Баба Марта наближава, ЮЛЧЕ с мартенички ще дарява

  • 26 565
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 709
Мисля, точно като Норе. Бебетата все още слагат всичко в устата. Това обаче, към първата годинка започва да изчезва и всъщност точно сега е момента да ги оставим да се научат да се хранят сами. После ще загубят интерес или приемат храненето за даденост - всички сме виждали деца на по две три години, които са хранени от майките си.
celika,
не нужно да готвиш специално. Днес например ще пека картофи - слагам малко краве масло и мн. малко вода изваждам за него, после слагам подправки /ние ги ядем с къри/. Вчера пекох тиквички /место да ги пържа/. Неговите ги пекох в гювече до тавата, бяха белени, а нашите не. За закуска правих сандвичи с яйце и сирене - за него с обезсолено и само с жълтък. Просто докато готвя за другите готвя и за него със съвсем малки разлики, които не се отразяват на времето. Храната е същата. И определено като гледа момчетата да дъвчат нещо, почти е невъзможно да му набутам пюре.  Crazy.
Тази сутрин ядоха кекс със сини сливи - дадох му две три грахови зърна. Милия ги гледа и "па-па" казва си, че иска.

# 691
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Мелина, дадох ябълка, защото беше много мекичка и ронеща се, само докато допреше зъбки и се отделяше трошичка от нея, иначе не бих дала твърда ябълка.  А казвам търпение, защото ЗВБ върви малко по-бавно и като че ли повече се цапа, а аз като една истинска дева нямам нерви и такова търпение, а и до есента трябва да сме се захранили добре, защото ще се наложи да я пускам на ясла  Sad

# 692
  • Мнения: 7 995
celika, защо трябва да и обясняваш? Като и подадеш нещо тя какво прави? Аз като дам нещо на малчо независимо какво е първата му работа е да си го сложи в устата. Можеш да пробваш с бисквитките-биберон на Плазмон, които се топят в устата и така няма да те е страх, че ще се задави.

Hope, като и подам нещо, си дърпа ръчичките и не иска да го вземе. Моето само празни ръчички слага в устата. Нищо друго.

tsankova, такива неща аз не готвя, защото мъжът ми не ги яде Simple Smile

# 693
  • Варна
  • Мнения: 241
celika, пробвала ли си да не й го подаваш, а да го оставиш на удобно за нея място, където може да си го вземе сама, така може да прояви интерес към нещо ново ...

# 694
  • там някъде
  • Мнения: 234
Момичета подхванали сте интересна тема за ЗВБ. Що материал изчетох по темата, много ми е интересен този метод, предполагам и дава много добри резултати за преодоляване на злоядството при децата. Не мога да кажа, че храня бебето по този метод. Забелязвам обаче повишен интерес към храната, когато я предлагам така.Предпочита да яде броколи, като си ги отгризва самичка. Дам ли й пюре от броколи и картофи напр. изяжда минимално количество и то не с голямо удоволствие. Е, то и като се храни самичка пак изяжда минимални количества, но поне си ги хапва с кеф. От известно време наблюдавам, че е позагубила интерес към държането на храната с ръце, само отваря уста и чака аз да й пъхна залъка в вътре. Та днес съм направила картофени кюфтенца, примесени с броколи, жълтък, масло и грис. Позапекох ги във фурната. Чакам я да се събуди и да видим какъв ще е резултата от творението ми. И още нещо, как научавате мъниците да държат лъжичката и да я поднасят към устата си? При нас все още този процес е на ниво "0". Поздрави на всички!  Hug

# 695
  • Варна
  • Мнения: 709
Наполи, всички деца по различно време успяват сами да си слагат лъжицата в устата. Нашият № 2 още на 6м. когато го захранвах хващаше лъжицата и сам я лапаше. Аз с друга гребвах, той пак ми я взимаше и така... №1 Вчера четох, че след 10 м. е проявил интерес сам да се храни с лъжица. Малкия също ми взима лъжицата, но я лапа на обратно, така че трудно задържа храна.   Simple Smile
 celika, просто дадох идея. Предполагам, че все нещо яде мъжа ти  Wink Каквото си готвиш, можеш да го сготвиш с краве масло и без сол. Ще овкусиш накрая, след като си заделила за детето.

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 14:18 от tsankova

# 696
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 498
Здравейте! Grinning
Момичета, сигурно знаете, но да кажа-има темичка за ЗВБ в кърмаческия. Hug Там може да попитате, мисля, че ще бъдат мили другите мамчета и ще ви обяснят, те поне са с повече опит. Peace
Роксана,  Hug.  В началото може да се позадави, затова пробвай все пак с по-меки, "мазни", неронещи се неща-от типа на банан и авокадо. Peace И аз съм с асцедент дева, ама не мисля, че се цапа кой знае колко. Simple Smile Забърсвам ламината с мокра кърпичка, стола му с гъбичка, сменям му бодито, чисто лигавче на всяко хранене и готово. Hug
Наполи, с лъжичката стана от 1я път. Просто като му я напълни татко му той му я взе от ръката и си я напъха в устата. И от тогава само му я напълваме. Някой път я оставяме напълнена в чинията, взима я оттам и я лапа. Сигурно е уместно да кажа, че е хубаво лъжичката да е атрактивна, лично мнение. Peace Нашите са такива - http://lekmer.no/barn-og-baby/spise-og-drikke/bestikk/munchkin-s … nfant-spoons-6-pk
Селика, ЗВБ не изисква кой знае какво готвене според мен. Peace Например на обяд храня със суров плод или сварени зеленчуци. Суровия плод се предлага бързо. Пример-банан, авокадо, сливи(обелени), нектарина(обел), манго(обел), пъпеш, диня, малини(за по-напреднали), круша(добре узряла), портокал(без люспи) и т.н. може да видиш в схемата в темата на ЗВБ. Зеленчуците ги варя в тенджера под налягане-слагам различни едновременно(2-3 вида). Три дена мога да предлагам от едни и същи зеленчуци. Например-карфиол, морков, картоф, целина(грудки), пащърнак, суид е на англ(това не го зная на бълг), броколи, грах шушулки, тиква, тиквички, пипер(обелен), патладжан и т.н. От зеленчуците му можем да ядем и ние, като си ги посолим. Simple Smile На обяд му предлагам 2-3 неща едновременно. Така му е по-интересно и си ги изяжда всичките. Например вчера-пъпеш20гр, малини30 гр и треска филе парченце 4гр. Нарочно не му давам повече от 50-55гр на ядене, щото после суче малко. Peace Способен е да омете всичко, което му е в чинията, пу пу. Следобяд 1 вид плод или зеленчук(вчера портокал). На вечеря вчера-спелт на Холе, смесен с тиква на по-едри парченца, и треска 8гр на по-едри парченца. С лъжицата. Мога да пиша и още, но се събуди. Друг път. Hug
Лек ден! Hug  bouquet

# 697
  • Мнения: 2 676
да допълня за яденето по звб - филийки, намазани със сирене, всички видове паста, различни крокетки  / с картоф, морков, броколи, спанак, лапад, коприва, тиква , тиквичка, грах, сирене,.../ в различни варианти, ориз със зеленчуци , с месо.....

Ето рецепти от блогът на Фата http://zabliznacite.wordpress.com/2012/05/10/recepti-za-zahranvane-blw/ Всичко става и за възрастни Peace
 
А тези са от темата на звб https://docs.google.com/document/pub?id=1OWAWgel8Rv_v5i9KH4GhoaW … Mhl8D6a8nbbVcUOAU

Успех! Peace

# 698
  • Мнения: 15 116
Здравейте, момичета!
Celika, Алекс също не взема храна, когато аз му я подам, но аз я слагам на таблата на стола за хранене или в чинийка пред него и тогава вече я взема и си я слага в устата. Ако я държа с ръка, той само отваря уста и чака. Аз в началото на захранването давах на Алекс сам да се храни с лъжичката и той я слагаше точно и нямашe проблем, обаче после започна да я хвърля навсякъде. Аз като му я дам, яде, ако му дам лъжичката, започва да я мята и става мазало Simple Smile
Иначе аз все по-често му готвя. Тъй като количеството е малко, отнема не повече от 20-30 мин. Когато слагам зеленчуци, които увират по-трудно, те са нарязани на толкова ситно, че всъщност си увират изключително бързо и така не ми отнема повече от половин час. През това време той или си играе или аз му изнасям музикално танцова програма Simple Smile, за да стои кротък. Тъй като съм на 90-дневната диета, вчера си бях направила ориз със зеленчуци, печени на фурна и му дадох малко и на Алекс много му хареса.

# 699
  • Мнения: 7 995
И аз и слагам на таблата, но само я човърка с пръстче Simple Smile

# 700
  • Мнения: 193
...През това време той или си играе или аз му изнасям музикално танцова програма Simple Smile, за да стои кротък.
Joy
Меджу друото и Макс навлезна в периода "Дай ми това, за да го хвърля и пак да ми го дадеш, за да го хвърля пак". Но няма начин- повече търпение и така Simple Smile

# 701
  • Варна
  • Мнения: 709
С хвърлянето изследват земното притегляне. Това са важни уроци, изводите от които са много важни за целия живот.  Laughing

# 702
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 498
Добро утро! Grinning
Селика, пробвай да ядеш с нея. Hug Сложи и например парчета банан в чинийката от която я храниш обикновено(ако искаш да се занимаваш по-сериозно със ЗВБ и купи чинийка с вакуумна подложка). Гледай да е гладна. Сложи си и на теб парчета банан в една чиния и седни срещу нея. Хапвай бавно и казвай "мм че вкусно, какъв вкусен банан" Laughing. Изчакай известно време. Ако и така не захапе-подай и парче към ръчичката. Пиши после дали е дало резултат. Hug

# 703
  • Мнения: 7 995
Добро утро и от мен! Simple Smile    Hug
Ще пробвам. Имаме вакумна чинийка. От нея и давам каши и други неща... Не че искам да се занимавам сериозно със ЗВБ, ама искам да знае, че може да яде и с нейните ръчички.  Не проявява и никакъв интерес към това, което аз ям. Яли сме заедно банан и знае, че когато аз ям, може и тя да яде, но ако аз и давам.
С водата същата работа. Слагам и шишето пред нея и тя. само вика "ииииииии" и се дърпа назад... така прави като иска нещо.
Понякога си мисля, че трябва първо да я науча сама да пие вода.
Тя и бибата не умее да си лапне. Преди малко и я подавам в ръчичка, а тя мрънка, отваря уста и се навежда да я лапне. Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 09:30 от celika

# 704
  • Италия
  • Мнения: 490
Ех, момичета, най-после да се видя с малко свободно време и аз!
Мойта кокона кара жестока хрема от миналия петък. Вдигна температура /37.8 градуса/, едни жълто-зеленикави сополи дърпам с аспираторчето, а за гарнитура има и кашлица  Mr. Green. И както често се случва по Законите на Мърфи, всичко започна в петък вечерта  Twisted Evil. Вече сме доста по-добре, но още излизат едни чудесии от нослето.
На всичкото отгоре сме и с един обрив под брадичката, та вчера педиатъра ни изписа и кортикостероиден крем да мажем. Изобщо не съм въодушевена, обаче само за един ден вече се вижда резултат.
Гледам, за ЗВБ си говорите. Аз, признавам си, даже не съм и опитвала да захранвам така. След като обаче Адриана отказа пюре от риба, си мисля да я пробвам. Ще изчакам да отшуми обрива, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт