101 заблуди за "Чужбината"

  • 70 564
  • 2 413
  •   1
Отговори
# 2 385
  • Мнения: 5 710
На разни партита, където им се развръзват езиците след някоя и друга глътка алкохол.

олеле,  това не трябваше да го казваш, сега ще ти се изредят с ?си в каква среда си и с какви хора общуваш Laughing

# 2 386
  • Мнения: 1 298
Аз пък не бих съдила толкова остро един черноработник...
Голяма част от тях ( да не кажа всички ) са хора без образование, без език,
бягат от мизерия в България и се чудят как да свържат двата края.
Намерили са този начин и ок, не е редно, легално, ама властите къде спят.

Поне тук е пълно с подобни работници.
Лично се сблъсках скоро с такъв - сменя ни ламината и боядисва,
много съвестен човек, от Родопите, но едва говори български, холандски още по-зле.
Нямат работа в неговото село и повечето така се препитават, идва за няколко месеца тук,
работи и така, все пътува, свива се...абе не е за завиждане, по-скоро го съжалих.

Освен това, Тереза, не всеки има големи цели, амбиции,потенциал и пр.
Учудва ме какви очаквания имаш от хората и как лесно раздаваш присъди. Tired

# 2 387
  • Мнения: 3 242
На разни партита, където им се развръзват езиците след някоя и друга глътка алкохол.

олеле,  това не трябваше да го казваш, сега ще ти се изредят с ?си в каква среда си и с какви хора общуваш Laughing

Споко, ние и без това знаеме  Mr. Green

# 2 388
  • Мнения: 2 786
На разни партита, където им се развръзват езиците след някоя и друга глътка алкохол.

олеле,  това не трябваше да го казваш, сега ще ти се изредят с ?си в каква среда си и с какви хора общуваш Laughing

Международна.  Laughing Пък и тия двамата са съвсем в час с местните порядки и си пийват. Аз само наблюдавам отстрани резултатите.  Laughing

Мила Илейн, не всеки има големи цели, амбиции и потенциал, но всеки би трябвало да има цели и амбиции, както и всеки има потенциал. Пропиленият потенциал е разхищение. Присъди не съм раздавала, но съм си изказвала мнението. Доколкото знам, това са две различни неща. Може и да е навлязла нова мода, където изказване на мнение = присъда, но аз ще се придържам към традиционната формулировка на понятията. Следвайки твоята формулировка, гледам доста присъди се изказаха по мой адрес в темата.  Wink

# 2 389
  • Мнения: 5 710
добре де, но все пак някой трябва и коли да мие
какви са тези хора - бавноразвиващи се?
/м/у другото това е много  позната ( комунистическа) нагласа към  хората, избиваща вечното желание за класово разделение - но т.к  вече няма разлика в мат. статус особена тъй като няма и частна собственост, напред излизат 'интелектуалните' разделения - на хората 'без образование' се гледа като бавноразвиващи се, неамбициозни и тн, държавата дава широка в-ст на всеки идиот да получи 'правилния статус' на образован социалистически кадър, а тези които по някаква причина не са го получили са презрени аутсайдери./

# 2 390
  • Мнения: 3 242
Тереска пак пише откровени глупости Simple Smile По твоята логика света трябва да е населен само с вишисти  Wink
Земи се осъзнай малко  Stop

# 2 391
  • Мнения: 4 300
Не мога да повярвам, че стигнахме дотук. 10цс, пусни си Даунтън Аби и ще видиш същата картинка, ама с друг принцип на разделение. Който всъщност далеч не е проблемът в случая.
Когато те презират и те виждат като хомункулус няма особена разлика дали е заради произход, икономически, образователен или религиозен статус.

# 2 392
  • Мнения: 2 786
Трой, защо пак се изказваш неразбрала?  ooooh! Пък и много ограничено гледаш на нещата - амбиции и цели е много повече от висше образование.
Успокой малко това перманентно наежено състояние.  Peace

10 c's, нека мият коли в автомивка, ако искат. Но с изрядни документи и заплата, която съответства на труда им, заплащане за извънреден труд и всички произтичащи права от изряден договор за работа.  Peace

Сега ми просветна какъв ви е проблема с моя поглед към нещата. Вие приемате света такъв, какъвто е, без желанието да бъде променен към по-добро. Гледната точка "Така стоят нещата, за съжаление, какво да се направи. Точка.". Аз съм по-ориентирана към как би трябвало да е, промяната, към която трябва да се стреми, отчитайки как е в момента. Това ви боде очите.  Grinning Затова за вас е нормално, че някой работи на черно "щом му се налага", докато аз не приемам това статукво и искам да се промени. В крайна сметка аз нямам проблем с вашата гледна точка ... Но вие имате проблем с моята. Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 10:15 от Teresa of the Faint Smile

# 2 393
  • Мнения: 266
Много ще се радвам ако някое момиче се изкаже по въпроса:

Имам приятелка, българка, влюбена в американец (двамата сега завършват магистратура). Той е на 30г. И й предлага брак, иска да я вземе със себе си в Мичигън. И тя вчера ми вика
-какво ще си помислят за мен неговите приятели в Америка, т.е. да не я помислят за някоя златотърсачка Shocked
-никой не познавам там, как ще се впиша в средата им
-ще си намеря ли работа...

Наистина никак не ми изглежда лесно. Обаче момчето е супер и ми се струва тъпо да го изпусне newsm78

# 2 394
  • Мнения: 2 786
Аз съм момиче и се изказвам по въпроса (без да ангажирам никой да споделя мнението ми).
Това какво ще помислят за нея неговите приятели й е най-малкия проблем. Не е редно да приема от раз, че ще са негативно настроени. Как ще се впише в средата зависи от самата нея и от средата. Лесно ли се приспособява, готова ли е да приеме евентуално по-различно отношение от страна на местните. Дали ще си намери работа зависи от образованието й, опита й, икономическата обстановка, търсенето на хора с квалификации като нейните, и т.н.
Като казваш Мичигън, надявам се, че не става дума за Детройт, защото градът е пред фалит.

Няма как да се знаят отговорите на поставените от теб въпроси предварително. Нито пък как ще се развие връзката им занапред.

# 2 395
  • Мнения: 3 242
Трой, защо пак се изказваш неразбрала?  ooooh! Пък и много ограничено гледаш на нещата - амбиции и цели е много повече от висше образование.
Успокой малко това перманентно наежено състояние.  Peace


Я земи свали капаците и се огледай малко. На някои хора амбициите им са да доят кравите на село и в това няма нищо лошо! а състоянието ми е повече от спокойно , просто имам абсолютна непоносимост към глупости, а ти в последно време ( сигурно от край време, ама преди не съм ти обръщала внимание) само това пишеш Wink

# 2 396
  • Мнения: 266
Мен Тереса така ме нареди в една тема, че аз завинаги съм  wflag  Laughing

Но все пак темата нали е заблуди за чужбина. Вече се обсъдиха работещите на черно.
Заблуда ли е, че в чужбина гледат зле на брак с източноевропейка? Виждала съм случаи на смесен брак с французин и испанец и там всичко си беше 6... интересно ми е как е при вас Peace

# 2 397
  • Мнения: 1 959
В някои среди може и да гледат зле, каквото и да значи това зле.
При нас е обратното. Само ми се радват, пък аланглето е обект на завист  Laughing

# 2 398
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Аз пък се зачудих, какви са тези българи дето работят по 12 часа, спестяват всяка крона и ходят по партита дето и Тереска ходи.  В какъв ли вид са се появили? newsm78
Много лесно съдим другите.

# 2 399
  • Мнения: 2 786
Ако това ти е спокойното състояние (всеки твой пост в темата в последните няколко страници да е бясна нападка към мен с остър език и демонстриране на нерви), то не знам какво ти е неспокойното. Аз поне свързвам спокойствието с умереност, пък при теб ... няма.

Хубаво даваш примера с кравите, току виж разбереш, че амбиции и цели не е само висше образование, както ти неблагоразумно заяви в предишния ти пост.  Grinning Съвсем нормални амбиция и цел е да работиш каквото и да е, но в рамките на закона и без да те прецакват с твое активно съдействие.

Явно изобщо не си четеш постовете щом имаш абсолютна непоносимост към глупости.  Mr. Green

Кротни се сега и напиши поне един пост в темата, който не е изпълнен с жлъч и злоба. Ей така, нещо неутрално напиши за проба.  Laughing

Мамче на драконче,  Joy . Като чета какво пишат някои потребителки във форума за собствената си ситуация и как не ги понасят свекървите им, явно не ги приемат изобщо.  Whistling Не знам дали е заради факта, че са източноевропейки или просто с неприятен характер, но ...
Мен ме приеха от първия ден и никога не им е бил проблем от къде съм. Гледат каква съм и това е важното за тях. Simple Smile

Дорет, хора всякакви. В случая имаме общ познат (домакинът на партито).

Общи условия

Активация на акаунт