Съвети за университети в Шотландия - 2

  • 93 441
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Да му сготвиш на човека, всичко което там не му предлагат а си е вкусно и наше!!!  Laughing

# 46
  • Мнения: 3 200
Обикновено колко време след одобрение идва писмото oт SAAS?


Последна редакция: вт, 28 май 2013, 04:05 от cool_witch

# 47
  • Мнения: 92
Сина ни каза да изчакате края на тази седмица.Ако не дойде отидете до вашата поща да проверите дали не е върнато/което ме съмнява много/.После поискайте дубликат и ще ви изпратят ново.Тази година и нашия подаде по същото време,но вече има писмо.Това,което много ме учуди миналата година е,че очаквахме писмото да дойде препоръчано или от сорта,но уви.Един прекрасен ден го открих в пощата.Тази година същата работа.Даже стърчеше от пощата и го взех без да я отключвам.Входа ни се заключва.Според мен тези писма са повече за информация,че отпускат сумата.Миналата година никой не му го поиска там.Върна го в къщи с дипломата и др.неща.Парите ги превеждат на университета с писмо или без него.Едно момиче беше писало някъде,че получило 3 писма наведнъж.Все не идвало и искала дубликат.

# 48
  • Мнения: 92
Преди 2 дена получихме 2-ро писмо от СААС,в което пише,че са привели парите на университета.Миналата година не помня да сме получавали такова.Имаше само едно,че му отпускат нужната сума.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
morska68, след цели два дни ще си дойде и нашата дъщеря. Наистина най-много й липсва слънцето, а то виж тази седмица каква е - британско време...
Пожелавам на всички хубаво лято, много емоционални моменти и повече време с децата ни.  Flowers Bouquet

# 50
  • Мнения: 106
Ние почти не можахме да се видим, тя си дойде на 19 ти, ние на 21 ви заминахме за една седмица в чужбина, като се върнахме пък тя замина на морето да работи и така...Но човек е добре, когато знае, че децата му са добре.

# 51
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Ние почти не можахме да се видим, тя си дойде на 19 ти, ние на 21 ви заминахме за една седмица в чужбина, като се върнахме пък тя замина на морето да работи и така...Но човек е добре, когато знае, че децата му са добре.
Изборът да работи тук през лятото неин/ваш ли е или продължава да има проблеми там с намирането на работа. На мен ми се струва, че ако останат да работят там през лятото /или бригада в САЩ/ ще посъберат повече за следващата година, но може и да греша.
Някой беше писал, че уреждат нещо за бригада, но не знам осъществи ли се тази идея.
Отсега се чудя какво да препоръчам на девойката за догодина newsm78
 Споделете опит в тази посока  Praynig

# 52
  • Мнения: 106
Тъй като няма жълта карта, решихме да не рискуваме с нелегална работа във Великобритания. Бригадата в САЩ също на първо време изисква сериозни инвестиции, пък и там не се знае колко ще изкара. Тук си има сигурна и добре платена работа, без разходи за храна и квартира. Така че това беше най-добрия вариант. За догодина ще видим, има време. Но тези, които имат жълти карти срещат също трудности с намирането на работа. И там, както и тук, никак не е излишно да имаш свои хора сред местните жители.

# 53
  • Мнения: 3 200
Видях в една друга тема, че детето на Сребърна паричка има сметка и карта в Bank of Scotland.
Какви са условията в тази банка за студенти - има ли и какви такси, лесно ли се открива сметка и т.н.
Има ли деца със сметка в Lloyds, че там са ми предпочитанията?

# 54
  • Мнения: 92
Сина ни също има сметка в Bank of Scotland и карта.Не знам подробности,но е доволен.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Ние почти не можахме да се видим, тя си дойде на 19 ти, ние на 21 ви заминахме за една седмица в чужбина, като се върнахме пък тя замина на морето да работи и така...Но човек е добре, когато знае, че децата му са добре.
И ние имаме само седмица време преди да замине да работи на морето.
По повод оставането да работи в UK - стига ми че я няма цяла година.
По-добре ако могат да поработват там през учебната година, а лятото да са тук. Трябва да съберат и малко слънце след Шотландския климат.

# 56
  • Мнения: 92
Simon4e,много съм съгласна с теб.Друго е, като са при нас.

# 57
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Simon4e,много съм съгласна с теб.Друго е, като са при нас.
Естетвено, че е по- добре да са си около нас, поне доколкото е възможно. От сега преживявам факта, че няма да е около мен чак до Коледа /и то за малко/
Но ако се очаква да се самофинансира след първата година /което значи през лятото да може да си предплати квартира/общежитие, оттук мисля, че ще е малко трудно. Thinking
Моята девойка си намери доста добра работа/като за току що завършил/ до есента, но едва ли като ги напусне, другото лято пак ще се съгласят да я вземат. Работа "на парче" тук трудно се намира. Като изключим по морето, ама тогава пак няма да е около мен  Confused
Дано след 01.01.14 да се улесни работенето им там през учебната година, така че да можем да си ги виждаме през лятото!
Сигурно звуча доста минорно на фона на доброто представяне на децата на матурите и общата еуфория от промяната, която ги очаква, но се надявам, че ще ми мине бързо, за да съм съпричастна с нейната радост.

# 58
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Teмата ме интересува, отивам да чета от началото.

# 59
  • Мнения: 1
Здравейте!Обръщам се към запознатите с кандидатстването в Шотландия. Бихте ли ми разяснили какво представлява писмото до Student Finance, което се праща по пощата, какво трябва да съдържа и какъв е срока за пращане? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт