Имам нужда от съвет

  • 1 587
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Имам две прекрасни дъщери,на 3г. и 1г. и един прекрасен доведен син на 7г. оказах се бременна в 6г.с. в момента.Мъжа ми е категоричен,че бебето е грешка и не го желае,но на мен сърце не ми дава да го махна,моля ви кажете ми вие ако бяхте на мое място какво щяхте да направите.  Cry
Знам че решението си е мое,но в главата ми е каша и не мисля че мога да взема правилното решение,а време нямам много за мислене  Cry

# 1
  • Мнения: 2 216
Никой не е на твое място и това е решение, което двамата със съпруга ти трябва да вземете.
Мислиш ли, че бихте могли да отглеждате четвърто дете?
Имаш още време да помислиш и дано вземете вярното решение
П.С.
87 набор ли си?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 997
Решението не е никак леко, за жалост. Четири деца са сериозен ангажимен и разбирам реакцията на мъжа ти. Ще прозвуча клиширано, но разговаряй с него - какви са притесненията, доколко са основателни, така ще разбереш дали позицията подлежи на промяна или не. Детето се създава от двама души и е редно и двамата да имат право на глас, макар и майката да може да налага мнение поради физиологическите си особености. Късмет и кураж, каквото и да решите!

# 3
  • Мнения: 945
Ти решаваш, но на твое място аз бих направила аборт.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Стига да съм здрава и да имам достатъчно пари да се справям и сама /под "достатъчно" разбирам нищо наистина важно да не липсва на децата ми/, бих задържала детето независимо от мнението на мъжа.

# 5
  • Мнения: 2 216
да се справям и сама, бих задържала детето

Дори да можеш да се справяш сама с децата, не е без значение дали ще растат със или без баща....А и това, че днес можеш да се справяш, не ти гарантира, че след 2год пак ще можеш....
Принципно съм против абортите, особено като има толкова начини за предпазване
........................
Абе това  си е може би най-сериозното решение в живота

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Казвам аз какво бих направила. Peace За мен абортът е крайно решение, когато наистина няма друг изход.
А каква е гаранцията, че този мъж ще я обича и след 5 г и все още ще е с нея, независимо дали е махнала детето или не  Whistling Нищо сигурно няма в този свят.
А щастието обича смелите  Mr. Green
Това си е мое мнение, разбира се.

# 7
  • Мнения: 2 216
Нищо сигурно няма в този свят.

Права си. Но все си мисля, че поради важността е най-добре решението да бъде взето от двамата и след това отговорностите пак двамата да си ги делят Peace
Защото ако сега авторката не вземе под внимание желанието на мъжа си, това неминуемо ще се отрази на отношенията им, а от там и на децата им...

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И ти си права  Simple Smile
Обаче е справедливо и мъжът да вземе под внимание нейното мнение, а не да гледа нещата само от своята камбанария Mr. Green Трябва двамата да се опитат да избягат за момент от субективната си гледна точка и да разсъдят обективно какви са им възможностите и как е най-добре да се постъпи... което няма как ние да им кажем, те сами трябва да стигнат до вярното и добро за всички решение.

На мен ми стана грозно от факта, че мъжът е категоричен и дори не води диалог по въпроса ... познавам хора в доста тежко финансово положение, които са се замисляли много повече преди да решат какво да правят.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 997
Мъжът вероятно се е шокирал от новината, разбираемо. И е реагирал първосигнално. Малко са семействата в България, които могат да отглеждат четири деца без да се задъхат финансово. Абортът е неприятно решение, но пък и евентуалната бройка на децата е внушителна. Ако авторката тропне с крак и се озове сама с три деца, няма да й е никак леко. А с прекрасния семеен кодекс и спазването на законите в БГ, ще му хване опинците на благоверния. Тия решения трябва да се вземат и от двете страни, за да няма сърдити.
Умишлено не засягам въпроса за контрацепцията, защото работата е свършена вече.

# 10
  • Мнения: 556
Според мен трябва да се съобразиш и с мнението на съпруга ти. 4 деца с толкова малка разлика никак не са проблем за подценяване. Зависи много и от финансовото ви състояние. Сега ще си износват дрехите, но по нататък.... Трябва много добре да се помисли.

# 11
  • Мнения: 65
Проблема не е  от финансова гледна точка.Мъжа ми не работи в БГ и мога да кажа че печели добри пари.Неговата позиция се основава на това,че нямало да може да излиза,кога щял да "живее" и едни такива които мен много ме дразнят.Имам някакво вътрешно чувство че ако направя това което той иска ще го намразя...а не мога да се преборя с това си усещане  ooooh! ще се побъркам вече,не иска да говорим на тази тема и толкова,не мога да го накарам да говорим и отбягва темата.Той заминава на 31.01 и очаква от мен дотогава да реша "проблема"

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
"Проблема" сте го създали заедно, нужно е и заедно да го решите. Аз бих се заинатила (аз съм си такова магаре) и бих настояла в една такава ситуация за съвместно решение. Ще го накарам да дойде с мен на лекар, после ще го видя дали още ще на мнение "оправяй се сама с проблема" или ще говорим обективно за ситуацията. Знам че си е чиста манипулация това, но когато друго не помага и до там бих прибегнала.

# 13
  • Мнения: 5 513
За мен да родиш на инат едно дете за да доказваш на мъжа си или на някой друг нещо е неприемливо.Трябва наистина да помислиш дали можете да се справите без да лишавате децата от най - необходимото.Или да ти се налага после едва ли не цялата рода да ти носи дрехи да ти плаща сметки и да слушаш приказки...Помисли добре.Решението е наистина трудно но от това решение зависи целия живот на нероденото дете както ще промениш и твоя и на другите деца и мъжа ти.Аз имам едно и направих аборт.Но ходя на работа за да се издържам.Ако остана и два -три дни в къщи трябва да взема пари назаем.Това е .

# 14
  • Мнения: 2 216
.Неговата позиция се основава на това,че нямало да може да излиза,кога щял да "живее" и едни такива които мен много ме дразнят.
не иска да говорим на тази тема и толкова,не мога да го накарам да говорим и отбягва темата.Той заминава на 31.01 и очаква от мен дотогава да реша "проблема"
Налага се да си поговорите! Двамата трябва да вземете решение преди 31.01
Той сега излиза ли с три деца? И чакаше да се родят децата му и тогава да започне да живее ли? Ядосах се на изказването му Twisted Evil Децата не слагат край на живота, а и до колкото разбирам той живее в чужбина, а ти отглеждаш тук децата.
Нещо ми подсказва, че имаш сили да се пребориш за това дете и много ми се иска да се похвалиш скоро Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт