Нивиана за дизайна/6/

  • 159 846
  • 793
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 169

elfi4ka, И аз бих препоръчала изключително най класическия  дъб , който намерите, леко изсветлен ако може. На мен не ми розовее.
Нека са спокойни завесите, достатъчно тапета  е активен.
Хубаво би било  плътните  да са тежки,  да имат  гънка, да падат  хубаво.
Може тънките да са по тъмни -  дори в някой интересен цвят, без орнаменти/ по merybo/. А плътните по светли - вечер като се затвори , да остава светла стаята.
Ако можете да си позволите да изчакате  някои мебели, и тогава завесите.
Задължително вземайте  карнетки от магазините  и ги носете  в къщи.[/color]

Какво предлагате за "интерсен цвят"?Че аз малко съм скарана с тези цветове специално за интериор  Blush

# 346
  • Мнения: 560


Сив, необясним с думи реално. Може да е синьо светло , може патладжанено както казаха  горе. Нещо прозрачно, което да сменя светлината. Зависи и от изложението.
Никак не изглеждате скарана с цветовете досега.
Може да заложите това да е контраста. Не розов, не червен, не ярък, не ярко зелен.
Сребристо сиво може да  ви дигне лукса.
http://ikor-bg.com/2013/05/%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82%D0%B8% … 0%B0%D0%BB%D0%B8/

Интересен  казвам на всеки цвят, който не може да се определи еднозначно.



Например десните от тази картинка. Органзи разни. Разнобразието е неизброимо.

Ако нямате  възможност да  носите  карнетки на обекта, носете  в магазините парче от тапета и от пода.


# 347
  • Мнения: 2 169
Много ви благодаря,Нивиана!Разбрах ви.Последното перде просто ме зашемети!  Heart Eyes Ще търся точно такова.Би се вписало чудесно в интериора.Дано да открия  Thinking

# 348
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Това с тъмни тънки пердета и по-светли завеси звучи интересно.
На мен са ми давали мостри на пердета да мога да преценя в къщи, срещу малък депозит.

# 349
  • Мнения: 4
Здравейте, правя стая за моите деца,  момиче на 7 год. и момче на 5г. и немога да се справя с обзавеждането, разположението и  цветовете на мебелите. Исках да вмъкна лилаво, кремаво, жълто, зелено - просто незнам за да не стане прекалено шарено, после реших да е до 3 цвята но немога да определя кои.  Бихте ли ми помогнали.

# 350
  • Мнения: 40
Здравейте, отново се включвам в темата, този път със снимки.
Моля да ми препоръчате цветове за стените Praynig


# 351
  • Мнения: 560
fisholina,  аз си държа на синьото,  дори може да добавите тъмносини завеси.
И маслината ще стане. Но с повече  бяло.
Над камината  ще е добре да не е чисто латекс, някакво стуко, или дори  грапава мазилка.
Доста червено имате. А не ми се иска да оставате  в бежовото.




# 352
  • Мнения: 560
Здравейте, правя стая за моите деца,  момиче на 7 год. и момче на 5г. и немога да се справя с обзавеждането, разположението и  цветовете на мебелите. Исках да вмъкна лилаво, кремаво, жълто, зелено - просто незнам за да не стане прекалено шарено, после реших да е до 3 цвята но немога да определя кои.  Бихте ли ми помогнали.

Не шарете само най различни чекмеджета. Ако изберете  бели корпуси за мебелите, то вратите  може да  са в нещо бледо. Хубаво е и да има дървесни декори. Сега  Каиндл са пуснали разни прекрасни  светли дървесни с релефен фладер мостри.
Ако искате  цвят - може би едната  стена  светлозелена, другата светлолилава -  за всеки по нещо.
Жълтото на мен ми е ярък цвят, не бих искала да е в стени.
По скоро много яркото - в акценти.
И рядко може да сбъркате с  бяло.




# 353
  • Мнения: 40
Здравейте, Нивиана,
Благодаря за отговора.
Не мисля, че ще стигнем до консенсус за синьото с мъжа ми Grinning
Ако само една стена е тъмна, а останалите са светли, ОК ли е?
Диванът няма ли да се слее със стените newsm78
А ако все пак заложа на синьо, то кои стени и с какъв цвеят да са останалите.

# 354
  • Мнения: 4
Благодаря за хубавите идеи, ще се насоча към нещо неутрално, защото гардероба ще е плъзгащ с два цвята, а трябва да се хареса и на двамата. Всичко добро.

# 355
  • Мнения: 560
Здравейте, Нивиана,
Благодаря за отговора.
Не мисля, че ще стигнем до консенсус за синьото с мъжа ми Grinning
Ако само една стена е тъмна, а останалите са светли, ОК ли е?
Диванът няма ли да се слее със стените newsm78
А ако все пак заложа на синьо, то кои стени и с какъв цвеят да са останалите.



Дивана ви не е син? Защо да се слива. По скоро ще контрастира.
Тогава маслинено зелено.Просто без розово повече.
Да става-  стената зад  дивана с картините да е по-тъмна. Мъжа  ви какво предлага за цвят? Помолете някой на фотошоп да ви смени цвета на стените по тези снимки. Най-лесно и бързо ще си  го представите. Аз настоявам да е студен цвят или бяло.
Според мен всички стени могат да са еднакви - само портала към кухнята - различен - по светъ или по тъмен. И камината различна. И ако може да изчистете това скосяване към гредата на  45 градуса.


# 356
  • Мнения: 40
Неговите цветове за без синьо, бежаво, охра, жълто и бяло.
Те са ми забранени, така да се каже.

# 357
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте момичета,
единият от моите морски апартаменти е готов благодарение на Когер:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=271989466280179&set=a … ype=1&theater

Нивиана, дай ми идея за пердетата!
Мисля си за пердета на райета(надолу) - бяло и сиво, тъй като коридора и една стена от дневната, тази срещу прозореца, който се вижда е сива! Какво ще кажеш? Не съм виждала такива, но чакам и фирма Когер да ми предложи нещо!
  bouquet поздрави!

# 358
  • Мнения: 560
Искам да споделя  - в рамките на София Дизайн Уик -  детски работилници:

http://edno.bg/sofia-design-week-2013/rabotilnitsi-kids

# 359
  • Мнения: 560
Здравейте момичета,
единият от моите морски апартаменти е готов благодарение на Когер:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=271989466280179&set=a … ype=1&theater

Нивиана, дай ми идея за пердетата!
Мисля си за пердета на райета(надолу) - бяло и сиво, тъй като коридора и една стена от дневната, тази срещу прозореца, който се вижда е сива! Какво ще кажеш? Не съм виждала такива, но чакам и фирма Когер да ми предложи нещо!
  bouquet поздрави!


Страшно активна червена стена. Но най безобидно ми се струва чисто бели завеси. На морето сме все пак. Всичко друго би ми било драматично.
Представяйте си балдахини. И лято.


Общи условия

Активация на акаунт