АПРИЛКИ 2013 - тема 17

  • 25 920
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 124
Хайде да ни е честита новата темичка!
Алекс, честит рожден ден и тук! Весел празник!
Момичета, приятна седмица на всички!

# 61
  • Мнения: 410
разписвам се и ще ви чета утре-цяла нощ се занимавам с малката не съм спала,днес отидохме на лекар и почваме АБ.сега само се моля аз да не хвана нещо-хайде лека отивам да чета приказки  bouquet

# 62
  • Мнения: 874
Шаварче, ние си взехме точно същото легълце и този вид матрак (http://www.arbor-bg.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0 … D1%87%D0%B5%D0%BD) Simple Smile надявам се да са добри Simple Smile

за обличането на бебо - за начало мисля да взема няколко бодита с дълъг ръкав, взела съм една плюшена блузка и 2 панталончета. За 2-я и 3-я месец ще взема бодита с къс ръкав Simple Smile

за високото ниво на креватчето - аз ще сложа отдолу плат (като обиколник изглежда, но се слага под матрака и покрива леглото до долу и не си личи дупката) Simple Smile видях, че точно такива неща се продават в магазина на арбор Simple Smile изглежда горе-долу така:

http://baby.bg/shop/images/stories/virtuemart/product/michas%20leglo%20gluck.jpg

http://bubamara-bg.com/userfiles/productlargeimages/product_3940.jpg

Алекс, честит рожден ден и от мен!


Последна редакция: пн, 28 яну 2013, 21:49 от animal

# 63
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Вече сложих малките по леглата, след малко и аз ще ги последвам.
Предстоят ми 12 по-тежки дни, че тази сутрин изпратих миУото за Хага.
Лека нощ, девойки!

# 64
  • Мнения: 3 181
ЧРД, на Алекс!
Жива и здрава и леко раждане! Днес и една приятелка е рожденничка.
От моят опит с априлско бебе, обличах го първоначално:
боди с дълъг ръкав, надолу ританки, чорапки върху тях/така ме научиха в болницата, за да не се свличат ританките/ и блузка от горе. Може боди и отгоре как се казваше това с цялостното обличане newsm78 гащеризон:
http://bebelandia.bg/productv/23579/angel-baby-bebeshki-gashteri … v-i-kracholi.html. Края на май вече става топло и може боди с къс ръкав.

# 65
  • Мнения: 783
Най-често срещаното правилото за децата е - както сте облечени вие + 1 блуза отгоре.

# 66
  • Мнения: 211
Аз слагам боди с къс ръкав и цели ританки. Отгоре мятам пелена или леко одеалце за през деня, а за нощта - чувалче без ръкави.

# 67
  • Мнения: 783
Големината на корема и качените килограми нямат нищо общо с размера на бебето. Едно време това са гледали, защото са нямали ехографи и това им е бил единственият критерии.
За раждането на първото с мен в болницата имаше една жена, която с малко по-широка нощница почти не и личеше, че е бременна. Роди бебе над 3 кг. Аз в същото време бях като слон- огромен корем и + 20 кг.
За леглата да си кажа моя личен опит - за първото купихме трансформиращо се легло с люлееш се механизъм, много чекмеджета и висок повивалник - много ми беше удобно докато малкия не отказа категорично да спи сам някъде към 6-тия му месец (събуждаше се с писъци и ревеше докато не го вземем при нас). Оттогава спи по средата на спалнята. Доколкото виждам по форума и разговори с приятелки е много често срещано явление. Сега твърдо съм решила да взема малка кошара, която да мога да допра до моята страна на леглото. Ако и второто се окаже такова зверче да може да и се махне преградата и да спи от другата ми страна, че за още едно дете място в нашето легло вече няма. А трансформиращото се легло ще стои и ще събира прах.

# 68
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 39
хоп и аз да се запиша да следя. Темичката е супер  Grinning

# 69
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Честита Нова тема! Simple Smile

Аз също май съм се спряла на Арбор, пък ще видим, има време Simple Smile
Дрехите преценявам според себе си и времето. В момента обличам малкия като сме си вкъщи с чорапогащник и боди с дълъг ръкав, а ако е под 20 градуса + елече или нещо над бодито. Гледам да не го разглезвам да свиква на топло. Навън като излизаме е със същото + космонавт, шапка, шал и ботушки. Ако стане много хладно го завивам и слагам чувалчето на количката. Но сега е зима, а пък и той си е голям вече Simple Smile) За беба обаче смятам да постъпвам по същия начин. На хладно децата заспиват по-лесно и не се събуждат, не нервничат иначе може и обрив да получи от прегряване.

За кг. и аз вече съм + 8-9 и аз не знам колко, но това е максимума. Варират и както си мисля, че съм +10, като премеря друг ден и съм с 2кг. по-малко, после пак +1 и т.н. За сега обаче съм доволна от себе си, ще видим как ще е натам Simple Smile

Ибрах си порт-бебе за изписването, остава само дрехи отдолу и ще сме готови. Вече купихме пелени и поръчах едно гащеризонче много сладко на Next. Лека по лека напредваме, но основно ще се пазарува март предполагам.

# 70
  • Мнения: 124
Момичета искам да ви питам нещо. Ще ходя след две седмици при ЖК и доколкото знам тогава ще ми се наложи да ми вземе микробиология. Предишните пъти когато са ми взимали бях още в клиниката в която правих инвитрото и тогава лекарката беше много внимателна и не използва спеколум, сега тая в поликлиниката не я знам каква е в това отношение защото не ми е правила гинекологичен преглед, все съм и отказвала защото си ме е гледала моята си лекарка. Чудя се дали ще използва уреда за мъчения или при напреднала бременност.
Извинявам се за малоуния въпрос, но искам да се възползвам от правото си на безплатна микробиология.
Благодаря ви предварително.

# 71
  • Мнения: 3 181
При мен го използваха, просто се настрой психически, за 1мин. не е толкова страшно.
Обясни на лекарката, че си ин витро, притесняваш и т.н.

От 2 часа съм будна

# 72
  • Мнения: 13
Добро утро Simple Smile
Днес съм много щастлива - успях да поспя тази нощ Laughing
Относно дрешките аз залагам повече на гащеризончета с дълъг ръкав, като за начало, защото ми се струват удобни и за мен и за бебчо.

# 73
  • Мнения: 295
Алекс,ти пита за жена за чистене.Нашата бавачка идва 1 път в седмицатада чисти по-основно и и плащам 3 лв./час,което е малко общо взето.Предполагам за София и 5-6 лв е ок.
ММ вчера каза,че не биало хубаво да купувампредварително за бебето Joy,можело момче да се роди.То единия шопинг ми останал...
ВКарфур само да споделя,че помпите на авент бяха намалени на 62 лв.

# 74
  • Мнения: 56
Момичета, бихте ли ми казали какво помага при киселини, понеже цяла нощ не успях да мигна Praynig Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт