Венеция-4-та тема

  • 85 001
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 031
...- купихме карти за градски транспорт - 35 евро, които обаче не важаха за линиите по Канале Гранде. Там с кораб не минахме, но пък го обиколихме пеша отвсякъде.
...
 Картите за транспорт не важат за някои линии, а ако искаш да ги ползваш трябва да се набуташ още 10-20 евро поне.
...

Това за пръв път го чувам...
Някой дали може да потвърди или поне да каже от кога е това...


eti_82, моля те, кажи и при вас ли беше така.

# 76
  • Мнения: 469
Купихме си целодневна карта за 20 евро и то точно от спирка на Гранд Канал. Важи си за всички линии-друг вариант не съм видяла да има. Нас ни провери контрола на път от Мурано към Бурано.
Какви са тези квоти за туристи?

# 77
  • Мнения: 282
Ето какво пише в нета за картите:
They allow unlimited travel and can be used on all the services - both waterborne (except those of  routes Alilaguna, and Actv routes no. 16, 19, 21 and Casinò) and on land - that provide urban services within the municipality ("Comune") of Venice (land services on the Lido and in Mestre except land-bus routes  for journeys having Venice Marco Polo Airport as departure or arrival point ).

Ние февруари си купихме 12 часови,главно за да заведем децата на Бурано ,но се повозихме и по Канале Гранде.Не съм гледала на кой номер вапоретка сме се качвали.
Преди 3години ползвахме 72 часови карти и отново не сме се съобразявали на коя вапоретка ще се качим.
И на мен ми стана интересно за тази квота. Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 6 031
Ето какво пише в нета за картите:
They allow unlimited travel and can be used on all the services - both waterborne (except those of  routes Alilaguna, and Actv routes no. 16, 19, 21 and Casinò) and on land - that provide urban services within the municipality ("Comune") of Venice (land services on the Lido and in Mestre except land-bus routes  for journeys having Venice Marco Polo Airport as departure or arrival point ).

...

Аз днес го прерових целият сайт(и не само един). Нищо не намерих за Канале Гранде.
Е каквото дойде, но не ми се обикаля по околовръст и да губим време само...
Надявам се, че е просто недоразумение.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 641
 И ние се върнахме с вчерашния полет.  Картите важат за Канал Гранде, специално ние спряхме след островите Мурано и Бурано във Канареджо на Фундаменте Нове и от там до Риалто, не помня номер. Наистина не са ни проверявали, но мисля, че от Бурано не можеш да излезеш на платформата без билет, той отваря вратичките. 

 За квотите вероятно е шегичка, просто имаше наистина много туристи. На мен тълпите ми въздействаха много, чувствах се като на футбулен мач, всеки път като излезех на Сан Марко настръхвах. Атмосферата е зашеметяваща.
 Двореца на Доджите и Камбанарията си заслужават всяка стотинка. Казвам го, защото имах колебания дали си струва, и също не исках да обикалям другите музеи от паса.

И гондолата не пропускайте също Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 08:12 от ЛюбОff

# 80
  • Мнения: 13 829
Странно е това за картите за градския транспорт. Как няма да включват Канале Гранде, като 90 % от вапоретите минават точно по него. Май сте се объркали нещо.

Комбинираният билет за музеите е с доста голяма отстъпка и си заслужава. Има и друга възможност - следобеден билет за същия ден. Около 10-на евро. Предостатъчно време за разглеждане на Дожите

# 81
  • Milano
  • Мнения: 3 704
Любофф, в Гардаланд успяхте ли да отидете?

И понеже всеки път като чета темата за Венеция ми избожда очите това КаналЕ Гранде да кажа, че е Канал Гранде (защото е на Венециански диалект).

http://it.wikipedia.org/wiki/Canal_Grande

# 82
  • Варна
  • Мнения: 641
 Не, не ходихме до Гардаленд, следихме всеки ден прогнозата и времето в събота не беше приятно, преценихме че няма да е удоволствие.  Събота ни беше ден последен, сърцето ме болеше за Венеция, не ми се щеше да прекарам този ден другаде. Очарователна е, и с тълпите , и заедно с целия комерс, нямаше нищичко, което да не ми хареса.
 

# 83
  • София
  • Мнения: 1 402
жената беше иронична за квотата:) няма какво да се чудите

# 84
  • Мнения: 6 031
жената беше иронична за квотата:) няма какво да се чудите

За квотата разбрах, че се шегува, но за вапоретите по Канал Гранде?

# 85
  • Мнения: 758
Да, за квотите да кажем, че беше шега, но преди време четох един материал, че наистина се обсъжда такова нещо. Всичко е в сферата на идеите, разбира се. За картите - допускам, че може да не съм разбрала нещо, но наистина на касите на ACTV се продаваха карти за 45 евро, за които пишеше, че включват линиите по Гранд Канал. Съжалявам, че не ги снимах, обикновено имам навика да снимам разписания, указателни табели и т.н. На сайта им наистина не намирам такова нещо. Ако някой ще ходи скоро, нека погледне, за да разберем къде е недоразумението. И със сигурност 90% от вапоретите не минават през канала (само 1,2 и нощния). Съвсем спокойно можеш да се придвижиш до всяко място и без тях. Картите не важат за автобусите, които отиват до Марко Поло - 5, 15 и още две линии, което беше тъпо, защото на нас ни вършеше работа номер 5, а не можехме да се качим. Също така не можеш да ползваш корабите на Alilaguna и този до Fusina.

# 86
  • Мнения: 13 829
Напълно е възможно да има някаква промяна в цените и условията, наистина, и там хората са в криза и гледат да издоят максимално туристите Wink, но може просто да не сте избрали най-удачната карта. Сега видях, че има предложения, които включват и трансфера от-до или еднопосочно за летището - http://www.veniceconnected.com/ecommerce/carrello.php?lang=1&g=20130330
Или сте нацелили друга компания-оператор. 5-цата е на  ACTV.
Както и да е, за вас е минало вече - поразходили сте се повечко, също е било интересно Peace
Следващите да внимават повече какво купуват!

Коригирам се за  Грандето КанаЛ Laughing Макар и с нежелание Wink Колко италианско звучи КаналЕеее  Joy

# 87
  • Milano
  • Мнения: 3 704


За квотата разбрах, че се шегува, но за вапоретите по Канал Гранде?

Много прилежни ученички Laughing.

Мимии, не разбрах кое точно те притеснява (прочетох отгоре-отгоре) горните постове.
За картите ли? Щом са на една фирма (АКТВ) тези по Канал Гранде (линия 1 и 2) как няма да важат?
Надявам се това да ти даде отговор:

http://www.innvenice.com/Trasporti.htm

Вземи си кожухчето Laughing...
Днес такъв студен вятър брули, че съм си взела шапка, а не съм я слагала през януари (такъв студен март не помня) #Cussing out

# 88
  • Мнения: 6 031
regina di cuori, нищо не ме притеснява, а се учудих на факта, че не можеш да ползваш транспорт по Канал Гранде.  newsm78
Не, че ми пречи да се возя на другите извън Канала, но просто обичам да гледам върволицата от лодки и годноли точно по този канал.  Mr. Green

ПП Кожухчето приготвено, чадърите в чантата.  hahaha

# 89
  • Milano
  • Мнения: 3 704
regina di cuori, нищо не ме притеснява, а се учудих на факта, че не можеш да ползваш транспорт по Канал Гранде.  newsm78 Не, че ми пречи да се возя на другите извън Канала, но просто обичам да гледам върволицата от лодки и годноли точно по този канал.  Mr. Green

ПП Кожухчето приготвено, чадърите в чантата.  hahaha

Как да не можеш? Аз само билети съм купувала, за картите си пише на сайта какво влиза и какво не и определено Канал Гранде влиза в почасовите карти (не ходиш до летището, че да не влиза).

Утре ли ще си разясниш съмненията? Лек път и по-хубаво време този път.

Общи условия

Активация на акаунт