Бисерчета :-)

  • 9 623
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 326
Мони (2 г. и 8 месеца почти) от няколко дни е във фаза на ръсене на бисери. По цял ден бърбори и ги нарежда бисер след бисер. Ето и някои от последните:

- Вози се в колата, някой свирка с клаксон, при което Мони се надига леко от столчето, поглежда сърдито и вика с всичка сила "Ейй, патанар"

- Пак в колата, пътувайки разглежда превозните средства - "Кола... миклобус... тламвай....  ейййй татииии много бълзо калаш!"

- засичат се в тесния коридор вкъщи Татти и Мони. Мони почти блъскайки се в Татти му извиква "Еййй, малкияяя!" - за справка Татти е 190 см.

- Подмазва ми се, пристъпва към мен като стар сваляч, гледайки изкусително и ми вика "Бебее, бебенцеее"

- Викам го "Мониии, Мониии", той идва и казва "Не съм Мони, аз съм Симионшу"

- Идентична на горната ситуация, но неговият отговор е "Не съм Мони, аз съм Батман!" - не че знае кой е Батман, но има слипове с него и са му любимите.

- Купуваме му маратонки. След покупката всички доволни, Мони сияещ започва да пее песничката "От днес имам вече нови маратонки"

- Гледаме Animal Planet. Дават някакви зебри и Мони се опитва да познае животното: "Конче... магаре.... крава... ", аз му казвам, че това е зебра. Той се обръща, поглежда победоносно и с тон на професор ми казва "Точно така! Зебра е! Да знаеш!"



 Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 512
Оги и Ники (2 години и 5 месеца) в същата фаза Simple Smile

*Случи се тати да почива два дена ( много рядко срещано явление ) . Дребните веднага усетиха промяната . Оги отива при татко си дърпа го за ръкава и му казва : " Тати , малш на лабота да изкалаш палички !"

*Когато бяхме лятото на плаж , аз ги събличам голички и започвам да застилам хавлиите . Отново  Оги се приближава до мен и дърпайки ме за банкия  ми шепне :  "Махни длешката мамо "

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
лелеее много са сладки
ама кога започват да бърборят така?

# 3
  • Мнения: 6 029
нашия татко реши пък да ходи в събота и неделя на лов. следователно си бяхме сами с Теди. И вечерта тя пита "мамо, тати няма ли да си дойде". аз отговарям, че няма, защото е на лов и ще застреля прасе:) сутринта тя пристига и пита "мамо, защо спинкаш сама". аз отговарям пак същото. тя замислено казва "мамо, знаеш ли, лошите татковци стрелят мамите с пушката в главата..."

# 4
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Julie
нашия татко реши пък да ходи в събота и неделя на лов. следователно си бяхме сами с Теди. И вечерта тя пита "мамо, тати няма ли да си дойде". аз отговарям, че няма, защото е на лов и ще застреля прасе:) сутринта тя пристига и пита "мамо, защо спинкаш сама". аз отговарям пак същото. тя замислено казва "мамо, знаеш ли, лошите татковци стрелят мамите с пушката в главата..."

Лелее...

# 5
  • Мнения: 6 029
Леле я. не е лесно
гледай и се учи, кат гледам твоето дете живот и здраве ще се ражда окло датата на щерка ми:)

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
Габи/2г и 8м./ :
-Мамо искам братче!
селд малко:
- Мамо ще ми купиш ли братче?
аз:
Ами аз незнам къде се продават, ти знаеш ли?
тя:
- аааааааа по-добре тогава да ми го родиш. Сигурно много скъпо ще струват!

# 7
  • Мнения: 6 029
ааа по тоя случай

Теди пита
"мамо, ще ми родиш ли едно братче"
аз преди малко се бях скарала с баща й и ядосано отговарям
"точно в тоя момент НЕ"
а тя "добре де, поне едно кученце ми роди?"

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100
ееееее ми поне кученце деееееее!
Ти пък ми скучно му е на детето!

хахахаха........ много ме разсмя!  Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 9
  • Мнения: 1 680
Ноко /Жорко/ 2 год., след сън сочи баща си и пита "кой това? ", аз му казвам "това е тати бе мами не го ли позна?", а той казва "Чиба тати Ноко гуши мама"

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 521
Цитат на: Julie
ааа по тоя случай

Теди пита
"мамо, ще ми родиш ли едно братче"
аз преди малко се бях скарала с баща й и ядосано отговарям
"точно в тоя момент НЕ"
а тя "добре де, поне едно кученце ми роди?"



 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
Ще припадна от смях. Колегите ме гледат като натровени.
Да ти е жива и здрава малката сладуранка

# 11
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Julie
Леле я. не е лесно
гледай и се учи, кат гледам твоето дете живот и здраве ще се ражда окло датата на щерка ми:)

Кога е родено твоето. Кажи 2 думи за характера му. Как е тази зодия ? Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Цитат на: Julie
Леле я. не е лесно
гледай и се учи, кат гледам твоето дете живот и здраве ще се ражда окло датата на щерка ми:)

Кога е родено твоето. Кажи 2 думи за характера му. Как е тази зодия ? Simple Smile


на 22-ри декември е родена. Козирог. Упорито, инатесто, роди се с диплома за завършен курс актьорско майсторство, ако ме разбираш.
Не че си е мое, но по принцип е послушна, не прави големи бели, умничка ми е на мама принцесата. Играе Сиберия 2 даже:)
Козирозите по принцип са много умни същества. Но по-затворени в себе си. Но не само зодията има значение:)

# 13
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Julie
роди се с диплома за завършен курс актьорско майсторство, ако ме разбираш.

Wink Аре спирам дотук - да не разводняваме темата. И последно (на уше) днес се разбра 100%, че е момиче Wink

# 14
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Цитат на: Julie
роди се с диплома за завършен курс актьорско майсторство, ако ме разбираш.

Wink Аре спирам дотук - да не разводняваме темата. И последно (на уше) днес се разбра 100%, че е момиче Wink



ОФФ
супер:) да поздравиш жена ти.Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 4 272
Моят Боби скоро навърши 5г. Казва ми:"Мамо, искам да ми родиш сестричка."Аз отговарям:"Каквото дойде". А той:"Е, добре, може и кака. А ако ми родиш братче да се казва ер малък, за да се знае, че той е малкият."
Снощи каза:"Помогни ми да направя задна заобиколка"(задно кълбо)
Пита баща си:"Тате защо имаш бодли?"(Беше леко брадясал)
Веднъж чичото на Боби казва:"Ей, съвсем изперках!", а Боби:"Чичо, а къде ти е перката?"

# 16
  • Мнения: 3 569
Братчеда (1г.8м.) проговаря в момента Wink Вместо "дай ми" казва "гив ми"...баси детето...откъде го е научил това никой не знае. Разбира се вече е обявен за много умно дете, щом говори и малко английски Wink

# 17
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Братчеда (1г.8м.) проговаря в момента Wink Вместо "дай ми" казва "гив ми"...баси детето...откъде го е научил това никой не знае. Разбира се вече е обявен за много умно дете, щом говори и малко английски Wink


ми моето казва вместо мерси тенк ю:)

# 18
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
Братчеда (1г.8м.) проговаря в момента Wink Вместо "дай ми" казва "гив ми"...баси детето...откъде го е научил това никой не знае. Разбира се вече е обявен за много умно дете, щом говори и малко английски Wink


ми моето казва вместо мерси тенк ю:)

Истински българчета : Close  Shocked  Close

# 19
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
Братчеда (1г.8м.) проговаря в момента Wink Вместо "дай ми" казва "гив ми"...баси детето...откъде го е научил това никой не знае. Разбира се вече е обявен за много умно дете, щом говори и малко английски Wink


ми моето казва вместо мерси тенк ю:)

Истински българчета : Close  Shocked  Close


яко
на рибата казва фиш:)
ама не съм я учила аз. не знам от къде - може би от ТВ... или филмчетата дет гледа на компутъра

# 20
  • Мнения: 4 358
Сещам се за нещо, което ми е разказал мъж ми. Бил е на 4 години.
Когато са му казали, че си има братче, той е попитал - "а братчето момче ли е или момиче"...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
Ради се е събудил рано и обяснява, че иска да става вече, а навън все още е тъмно. Татко му казва:
-Не може, още е тъмно. Няма слънце.
Ради отговаря:
-Има лампи:)

# 22
Александра на 4 години. Влизаме в магазин за игра4ки и тя си харесва една голяма жаба( около метър висока). На моят въпрос. "ЗаЩо то4но жабата "полу4их следният отговор.
" Да и квакам".

# 23
  • Мнения: 2 693
Ха ха, добре се посмях Grinning . Големи терци са, вие записвате ли ги? Аз все се каня да започна да записвам, и ще спра да отлагам, че вече много бърбори... Ето нещо пресно и от нас - онзиден подстригвахме Емо /след две седмици става на 2 години/ във фризьорски салон за втори път в живота му. По-"старите" потребители може би си спомнят първият ни трагикомичен опит. Та решавам аз да го подготвя психически за "великото дело" и му обяснявам как няма от какво да се страхува, няма защо да плаче, няма да пускаме машинка, само с ножичката "чак-чак" /щтрак-щтрак Laughing /, как дамата-фризьорка ще бъде много мила и т.н., чак на мен ми се приходи на фризьор като се слушах. И накрая забивам гвоздея в програмата, най-силният ми аргумент /според мен/, като му давам за пример баща му, как ходи често да се подстригва, И ТО С МАШИНКА, а пък нищо му няма и му соча врата на баща му. А Емо го поглежда с големи тъжни очи и тихичко го уверява "Емо п`аче..." /т.е. Емо все пак ще плаче, въпреки уговорките ни/. Е, плака, но значително по-малко от преди, а фризьорката каза че е очарована - почти не мърдал, само имаше монотонен рев за фон!

# 24
Нашта кака от няколко дена й "набиваме" в главата, че когато нещото е смешно се казва "фъни", ама ти си продължава нашта й си вика "фани". А в английският така викат на гальовно на женският полов орган Laughing  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Honda
Нашта кака от няколко дена й "набиваме" в главата, че когато нещото е смешно се казва "фъни", ама ти си продължава нашта й си вика "фани". А в английският така викат на гальовно на женският полов орган Laughing  Simple Smile

Охох хохохохохохо, и при мойто гардже "сапунче"-то е "пути".... Grinning
А напоследък спретва следното изречение, което посмъртно не мога да разбера какво означава, а тя го повтаря много често:
"Мамо, ади пати пути па"! Shocked

# 26
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Туфи
Цитат на: Honda
Нашта кака от няколко дена й "набиваме" в главата, че когато нещото е смешно се казва "фъни", ама ти си продължава нашта й си вика "фани". А в английският така викат на гальовно на женският полов орган Laughing  Simple Smile

Охох хохохохохохо, и при мойто гардже "сапунче"-то е "пути".... Grinning
А напоследък спретва следното изречение, което посмъртно не мога да разбера какво означава, а тя го повтаря много често:
"Мамо, ади пати пути па"! Shocked


Мамо айде.... сапунче.... бре? верно е неразбираемо?!:)))

# 27
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Honda
Нашта кака от няколко дена й "набиваме" в главата, че когато нещото е смешно се казва "фъни", ама ти си продължава нашта й си вика "фани". А в английският така викат на гальовно на женският полов орган Laughing  Simple Smile

Не знам защо, но това ми напомни на една реплика на сестра ми като малка - "тати е добитък и миише на кон" (превод - "тати е добричък и мирише на одеколон")

# 28
  • Мнения: 8 163
Цитат на: tedi_b
"тати е добитък и миише на кон" (превод - "тати е добричък и мирише на одеколон")

 Joy

# 29
  • Мнения: 2 693
Цитат на: tedi_b
"тати е добитък и миише на кон" (превод - "тати е добричък и мирише на одеколон")


 rotfImbo

# 30
  • Мнения: 2 051
Малкия ми син с дядо си на прозореца, вали, те гледат колите и ги обсъждат. След малко ми се съобщава откритието: "Мамо, Икарусовете са чистове автобусове, а пък мръсновете са Манове".

# 31
Цитат на: tedi_b
... "тати е добитък и миише на кон" (превод - "тати е добричък и мирише на одеколон")

 Laughing  Laughing  rotfImbo

# 32
Цитат на: Туфи
...А напоследък спретва следното изречение, което посмъртно не мога да разбера какво означава, а тя го повтаря много често:
"Мамо, ади пати пути па"! Shocked

На мене ми звучи като "Мамо, айде да изкъпем със сапунче патето" Confused  Laughing  Laughing

# 33
  • Мнения: 3 663
А пък това е случка с дъщеричката на една позната Simple Smile
Значи въпросното хлапе е на 5 и половина и ходи на детска градина. Мама обаче е върла плувкиня и решава да запише и Илияна на плуване и да ходят двете заедно всеки вторник и четвъртък. Съответно обикновено баба прибира детето от градината, но в тези ходи мама, защото после са на плуване. Добре, ама един ден тя докато тръгне от офиса, после попада в задръстване и т.н. и накрая се озовава в детската градина пред следната гледка - Илияна останала самичка и седи кротко под намусения поглед на 3 учителки. Мама се извинява, взема детето и хайде към басейна. И в колата я пита:
Кажи маме, учителките нещо казаха ли ти задето закъснях ?
Ами не
Ама сигурна ли си ? Да не ти се караха нещо..
Ми не, само питаха що не дойде да ме вземе баба
И ти какво им каза?
Ми казах им, че баба не може да дойде да ме вземе, защото не може да плува!
Честно казано много ми се иска да съм била там да видя как са погледнали учителките при тоя отговор Simple Smile

# 34
  • Мнения: 811
Вчера Дари /6 год./ ме пита:
- Мамо, може ли да поканя Мария на гости в събота?
- Да, но трябва да питаме и майка й.
- Ти я питай и в събота да "премахнем" Емо, че да не пречи!!!!!

# 35
  • Мнения: 811
Още бях бременна с Емо. Почиствам в хола и си говорим с Дари какво ще правим с бебето, като се роди. Дари изведнъж се сепва:
- А бебето къде ще спи?
- Старото ти бебешко легло.
- Че тук го няма /вкъщи/?!?
- То е прибрано при баба.
- Аааа, разбрах. Бебето ще спи у баба. А ще си го взимаме ли събота и неделя? Laughing
След като й обясних, че то ще живее вкъщи Дари пита:
- Къде ще сложим леглото му?
Аз посочих с ръка "в детската стая", тя изчезна за малко и се върна възмутена:
-Мамо, защо ме лъжеш!!!! В мойта сттая няма "детска стая"!!!!!

# 36
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Моля ви, продължавайте да пишете толкова е забавно.

# 37
  • Мнения: 6 029
мойта щерка я запсихме на английски. след първия "час" - 25 минути е Simple Smile - я питам аз кво е научила. тя каза:
- ми ябълка
- и как е ябълка на английски?
- ми не знам?!
- ми епъл, маме!
- е да де, епъл:)

освен тва брои - уан, тЮ, тли... и аз допълвам - фоор. а тя "бе не бе мамооо, това не е на английски"

# 38
  • Мнения: 581
Племенника ми на 2г и 4 месеца вижда комплект разноцветни химикалки:
- Това са химикалки-колежки
- И какво правят?
- Ми заместват се......
 Wink

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тати прави дупка в тавана на банята, оттам падат парчета мазилка, а Елина се вре да види какво става.

"Елина, бягай от тук!!" - тц
и това няколко пъти
"Елина, ужасно си непослушна!!"
"неее....Ина слуша!!"
"Да, ама не винаги..понякога хич не слушаш...защо?"
след картък размисъл .. "аз съм детенце...."

# 40
  • Мнения: 4 212
"ОТКРИТИЕТО" на мойта дъщеря.Беше на около 3 годинки.У4а я да се къпе и двете сме в банята.Тя обикновенно взима сапуна и докато не го свърши,не спира да търка.Ве4е добре плъзгаща се , обтрита и лигава от сапуна и казвам :"-Да измиеш и дупето !!".Тя послушно запо4ва да търка там, след малко с ръка отзад замръзва,светват и сияйно о4ите и възкликва : "-А, имам дупка в гъзъ !!! ". Смях се със сълзи.Попитах я,от къде мисли,4е излиза акото Embarassed  Embarassed ????Отне ми малко време да и обясна за влизането и излизането на храната.

Друг слу4ай,на около 2 годинки.Сяда на гърнето.Свършва голямата работа.Става,поглежда и възкликва : "- Я,цяла риба !"

Мойте слу4ки малко "акани" все, ама това се сетих Rolling Eyes  Embarassed  Wink

# 41
  • Popovo
  • Мнения: 571
Simple Smile) Моите са две момчета.Марти е на 7 г. , а Митко на 4 г.Застават двамата пред затворената врата на стаята в която сме с баща им,малкия казва хайде да влезем и да ги събудим,а Марти не го пуска.-Пусни ме бе бате те спят,нека ги събудя!
-Не Мите не спят,ти си малък не разбираш , те правят секс,а той се прави за удоволствие и за бебета , нали искаш сестричка,затова ги остави да ни я направят!!!

# 42
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Laughing  Laughing  Laughing
TУШ!!!

# 43
Реших да изместя щерката да спи в друга стая, като беше на 3 и нещо. Една нощ, мислейки, че зверето спи дълбоко се "възползвахме". В сублимния момент се чува глас: Като свършите ще ми донесете ли вода?  Embarassed

# 44
  • Мнения: 8 769
Цитат на: дари
Реших да изместя щерката да спи в друга стая, като беше на 3 и нещо. Една нощ, мислейки, че зверето спи дълбоко се "възползвахме". В сублимния момент се чува глас: Като свършите ще ми донесете ли вода?  Embarassed

Не мога просто! rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo  rotfImao  rotfImao  rotfImao  rotfImao

# 45
  • София
  • Мнения: 9 531
Е, просто рева от смях и чета. Паднах от коня просто! Laughing  Laughing

# 46
  • Мнения: 3 205
Цитат на: дари
Реших да изместя щерката да спи в друга стая, като беше на 3 и нещо. Една нощ, мислейки, че зверето спи дълбоко се "възползвахме". В сублимния момент се чува глас: Като свършите ще ми донесете ли вода?  Embarassed


Е не, просто умрях от хилеж!

# 47
  • Мнения: 6 326
Пресен-пресен от тази вечер.
На гости сме при майка ми - ние си пийваме биричка, хлапетата си играят в другата стая. По едно време пристига Мони почти запъхтян и вика превъзбудено
"Ела видиш - в стаята на баба има един голям коШмар" (комар)  Laughing

# 48
  • Мнения: 1 277
От сърце се посмях на вашите бисерчета  Simple Smile
 Докато четох се сетих нещо от моите младини: в детската градина има тържество за дядо Коледа ( тогава дядо Мраз). Една от учителките пита: "Деца, някой ще ни каже ли къде живее дядо Мраз?" И  следва отговор:
"Дядо Мраз живее с жена си Баба Марта в един старчески дом."

# 49
  • Враца
  • Мнения: 158
Наистина ТУШ!!!
Какво ли ме чака??? rotfImao  rotfImbo

# 50
  • Мнения: 1 680
мъж ми като бил около 4-те и баща му заминава командировка, а той го пита "Тати ще ми донесеш ли нещо?"
След няколко дни баща му се прибира и Юлчо пита "Тати какво ми донесе?"
баща му "Пъстра лъжа в кошничка",
- Добре дай ми лъжата с кошничката.
- ами тате то това е лъжа.
- добре дай ми тогава кошничката.

# 51
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Цитат на: svetlaa
мъж ми като бил около 4-те и баща му заминава командировка, а той го пита "Тати ще ми донесеш ли нещо?"
След няколко дни баща му се прибира и Юлчо пита "Тати какво ми донесе?"
баща му "Пъстра лъжа в кошничка",
- Добре дай ми лъжата с кошничката.
- ами тате то това е лъжа.
- добре дай ми тогава кошничката.



Мразяяяяяяяяяяяяяяяааа я тази лъжа в кошничка. И аз съм изпадала в такава ситуация.

# 52
  • Мнения: 3 042
смешка е
Съни сега се зазяпал в рекламите и дават тази на Памперс Тотал Кеър(малиии, ама не ми се сменя на латиница) и той милият, чак навел настрани главичка с едно патенце в устата, така се замислил Rolling Eyes , сигурно се чуди- аз с такива ли съм? Леко присвил очички, зяпнал тв-то, умислен, умислен.  Laughing  Laughing

# 53
  • Мнения: 6 206
Цитат на: svetlaa
мъж ми като бил около 4-те и баща му заминава командировка, а той го пита "Тати ще ми донесеш ли нещо?"
След няколко дни баща му се прибира и Юлчо пита "Тати какво ми донесе?"
баща му "Пъстра лъжа в кошничка",
- Добре дай ми лъжата с кошничката.
- ами тате то това е лъжа.
- добре дай ми тогава кошничката.

Сестра ми направи друг вариант:
-Тате какво ми носиш?
-Нищо, тате.
-А за мен ли е това нищо.

# 54
  • Мнения: 2 006
Мале,направо се хиля с глас,страхотни изпълнение ми те милите души4ки са доста логи4ни,хихи Grinning Искам ощееееее #Milti

# 55
Хммм, подготвяйте се за сексуалните въпроси. Ето ви още случки:

Дари на 3 тръгва на градина. Още първата седмица ми довери откритието, че момченцата имат "буба"!!!!! Беше много впечатлена. Та как стресирахме тате:
Гледаме телевизия и мъжа ми отива до тоалетната, Дарина след него. Отваря рязко вратата и го пита нещо. Тате притича пребледнял до хола и ме попита треперещ "Аз със какво пишам?!?!?!" Аз спокойно му отговарям /ама така ме напуши смях/ "Всички момченца пишат с буба!", а Дари победоносно " Видя ли бе тате - момченце си!!!!!"

# 56
Дари на около 4 год.
Има гостенка на 5 и си играят. Гостенчето нахълта в спалнята, а аз се преобличам. Лапето още на вратата изстреля "Ами къде са ти циците?" /основателен въпрос/.
Аз се зачудих как да отговоря.... Дари не знаеше тази дума, но разбра значението и защити семейната чест - потупа вратата на гардероба, "тука са, тука са!!!"  Laughing
После почти година казваше на сутиена "Цутиен" Laughing

# 57
  • Мнения: 5 877
Баба й я лигави: "Какво си ти на баба? Ангееел." Така многократно.
Отиваме в зоопарка. Ането зяпа разни животни, най-впечатлена изглежда от камилата и хипопотама.
Като се прибираме, говори по телефона с баба си и на въпроса "Какво видя в зоопарка?" отвръща "Андееел".

# 58
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Teya
"ОТКРИТИЕТО" на мойта дъщеря.Беше на около 3 годинки.У4а я да се къпе и двете сме в банята.Тя обикновенно взима сапуна и докато не го свърши,не спира да търка.Ве4е добре плъзгаща се , обтрита и лигава от сапуна и казвам :"-Да измиеш и дупето !!".Тя послушно запо4ва да търка там, след малко с ръка отзад замръзва,светват и сияйно о4ите и възкликва : "-А, имам дупка в гъзъ !!! ". Смях се със сълзи.Попитах я,от къде мисли,4е излиза акото Embarassed  Embarassed ????Отне ми малко време да и обясна за влизането и излизането на храната.


Лелеее, заболя ме корема от смях  rotfImao  rotfImao  rotfImao  tooth  tooth  tooth

# 59
  • Мнения: 5 228
Брат ми когато тръгнал на училище, нашите го разпитват за разни неща. Баща ми пита: А учителката млада ли е? Брат ми се замислил и казал: Нито е млада, нито е стара - 24-годишна.

# 60
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Ще ме уморите!!!  Laughing  Laughing  Laughing

# 61
  • Мнения: 5 877
Четем за Червената шапчица и уж всичко е ясно, чели сме я много пъти. Изведнъж стигаме до картинката, на която вълкът е в леглото, момиченцето до него. И тук моята щерка забива пръст и заявява (в превод):
Кумчо Вълчо няня! Шапчица пее "Лека нощ"!

# 62
  • Мнения: 1 264
Днес моя син се инати искал водафеното яке , той иска аз не мога да разбера и така около 20 минути хубаво , че сети детето да отвори шкафа и да ми го покаже Grinning Оказа се синьо  Grinning  и логиката е следна то е синьо , водата и тя е синя е значи якето е водафено Grinning  Grinningи

# 63
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo
Малииии, какво ме чака...

# 64
  • Мнения: 2 693
Това го помня все едно беше вчера. Преди 17 години брат ми тръгва на ясла. Първия ден, след всички обичайни въпроси, питаме:

- Ники, какво ядохте в яслата?
- Супа.
- От какво?
- От тенджера.

# 65
  • Мнения: 6 326
Старо бисерче

Племенницата ми, на 3 години, невероятна лакомия и вечно гладна.
Аз съм била на около 15 години. Заедно сме на море и мен ме пращаха да я слагам да легне и да я приспивам.

Една вечер лягаме и се провежда следния разговор:

- Неде, айде тази вечер ти да ми разкажеш приказка
- Добле... Имало едно време две папалашки (пепеляшки) и.... (замисляне) дошли царевците (царедворците) и ги направили на сърми с ориз  Shocked  А?!? Има ли още ориз?

# 66
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Laughing  Laughing  Laughing
Ох, сестра ми като малка ги ръсеше едни много смешни, но всичко съм забравила, сега се сещам само за немците... Та къде живеят немците? - В Немция  Laughing (около 4 клас)
Беше много лакома, играчки не и се свидеха, но ядене - много. Веднъж и купуват ягоди, още ги нямаше много, много. Сестра ми си гушва цялата тарелка с ягоди и ходи да се крие да си ги яде сама  Laughing (около 4 години). Баща и я вижда и ще я учи да дава "Дай на татко една ягодка" - следва усилено ровене в тарелката около 5 мин. и накрая сестра ми победоносно вади една миниатюрна, изгнила ягодка и му вика "На" Laughing
На около 5 години осъзнава, че обича да яде, похапвайки си сладки в колата почва да ни обяснява, как всичко обичала да яде, само повръщано не обичала  Confused ...

# 67
  • Мнения: 3 251
Нашият татко бе в командировка 3-4дена и вечерта след подаръците Гого /тогава на 3 годинки/превъзбуден си легна .На няколко пъти баща си дали пак щял да ходи някъде ,кво щял да му купи и накрая заспа,но си знам що за дяволче и за всеки случай си попитах аз:"Гого ,спиш ли вече ,мамо?"
Минутка мълчание и отговор:"Охоооо ,отдавна!"

На рожденния му ден/5 год./ му подаряват приятелчетата подаръци и в единия подарък имаше и очила,естествено-сложи ги и се разнесоха възклицания"о колко е хубав!;"колко му отиват!"
А нашето момче стои като застреляно и не мърда,а той е с ужасно дълги мигли.И изведнъж забелязвам ,че се стичат сълзи и аз загрижено:"Какво стана бе, маме?"
А той:"Мамо ,много ли съм хубав?"
"Да,мамо, виж всички потвърдиха това!!!"
А той:"Мамо,нека съм грозен ,ама да ги сваля тия очила,че не мога да примигвам с тях!"

# 68
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Нещо от преди час, пак бяхме в Метро/още има от пустите купони Laughing /, минавайки покрай хладилните стаи с месото, Сиси посочи към окачените на куки нетранжирани животни и възкликна - Виж! Месо за великани! Laughing ...един мъж до нас я чу и прихна да се смее:-)))

# 69
  • Мнения: 7 821
Ето и любимата случка на семейството ми:
Влиза леля ми да буди братовчед ми и му казва "Гоше, ти си напикал бе маме!", а той " Не бе мамо само съм се изпотал"

И още една
Пътуваме с кумата в колата и нейната дъщеря пита "Мамо кой живее в тези къщи?" кумата разправя "Баровци!", а малката "Обичам баровци!"

# 70
  • Мнения: 1 731
Ще ви разкажа една случка,която стана лятото на плажа.Обаче става въпрос за 8-годишната ми дъщеря.Значи седим си на плажа и край нас минават жени по монокини и аз и казвам на госпожицата:
-Рали,съблечи си горнището да се изпечеш хубаво.
Тя отговаря:
-Аааа,не-срам ме е.
-От кого те е срам? Виж леличките и какичките как ходят.
-Ами ти ,мамо ,защо си с горнище?
-Ами тати ти не ми дава да се съблека.(друго не можах да измисля в момента)
А тя казва:
-Ха,той тати гледа другите жени,а на теб не дава да се събличаш. Laughing  Laughing  Laughing

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Много са сладки, паднах от смях
И Тони...ами дъщеря ти е много права бе мила Grinning

# 72
  • Мнения: 6 029
вече една седмица си имаме котарак вкъщи. вчера Теди пита "мамоо, коталяка стана ли вече момиченце?"
баща й й се кара, че го тормози и го стиска. тя казва "абе той ме обичка, какво ти става, бе човек???"
веднъж бяхме на кръчма с приятели. поръчваме си салати и алкихол. след известно време сервитьора ги носи и Теди казва "ааа, е така вече ше стане лаботата".

# 73
  • Мнения: 3 569
Със сълзи се смях, честно ! хахахахаха

# 74
  • София
  • Мнения: 1 043
rotfImao  rotfImbo  rotfImao  rotfImbo  rotfImao  rotfImbo
Тия дечица са невероятни.  Ще умра от смях.

# 75
  • Мнения: 246
Моята племенничка е на 5 години и от скоро си има сестричка. Един ден попитала сестра ми " Как се правят бебетата?'. Тогава сестра ми взела книжки и започнала да чете и обяснява. Уж всичко й станало ясно само не разбрала как става оплождането. Сестра ми се опитала да й го обясни, но явно не я задоволила с  отговора. Тогава  племенничката ми и й казала "Ами следващия път като го правите да ме извикате да видя."

# 76
  • Мнения: 8 769
Цитат на: mama Fani
Уж всичко й станало ясно само не разбрала как става оплождането. Сестра ми се опитала да й го обясни, но явно не я задоволила с  отговора. Тогава  племенничката ми и й казала "Ами следващия път като го правите да ме извикате да видя."

 fertilization  coolcool  coolcool  coolcool  rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo

# 77
  • Мнения: 1 512
rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo Лелееееееее, хора, смях се със сълзи и с глас!!!!!!

# 78
  • София
  • Мнения: 39 816
днес си припомних колко сладко и смешно беше Дияна как казваше "аз съм българче" на 2г. Сега не го казва
Та:

Аз сам бугаче, бичам
нани ни нени
бугаче ичам
адо ене

# 79
  • Мнения: 811
Миналата седмица водихме Дари в София на разни изследвания. Вечерта отидохме в Арена да хапнем и тя да поиграе в детския кът. Много се впечатли от ескалаторите Laughing
На следващия ден след като свършихме с болниците я питам какво иска да правим.

- Да се возим на ходещи стълбички!!!!  Grinning

# 80
  • Мнения: 4 326
Цитат на: mama Fani

"Ами следващия път като го правите да ме извикате да видя."


 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning
Интересно сестра ти какво и отговорила  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

Сега и от мен няколко интересни случки, но с по-голямо детенце  Simple Smile - в първи клас.

Питаме го стандартните въпроси - как е в училище и др. такива и как ходи до училището (ставаше въпрос за времето - мноооооогооо време им отнема на първокласниците да стигнат до училището) и той милия вика "С много мъка и проблем"  Wink (явно ставането от съм му куца).

Друга ученическа история. Ние "Дърпаш ли косите на момичетата в училище", отговор "Не, аз ги уважавам" - лелеееееее - никой не го е учил на подобни изрази  Simple Smile  Grinning  Simple Smile

През почивните дни пак беше у нас на гости и се заговорихме за морета. Знаете ли как се казват онези неща дето растът в моретата - водоластри  Simple Smile Ейййй вярвайте ми два дена повтаря след мен водорасли и расли расли водорасли и накрая пак водоластри  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 246
Цитат на: Tania79
Цитат на: mama Fani

"Ами следващия път като го правите да ме извикате да видя."


 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning
Интересно сестра ти какво и отговорила  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

  Simple Smile


ами първоначално е замълчала, но после й казала "добре" - ами то какво да й каже "не" ли
да му мисля аз , защото дъщеря ми е на 3годинки и 4 месеца
да му мисля аз после

# 82
  • Мнения: 6 326
Имам си заместник в четенето на приказки!  Grinning

Тази вечер, децата вече хоризонтирани по леглата ме чакат да хвана книгата и да чета. (В момента четем "Приключенията на Лукчо". )
Аз приготвям дрехите за училище и детска градина за утре, а хлапетата - нетърпеливи да започне четенето.

По едно време Мони взима една негова книжка, сяда в леглото, държи книжката на обратно и започва да "чете" с важен глас:

Имало вемееее.... Имало `укчооо... Имало две `укчо....
Едно `укчо казва "затвои в`атата, д`уго `укчо, чете едно `укчо"

 Laughing

# 83
  • Мнения: 8 163
А това е мое детско (разбирайте когато съм била на 5-6) изпълнение:

Майка ми: "Кои животни се наричат бозайници?"
Аз: "Бозайниците са животни, които пият боза!"
Естествено, всички избухнаха в смях. А аз се разплаках.

# 84
  • Мнения: 4 390
Племенникът ми, когато беше малък (на около 3.5 г)
Прибираме се от разходка и пред блока, бабките насядали си говорят.
Спряхме да поздравим.
В това време се задава една съседка, която е ужасно пълна.
Племенникът ми казва:
Ииииии, лельо Ванче, това всичко все месо ли е?!?!?!?  Shocked
При което тя избухна в смях и отговори:
И сланина, леля... Grinning

# 85
  • София
  • Мнения: 39 816
Цитат
Ииииии, лельо Ванче, това всичко все месо ли е?!?!?!?

малчуганите умиргат да те поставят в неудобно положение Wink

Прибираме се веднъж от пясъка, пресичаме една квартална уличка и мойта буба почва да подскача и да крещи
"мамо, мамо, виж баба Яга"
"къде бе мамо?"
"ей там двете, дет ядат зрънчо"
А по улицата си вървят две женички на около 50-60г и си похапват зрънчо. Обяснявай после, че нямаш сестра. И много често ми се налага да замазвам положението след някое изказване на малката. Добре, че е малка и никой не й се сърди Wink

# 86
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
И един от 3-годишната ми племенница.
Събрали сме се с гости. До нея стои един мъж, към 190 висок, ама дебел, особено в горната половина на тялото. Тя се приближава, подръпва го и пита (резонно според мен) - "чичо, ти защо имаш цици?"  Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 39 816
Цитат на: boo
"чичо, ти защо имаш цици?"  Laughing


това много ме разсмя Wink и си припомних разни случки Wink
Една позната има момиченце и момченце. По-голяма е каката, разликата им е 3-4 години някъде. И каката започва с въпросите: "мамо ти на Боби си му сложила памперс. А на тати какво си му сложила?" Wink

Една позната също разказваше разни случки. Щерката видяла баща си гол в банята тича при майка си и пита: "Мамо тати защо има морковче?" И още: Бръсне се бащата в банята ... гол. Малката му се мушва под чатала, хваща го за атрибута и дръпва рязко. Не знам дали се е позаклал бащата, но писъка му се е чул навсякъде в къщата. Wink

# 88
  • Мнения: 2 051
На съседа му е блокирал телефона и говори отвкъщи ама на всяка дума казва "глей ся".
Малкият ми син е впечатлен от новия израз и след малко ми казва "глей ся, ака ми се".
             --------------------------------------------------
Пада, реве и се оплаква - "Боли ме косата-а-а"
Друг вариант - "Ударих си чорапа"
----------------------------------------
Връща се от детска изцапан с лютеница по гърба.
-Как се изцапа така, бе дете?
-Както си стоях вятърът ме духна и паднах върху филията....
----------------------------------------
Оплаква се от дядо си:
- Дядо не знае да гледа деца.
-?
-Събори ме от шейната.
-И ти какво, плака ли?
-Не, само крещих, пищих и скимтих.

# 89
  • Мнения: 1 680
много харесвам темата за бисерчетата.
Та ето едно:
На почивка съм на Хисаря с една приятелка.Аз съм бременна в 7 месец, а тя е с двете си деца момченце на 2г и 5 мес. и по-голямо момиче.
Един ден приятелката ми остави да гледам малкия. Отидохме на басейна пред хотела, който е с мин.вода и е плитък. Влезе Мони в басейна и един чичо с ланци почна да го пита:
- Ти с кой си тук?
- Ами с леля Светла.
- ААА тая леля ти Светла хубава ли е?
- Да а много е хубава.
- Е къде е да я видим?
И Мони ме посочва.
Чичото му казва:
- Ами мойто момче май малко сме позакъснели за леля ти Светла.
А аз както казах с пумбак в 7 месец и по бански.

И ето още едно бисерче пак с Монката:
Майка му казва:
- Недей да закачаш леля Светла, че ще си има бебе.
- Я къде е искам да го видя?
- В коремчето й е?
И малкия упорито започна да се опитва да ми вдигне роклята, за да види бебето.

# 90
  • Мнения: 5 877
Гледа си пръстите на краката (палеца и другите пръстчета). Коментар: ето майката - ето бебенцата.

# 91
  • Мнения: 3 479
Направо се накъсах от смях с тази тема. Тя ме подсети за реакцията на моят голям син, когато му съобщихме, че ще става батко.
Бях бременна на 4-5 седмици и моят мъж нямаше търпение да каже на Пепи за бебето. Седяхме си вкъщи и си хапвахме сандвичи. Пепи (тогава на 9г) беше много гладен и ядеше настървено. Изведнъж моят мъж му казва: Пепи, скоро ще станеш батко, защото ще си имаме бебе. А той както си беше с пълна уста се ококори и попита: Ама вие сега ли го направихте това бебе?
Така и не можах да разбера какво има предвид под "сега", но ние щяхме да паднем от смях.

# 92
  • Мнения: 5 370
Моя бивша колежка в момента е бременна долу -горе с моите седмици...и често си контактуваме.Та..има си тя момиченце на около 5 годинки,на което се наложило да обясни нещата-с помощта на една книжка и т.н.Как мама отделя яйцеклетка,как тати слага вътре нещо,тя се опложда и..става бебо.След което щерката млъква замислено и накрая изръсва:"горката мама,а много ли те болеше,когато ти го слагаха в корема?Или само колкото инжекция?" #Crazy  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт