Отговори
# 690
  • Мнения: 4
Гледам, че доста хора са гласували за новата тема да е с ритничета Thinking
Понеже тук има мами и на 11г.с или такива като мен (първа бременност с очакване за усещане на бебо към 20г.с) не е ли по-добре наистина да си останем на темата с пола.. лично мое мнение разбира се. Просто ми се струва, че бая бързаме

# 691
  • Мнения: 24
Аз имам едно предложение.
Ако искате да сложим сега темата с пола, която така или иначе е 2ра по гласове. Пък след това ще сложим тази, за която сега гласувахме.
Струва ми се добро компромисно решение, вие как мислите?

# 692
  • Мнения: 1
За темата:съгласна съм с теб Malechka_Palechka ,въпреки че гласувах за друга.
Аз имам един въпрос-ако някой може да ми отговори.Имам зъб ,който започна да ме боли-мога ли да отида на зъболекар или трябва да го изтърпя. toothЧувала съм че не трябва да се ходи заради упойките,които слагат.

# 693
  • Мнения: 4
За темата:съгласна съм с теб Malechka_Palechka ,въпреки че гласувах за друга.
Аз имам един въпрос-ако някой може да ми отговори.Имам зъб ,който започна да ме боли-мога ли да отида на зъболекар или трябва да го изтърпя. toothЧувала съм че не трябва да се ходи заради упойките,които слагат.

Питай гинеколога си, моя лично ми каза, че може да ходя и да ми се прави всичко, да ми се слага упойка дори, но без снимки.

# 694
  • Мнения: 1
Благодаря за отговора  bouquet,в понеделник ще питам.

# 695
  • Мнения: 185
milena_walentinova,  може да ходиш на зъболекар, но задължително му кажи, че си бременна. Има упойки за бременни.

# 696
  • Мнения: 1
Благодаря ти silviti   bouquet ще отида защото не се издържа

# 697
  • Мнения: 0
Silviti , като гледам лентичката ти днес влизаш в 15-а г.с. Според книгата която имам в 4-и календарен месец влизаш , като влезеш в 16-а г.с. , така че според книгата след седмица. Аз мисля да се доверя на книгата . Ето сега пиша според нея: http://www.book.store.bg/p17149/az-sym-bremenna-i-kniga-mari-klod-diolae.html
1-ви календарен месец : 1-6 г.с.
2-ри календарен месец : 7-10 г.с
3-ти календарен месец : 11-15 г.с.
4-ти календарен месец : 16-19 г.с.
5-ти календарен месец : 20-24 г.с.
6-ти календарен месец : 25-28 г.с.
7-ми календарен месец : 29-32 г.с.
8-ми календарен месец : 33-36 г.с.
9-ти календарен месец : 37-40 г.с.
Проверих ги като ги преписах , да не стане грешка. Та Мари-Клод Дьолае така казва.  smile3521

Milena_90
, даваш ми надежда , че умората скоро  ще свърши , че съм супер заспала напоследък.

Milena_Walentinova , дори е много препоръчително да отидеш на зъболекар - четох , че проблеми със зъбите могат да навредят на плода ( инфекцията ) и трябва да се лекува своевременно. Аз като разбрах , че съм бременна веднага отидох на зъболекар за профилактичен преглед.

# 698
  • Мнения: 18
Аз в началото страдах от безсъние и имах повече енергия от преди, от 3 седмици съм размазана и мноого ми се спи. Изморявам се ужасно бързо  Tired
А месеците си ги смятам така - щом термина ми е на 7ми август, всеки път на 7мо число влизам в съответния месец. Не знам колко е правилно, но е много по-лесно  Flutter

sonia_dr аз във вторник съм на БХС при Калчева, въпреки че ще е късно според мен. Ще ти бъда благодарна да пишеш как е минал прегледа, какво е гледала, че вече съм забравила от предната бременност.   bouquet

# 699
  • Мнения: 1
Момичета току що гледах клип с едно бебе,хареса ми,смях се  доста
http://vbox7.com/play:2bc78d173c

# 700
  • Мнения: 185
Аааа, голяма какафония стана с тия месеци и седмици  Joy  Joy  Joy


Milena_Walentinova , дори е много препоръчително да отидеш на зъболекар - четох , че проблеми със зъбите могат да навредят на плода ( инфекцията ) и трябва да се лекува своевременно. Аз като разбрах , че съм бременна веднага отидох на зъболекар за профилактичен преглед.

Това е абсолютно вярно! Някъде прочетох, че за бременността най-опасни са инфекциите, най-чести са вирусните, гениталните и от зъбите. Някои доктори искат дори зъбен статус, като установят бременност. Мъжът ми е стоматолог и също ми разказа бая страхотии за неглижиране на зъбни проблеми по време на бременност и кърмене.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 740
По повода с темите мисля, че по-скоро трябва засега да се неутрални. Ние така или иначе за всичко си бращулевим Simple SmileНякои може доста късно да разберат пола и като цяло си мисля, че това заглавие е било доста прибързано. Някои ще усетят първи ритник, а после ще разберат пола или обратното, но по-важното е, че ние обсъждаме всякакви теми.

По-отношение на имената на децата мисля, че не сме се изказвали крайно, както всичко е въпрос на личен избор Simple Smile Аз мисля, че детето трябва да има свое име и да следва собствен път. Съгласна съм, че да засвидетелстваме уважения има много други начини от това да кръстим детето на родителите си.

37,2 до колко съм чела е нормална температура за бременна жена и не мисля, че е нужно да се полагат усилия да се смъкне. Те казват, че такава е температурата ти по време на овулация и всъщност не спада ако забременееш до към 4 месец Simple Smile

Дано да сме здрави и щастливи Simple Smile

А за спането, моя сън е много накъсан, будя се лесно, да не говорим, че постоянно ставам да пикая, което допълнително ми разваля съня, защото след това не заспивам бързо. Все още спа по корем основно, но се усещам, че по-често сменям позицията и в друга.

Киселини имах няколко пъти и мисля основно от ястия с доматен сос ми се получиха, както и от един пастет. Много е неприятно наистина от сега, като и аз очаквах тази "радост" за по-нататък.

Глава ме боля 3/4 пъти, така направо от сутринта с главоболие. Издържах без да пия нищо, но единия ден беше много тежко, стоях на тъмно и не можех да стана т.к. се засилваше много в слепоочието и ми прилошаваше. Ама търпим няма как Simple Smile За бебо всичко Simple Smile

# 702
  • софия
  • Мнения: 0
Момичета доста сте напреднали, аз само работя и съм изпуснала доста Simple Smile
Мога да се похваля, че си взех резултата от скрининга и риска за Даун е 1-25000 ,и се успокоих !
Видяхме и пола макар и рано -момче , на седмото небе съм, защото винаги съм искала мъж Simple Smile
Сега дадох кръв за нови изследвания и чакам резултати:) Започвам да мисля име сега, че бях готова само с такова за момиче, за мом4е имаме спорове с таткото Simple Smile
Искам да попитам мамчетата с опит - кога започва да рита бебето, че нямам търпение ?? Малко се поолях.... Embarassed  Embarassed

# 703
  • Мнения: 0
Siska_s , с радост ще споделя как е минал БХС понеделник. Не знам какво ще гледа и дали ще е ФМ . Предния път каза да ходя еди кога си за БХС ( без да споменава ФМ ) . Така че , да видим . А пък като ти гледам дните ти ще си точно 13 г.с. + 6 дни , а периода е 11 - 13,6 така че мисля , че хващаш последния вагон.  Peace

Госип още нищо е писала за резултата от БХС , който отиде да взема сутринта - дано всичко е наред .  newsm78

# 704
  • Мнения: 0
А за ритането по гестограмите го дават 18-20г.с. за начало.

Общи условия

Активация на акаунт