"Искам бебе" ни събра,заедно в "Родени"сме сега-тема 3

  • 15 106
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 802



БЪДЕТЕ МНОГО ЩАСТЛИВИ ЖЕНИ И МАЙКИ  Hug

# 706
  • Мнения: 2 802
Фейт, дано да се разяде Пламенчо  Hug Hug
Една позната нейното нещеше пюрета, обаче имаше огромен интерес към храната, когато те ядат и тя реши да пробва ЗВБ /захранване водено от бебето/ и взе, че им се получи и сега си папкат така  Heart Eyes
Иначе за месата не знам..аз смятам поне на 8 навършени да ги въвеждам  Hug


Определено като вечеряме ни гледа в устите, онзи ден го държах в мен и с другата ръка ям ореховвка, а той се навежда да яде отваряйки огромна уста  Mr. Green Ябълка съм му давала да смуче и много му харесва, ама как да му дам от нашите манджи  newsm78 нали има подправки, месалъци разни  Rolling Eyes, пък и то не че слагам много подправки де - сол, черен пипер, чубрица и магданоз...това са ми основните  Blush Иначе още по добре за мен ако иска така  Mr. Green

Мерси на всички за споделеното инфо  Hug аз мися към края на месеца да въведа местните, после глутена и накрая да оставя млечните  newsm78 въпреки, че вече без да искам му давах много пъти бананова каша без глутенова, ама кой да прочете, че е млечна  Crazy та си му давам от нея  Mr. Green /то все пак това мляко вътре нали се води пак сухо, а ние сме основно на него/

# 707
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Честит 8ми март, мами! Бъдете много обичани и винаги усмихнати  Hug
Фейт, има тема за ЗВБ в раздела за захранвеното, може да погледнеш за идеи  Peace
Нашето празнинство в яслата ще е на 14ти, не днес. Надявам се дотогава Мишо да се отпусне и да си научи стихчето, макар да имам голеееми съмнения  Mr. Green Не се съмнявам, че ще го запомни, съмнявам се, че ще го каже. От къде този срам, направо не знам  Crazy Така бе и с говоренето, знаеше абсолютно всичко, но със соченето с пръст и "ъ-ъ-ъ" му бе по-лесно. Сега не му спира устата, но заговори ли го някой, навежда глава и се ухилва до уши  Joy
Форест, посвикна ли Габи вече?
Хубав и много усмихнат ден на всички   bouquet

# 708
  • Мнения: 1 490
Честит празник майки,бъдете здрави,щастливи и обичани!!!
Аз пак ни в клин ни в ръкав да попитам  Mr. Green Кърмя мишлето на поискване,но се случва да го кърмя 40 минути , да спи още 20 и пак да се събуди и аз пак тикам цицката...,но като се замислям сега , дали не му натоварвам стомахчето по този начин???Отделно много се дави от силната струя.Изцеждам преди кърмене , но при притока на второто мляко започва да се дави и реве неутешимо , блъска ме и не иска да суче повече:(( Как да овладея струята и докога ще е толква силна?

# 709
# 710
# 711
  • Мнения: 2 843
Чак ми се прияде пюренце  Blush  Mr. Green
Честит празник, най-добри мами на света!   bouquet
Фейтинка, кога пораснахте толкова, пу-пу, прегръдки  Hug

# 712
  • Мнения: 2 802
Фейтинка, кога пораснахте толкова, пу-пу, прегръдки  Hug

Растем ние  Mr. Green бързо и  то ... айде чакамете скоро да се присъединиш официално тук с бебешонка  Hug

# 713
  • Варна
  • Мнения: 915
Честит Празник мили дами , бъдете обичани и обичащи !!!



Аз пък тази сутрин сънувах  Mr. Green

Скрит текст:
Месечко.......................работеше в детска градина и аз се завъртях в квартала и звъня по мобито и говорим си ние - тя отвътре аз отвън , Борко и той беше в градината в една кошара си играеше............и по едно време Месечко ме кани да вляза  Mr. Green, да ама тъкмо се здрависахме и една вълна от нейни колежки я отнесе , че имали обучение ..........абе луда работа  Mr. Green...........веднъж пък бях сънувала на една колежка дамското и портмоне с много пари вътре и като и се обадих се оказа че са я повишили  Money

# 714
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Честит празник и от мен - пожелавам да сте най-обичаните мами и жени на света   bouquet
petiofi83, мисля, че на тази възраст е нормално това със срама - по-нататък ще се отпусне детенце, освен ако не му е такъв характера. Много ги обичам тези тържества в детската градина - вечно ми бяха пълни очите със сълзи от щастие и умиление, и то не само заради моето дете, а заради всичките - толкова са сладки  Hug
За папкането - и Ивка много обича нашите манджи, когато се храним пред нея, винаги и натопявам някоя и друга трошичка и винаги зяпа за още, а пюретата - домашните си ги обича, а купешките - избирателно. Аз давам вече месни пюрета, че нали ни е много нисък хемоглобина, този месец на контролното изследване пак е малко - 98, и продължаваме с Малтофера.
Весело изкарване на празника  Hug

# 715
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824

# 716
  • shumen
  • Мнения: 18 277
Честит празник,мили дами и мами.Да сме живи,здрави и да отгледаме все така добри деца.
ООф,и ние скитосваме по цял ден и нямам време за компа.Днеска или утре чакаме гости-мама и тати и ако ми остане време ще Ви изчета.Засега лек ден,че отивам да гладя и като стане малчо да яде и да мерим улиците.

# 717
  • Мнения: X
Честит празник  Hug
Фейт, нямах предвид да даваш от твойте манджи  Mr. Green ами сваряваш един картоф или морков, или брокол, или тиква / с кората обаче/ и го даваш пред Пламен, той си го взима и си го пъха в устата  Mr. Green иначе независимо какви подправки слагаш, знаеш, че не трябва да се дават на бебета такива неща  Hug

# 718
  • Мнения: 2 802
Честит празник  Hug
Фейт, нямах предвид да даваш от твойте манджи  Mr. Green ами сваряваш един картоф или морков, или брокол, или тиква / с кората обаче/ и го даваш пред Пламен, той си го взима и си го пъха в устата  Mr. Green иначе независимо какви подправки слагаш, знаеш, че не трябва да се дават на бебета такива неща  Hug


Ами, той и домашни не яде  Mr. Green
А за подправките какво му е ... мисля, че към 10 месеца вече може да си ги хапва нали  Mr. Green

# 719
  • Мнения: 1 172
Честит празник, мили дами! Бъдете много обичани съпруги и майки!  bouquet
Стели, от опит ти казвам, че струята може и да не намалее скоро. При нас никога не се случи. Явно си е до организъм - някои пръскат много силно, при други се иска голямо усилие от страна на бебето, за да тече по-силно... Мога да те успокоя с това, че беб ще порасне и ще започне сам да се справя със силната струя, ще се научи да не се дави. Иначе се сещам да полегнеш назад и бебо да е отгоре ти - така гравитацията би трябвало да окаже влияние и да не пръска толкова силно (аз лично така и не се наканих да пробвам по тоя начин Crazy ). Що се отнася до изцеждането предварително - аз съм малко против. Приемам го само ако бебето не желае да захапе, защото гърдата се е препълнила прекалено. Макар че на Ники съм й давала да засуче гърда, която вече самоволно си изтича през някакви периоди (поради липса на повече място за събиране на мляко) и тя никога не е имала дерт. Mr. Green А съм против, защото изцедената кърма е т.нар. предно мляко, което е по-воднисто и служи на детето като напитка (особено при дете като моето, което отказа да пие вода до има-няма 9-10 месечна възраст Rolling Eyes даже и в жегите Shocked ) и не съм сигурна доколко би било добре да се пропуска системно. Peace
Фейт, за подправките искам специално да ти обърна внимание за черния пипер... Доколкото си спомням, не е особено добре за малки деца да се дава, дори и в малко количество... За магданоза няма дерт, солта в минимални количества е полезна за организма (според мен), за чубрицата не съм се интересувала.

Общи условия

Активация на акаунт