"Искам бебе" ни събра,заедно в "Родени"сме сега-тема 3

  • 15 100
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 490
Благодаря на всички за съветите  Hug Наистина се оправих с цедене на ръка.С много упоритост от моя страна и много плач и нерви от страна на Радо -най-после засука от гърдата .Аз още не мога да си отдъхна и съм на тръни да не ме потрети някое запушване на канал , че ще запуша към най-близкия психодиспансер  Crazy
За сметки не искам да чувам ... преведоха ми паричките и се чувствам богата докато не се разходя до ЕОН,ВИК,Мтел и прочие  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 802
Браво Стели ... само така момиче   Hug

# 62
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Мале...,като прочетох за сметките ви и щях да падна - аз повече от 40-50лв за ток и 70-75 за парно и топла вода не съм платила, ама ние в Сливен си имаме страхотен ТЕЦ (пу,пу, да не стане като при вас) - сключваме договори на кубатура и за нашия апартамент е 59лв и по 6лв. на кубик топла вода. Малко е спам, ама ми е много чудно как при нас може да са такива цените, а в другите градове да е толкова скъпо, излиза, че просто другите са обирджии.
И малко по темата - вчера направихме контролните изследвания за 6-ия месец - единственото извън нормата е хемоглобина - 91, педи каза да почвам местните и жълтъка, на мен много ми се видя наведнъж да ги въведа и мисля да не бързам много-много, нали за бебетата е нормално да е по-нисък, а като се има в предвид, че до 5-ия беше само на кърма, и сега основното ни е пак това, така че не съм се шашнала много.
Днес май пак ще сме на разходка, вчера времето беше перфектно, като се сетя миналата зима какъв студ беше, тази изкарахме късмет за разходките  Hug
Хубав ден на всички.

# 63
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Рокси, за децата е по-нисък, но не много. Долната граница при децата е 108, така че 91 ми се струва малко ниско. Аз въведох жълтъка и първото месо почти по едно и също време, в рамките на 15-20 дни, според мен си е време вече за жълтък, все пак започваш с четвъртинка в пюрето.
Според ФБ и православния календар днес празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла, Светослав, Светослава и всички, които носят в името си светлина. Фейт, да ти е живо и здраво малкото момче, да те радва много и да е светлината в живота ти   bouquet

# 64
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Рокси, за децата е по-нисък, но не много. Долната граница при децата е 108, така че 91 ми се струва малко ниско. Аз въведох жълтъка и първото месо почти по едно и също време, в рамките на 15-20 дни, според мен си е време вече за жълтък, все пак започваш с четвъртинка в пюрето.
Изписа и ни малтофер, за това казах, че няма да бързам - малко множко ми се струва и него и месните и жълтъка наведнъж, малко по малко. Мисля да започна с месните и след 4-5 дни жълтъка и после може да ги редувам.

# 65
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
За Малтофера не бях разбрала. Иначе да, редуват се, доколкото си спомням аз давах два дни зеленчуково, един ден месно, а жълтък през 3 дни в зеленчуковото.

# 66
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ей, успях да ви изчета след няколко неуспешни опита  Mr. Green.

Благодаря на всички за чудесните пожелания. Дай боже да ви се връща и по много  Hug.

Мечконче, знам какъв стрес за всички е тръгването на ясла/д. градина. Ако пускаш Радо на ясла, докато се адаптира най-вероятно ще си го вземаш на обед и няма да можеш да се върнеш на работа веднага след като тръгне. Също трябва да отчетеш фактора разболяване. Мишо се разболя от варицела месец след като бях започнала нова работа и не вървеше да си вземам болничен. Добре, че баща му беше свободен да го гледа. Проблемът с прибирането вечер е най-основния, обаче. Повечето градини (яслите не знам как са) работят до 19 ч., но още към 17,30 вече няма невзети деца. И нали се сещаш колко ще ти се радват, ако отиваш за детето в последния момент. Аз попаднах на свестен персонал и не ми правеха проблем, когато отивах към 18 ч. и нещо, но Мишо винаги беше последен. Ако ти е възможно запиши малкия в детско заведение, което е близо до работата ти или до тази на баща му, за да може да пестите време за вземане или пък ако много ще се бавите да го вземате и да стои при вас в офиса, ако е възможно.
Може пък и да плащате на жена да го взема и занимава докато се приберете, но ако е финансово оправдано, разбира се.

Рокси, само да не застудее, когато дойде време да се запролетява.

И Е-ОН ни изненада с доста завишени сметки за ток.

Последна редакция: ср, 06 фев 2013, 10:05 от ivap

# 67
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Бубу, честито и добре дошла сред нас  Hug

Мечкони по-повод адаптациата след майчинство, не мога да съм полезна много защото работя във фирмата на майка ми  Flutter, досещаш се, че  не съм имала проблеми с болничните, но пък е малка фирма и си работим само семейството, така че, като се намали състава и си е притеснително в офиса ... срокове, клиенти и пр. Иначе на градина тръгнахме на 2 г. и 10 м., около 2 месеца ми е боледувала през седмица, докато се запознае с новите вируси из групата  Whistling, после всеки месец по 1 седмица в месеца -  или хрема, или кашлица, или температура.Това кажи-речи през цялата първа година, после нещата се успокоиха и боледуваше веднъж, два пъти - сезонно.Но аз не давах нищо за имунната защита тогава, а при една хубава имунна програма от педиатър може да изглеждат по друг начин нещата, примерно Биогайя (не е само за стомах, а и за горни дихателни пътища), Изопринозин или хомеопатия.Също много е важно детето да ходи по 10 дни на море, ако се е случвало да пропуснем морето някое лято, много повече боледува.  Peace

За EvN-а, бия по точки - 400 лв., но по-скоро се радвам, защото живея в къща и ползвам 4 бр. климатика, бойлер, съдомиялна, сушилня ....

Рокси к'ви са тия сметки за ток бе  Shocked, аз лятото под 120 лв. не падам  Crossing Arms, ами нисичък ви е хемоглобина, вие докъде сте стигнали със захранването? Гледам че на хип има пюре със спанак, а ако си ги готвиш с пресен ще е още по-добре  newsm78

Поспаланче "Нестле Джуниър" не е ли по хубаво на вкус от Нан-а  newsm78

Фейт от нас стиснати палчета за нефролога  Praynig,  а и имен ден сте имали днес, да сте живи и здрави   bouquet

Стели браво на теб  Hug


 

# 68
  • Мнения: X
Петеса, и ние ползваме сушилня, съдомиялна, 2 климатика и пак почти 400 лв. направо ми се реве  Confused ама нищо не можеш да направиш срещу и-ви-ена  Mr. Green
В неделя мойта малка сладка пандичка прави 6 месеца, замислила съм да направя една торта дето прилича на панда  Joy ама ще видим дали само в моите очи няма да прилича  Mr. Green
Много гадно с тия ясли и детска градини, сигурно е ужасно да гледаш детето си болно всяка седмица  ooooh! ooooh! ама няма как, всички минават през това  Sick
Роксана, нормално е хемоглобина да е такъв, а месните се въвеждат 8-ми месец  Hug мойта съседка  с 1 месец разлика от  мойта панда дава кви ли не меса, жълтъци и не знам си кво и хемоглобина им е на 6..еми как няма да е  Mr. Green

# 69
  • Варна
  • Мнения: 25 335
Леле,
като ви чета сметките за ток, направооо Crazy Аз мислех, че нашата е висока - 130 лева Mr. Green Но предвид, че на практика живеем в една стая ми се стори много, при положение, че досега и през зимата е била под 100. При нас освен климатик, бойлер и чат-пат пералня и фурна друго не работи.
Меци,
дано ви понесе НАН-ът, в нашата отчетна се коментираше, че е най-кофти и запичащото мляко на пазара Confused

# 70
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
За яслата Мишо навърши 2 и на следващия ден с раничката го изпратих рано рано. Докато свикне и да спи там, мина около месец. За боледуването - 3-4 дни на ясла, 3-4 дни на градина и така 3 месеца. Хубавото при мен е, че работя от вкъщи и имам определен срок за предаване на работата, та когато не мога през седмицата, включвам уикендите. Другото удобство при мен е, че яслата ми е отсреща, пресичам улицата и съм в двора, та ако има някакъв проблем, мога да реагирам веднага. Дори се бъзикам, че като се научи сам да се обува и събува, ще си ходи сам на градина  Mr. Green А иначе за работата, аз си работя в същата фирма, смених само офиса, но работя така вече година и 9-10 месеца и ме устройва за момента чудесно.
За сметките - газ 180 лв, тока ще го видя другата седмица, но той не ме притеснява толкова, защото шефа ми го плаща  Party

# 71
  • Мнения: 2 802
 Crazy И аз предималко разбрах, че отнове сме имали имен ден  Crazy за найсти път от както сме се родили  Mr. Green май вече 4 станаха  newsm78 Joy
Айде да почерпя по този повод  Mr. Green



И много набързо да докладвам, пък после ще дочитам, че ревееммм

Всичко ни е на 6 точки, легенчето вече не е голямо и сме пушка направо - камък ми падна от сърлцето  Whistling После ще ви дочитам милички ... бягам  Hug

# 72
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
F.a.t.e. Честит Имен Ден Simple Smile  Hug
mecani аз имах голяма сага с Аптамилите... от едната до другата крайност  Rolling Eyes
нашата сметка за ток е със 100 лв. отгоре  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 520
Фейт, да ти е жив и здрав именника и браво за хубавите новини. newsm67 smile3525
Ние два дни подред излизахме / най после / и дребосъчката си спинка добре в количката, но като се приберем и веднага е ококорила очи. Днес нещо не е мн хубаво времето и сега си спинка пак в количката, но у дома.
На мен започна да ми намалява кърмата и един или два пъти на ден давам НАН.
На мен не ми харесва особено. Има ужасен вкус, може би защото го сравнявам с кърмата. Не съм сигурна дали и на нея й харесва, защото повече от 90 мл не е изпила до сега. Въпреки, че като се изцедя и от кърмата не пие по - много. ooooh! Явно не е от много яшните, но пълни памперсите и не мрънка като да е гладна. Дано и на кг да наддава нормално. Praynig
Мамите, които дават АМ на каква марка е и те ли имат странен вкус? Иска ми се да пробвам с друго, но незнам какво. Също така ме е страх да не се запече и й давам по малко чай от лайка / до 50 мл на ден /.В петък сме на консултация и ще питам док какво ще препоръча.
Хубав ден.
Hug

# 74
  • Мнения: 1 172
Стани, при намаляваща кърма най-голямата грешка е да се дохранва - ако искаш да се увеличи толкова, че да отговаря на нуждите на детето, трябва да го слагаш по-често да суче. Peace А ако не е тайна ти как разбра, че е намаляла? Rolling Eyes По-спокойните гърди в момента, в сравнение с преди 2 седмици, примерно, е поради причината, че организма ти вече знае, че бебето ти няма нужда от толкова мляко, колкото е произвеждал в началото и се е регулирал според търсенето. Ако говориш за по-празни гърди и по-нервно бебе привечер - абсолютно нормално е, и този период минава. Сменяш по-често гърдите, даваш от всяка на всяко кърмене и нещата се нормализират. Казвам го от опит - моето дете започна да яде "твърда" храна на 6м. и 22 дни - никога не е била кльощава, не е ревала гладна и не е била ненаспана от глад. Не съм дохранвала (освен в болницата). Crazy
Що се отнася до АМ - нито едно не е на вкус като кърмата, най-малкото защото тя се променя непрекъснато. Mr. Green За НАН и аз съм с негативно мнение, няма да ви казвам първите дни в болницата как се запече детето (ама и аз нали съм неопитна майка, та си мислех, че не й стига кърмата ooooh! ). Не знам НАН Сензитив-а дали е по-различен, но ако трябваше да давам АМ (ако нямах кърма), НАН щеше да е последната изпробвана от мен марка. Naughty Сега сме на Нутрилон (спирали му вноса, заместител щял да е Аптамил - на вид кутията изглежда същата, продавачките казаха, че и състава е 1:1, но не съм проверявала), само че го пием по 1 път на денонощие, та не сме критерии как се отразява на стомаха - иначе детето редовно си пълни по 3 памперса дневно.
Фейт, ами хайде честит амнайсти имен ден на Пламката! Laughing Да ти е много здравичък! Hug

Общи условия

Активация на акаунт