Вече усещаме леки ритничета от нашите ЮЛСКИ мъничета! - тема 11

  • 20 066
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 802
karlie, захар (глюкоза - в по-полезния вариант на подсладител) се слага поради факта, че иначе се дразни стомахчето на бебето. Иначе пият и без (ако им се пие), но за какво да се гърчи нощем... не виждам чак пък безумие...  Thinking

# 61
  • Мнения: 0
       И аз да се запиша чак сега в новата тема..
   Аз съм с няква гадна хрема от няколко часа, и гърлото нещо ме хапе.И понеже съм толкова забляна, колкото поечето тук, може ли пак бабините рецепти за гърло, че не знам и къде назад да ги търся...Имаше нещо, което звучеше мн приятно.Неска тъкмо се хвалех, че тая зима удържах фронта.
   За Билзначето, не мисля, че има място за сърдене също.Просто, който ий е приятел може да прати съобщение на съпруга й и без да става негов приятел.Той, човека, ако прецени, ще отговори.
    Така не ми с еходи на работа утре в този студ и сняг...Таман към обед ще ми се стопли офиса, дано поне не вдигна температура.
    Лека и мека от мен!

# 62
  • София
  • Мнения: 188
karlie, захар (глюкоза - в по-полезния вариант на подсладител) се слага поради факта, че иначе се дразни стомахчето на бебето. Иначе пият и без (ако им се пие), но за какво да се гърчи нощем... не виждам чак пък безумие...  Thinking
Така е, но тя е бърз въглехидрат и трябва да се внимава с нея... Щом във фитнеса се дава само с определени дози, иначе в противен случай има опасност да вдигне рязко инсулина и качване рязко на кг...  
Бебетата прекрасно знаят от какво имат нужда. И фактът, че отказват да пият чиста вода показва, че то просто не е жадно и няма нужда от вода. И вместо да зачитаме правилния му избор, ние слагаме захар, бебето решава, че това всъщност е хранително и пие. Но приема всъщност само вода, с бързи и излишни калории, за сметка на млякото и нищо хранително.  Peace  Grinning

# 63
  • Мнения: 4 841
Аз съм в дилема  Thinking Търся столче за кола (кошница) за моята количка и съм решила ако намеря хубава, нищо че е рано да я взема. Не смятам да инвестирам много пари за няколко месеца ползване. Та намерих една и моя мъж само ми мърмори да я поръчвам. Аз обаче все още се оглеждам, понеже ходих и до един оказион за детски вещи и там също поръчах ако излезе нещо да ми звъннат.
Сега пък намерих количка и кошница комплект ето ги. Количката е същата като моята, но в друг цвят и естествено е комплект със кошницата. А аз абсурд да намеря същата като цвят кошница като моята количка понеже моят модел е Соло и е без кошница. Стандартни са, но шанс нямам, а и не ме бърка. Ваното е да върши работа, нали?
А моя мъж само ми мърмори ако ще поръчвам да поръчвам, че така от чудене изтървах един лаптоп като моя за части (за донор). Сега само за монитора ми ми искат пари колкото струваше онзи лаптоп.

# 64
  • Мнения: 115
Здравейте, Мацки! Честита ни темичка. Дано тук наистина чуваме само добри новини за нас и нашите бебчета.
И аз съм със запушен нос и направо се побърквам. Днес до обед съм лежала в леглото, нямах сили, наблъсках се с Коластра и Афа и ми посветна, но носа си остана. Промивам го с Rhinomer, но ефекта е много краткотраен.
Агнеска, и аз съм си намерила еданколичка в Продавалника. милото ме вайка да я вземам, а аз все си мисля, че е много рано и си викам да не бързам, пък и ме е страх да не взема после да си харесам друга и да ме хване яд. Иначе ето я моята - http://a.prodavalnik.com/obaby-zoma-4-sport-white---bebeshka-kol … car-set-i13026853.
другия ми проблем е, че май много много не го усещам тези дни бебчо. Не съм се притеснила, но ще ми е по-приятно да се обажда от време на време.
Аз още се чудя за тая късната ФМ, но поне си записах час за 4Д за 08,02.

# 65
  • София
  • Мнения: 802
Гери, ама то ако знаеш, колко малко подсладител се слага... Ако не ме лъже паметта, преварявах 1 л вода с 1 ч.л. глюкоза. А на денонощие бебе (до 3-4 месечно) изпива не повече от 80-100 мл от тази вода. Тъй че, никакви особено "бързи" калории няма  Peace Сокчетата, които доста рано влизаха, също съдържат в себе си подсладител от фруктозата на плодовете и зеленчуците - а те са значително по-сладки от водичката, която се дава.  Peace

Айде, спирам аз по темата, че бебетата още неродени, па ние ги накърмихме, напоихме, и угоихме  Mr. Green

gery_dobreva, погледнах количката, сигурно е доста удобна, пък и цената й много приятна. Ама... дали този тъмен (сив ли е, черен ли е) цвят е подходящ за лятото  newsm78

# 66
  • Мнения: 4 841
Гери, на мен тази марка не ми е позната като цяло, но лично аз бих избягвала този тип предни гуми. Тежеста пада отпред и гумите (пластмасата) се гъне като кашкавал. Може би не е така при всички марки и модели, но поне по това което аз съм виждала... Управлението става много дискомфортно и на всеки тротоар дали нагоре или надолу трябва да се надига предницата, за да се маневрира.

Ако искаш намери във форума темата "количка цяла наука за второ висше" нещо подобно беше заглавието. Там доста се коментират различните марки и модели колички. Може да има и специална тема за тази марка. Аз няколко месеца правих проучване преди да се спра на Гракото. Има си забележки, но иначе е доста добра количка. Ако нямах зимна тогава, то с удоволствие щах да си купя такава комбинирана и то триколката. Незнам защо така се влюбих в тия колички  Embarassed

Да, също така за нашият прекрасен летен над 40 градусов климат, черното никак няма да е подходящо ако смяташ да си по - дълго по улиците.
Аз лично правех поход от Дом майка и дете през разградското, после през гарата, Борисова, Центъра и накрая няколко часа из парка докато не дойде вълшебната каляска да ни прибере вечерта. Скъсвах се от разходки (не че заслабнах).

Не искам да те разубеждавам в никакъв случай. Това, в което се убедих е количката да ти хаесва лично на теб. Щом ти харесва, то ще ти е и удобна.

# 67
  • Мнения: 54
Кате,темата е страхотна,както винаги   bouquet

# 68
  • Мнения: 115
Само и аз дъ вмъкна за водата - аз съм давала вода на моето дете, ще давам и на това. Аз съм абсолютно ЗА. Все пак нашето тяло е в по-голямата си част вода. Да не говорим, че водата в млякото, соковета се усвоява по различен начин от чистата вода. Има една лекарка, при Гала ходи, така не и запомних името, та тя все това повтаря - Пийте Вода! И е абсолютно права. Пак подчертавам, че говорим за вода, на за течности по принцип.

# 69
  • Мнения: 643
Момичета каква козметика използвате за коремчетата против стрии?

Аз си взех на Мустела за гърди, пише, че подготвя гърдите за кърмене и не позволява да се отпуснат. И пак на Мустела за стрии- за корем, дупе и бедра. За сега съм доволна от кремчето за гърдите, защото на второто мазане спряха да ме болят и не ги усещам вече тежки, а за стриите ще видим  Peace

# 70
  • Мнения: 115
Агнеска, аз намерих тая тема и там някъде намерих и линк да тая количка и после я намерих и в продавалника на тази много сносна цена. Тази марка била английска и повечето модели са им в тъмни цветове. Абе имам си и други доводчета да не бързам. Иска ми се да тръгна по магазините и да видя на живо как се държат тея колички, да ги тикна, да ги бутна, та така да избера. Аз също много паресвам триколки, та и тях искам да прегледам. Но също така тази количка отговаря на изискванията ми - лека, да има кошче за кола, багажник с нормален размер, легнало положение. Абе търсенето продължава. По принцип бях влюбена в Куинитата, но нещо не ми се дават толкова пари напоследък.

# 71
  • Мнения: 4 841
Хвърляй по едно око в оказиона зад кръговото и този на Борисова, макар да е екстремно скъп втория (по мои наблюдения).
Иначе в Русе няма да намериш нищо по различно от БЕртони, Чиполино, Кенгуру, евентуално Чико в Хиполенд само и Хаук, които между другото никак не са лоши, в Доналд Дък.

# 72
  • Мнения: 115
Оказиона на Борисова не го знам къде е, тоя до Полицията ми е точно до работа, но виж не съм се сещала да го преслушвам. то най-забавното е, че аз толокова съм била спряла да гледам за бебешки магазини, че оня ден забелязах, че местата от които съм пазарувалла ги няма вече. имаме ли някъде инфо по въпроса с бебемаговете по градове?

# 73
  • Мнения: 4 841
В горната част към гарата под единия висок блок където е Алфа Банк. Но и да не отидеш едва ли ще пропуснеш нещо кой знае колко голямо.

# 74
  • София
  • Мнения: 973
Аз мислех, че сте заспали вече, а вие сте изписали света  ooooh!  Laughing
По темата за кърменето и даването на вода на бебето - аз съм за, стига самото то да пожелае  Peace Мисля, че съм длъжна да опитам.
Аз пък се интересувам от книги за бебето, от два дни влизам по книжарници да видя какво предлагат, но съм в голяма чуденка. Знам за д-р спок, че много хора го хвалят, но аз предпочитам да е от български автори, все пак Спок си е в америка и пише за техния стандарт и начин на живот. Бях се спряла на Голямата книга на Мама и Татко, но така и не я видях в книжарниците, явно не търся където трябва  Peace Все пак ще съм благодарна, ако някой сподели за своите книги и отзивити си от тях   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт