има ли болни деца от грип?

  • 17 102
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 9 899
Аз АБ съм склонна да дам веднага щом лекарката прецени. Децата ми всяка година карат грип и до миналата за него антибиотично лечение май не ни беше изписвано.  Обаче миналата зима изкараха много тежка варицела и почти веднага след това- грип. Опитахме без АБ- не стана. И сега в момента, в който лекарката каже да давам- ще дам. Не съм привърженик на този тип лекарства, обаче когато трябва- трябва, това е.
Кажете какво да очаквам? Досега гриповете ни са започвали съвсем различно- с рязка висока температура и отпадналост. Сега детето  беше с темп под 38гр рано сутринта, веднага я смъкнах с Нурофен, въобще не е сядала или лягала, бодра е. Може би сега пак започва леко да покачва. Това значи ли, че началото на този грип е такова и после се развива с оная...гадна темпуратура, от която ме втриса?

# 61
  • Мнения: 3 372
Моето дете е трети ден на антибиотик и въпреки това 6-ти ден с Т 39 Sick Много е коварен тоя грип. Не яде нищо почти, само спи, всичко го боли. Вчера правихме и снимка на бял дроб, няма пневмония. Лекарката каза да си пие лекарствата и ако има в петък още Т пак да го отведа....незнам какво би могло още да се направи.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 809
Валенцето при нас започна така: На 3-ти болки в ухото (но защото й е слабо място, както вече казах) и съвсем лека температура. Нурофен, капки в ухото, заспиване в 18ч., през нощта събуждане с рев и болки в ухото. Оказа се и червено гърло, лечение само с витамини, капки в ухото, пръскане в гърлото и за имунната система. Температура повече не вдигна до 8-ми вечерта, пак 37 и нещо, сваляне с нурофен. На 9-ти вдигна малко повече и на 9-ти срещу 10-ти почти 40, която не свалих с нищо. на 10-ти същото, болки в гърлото, много червено, педи каза щом за 7 дни не се оправи гърлото и сега е в това състояние не чакаме повече - Клацид. 2 дена докато го приема продължи да вдига температура, но не непрекъснато по 24ч. Ходихме на контролен преглед, продължава антибиотика до утре.
При приятелка е с хрема и кашлица.

# 63
  • София
  • Мнения: 9 899
Оф, Милена...дано скоро се оправи!Моите всяка година карат грипа по около 6-7 дни с тмпература...както писах само миналата година пиха АБ и то след тежка варицела. Факт- грипа си е такъв, с много дни темп.
а вие минали години карали ли сте?
Нали уж казаха, че тези щамове тазгодишните не са новии хората, които са ги преболедували преди това ще ги изкарат леко...да видим!
 Благодаря,meggle! Явно при всеки е различно...

# 64
  • Мнения: 19 355
А защо давате Нурофен при Т под 39? Така не се ли замазва само картината?

# 65
  • София
  • Мнения: 9 899
Нурофен давам в два случая
-при темп над 38,5
-при ниска температура, но много  отпаднало дете
Това по препоръка на педиатърката.
Случвало ми се е да не забележа дори темп около 38,8...детето игра е и е жизнено. Тогава не съм давала нищо. обаче при дете като парцал , па макар и с ниска темп- давам. Не замазва нищо според мен. Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 2 384
Ами аз съм описала как протекоха нещата при нас. Не се е оплаквала нещо да я боли - само супер отпаднала, немощна и без желание за храна и течности. Аз бих посъветвала - не чакайте да мине от самосебе си. Ако Т идва от зачервено гърло - правете компреси - много помагат, за по-големите деца гаргари. Давайте имуностимуланти. Само температуропонижаващи няма да свършат работа...Отидете на лекар и вижте къде има възпаление (най-често това е гърлото). Направете и кръвна картина на следващия или най-късно на 3-тия ден, за да видите с какво се борите все пак и да се прецени какви са шансовете за оздравяване без АБ. НАшата док. беше почти сигурна, че имаме или скарлатина или възпаление на гърлото от друга бактериална инфекция и реши, че ще правим посявка, но като видя кръвната картина и каза, че историята е грипна и можем да си позволим да чакаме.
Успех на всички в борбата!!!

# 67
  • София
  • Мнения: 9 899
Ами засега не се оплаква от никакви болки в гърлото.
Обадих се рано сутринта на лекарката- каза засега да не я водя, одобри начина ми на даване на Изопринозин, Осцилококцинум и температуропонижаващи.
В момента и да я заведа на лекар нищо няма да види- гърло не я боли, хрема няма, само температурата.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 809
Soleil* давам при болки в ухото. Нурофен не е само температуропонижаващо, то е лекарство и при болка. Болките в ушите са страшни (мен ме е боляло ухо и знам за какво става въпрос), така че задължително се дава болкоуспокояващо, без значение дали има температура или не  Peace
И при нас имаше съмнение за скарлатина или за бактериална инфекция, но се оказа, че не е, така че явно този вирус протича или както при нас и skiorche или с кашлица.
Другото интересно е, че като започва гърлото е много червено, а може да няма никаква болка. Валенцето ти погледна ли дали е червено?

# 69
  • София
  • Мнения: 9 899
Въобще не е червено засега.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 384
Въобще не е червено засега.
Валенцето, моята щерка изобщо не се е оплаквала от гърлобол - а гърлото - огън. Но аз като я гледах с фенерче сливиците и гърлото ми изглеждаха съвсем наред (друг път са уголемени и червени). Док. като натисна езика със шпатулата и те някак се извъртяха от вътрешната страна и тогава ми стана ясна картинката. Тя ми показа, възпалението, което аз никога нямаше да видя само с изплезване.

# 71
  • София
  • Мнения: 9 899

Може, случаи- всякакви.
Затова утре ще я заведа на лекар.

Сутринта в 7 дадох Нурофена, нямаше температура досега, сега пак започна да вдига...мъка ми е тоя грип всяка зима, казвам ви, мъка ми е!

# 72
  • Мнения: 748
Мацки, купете си Вайда. Ние с това се лекуваме. Каката ни изкара грипа за един ден, като се има предвид, че повече от половината деца от класа са болни и сега ходят само 8-9. От както разбрах за това нещо почти не сме стъпвали при педиатърката, даже ни се чуди толкова ли сме здрави - ами не, не сме, пак със същата честота ни хващат вирусите, ама вече знам как да се оправяме. Не действа за хреми обаче, да си кажа. Действа за гърло и дробове. (И, може би, не е съвсем ок при бъбречни заболявания, защото пише, че трябва да се приема с повече вода. Не съм сигурна, но да предупредя за всеки случай.)
Билков екстракт е, естествен антибиотик и понижава температурата. Само проблема е с намирането, че тия вносители, които аз знам са малко несериозни (а и май им взех последните 2 кутии сега), но пък има и други.

# 73
  • Мнения: 3 372
Мойто дете снощи нямаше температура Praynig Май се оправя, остана кашлицата и дано прояде, че силички нямал...е как да има, свалил е 2кг. Обаче...сега съм наред аз Sick Сутринта се събудих с огромни сливици и болезнено гърло. Поне Т нямам...засега. От вчера почнах да се тъпча с лекарства, дано по-леко го изкарам, че няма кой да ни гледа и двамата

# 74
  • Мнения: 513
Моята бебка повече от 24 часа не е вдигала температура. Бледичка е още и отпаднала. Да очаквам ли да се появи кашлица или има шанс да ни се размине, какво мислите?

Общи условия

Активация на акаунт