Отговори
# 690
  • София !
  • Мнения: 1 240
Благодаря за пожеланията момичета  Hug

Ние след баня си правим паузата което мен НЕ ме устройва изобщо  Tired ( но кой пък ме пита  Simple Smile ) , защото я къпя към 19:30-20:00 и след това спи до към 02:00 ( понякога се буди и в 00:00 все различно ) .. Но аз не мога да се наспя защото след банята пък се занимавам с други работи , да оправя малко , да изгладя дрешки като има , това онова и то стане 23:00 докато легна и трябва да стана  Simple Smile .. Пробвала съм да я къпя по късно към 22:00-23:00 обаче тогава не прави пауза спи си 3 часа и става .. Хубаво щеше да е да си прави паузата от 00:00 до 06:00 примерно  Simple Smile , ама явно и аз няма да спя скоро  Simple Smile


Иначе и аз забелязвам че като има по силни колики и я боли иска да яде по често , когато си е спокойна си яде на 3 часа  Simple Smile


Mama Alya - Аз давам два вида капки Нопар по 3 пъти , а през останалото време Инфакол който давам преди всяко хранене ( но не виждам голям ефект от него  Tired )

# 691
  • Мнения: 1 490
Бъни,жива и здрава да ти е именничката!  bouquet

И при нас няма шанс за големи паузи. Прави по 3, най-много 4 часа пауза, ама последната рядко. Направо ви завиждам за спането. Аз и с първото, и с това, явно няма да поспя повечко преди годинката.

... Kalinka Malinka, вие тия подпиралки купували ли сте ги? Дай някаква идея на какво приличат и колко струват... така ли се наричат, т.е. така ли да ги търся из нета...?
Подариха ми ги преди години, за каката, не са купувани от България. Представляват едни триъгълни цилиндри, свързани с плат. А___А (нещо такова) Не знам как да обясня. Търсех линк, но няма.

Намерих подобни http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8996&cat=30
В Джамбо ги има , точно както ги описвате-ние от там си купихме нашата А__А ,като второто е по-късо (за страната на коремчето)

# 692
  • Мнения: 71
Ние сме с хрема от една седмица и не минава Sad давам витамин ц и оксилококцинум предписани от педи но няма ефект Sad има ли някоя мама дето е преборила хремата ?

# 693
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 522
Днес нашият юнак Никола направи 1 месец! Водих го на педиатър да прецени дали пъпчето трябва да се лепи, гледа го една доцентка в неонатологията на детска болница и за мое щастие всичко с пъпа му е добре newsm44 иначе и той си има колики, които увладяваме с Колийф и Ентерокинд, нощем прави пауза от 4-5 часа, но и през другото време като цяло си спи, трудно го будя да го нахраня-почва да цвърчи в просъница, че е гладен, изплаква и заспива и ако не ми се препълваха гърдите, можеше и да го оставя без будене LaughingИначе видимо е пораснал, другата седмица сме на консултация и ще знам колко точно.
В това скапано време ми е много тъпо, че си стоим у дома и се надявам скоро да се затопли.
Обмислям купуването на слинг с халки, да водя и вземам каката от училище. Има ли някой с опит и би ли споделил впечатления?

# 694
  • Варна
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!

Bunny Честит имен ден на малката принцеса, да ти е жива и здрава и много да ви радва!
От много време не съм писала, само успявам да чета. За ортопеда във Варна мога да изкажа мнението на мъжа ми. Те ходят на преглед цялата фирма при него. Няма да изпадам в подробности, само ще кажа, че мъжа ми обяснил, че му изтръпва лявата ръка, а той писал дясната, пошегувал се за левия крак - той пак десен писал. Толкова беше ядосан, внимание 0 и въобще не дава дума да се отвори за преглед при него. Аз за сега не виждам причина да се ходи на ортопед и не съм се интересувала от специалистите в града.

Каня се да ви споделя за нашите нощни паузи. Първо ще каже, че през деня не спим много. Ядем между 21:00 до 22:30 през ноща и се будим към 4:00 най-рано. Как го постигнахме обаче. Една вечер като го чух да хленчи станах и съм бутнала бибата и човека заспал. Не съм се усетила какво правя изобщо, като се събуди към 4:30 така се зарадвах. През деня обаче ми изплува спомена от вечерта. И сега като се буди по-рано от 4-ри давам бибата, ако не става храня.
Не знам по колко пъти на ден трябва да се храним. Ние сме на 47 дни, имаме 6 хранения за 24 часа. Ядем между 140 и 150 мл. Но той така си ги прави. Беше спрял да ака, тогава хапваше по 120 и педиатърката ни каза да дигнем до 140, ако не повръща.
Момичета, Вие по колко пъти се храните и какво количество?
Спокоен ден от нас!

# 695
  • София !
  • Мнения: 1 240
mibe08 - Ние слагахме едни капки Макситрол в нослето и съм много доволна  Peace ( по принцип капките са за очи , но стават и за нос ) .. Консултирай се с педиатърката си , тя най - добре ще ти каже дали да ги ползвате или не , но ефект определено има  Wink

# 696
  • Мнения: 58
mibe08 я питай педито направо да пуснете секрет за изследване ако те притеснява. Аз така бих постъпила. И да е чист - поне се знае, че не са бактери  Hug

# 697
  • Мнения: 925
Здравейте. Имам въпрос към ЛЛЛ: бебето ми от няколко дни започна да яде през много кратки интервали от време -1 -1,5 , максимум 2 часа. Спи много за кратко през деня. Като количество кърмата е достатъчна, защото вчера ми се наложи да изляза и изцедих след кърмене 120 мл. от двете гърди. Имаме достатъчно напишкани и наакани пампреси, т.е. като цяло мисля, че количеството, което поема за денонощие е достатъчно, но сякаш не го засища и не разбирам откъде се появи такъв проблем. Нощем си прави пауза от по 5-6 часа, като сме навън, също издържа по-дълго между храненията, но пък сега е лошо времето и сме повече вкъщи. Първият месец имаше жълтеница и спеше много, затова и наддаде малко, само 680 гр. дали сега си наваксва или е т.нар. скок в растежа, за който четох? Ако се касае за качеството на кърмата, къде бих могла да я занеса за изследване евентуално? Благодаря предварително за отговора.

Здравей, meshko106!

Често бебетата може да променят ритъма си на хранене и сън без никаква видима причина и без това да е сигнал за нещо притеснително. На възраст 6-8 седмици след раждането бебетата оптимално се нуждаят от поне 8 хранения в денонощие, включително поне 1 нощно хранене.

Освен това кърменето не е само хранене, а комфорт, усещане за близост до мама, успокоение и утеха. Количеството кърма, което си успяла да изцедиш, както и напишканите и наакани пелени на Явор не будят тревога, така че вероятно си хапва добре.

Рядко се касае за случаи на нехранителна кърма. Обичайно те са много редки и то в много бедни страни, където майките са силно недохранени. Дори тогава организмът на майката черпи от собствените си запаси, за да снабди кърмата с всичко необходимо, така че бебето да не е ощетено.

Желая ти спокойствие и увереност в теб и бебето ти!   bouquet

Относно рядкото ядене и паузите - моята шушулка от първата седмица го прави тоя номер с 5-6 и дори до 7 часа пауза, късно вечер обикновено... Мислех, че е от жълтеницата, но така си и продължи след това... Направо откачах в началото и я будех да яде... тя много се нервираше... Педиатърката още в началото каза, че техния организъм се регулира много прецизно и ако бебето не се буди да яде, значи има нужда повече от сън, отколкото от храна. Иначе качваме добре и е щастлива, освен когато я напънат коликите (като днес например, направоооо ...  ooooh!)... Но напоследък прави освен нощната и поне една пауза от 5 часа, все едно минаваме не на 7 а на 6 яденета постепенно... Ще говоря с педиатърката сега на месечния преглед, но те гледат нааканите и напишкани пелени, и щом всичко е наред там и в общото състояние на бебето, казват да не се "втеляваме" и да си слушаме нашата интуиция и организма на бебчето...

Относно честото ядене - моето впечатление е, че когато има колики иска да яде постоянно, ако й давам (защото съм го правила), връща излишното, т.е. почти постоянно връща мляко като междувременно ми разранява зърната, защото дърпа много силно и мляска зърното все едно е биберон... Според мен просто я боли и няма нищо друго, което мъника да познава като позитивно и успокояващо, освен цицата на мама и затова постоянно иска... Но вече избягвам да й давам, когато усетя, че е от коликите. Гледам да има поне 3 часа между храненията или поне 2,5... Нека от ЛЛЛ кажат дали съм права, но има разлика от това дали иска да я яде от колики и дали е истински гладна... има разлика и в плача (единия е на приливи и отливи при коликите, а другият е тотално безкомпромисен и постоянен - при глада) и в поведението и аз водейки се от интуицията си, единия път давам гърда - ако реша, че е гладна, дори да не е време за хранене, а в другия случай - при коликите, не давам, а се дундуркаме и давам капки.

Leda,

Да се самоцитирам от по-горе с крилатата фраза на Ла Лече Лига лидерите и помощници за кърмене, че "кърменето не е само хранене". Най-естественото нещо, което аз бих направила, ако съм бебе, е да пожелая да суча и по този начин да се утеша и успокоя, ако ме боли коремът и имам колики. Та предполагам, че на този принцип реагират и бебетата Simple Smile

След като имаш проблеми със зърната и дъщеричката ти ги разранява, може би наистина не би било разумно при всяко нейно проплакване да й предлагаш гърда, защото все пак гърдите ти имат нужда от възстановяване в този случай.

Хранене на 2.5-3.0 чАса звучи разумно, като винаги най-добрият вариант е да се вслушваме в бебето и да се опитваме да се водим от неговите сигнали.

Желая ви бързо отминаване на коликите и повече усмихнати и спокойни дни с бебетата ви!   bouquet

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 252
Иваелина, на кърма ли е бебето или на АМ? Защото кърмените по-трудно правят дълги паузи. Е, винаги има изключение.

# 699
  • Мнения: 78
Момичета, Вие по колко пъти се храните и какво количество?
Спокоен ден от нас!

Ох, на мен това ми е основния въпрос при положение, че сме само на кърма (вода давам с копър, само колкото да й изплакна устата - тя повече и не иска, мога да я излъжа само, ако е гладна, но аз тогава не й давам вода да не пълни корема излишно и да се залъгва).

Подариха ни кантарче и днес тъй като имаше доста колики и нали ви казвам, че като има колики постоянно иска да яде, и ако й дам, след това връща и реших да видя колко е изяла... Преди седмица-10тина дни я бях засякла, че яде към 70-80мл, а днес - 160 единия път, 110 втория!!! Много ми се струва! Да уточня - още нямаме месец, т.е. утре го навършваме. Нали сме февруарки, та месеца ни е малко кратък, но все пак си е първи месец - newsm38

Та на темата - никъде не мога да намеря примерни дажби при кърмене - например бебе на 1 седмица - 2-40мл, бебе на 2 седмици - 40-60мл, на три седмици - 60-80мл, на месец - 80-100мл, на два месеца - 100-160мл, три месеца - 160-200мл... нещо такова търся. Това по-горе са мои догадки, но много би ми се искало да видя някаква официална таблица по въпроса... Към ЛЛЛ, ако могат да помогнат...

stelico, тия ограничители в Джъмбо кога си ги гледала и колко струваха и при кои стоки ориентировъчно се намираха - при възглавниците или другаде? Аз ще ходя до там тая седмица да водя свекито така или иначе...

Kalinka Malinka, и аз знам, че само кърмените бебета са на 3 часа, даже и на 2 часа и трудно правят големи паузи, а нашата шушулка ги прави от 1вата седмица почти...  затова толкова се стрясках в началото, но педито като ме скастри, че значи имала нужда повече от сън, и като гледам пък на всяко ядене какви количества кърма изяжда съм склонна да си мисля, че спи по повече, но пък яде по повече преди да спи...

# 700
  • Варна
  • Мнения: 15
Kalinka Malinka на кърма и АМ.
Не ни достигаше храната след първия месец и дохранвах по малко. След няколко дни Макси отказа да суче. Беше чудо, рев. С една дрънкалка дрънкам, той се успокоява, засуква и пак рев. Взех силиконови зърна, ядяхме по 40 мин. и накрая дохранвах с 60 или 90 мл, което ми показа, че не суче добре. Сега цедя, храня с шишето и добавям АМ. Но се притеснявам с тия 6 хранения за 24 часа, малко ми се струва, но той така си прави сам режима и за това ядем по повече.

# 701
  • Мнения: 1 490
Леда Много съжалявам , но незная от кой щанд точно,защото свеки я купува,но я намерих и тук http://www.vmzona.com/newsite/int.php?page=main&cat=31&s … ;lp=2&lang=bg

# 702
  • Мнения: 78
stelico, благодаря за информацията  Hug ще го намеря из джъмбо това нещо...

bunny, и ние сме така - нощна пауза 22-3... пробвах изкуствено да я изместя... познай - явно за нашата шушулка тази пауза не е свързана с банята, а с часа.... опитах да я изкъпя по-късно, познай - нямаше баня изобщо. .. ттолкова беше заспало милото, че ми се стори садистично да я будя направо... Ако успеете да преместите паузата, пишете рецептата Simple Smile

# 703
  • Мнения: 19
Момичета пробвали ли сте метода с борина против колики аз давам веднъж в деня незнам дали има голям резултат но поне се изхожда хубаво и пръцка доста така че мога да кажа че съм доволна

# 704
  • Мнения: 78
Не мога да се стърпя за се похваля веднага!

Първо, някак си успяхме да спим 6-7 часа - от 12 до 6:15!  newsm44 Бъни, не знам как стана... Може би защото имаше колики и не заспа веднага след банята и се нахранихме в 23:30... ако се окаже, че не е случайност, ще наблюдавам и ще кажа рецептата...

Второ, падна ни пъпчето - най-накрая, направо ме беше страх да споделя, че не е паднало, да не се окаже, че сме единствените... въпреки че педиатърката каза, че не е проблем, щом не е възпалено... Сега ще се къпаме във вана!!! bath1  Като истинска рибка, тя много обича водата, мисля, че това ще й се превърне в любимия ритуал 

И трето, днес ставаме на 1 месец!   Решили сме, че ще правим официална вечеря с двете баби, таткото и малката шушка... cook 

Хубав ден на всички от нас  Hug

Общи условия

Активация на акаунт