Помощ! Как да отбия сина си?

  • 2 796
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
Аз все пак реших да пробвам с адаптирано мляко. Не виждам смисъл наистина детето да се кърми до две години, че и повече. Моята лекарка смята, че кърмата няма хранителна стойност след годинката, а само емоционална. Сега ми препоръчаха една марка, ще пробваме от днес, да видим какво ще се получи. Ще споделя след това непременно Simple Smile

# 16
  • Мнения: 819
Аз все пак реших да пробвам с адаптирано мляко. Не виждам смисъл наистина детето да се кърми до две години, че и повече. Моята лекарка смята, че кърмата няма хранителна стойност след годинката, а само емоционална. Сега ми препоръчаха една марка, ще пробваме от днес, да видим какво ще се получи. Ще споделя след това непременно Simple Smile

Според мен няма такова понятие като кърма, която няма хранителна стойност.Просто съставът и се изменя според хранителните нужди на детето.А все пак имате още много време до 2 г.  Wink

# 17
  • Мнения: 603
Статията е наистина много хубава - постепенност, постоянство, разбиране и търпение!
Моята дъщеря се приспиваше и успокояваше само с кърмене. Постепенно намалихме до 2 пъти на ден - сутрин и вечер и 2-3 пъти през нощта.
Мен много ме тормозеше нощното хранене. Тя спи между 6 и 8 часа нощем, а като към краткотрайността на съня се добавят и неколкократните и продължителни будения за кърмене, недоспиването вече беше сериозен проблем за мен.
Решихме го като започнах да спя в друга стая. И аз се притеснявах, че няма да остави таткото да спи, но не - събужда се, поглежда, че ме няма и пак заспива. И то още от първата вечер. На третата вече си спеше нормално.

# 18
  • Мнения: 69
Според мен важното е и детето, но и майката да се чувства добре. Ако кърменето в един момент изтощава нейния организъм, не виждам нищо лошо в това да бъде спряно. При положение, че така или иначе едно дете след годинка на практика поема вече всякаква храна. Ние от два дни вече пием мляко вечер и сутрин. Много съм доволна, след всичко, което пробвах. Сега сме на Nestle NAN, страшно много му хареса на сина ми. Нямаше никакъв проблем с пиенето от шише, даже си го хваща сам и сам си пие. През нощта обаче все още се буди и му давам да суче. Но определено по веднъж на денонощие си е съвсем друго, макар и да става през нощта, се чувствам много по в кондиция. Обаче и дъщеря ми иска да пие от неговото мляко - та правя и шише, и чаша Simple Smile)))

Общи условия

Активация на акаунт