Ще имам близнаци! Тема с продължение....26!

  • 34 561
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 302
Grimalkin честити бебета, да са ти живи и здрави и много да ви радват Simple Smile Много съжалявам, че те боли толкова много. Аз за това не искам секцио, ама какво да се прави като се налага. Скоро да се възстановяваш, а те бебетата са ти големи, добре си се справила!  bouquet
На kamito и mira mar, честито прибиране и скорошно окомплектоване Simple Smile

# 631
  • Мнения: 250
Честито на Grimalkin за новите  членове на семейството, да растат здрави и усмихнати! Много добри килограми като за близнаци, добре си ги изгледала в корема.

За съжаление и аз се чувствах много зле от болката, защото по принцип трудно я понасям. Поради тази причина не искам повече деца, вече при следващо секциото ми е на 100% сигурно. Болката беше основно при сядане, ставане, ходене до тоалетна, изкашляне (много дълго се пазих да не се задавя и да не кашлям), протягане, навеждане, по-дълго стоене в изправено положение - с две думи почти цял ден. И с раздвижването заболява на повече места. Преди да се раздвижа по-добре след болницата ме болеше само около операцията, после на поне 10 места усещах силна болка. Това не го пиша, за да плаша някого, който има нисък праг на болката това може да очаква. А може и по-добре да е, нищо не се знае. На мен не ми го казаха когато трябва и бях много неприятно изненадана от (д)ефекта, но нали се правя все на герой - почти не казах гък тогава.

Тежестта за прибиране на матката е подходяща и при операция, аз съжалявам, че не посмях да я използвам когато трябваше.

Последна редакция: нд, 17 мар 2013, 20:37 от Five magnificent

# 632
  • София
  • Мнения: 12 303
  Явно е много индивидуално, аз не смятам че имам висок праг на болка, но секциото и възстановяването ми мина много леко. Определено по време на контракциите ме болеше повече отколкото след секциото. Първите дни най-вероятно зависи и какво е обезболяването, но и двата пъти деня след секциото вече бях раздвижена, понаболяваше при движение и ставане, но не нещо непоносимо и следващите дни ставаше все по-добре. Виж за кихането определено е неприятно  Simple Smile
  mira_mar ти къде роди? Питам защото моя приятелка преди вече две години ражда в МД, бебките се родиха по 2 кг, спаднаха до 1,8 кг, но тя остана с тях в болницата докато не наддадоха и не ги изписаха заедно всичките. Мисля че бяха искали да я изписват по-рано, но тя беше настояли и те се съгласиха. Доколкото разбирам съвсем малко остава обаче да сте пълен комплект вкъщи, пожелавам ти да е съвсем скоро  Simple Smile

# 633
  • Мнения: 20
Здравейте бъдещи мами, днес ми беше вторият преглед при д-р Стаменов след инвитро на естествен цикъл, при първият преглед видяхме едно ембрионче, но сега видяхме две туптящи сърчица. Преди да чуе пулса доктора каза, че едното го притеснява защото е по-малко, но като чу пулса каза, че при близнаците е нормално и те непрекъснато се догонват. Притеснена съм,имам доверие на лекаря си и то огромно, той е голям Човек, но има едно но.....Нито знам дали са еднояйчни или двуяйчни как се разбира? Моля ви за съвет, казаха ми, че отговарям на 7 г.с. Трансферът ми беше на 14 февруари. Благодаря ви за съдействието.

# 634
  • Мнения: 7 803
честито  Simple Smile
питай си лекаря, но най-вероятно са двуяйчни

# 635
  • Мнения: 1 988
Ivanovaus, честити сърчица  Heart Eyes това дали близнаците са еднояйчни или двуяйчни се вижда на ултразвук. ние няма как да знаем. но каквито и да са ти пожелавам лека и безпроблемна бременност Hug

# 636
  • Мнения: 302
Ivanovaus, рано ти е за честитене, но все пак честито многоплодно забременяване  Hug
Вълнувай се много малко и се пази, защото сега се формират всички органи на бебетата и трябва да си много спокойна Flutter
И в тази връзка да те посъветвам да питаш лекаря си по всички въпроси, които те интересуват, защото той е много важен за развитието на бременността ти Hug
В повечето случай само лекаря ти може да ти каже какво е състоянието ти, както и само той би трябвало да ти каже какви медикаменти можеш да приемаш и какви не Hug

# 637
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Понякога и на ултразвук не се разбира дали са еднояйчни или двуяйчни. Не знам къде са виждали втора плацента докато бях бременна лекарите (това ми беше стимула да се моля за момче и момиче  Blush ), но накрая плацентата е била една а двете бебета са били в един околоплоден сак. Каза ми го лекаря извършил операцията и видял с очите си. Въпреки различията моите близначки си приличат и то много визуално а колкото повече растат толкова физическите прилики стават повече а характерите им се различават  Laughing.

# 638
  • Мнения: 351
Добро утро момичета.Да се оплача нищо не ми помага за разхлабване а пия ферофолгама направо ще се пръсна ;вчера и онзи ден ходих до тоалетна по много малко ;тази сутрин пих дуфалак но нищо направо какво ще правя докрая незнам. Cry

# 639
  • Мнения: 693
Добро утро момичета.Да се оплача нищо не ми помага за разхлабване а пия ферофолгама направо ще се пръсна ;вчера и онзи ден ходих до тоалетна по много малко ;тази сутрин пих дуфалак но нищо направо какво ще правя докрая незнам. Cry
прясно мляко и круша ще те разхлаби Peace

# 640
  • Мнения: 7 803
сини сливи, грозде

# 641
  • Мнения: 351
Аз пия и Диаспорал Дуфалак и сок от цвекло моркови и ябълки дано ме разхлаби че вече ще се пръсна.Днес ще пробвам слетобяда и активия с фибри.Нали пия желязо и затова немога да пия прясно мляко както и киселоо заради калция защото иначе не се усвоява желязото а аз Ферофолгамата я пия 3х1 и само слетобяда към 3 имам възможност да пия нещо с калци абе много сложна комбинация направо сега и това.

# 642
  • Мнения: 765
Вчера гледах филма на Нешънъл Джеографик за еднояйчните близнаци - не че имам такива, но все пак беше много интересен, като цяло за разликата и приликата между хората, за това, какво определя природата и гените и кое е продукт на среда и възпитание... много ми хареса.
А този на Десистеф не мога да си го намеря на стрийминг, много ме е яд Sad. Иначе нали сме в Германия, по-сигурно е да не сваляме каквито и да е пиратски копия, че вече веднъж сме си патили...  Rolling Eyes
Лека седмица, момичета!

# 643
  • Мнения: 351
Момичета аз успях да ходя но с разтройство това опасно ли е ?

# 644
  • Мнения: 765
Глезотийка, не мислиш ли, че можем да почнем седмицата с нещо по-хубаво от фекални истории?  Rolling Eyes
Няма опасност при разстройство да си изакаш бебетата, за други опасности не се сещам, но ако прочетеш някъде нещо, може да споделиш.

Общи условия

Активация на акаунт