бг мама!
От тука насетне изобщо не възнамерявам да планувам някъде почивка, без предварително да мина през бг мама.  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 3 771
Да, цената включва хотел (със закуска) + самолетния билет до съответния остров. Мисълта ми беше, че или трябва да избера вариант пътуване със собствен транспорт, което на практика означава аз да си организирам цялата почивка или втори вариант да взема готов пакет от някоя агенция, но тогава ще трябва да летиме. Първият вариант не е за мене, защото откровено казано ще ми глътне много време за организирането му, а аз такова нямам, така че остава само вторият вариант. Затова се ослушвам за летищата  #Crazy Дано някой да се включи, който е ходил там със самолет.

Виж сега какво направихме ние:
В Савона се качваш на ферибота за Корсика, слизаш в Bastia/около 130евро-двама+кола/. Започва една прекрасна разходка на острова, посока Ajaccio. От тук продължаваш към Bonifacio, и вече е прекосен целият остров. Хващаш ферибота и за нула време вече си на Сардиния/около 80евро-двама+кола/, от тук решаваш накъде да тръгнеш, ние минахме през Olbia, след това прекосихме целият остров и пристигнахме в Cagliari. И така двата острова са посетени, а не единият със самолет, разходите в зависимост от сезона, може да са повече, но и видяното ще е повече. Ако решиш догодина да посетиш и другият остров със самолет, вече ще ти стане по-скъпо . От тук решаваш накъде, можеш да се върнеш обратно, а може да продължиш. Ние направихме точно това, качихме се на ферибота за Сицилия, прекосихме и него и от там на ботушчето/около 180евро-двама+кола/. Ти решаваш по пътя колко хотела ще ти трябват, резервацията не отнема толкова време, не се плаши. Ако трябва ще ти помогна и затова, маршрута го имаш, проверяваш цените на фериботните билети в момента и готово. Успех.....
Не ти го натрапвам, но пътуването беше толкова хубаво, че ми се иска и други хора да го почувстват. Поздрави....

Много мило от твоя страна и благодаря за желанието да ми помогнеш с информация и съвети  bouquet Бг мама е просто УНИКАЛЕН форум! Толкова информация може да се намери тука, дето се вика от А до Я можеш да си спретнеш ваканцията или екскурзията или да ти помогнат да я спретнеш. Ние преди 2 седмици се върнахме от Рим и да ви кажа, като изключа намирането на хотела и самолета (което свърших пак през агенция), ама всичко останало подредих благодарение на инфото от тукашната тема за Рим. Още от стъпването на летището, та чак до края, се движех из Рим все едно сме живели там 10 години. Моят мъж остана абсолютно смаян  Laughing  Изпадна в абсолютен потрес, когато веднага след като си оставихме багажа в хотела и излезнахме навън (без още да сме купили карта на града!!!), приближавайки едно кръстовище им казвам на него и на сина ни:  "а сега след секунда, ако погледнете на ляво ще видите Колосеума". И наистина като се приближихме до кръстовището и погледнахме на ляво той беше там  Joy Всичко това благодарение на съветите и инфото от бг мама!
От тука насетне изобщо не възнамерявам да планувам някъде почивка, без предварително да мина през бг мама.  Laughing


julian22 Страхотно ще се радвам, ако имате възможност и решите да тръгнете по този маршрут. Днес като като ти го писах, сякаш отново минах от там заедно с теб. Успех.......

Последна редакция: нд, 19 май 2013, 11:53 от Bled

# 25
  • София
  • Мнения: 3 771
Ето така изглежда маршрута нагледно, на втора страница са два круиза по същото време:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004c … baa55b0&msa=0

# 26
  • Мнения: 934
Bled, много добри маршрути  Peace
Как ги записваш, трябва да имам регистрация ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, много добри маршрути  Peace
Как ги записваш, трябва да имам регистрация ли?

phile link Трябва да имаш профил в www.google.bg, който включва google maps и много други неща. След това си правиш маршрутите, запомняш ги, и те остават в паметта. Сега ги погледнах, имам запаметени 297 маршрута, има и такива по които още не сме били, но са готови и чакат ред. Много удобно, защото можеш да намериш маршрут, който си минал преди години и да го изпратиш на някой, както примера с този по-горе. Също така можеш да помниш отделни места, градове и т.н. Да си правиш карта със забележителностите, които трябва да посетиш и прочие. Ако срещнеш трудности пиши да ти помогна.

# 28
  • Мнения: 934
Благодаря  Hug

# 29
  • Мнения: 96
Ето така изглежда маршрута нагледно, на втора страница са два круиза по същото време:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004c … baa55b0&msa=0

Bled, много добри маршрути  Peace
Как ги записваш, трябва да имам регистрация ли?

phile link Трябва да имаш профил в www.google.bg, който включва google maps и много други неща. След това си правиш маршрутите, запомняш ги, и те остават в паметта. Сега ги погледнах, имам запаметени 297 маршрута, има и такива по които още не сме били, но са готови и чакат ред. Много удобно, защото можеш да намериш маршрут, който си минал преди години и да го изпратиш на някой, както примера с този по-горе. Също така можеш да помниш отделни места, градове и т.н. Да си правиш карта със забележителностите, които трябва да посетиш и прочие. Ако срещнеш трудности пиши да ти помогна.

Майко мила, и такива ли неща имало  newsm78
Но хубавото е, че пак научих нещо ново. Искрени благодарности   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт