Слънцето с усмивка ни дари, ФЕВРУАРЧЕ тръпне за нови игри

  • 69 954
  • 662
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета,вашите педиатри лесно ли изписват АБ?
Водя й детето с температура,хрема и кашлица,от стичащ се секрет.Гърдите са чисти.За мен никой от симптомите не е тревожен.Тя изписва АБ Аугментин,АБ капки Гентазон и сироп за кашлица Проспан.С обяснението,че все пак идвали събота и неделя,и да се застраховаме  Shocked.От какво точно не е ясно.Това става в сряда.Хвърлих рецептата в коша.С компреси и инхалации с физ разтвор вече е почти здрава.Т на другия ден не вдигна изобщо.
И като си представя как се тровят децата масово и се изписва АБ безпричинно ми става зле  ooooh!

Последна редакция: сб, 12 окт 2013, 10:54 от ♥Elfita♥

# 586
  • София
  • Мнения: 1 981
Радвам се,че вече сте добре.
Нашата като цяло изписва,но не за нищо според мен.Винаги чакаме да видим дали няма да има подобрение само от капки,сиропи и т.н.,но ако дни на ред е с температура изписва антибиотик.Досега не мисля,че е било без нищо.Никола е правел все ангини,пробваме няколко дни какво ли не,ама като не сваля температурата /говоря за 39/ или я сваля за 2 часа и после качва наново тя казва няма смисъл да мъчим повече детето и предписва АБ.След втория прием вече е по-добре и така.
Да се надяваме,че скоро на никое от дечицата ни няма да му се налага да пие.

Иначе Радост като беше няколко дни с температура,тя каза в четвъртък,че ми дава за всеки случай рецепта за антибиотик,защото идва събота и неделя,но да чакам и аз чаках и и мина без да взимам.

# 587
  • Мнения: 1 797
Нашата сегашна изписва, когато се налага. Две години не беше пила АБ до миналата седмица, когато направи отит и се наложи за жалост. Мен ме притеснява обаче леко нехайното ѝ отношение към хъхрещото носле на бебето.

# 588
  • София
  • Мнения: 311
Нашата е в другата крайност - вчера Михаела я заболя ухо, УНГ-то предписа АБ, защото има отит, каза да очаквам температура и т.н. В коридора срещнах нашата педиатърка и тя каза в никакъв случай антибиотик, в понеделник щяла да ни прати на друг ушен. Е добре, ама Михаела вдигна температура, много я боли ухото, а аз нямам нерви вече. Миналата седмица за хриповете на Боян също нищо не предписа (мина му, де)
Иначе в Русе като се разболя Михаела дежурният каза - тежка пневмония, веднага да постъпва в болница или поне инжекции... Е на същата рентгенова снимка нашата каза, че нищо и няма и се оправи само със сироп за кашлица.

# 589
  • Мнения: 1 797
mrm, при отит с температура аз не смея да си правя експерименти, затова и миналата седмица не се дърпах въобще за АБ.

# 590
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
hetera ,радвам се,че вашата ЛЛ изчаква дали ще има подобрение в следващите дни

Графиня фон Вайсвурст ,две години без АБ е рекорд за сегашните разбирания на ЛЛ.За отит с Т опитай и без АБ през устата.

 mrm ,и аз съм забелязала,че двама различни лекари може да са на различни мнения за едно и също нещо.Много е объркващо така.

При отит с температура слагам капки в ушите,компреси с извара и прочие арсенал.АБ ЛЛ изписва,но аз не го давам.Не виждам смисъл да й тровя бъбреците и черния дроб.Първо пробвам друго.Разбира се ако не се е оправяла,щях да дам АБ.Но засега не се е налагало.
Имала е и моменти с Т 4 ри дни 39 до почти 40 като я вдига през 4 ри часа.Пускам кръвни.Всичко в норма.Значи е вирус,а за вирус смисъл от АБ нулев.Разбира се педи ни нахаква рецепта с АБ,която отива в кофата.Аз и за Т не давам температуро понижаващи в краен случай.Като отиде към 39 тогава.От две години забелязвам,че организма сам я сваля.Качи се,падне.
Дразня се на това,че не се разчита изобщо на имунната система на самия организъм.А той има силите и възможностите да се пребори с много неща.Самата Т е много хубаво нещо,защото убива вируса.

# 591
  • Мнения: 67
Нашата педиатърка е от тези които изписват АБ за щяло и нещяло Rolling Eyes, последния път беше защото му било много зачервено гърлото на Дамян.

# 592
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Tонита 6 ,твоята бие и моята по пристрастия към АБ  Laughing .Ти даде ли АБ за червено гърло?
Аз моята убавица мога и да я сменя,но за момента не виждам смисъл.Дашна е на направления и бележки. Laughing

# 593
  • Мнения: 67
честно да си призная дадох, след което се сдобихме и със стрептококи в устата Embarassed.Ама аз съм си за убиване, но бяхме до тук, вече втори път от както сме болни и не сме ходили при нея и се оправяме само с инхалаций и сироп за кашлица, които аз "изписвам" на детето.

# 594
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
вече втори път от както сме болни и не сме ходили при нея и се оправяме само с инхалаций и сироп за кашлица, които аз "изписвам" на детето.

Продължавай все така  Laughing Щом инхалираш,с физ разтвор предполагам,ще изчисти кашлицата и без сиропа
Ние ходим на ЛЛ все пак да й чуе гърдите като кашля.Като са чисти си знам,че кашля от стичащия се секрет.Като мине хремата,спира и кашлицата.Затова сиропът в общи линии е излишен при чисти гърди.Да не говорим с какво са бъкани.Като прочетох упътването на някои от тях ми стана зле-аспартами и прочие изкуствени подсладители  ooooh! Сироп за кашлица не съм давала от 3 години.Минава перфектно и без него

# 595
  • Мнения: 1
Елфи, след като те прочетох, събрах смелост и изхвърлих рецептата от педито! Освен че изписва супер скъпи лекарства, ами изобщо не им действат! Постоянно са болни, юни и август бяха на антибиотици, после пак нещо се разболяха, бяха здрави 1 седмица (колкото да започнат новата уч.година) и от 26-ти септември не са спирали да кашлят, кихат и т.н. Водя ги през 3-4 дни на доктор и нищо не помага, един куп сиропи и капки сме купили. Не издържам вече! Все съм чувала са кекави болнави деца, ама моите бият всякакви рекорди! Не може да ходят 3 седмици в годината на детска. Вече няма кой да ги гледа.
Айде и аз се оплаках!  Sad

Сега яко ги тормозя с инхалации и мед+лимон, пък да видим докъде ще я докараме!  Rolling Eyes

Целувки и прегръдки на всички! И аз ви обичам!  Heart Eyes

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
dideroncho,някои дечица са си по-кекавички,спор няма.Въпреки това антиботиците и сиропите могат да са излишни,защото освен да се въртите в омагьосан кръг,друго не се случва.Подсилвай ги-клеева тинктура всеки ден,сребърна вода,плодове.В един момент трябва да го израснат  Hug

# 597
  • Мнения: 409
Здравейте,
Не съм влизала в темата от години.Много ме е срам  Embarassed
Аз пак ще съм февруарска мама. Все едно живота се върна 5год назад. И пак е момче, и термина ми е рожденния ден на 1вото ми бебе. Луда работа а?

Много ви се радвам,че още поддържате темичката. Аз  вардех ендометриозната тема няколко години,.... не от хубаво за съжаление. Но успях да се преборя за още едно бебе.

# 598
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
krassina77 честито   bouquet .Големи съвпадения ви се получават с второто бебе.Поне ще използвате от баткото нещата

# 599
  • Мнения: 67
Честито и от мен Краси, лека бременност и здраво момченце на финала.Много хубави съвпадения  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт