Какво да направя за да имам кърма като родя?

  • 5 150
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 74
Само да се включа със съвет, ако бебчетата ви не се будят вечер да сучат, ставайте поне по веднъж да се изцеждате с помпата, това според мен е страхотен стимулатор. Моето бебче не се будеше до 6м и до тогава ставах по два пъти всяка нощ. Вероятно не е необходимо толкова често, но проблеми с недостатъчно количество кърма не съм имала ( даже напротив  ooooh! ) Безсънието обаче ми идваше в повече на моменти. Но пък като започна малчо сам да се буди по1-2 пъти на нощ определено бях облекчена , защото кърмех спейки Simple Smile


Старта не беше лесен, но следвайки бебето всичко си идва на мястото.
Успех и кураж от мен!
Кърменето е въпрос преди всичко на правилна информация, силна мотивация....и може би доза инат WinkПоне при мен последното се оказа ключово Peace

mmilityy, Много добре казано. Подписвам се с две ръце под това, все едно аз съм го писала. В началото наистина беше трудно ( рагади и рани по зърната, продължително и често кърмене ит.н.)...но си заслужава поне според мен. Сега само се надявам и отбиването ни да е леко и без стрес, а пък когато тогава.

# 16
  • Мнения: 649
Таткото също има големи заслуги, дали жената ще има кърма. От личен опит казвам,че си трябва голямо спокойствие. Щом се роди бебето, ти не трябва да мислиш за домакинска работа, а само да се гледате и да спите заедно. Почти се бях отказала,защото първите два дни не можех да я накарам да ми захапе зърната. Акушерките не ме оставиха намира и ми казаха,че трябва много усилия от моя страна и се оказаха прави. Нещата си ги представях много прости,но се оказа,че това е едно изпитание. Щом си решила да кърмиш,просто дай всичко от себе си, но в никакъв случай не се обвинявай,ако нещата не се получат.

# 17
  • Мнения: 21
Бъди инат и не се отказвай!Аз съм една от тези ,които "не им слезе",но слезна.Зареди се с търпение и не сваляй бебчо от цицата.
От мен всички акушерки вдигнаха ръце!Сигурно съм последния човек ,който биха предположили ,че ще излезне кърмачка (презирам думата кърмачка) от него.Но ето,кърмя и то успешно!

Общи условия

Активация на акаунт