Нашето ДЕКЕМВРИЙЧЕ вече пакости прави,а мама се чуди как да оправи!

  • 29 509
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 774
Моя също не е от приказливите. Нищо не повтаря от това, което му кажа.  Tired Крещи, мънка, ънка, плямпа разни неразбраеми неща и толкова.

# 721
  • USA
  • Мнения: 1 323
Галактик браво за гърнето,на мен за сега ми се вижда мисия невъзможна,не че се и опитвам де Rolling Eyes Лекси винаги ми казва и показва,че е свършил нещо ,но не се сеща преди това.Има желание да седи на гърнето и го оставям ,четем книжки ,но до там.Странното е ,че преди не искаше и да го погледне това гърне,а сега сам отива да си сяда.Чудя се до кога ще трае този ентусиазъм Rolling Eyes Сутрин сядаме заедно ,той не върши нищо,после става и се изпишква на плочките Mr. Green а с №2 няма график и съвсем не мога да го хвана.Върши го за секунди,не издава и звук и дори си стои прав Rolling Eyes
За говоренето няма спирка и всеки ден казва по някоя нова дума,лошото е ,че колкото знае на Български,толкова и на Англйски.От децата така бързо попива,че Rolling Eyes Сега вика "май тати"  ooooh! Как ще го науча на Български,като с децата му е по-забавно.

# 722
  • Мнения: 444
Kalalily , като говорите вкъщи български и си идвате понякога на гости, няма как да не го научи. Децата са мн по-възприемчиви от нас!  Simple Smile
Момичета, споделете опит от кои витамини, имунстимулатори сте доволни за децата? Толкова е претрупан пазара, че не мога да взема решение...

# 723
  • Мнения: 135
Kalalily , като говорите вкъщи български и си идвате понякога на гости, няма как да не го научи. Децата са мн по-възприемчиви от нас!  Simple Smile
Момичета, споделете опит от кои витамини, имунстимулатори сте доволни за децата? Толкова е претрупан пазара, че не мога да взема решение...


Люби Аз съм много доволна от Wellkid.Давам и на двамата.Тук са на приемлива цена ,когато си бях в БГ март видях ,че ги има и там,и че са около 20лв.Мисля ,че си заслужават.Аз съм с две ръце за тези витамини Peace

# 724
  • София
  • Мнения: 5 293
Аз не предвиждам имуностимулатори и витамини за момата. Кърмя си я и мисля, че това й е достатъчно.

Между прочем тя също категорично отказва да говори. Разбира прекрасно всичко, но комуникира със сочене, ъ-кане, пляскане с ръце (за "да") и така...

# 725
  • Мнения: 444
Като се сетя Лили колко бронхита направи и колко пъти стигахме до болница, а кърмех през цялото време... Sad Определено ще опитам с допълнителни средства....

# 726
  • София
  • Мнения: 104
Има течни витамини на Або Фарма.Май тях ще взема на есен.Незнам друго какво.Ще следя и аз отговорите.Саностола си го давам зимно време на баткото.не знам дали и малката може да се включи тази зима с него.
Тази нощ се борихме с комарите.Малката се е надула под очето.Все едно съм я била Laughing.Предполагам,че я е хапнал там някой лош комар.Довечера репелент ще мажа.

# 727
  • Мнения: 31
Здравейте!Скоро не съм се отчитала.Та...
  Дани върви все по-уверено,но на 27.08 сме на контрола  при невролога.Относно говоренето дърдори разни неща,но смислено няма нищо.Мама,баба,тате казва,но не като обръщение ами ей така.Имах огромен напредък с гърнето преди да почна работа за 1 месец както всяка година.Сега обаче е някакъв ужас носи гърнето,слагам го и нищо не прави.Така ми се изкаше да приключа с памперса,но няма да е този месец.Иначе най-голямото му постижение е,че яде сам.Не дава никой да го храни и се справя сравнително добре.Не цапа и не маже много.Целувки на дребковците

# 728
  • Мнения: 4 774
Зелено човече, прочетох че още кърмиш макар и бременна. Аз кърмя, но ми се иска да отбия вече бъдещия батко. Имаме малък напредък- вече ограничихме до 1 среднощните кърмения, които бяха преди това ен на брой. Сега го кърмя вечер за приспиване и към 4-5 ч. сутринта и на обяд отново за приспиване. Не знам как ще го отбия като ми е трудно да го взимам на ръце за да го гушна и така да се успокои Rolling Eyes
Доктора ни каза да си изберем дата за секциото, а на мен така ми се искаше да е определения термин 31.08 Избрахме две дати и ще ги обсъдим с доки да видим коя е ще е. Simple Smile Heart Eyes Макар да ми е втора бременност, сега много повече се страхувам дали всичко ще мине добре, дали ще се роди живо и здраво бебето. Голям страх ме е подгонил  ooooh!

# 729
  • Мнения: 1 884
Милинка-всичко ще е наред Praynig Praynig Praynig

за витамините и имуностимулаторите ще следя Peaceпък ще направя и консултация с педи...
ние окончателно решихме,че тръгваме на ясли през септември Confusedнай-голямата ми тревога е боледуването и болничните,но каквото и да мисля няма ка да го измисля на този етап Rolling Eyes

# 730
  • София
  • Мнения: 5 293
Зелено човече, прочетох че още кърмиш макар и бременна. Аз кърмя, но ми се иска да отбия вече бъдещия батко. Имаме малък напредък- вече ограничихме до 1 среднощните кърмения, които бяха преди това ен на брой. Сега го кърмя вечер за приспиване и към 4-5 ч. сутринта и на обяд отново за приспиване. Не знам как ще го отбия като ми е трудно да го взимам на ръце за да го гушна и така да се успокои Rolling Eyes

Да, бременността ми е нормална и нямам противопоказания, та продължавам да си кърмя без притеснения.
Виждам, че изглежда си напипала начина, който работи за вас, след като вече си постигнала добри успехи. В жегите някои деца предпочитат вместо гушкане просто да полегнете един срещу друг и да си говорите. Понякога се случва да не пият достатъчно вода и да си искат кърмене просто защото са жадни. В подобни случаи по-честото предлагане на вода "спестява" някое дневно кърмене. Някои деца приемат нов ритуал за заспиване, напр. мием зъбките и четем книжка. Сега е доста горещо и вероятно следобеден сън в количката навън по-скоро не е добър вариант, но често работи за по-прохладните месеци. За вечерното приспиване понякога особено успешно е включването на таткото (което може да е от полза и за момента, в който дойде новото бебе). 

# 731
  • София
  • Мнения: 104
Милинка,няма значение дали ти е първо или второ раждане.Винаги се притеснява майчиното сърце,винаги тревога има.Пожелавам ти всичко да е наред и която и дата да си избереш тя да ти донесе много щастие Hug.

# 732
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен! Никола също не говори, казва основно "ам", "мама", рядко "тати", имаме съмнения за "баба". Сега преди няколко дни каза "кола" и сочи колите. Но упорито отказва да повтаря и казва само когато той си реши. Аз не бих се притеснявала за говоренето поне до към 2 години и нещо.

Сега ни пробиха долните два кътника и първия кучешки - в една седмица горе-долу. Малко е крив напоследък. Става все по-разумен и много му се радвам.

Милинка, всичко ще е наред! Толкова хора ви мислим и стискаме палци. Аз бях така след като родих, при мен се дължеше може би на хормоните.

# 733
  • Мнения: 444
Милинка, всичко ще бъде наред! Едни силно стиснати палчета и от мен!  Hug
Момичета, имате ли предложения за заглавие на новата темичка?
Ние оставихме децата на село и още не мога да свикне с новото положение. Тези дни съм ангажирана покрай работата на мъжа ми, но като остана вкъщи....
Спокойна нощ от мен, момичета!  Heart Eyes

# 734
  • София
  • Мнения: 104
Люби,радвай се на спокойствието си,въпреки че ми е ясно че ти е нетипично спокойно и тихо Laughing.Как се е навила бабата за толкова време да ги гледа и то и двете!?!Смелчага е!
Ние,тук на морето се чувстваме малко като обслужващ персонал на децата,мъж ми е като товарно магаре.Чете ми се книга на плажа,мързелува ми се,не ми се бърза,не ми се спазват режими,но......нали сме на морето Wink.

Общи условия

Активация на акаунт