Национален протест против своеволията на ЧЕЗ, ЕНЕРГО-ПРО и ЕВН - 17.02. - 11 ч

  • 44 396
  • 1 216
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 14 687
Пренос на тока до дома - демек 10 лв. такса за пренос на 0 енергия. Кожодери недни.

Но във вашия случай подайте жалба, ако можете вижте и показанията на електромера и ги приложете.

# 361
  • София
  • Мнения: 221
Цвичко при Кево каза , според хората на Свиленград -Костов е виновен за скъпия ток Grinningсред виновниците  влизат нови имена, може и Аспарух да е виновен, ако ни беше позиционирал в Африка, нямаше да имаме зимни сметки за тока, и Топлофикация нямаше да ни е нужна Laughing

# 362
  • Мнения: X

Каква е тая такса пренос?

Каквато си искат. Отвори сайта на съответното ЕРП и потърси действащите цени. Там ги има изброени всичките такси.
 

# 363
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Благодаря за отговорите.  Shocked , че на едно място я искат (явно), а на друго не.

# 364
  • Мнения: X
Цвичко при Кево каза , според хората на Свиленград -Костов е виновен за скъпия ток Grinningсред виновниците  влизат нови имена, може и Аспарух да е виновен, ако ни беше позиционирал в Африка, нямаше да имаме зимни сметки за тока, и Топлофикация нямаше да ни е нужна Laughing

Той що глупости наръси...

Кеворк: "Говори ли ви нещо името Мариан?"
Цв. Цв.: "Даа, Куката"

 Mr. Green

# 365
  • Мнения: 4 239
http://www.ataka.tv/

/Не знаех за тази ТВ.../

# 366
  • Мнения: 36
Цвичко при Кево каза , според хората на Свиленград -Костов е виновен за скъпия ток Grinningсред виновниците  влизат нови имена, може и Аспарух да е виновен, ако ни беше позиционирал в Африка, нямаше да имаме зимни сметки за тока, и Топлофикация нямаше да ни е нужна Laughing
Joy Joy Joy

И аз мисля така  Peace

# 367
  • Мнения: 3 181
Копирам от фейса:

"БРИЛЯНТЕН ГРАБЕЖ - КАК И ОТ КЪДЕ СЕ ПОЛУЧАВА! ...Мощността е пряко зависимо от напрежението на мрежата. P=U*I.
По мрежа умишлено вместо ток с напрежение 220 волта тече с около 180 волта. Когато си пуснете бойлера,фурната, климатика, или каквото и да било уред, то той работи на 180/220 = 81% от възможностите си.
Или казано иначе получаваме 19% по малко от това което плащате, следователно за да получим при 180 волта напрежение същия ефект като при 220 волта ние трябва да изхабим 220/180 = 1.22 пъти повече ток.
Даже може да се отиде и по далеч - P=U*I, но I=U/R => P=(U*U)/R.
Сиреч сте прецакани не просто с 22% отгоре, ами с 22% на квадрат! 1,22*1,22 = 1,4884. Това ви коства не 22% ами 48% по висока сметка за ток! Защото нещо което трябва да го свършиш със 10 KWh го вършите с 14,8 KWh, Плащате си като Попове тези 4,8 KWh в повече, и се чудите как толкова рязко са се увеличили киловатите които ползват с едни и същи уреди за един и същи сезон.
Или другата страна - електроуредите имат само 1/1,4884= 0,672 % производителност, или иначе казано работят с 1/3 по-слабо и некачествено!лампите светят по-слабо, бойлера,фурната,климатика и т.н. топлят по-бавно и по-слабо, хладилника охлажда по-малко и т.н.А елекпромера тези 672 вата пак ви го отчита като 1 киловат.
С 2 думи: Понижаване на волтажа се намалява КПД на уредите и се налага да работят по дълго,показанията на електромера и на фактурите ще съвпадат! Така ще консумираме повече ел. енергия в Кв/ч.,и всичките три факта съвпадат...https://www.facebook.com/events/481516988582221/"

Последна редакция: нд, 17 фев 2013, 19:45 от ani27

# 368
  • Мнения: 5 178
Tаксите за момента се начисляват върху кв. час, т.е без консумация няма никакви такси, но аз говоря за битови абонати, ако са все още без акт. 16 или са фирма - там е по друг начин
И да коригирам за ЕОН - те искат да им подариш трафопоста, може и да не го правиш, но те просто те таксуват за поддръжка на чужд трафопост по тяхна си тарифа Sick

# 369
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Tаксите за момента се начисляват върху кв. час, т.е без консумация няма никакви такси, но аз говоря за битови абонати, ако са все още без акт. 16 или са фирма - там е по друг начин

Ами, битов абонат си е. Стара кооперация.  Rolling EyesВ едно село на Северна България ползваме ток 2-3 месеца в годината и плащаме само тогава. През другото време -не. Разгледах сайта: не мога да се оправя...А и таксата, която ме накараха през август да платя (за един подпис), я няма.  Shocked

# 370
  • Мнения: 984
А за мобилните "услуги" какво ще кажете? Mr. Green
Ходих да Дания миналия месец. Говорих с БГ три минути, изпратих два есемеса и имам сметка от 135 лв. с ДДС. Ще ги навра в к. г. Този път ще си потърся правата.

# 371
  • Мнения: 5 178
А случайно да са ти се обаждали роднините, да си ползвала мобилен интеренет .. че там товари зверски.. Като ходя навън тотално изключвам интернет достъпа
Вземи си разпечатка

# 372
  • Мнения: 259
Мишона, имаше някаква разлика в роуминга- за страни от европейския съюз или за страни извън. И ако се активира другият роуминг-става страшно. Това го разбрах това лято от моя позната,която е била в Турция и беше навила страшно много парички. Ние лятото в Сърбия така не се съобразихме и за 3 мин. платихме 24 лв.Но операторите явно хитруват и не обясняват точно.

Последна редакция: нд, 17 фев 2013, 21:07 от mari45

# 373
  • Мнения: 984
Знам, бе, знам. И разпечатка си взех и ходих да говоря в офиса. Изчислили са ми минута разговор по над 7 лева. Добавили са ме в някакъв списък и не можаха да ми отговорят как от една тарифа съм попаднала в други някакви тарифи. Утре имам разговор пак. Ако не се коригират ще се разправяме.

Като и да е. Това си е лично моя въпрос, който аз сама ще си решавам, но е факт, че и мобилните услуги са в картел. Дори да сменя оператора се получава от трън та на глог. Въобще...

А пък само като си помисля, че от Джи Пи-то до МБАЛ всичко е регистрирано по търговския закон и, следователно трябва да формира печалба от "зравеопазването", което е техния "продукт", направо ми се обръща нещо...

Да не говорим за кривосъдието.

Да не говорим за минималната ставка за заплащане на труда и т.н. и т.н. До 2015 г. България трябва да въведе минимална ставка от 8Е на час нискоквалифициран труд. В момента е 1,5Е. Mr. Green

Една жена днес ме покърти като каза следното: "Зорлем ми прогониха децата. Едното слугува и мие бани и тоалетни. Едното не съм го виждала четири години....Праща ми пари, за да си купувам лекарства и да си плащам сметките. И аз, казва, приемам, но искам да умра, за да не им вися повече на врата. Горките ми деца."
Аз казвам така: горката жена, цял живот е работила за държавата и нейните структури, а сега, когато наистина има нужда от подкрепата на държавата, тя предпочита да умре, ако можеше да избира.

# 374
  • Мнения: 62
 Нямам нито една приятелка в България останала... Sad

Общи условия

Активация на акаунт