Красотата на земята сме събрали във цветята! Пролетни тръпки.

  • 41 029
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 23 101
Izma , имам приятелки, от други градове, които ги гледат в мазетат си през зимата и нищо им няма! Simple Smile Даже не са на светло!

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 789
t_tabakova, страхотни кактуси Peace Не съм виждала в домашни условия така да цъфтят, само на картинка Embarassed Много са красиви! Ама малкият не го е страх да пипа Laughing
А бе набоцка се веднъж -дваж, та знае къде да пипа, но как няма да не му е интересно- гледа от мен и все ровичка цветята и той. Сега имам едни луковични на терасата - чакам ги вече с нетърпение- и двамата редовно се ровим в саксиите да "търсим цветето"  Laughing Беше много интересен като цъфнаха първите форзиции вън- тези жълтите храсти- спираше се при един и го гледаше и галеше една -две минути. Като минавахме край тях казваше "Здравей, цвете" и "Чао, цвете"  Heart Eyes

# 677
  • София
  • Мнения: 23 101
На една моя приятелка кучето й преди няколко години изяде кактусите й. Бяха отишли на риба за weekendа, а кучето наказано - в тях. И то си отмъсти затова, че не го взеха. Simple Smile Нищо му нямаше!
Аз съм чула, че бодилите от кактуси се топяли / когато се обоцкаш / . Може би има някаква истина в това. Понякога, когато не мога да си извадя някое бодилче, ми то си остава в пръста и след време няма и помен от него. Simple Smile

# 678
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
 Blush опитвам се да помогна  Blush
в една друга цветаро-градинарска тема се обсъждаше цитрусова настойка за различни гадинки по цветя и зеленчуци.
кората от цитрусови плодове се залива с вода и се вържи на тъмно и хладно, прецежда се и се разрежда (по спомен 1:1) с течността се опръскват/пулверизират цветята и пръстта около стеблото.

след като го обсъдихме с дружки цветарки и градинарки решихме, че си струва да се опита с етерично масло (цитронела, лимон, портокал и онова от семките). момичетата имаха стара цитронела, разредиха го с повече вода и пръснаха китайската роза и бенджамина, които имаха листни въшки.
има ефект   Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 23 101
Всичко, което се псоделя тук, е полезно!
Благодаря, st. Dobri ! Simple Smile   bouquet

# 680
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И аз благодаря... Hug

# 681
  • Мнения: 305
Даа, и аз нямаше да купувам, ама...една бегония в разкошен червен цвят и две малки восъчни в розово и червено, да не ми е самотна бялата, както и една саксийка остелоспернум/дано съм го написала правилно/
Ходих до овощарския институт в П-в.
Скрит текст:
И голям майтап. Понеже гледах в гугъл къде в Пловдив има разсадници и горе долу хванах правилната посока. Обаче не знам точно къде е. Карам си аз бавно и правя задръстване и насреща вървят възрастна жена и момиче, които носят по една саксия. Викам си - те ще кажат. Отбих, но до като се източи колоната и те подминаха доста. Правя обратен, подминавам ги, пак обратен и ги засрещам Joy. Спирам колата, слизам и се хиля - от къде купихте цветята Joy Обясниха ми, много любезни. Отидох в оранжерията и...е няма излизане. И там много мили хората. Жената каза другата седмица да отида за калибрахое и върбинка. Ако сега ти дам - каза-ще ги умориш Joy hahaha

Много пъти съм мислела да ги посетя, но и аз се притеснявам, че няма да ги открия...Как са им цените, сносни ли са?

На половина от цените на магазините. Айде, да не кажа баш на половина но на 80% по-евтино. Бегонията я взех 3.50лв. Восъчните бегониики в магазин в кичука/на ъгъла срещу кино въстанически/ са по 1.20, а там са по 60ст. остеоспермум-а също го взех 3.50. А за намиране, ще го намериш. Ако искаш ми пиши ЛС

Ето придобивките ми от овощарския институт
Скрит текст:
https://plus.google.com/u/0/photos/103756488488347349953/albums/ … 63685617417155090
само двете крайни. Бялата е от 15 дни преди това
Бегонията за 3.50
https://plus.google.com/u/0/photos/103756488488347349953/albums/ … 63686224909240722
Остеоспермум-а
https://plus.google.com/u/0/photos/103756488488347349953/albums/ … 63685818348911026

Зад него вчера боднах една върбинка.

Последна редакция: сб, 06 апр 2013, 14:00 от VK

# 682
  • Мнения: 305
Blush опитвам се да помогна  Blush
в една друга цветаро-градинарска тема се обсъждаше цитрусова настойка за различни гадинки по цветя и зеленчуци.
кората от цитрусови плодове се залива с вода и се вържи на тъмно и хладно, прецежда се и се разрежда (по спомен 1:1) с течността се опръскват/пулверизират цветята и пръстта около стеблото.

след като го обсъдихме с дружки цветарки и градинарки решихме, че си струва да се опита с етерично масло (цитронела, лимон, портокал и онова от семките). момичетата имаха стара цитронела, разредиха го с повече вода и пръснаха китайската роза и бенджамина, които имаха листни въшки.
има ефект   Hug

Това означава може би, че и екстракт от семки на грейпфрут/цитросепт/ ще помогне? Имам останал от зимното имуноподсилване. В случай на нужда ще се пробва. Аз превантивно бучнах нарязан чесън в почвата при петуниите. Това май вече съм го казвала.

# 683
  • Мнения: 2 200
VK, благодаря за отговора!

Имаш ли идея дали работи уикендите?
За намирането...сигурно и аз ще питам минувачи  Simple Smile

# 684
  • Мнения: 7 129
Малко пролетни цветя от моята градинка. Simple Smile
Скрит текст:
img]http://prikachi.com/images/175/6096175k.jpg[/img]                                           
А тези,чакат да бъдат извадени навън. Още не смея обаче.  Thinking
Скрит текст:

# 685
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Нези, имай милост, мила!  Hug

 Прекрасно е всичко.

 Ти си имаш разсадник у вас.  Simple Smile

# 686
  • Мнения: 7 129
Нези, имай милост, мила!  Hug

 Прекрасно е всичко.

 Ти си имаш разсадник у вас.  Simple Smile
Имам милост,Нели,пуснах една малка част,другите по-нататък. Wink
Наистина при мен е като в разсадник. Wink Днес цял ден се занимавам с цветята и ми е едно хубаво!  Simple Smile От утре пак студ и дъжд обаче…

# 687
  • Мнения: 945
nezito, много красиво! Hug Предствям си като нацъфтят тези цветя, каква красота ще бъде. Peace
Какъв е този храст между лаленцата на първите снимки? Как се казва?

# 688
  • Мнения: 7 129
nezito, много красиво! Hug Предствям си като нацъфтят тези цветя, каква красота ще бъде. Peace
Какъв е този храст между лаленцата на първите снимки? Как се казва?
Благодаря! Simple Smile
Това между лаленцата е лавандула.

# 689
  • Мнения: 945
Мерси! Аз си мислех, че лавандулата е съвсем нисък храст, твоят ми изглежда голям.
Много ми харесва! Цъфти ли обилно? А мирише ли?

Общи условия

Активация на акаунт